Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5771 (permalink)  
Vechi 23 dec 2012, 23:26:44
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

O sa pun maine seara poze, ca acum sunt rupta, pe langa bucatarie, am mai facut si o tura de curatenie. Restul las pe maine, ca acum mie- cam somn. Va pup, fete frumoase, noapte buna!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5772 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 00:17:50
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Seara buna fetele...noi am doat tot pe drumuri...ieri intr- un oras la 100 km de noi...la shopping,azi la gratar la noi la gradina....apoi pe afara la noi in oras...am facut si o praji tavalita si inca un blat...m- am vopsit...toata lumea doarme si ei am intrat sa va citesc....La multi ani Ralu si Ella...cu intarziere....
Fulhu,Roxy cum va simtiti?
Emy semai amana plecarea ta...in tot raul e si un bine....
Noapte buna!va pup pe toate.....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
incognito (24 dec 2012)
  #5773 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 07:59:06
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dimineata...diseara e ajunul Craciunului...inca putin si s-a dus si anul acesta...,mult prea repede trece timpul,fara sa ne dam seama o sa ne trezim intr-o zi batrani,macar de am fii sanatosi...
Va doresc din tot sufletul sa primiti in vizita un mos darnic,sa aveti pace si lumina-n suflet,masa inbelsugata si bucurie in casa...dar cel mai inportant sa fiti sanatoase voi ,familile voastre,cei dragi voua si de ce nu acei care nu ne iubesc... multi si cu mult drag...si nu uitati din putinul vostru dati si celor care nu au ce pune pe masa,in felul acesta aduceti bucurie in casele lor si faceti o fapta buna... invati sa fiti mai bune si mai ingaduitore cu cei din jurul vostru...
... nu vreau sa fac reclama,este fundatia mereu aproape,cu 2 euro putem ajuta ... oare ce sunt 2 euro pt.noi?...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui angela av:
incognito (24 dec 2012), Kamyy (24 dec 2012), losefat (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012), myha (25 dec 2012), rainbow (24 dec 2012), sherpika (24 dec 2012)
  #5774 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 08:16:33
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dimineata fetelor!
Cu ce gabduri frumoase ne astepti Angi!
Mama mea organizeaza de ani de zile, colecte pentru 100 de pachete pentru batrani si nevoiasi. Si de Pasti si de Craciun. Era convinsa ca pacheteleul ce-l duce e important pentru masa de sarbatoare (au acolo 1 l ulei, 1 kg zahar, 1kg faina, cutii de branza topita, pateu, piscoturi, niste portocale, aprox astea), dar dupa atatia ani de vizitat, a ajuns la concluzia, ca cele cateva minute 10 -20 -30, de povestit cu batranii respectivi sunt chiar mai importante!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui anes:
incognito (24 dec 2012), Kamyy (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012), myha (25 dec 2012)
  #5775 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 08:26:53
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

M-am luat cu povestea si am uitat sa iti transmit si tie si tuturor fetelor un Craciun superb, plin de tot binele, de lumina, de dragoste, de iubire, de intelepciune, bunatate si un pic de nebunie . Si poate aveti un piculet de timp, ca aici le spune toate mai bine:
BORKED
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui anes:
incognito (24 dec 2012), Kamyy (24 dec 2012), losefat (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012), sherpika (24 dec 2012)
  #5776 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 08:56:38
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Multumesc fetelor pentru urarile de ziua mea !!!
Va urez un Craciun cat mai fericit alaturi de cei dragi!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui anaralu29:
incognito (24 dec 2012), losefat (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012), sherpika (24 dec 2012)
  #5777 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 09:39:23
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

bune dimineata la mos ajun fetele
craciun fericit alaturi de cei dragi voua
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
anaralu29 (24 dec 2012), incognito (24 dec 2012), losefat (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012)
  #5778 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 11:08:35
Aligrasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ardeal, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica sanatoasa-nutritionist
Date: 164cm, 79kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 100
Am fost apreciat(a) de 256 ori in 115 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Sarbatori fericite,dragelor! Cu toate treburile din ultima vreme,am reusit sa mai slabesc, chiar peste target.O sa-mi schimb tickerul azi.
Aligrasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Aligrasa:
incognito (24 dec 2012), losefat (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012)
  #5779 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 11:12:03
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna fete dragiAcum am terminat bucatariagata cu curatenia in casa,totul stralucesteAcum beau un capuccino si intru si eu ,,,in curatenie,,epilat ,pensat,etc.
Bravo tie Manu, trebuie sa ne ocupam si de noi
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
ROXY,distractie placuta diseara,sper sa te simti mai bine.Un si opoate iti trece
Multumesc. Din pacate sunt tot coapta. pup si eu.
Diseara mergem la ai lui la masa, maine la ai mei la masa.. sa te tii ce va arata cantarul dupa 1 incolo

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Pup dragalasele mele! Eu am inceput pregatirile, cu bucatareala pe primul plan, evident . Sa aveti parte de zile frumoase alaturi de cei dragi si de sarbatori minunate .

La multi ani sarbatoritelor noastre de astazi, sa fiti sanatoase si sa veti parte de tot ce va doriti!

Pupici!
Mariana, cele mai bune ganduri si voua.
Vrem poze cu dulciurile tale
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara dragele mele ,eu am avut o zi grea din toate punctele de vedere ,nu mai intru in detalii ca nu-si mai au rostul ,maine o sa fie mai bine cu siguranta ,asa ca fara griji fata de mine ca nu este nimic grav ,va pup dulce pe toate si sanatate celor bolnaviare .O seara frumoasa va doresc
La multi ani sarbatoritelor noastre ! Sanatate si multa fericire !
Fulgu da ce ai patit draga mea? Multa sanatate
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Gata...m-am ocupat de foc,am facut baita,pensat si facut unghiutele..cand bag in foc simt ca-mi sfaraie oja asa ca..nu stiu cat o sa durezeNu am mai dormit,si acu dupa baie imi pica ochii.n gura..

Ce ti s-a intamplat?zi aicea totsa stiu pe cine iau la suturi
prea esti inimoasa si le pui pe toate la suflet..sper sa nu fie legat de sanatate..
Bine ca te-ai ocupat si de tine Emy
Asa asa, spune-i ...sa ne zica tot
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna seara fete dragi!
Eu sunt rupta de oboseala, ca si voi cred.Ieri am terminat cu curatenia prin casa, am facut si 2 feluri de mancare-ciorbita a la grec de pui si ciorba de fasole iar pe seara am facut praji faguri pe care i-am umplut cu crema de cioco.Luni o sa fac o rulada pe care o voi umple cu crema de vanilie- din aceea ca de ecler si 2 cozonaci, daca o sa mai am chef-ca maine sunt de serv pana luni de dimi.Tot luni mai am de infasurat sarmalute si de facut maioneza pt. salata de beof( ingredientele sunt deja tocate si asteapta cuminiti la frigi).
Azi iar am avut o zi plina, am mai atiat un purcel pe care l-am facut jumi juma cu sora mea, dar tot o gramada de treaba a fost, carnati, caltabosi, tobe....numai grasime vad in fata ochilor
Dupa ce am venit acasa m-am delectat cu o rodie sa-mi mai ia din senzatia aia de grasimi...Acum mi-am facut si baita si ma simt frech
Mama mama Miha ce de ai gaitit si tu...
Sarbatori fericite
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Am turta dulce in frigider, o voi coace luni si o sa le si ornam repede, beigli e cel cu mac in cuptor, cel cu nuca deja e gata. Ordine facuta in bucatarie de spiridusii mei cei harnicuti, cu care am reusit sa fac azi aproape tot - ca nu-s inca nici acum cadourile - si nu-mi puie mintea nimic interesant. Se promite ceva tabara de ski, s-ar putea sa vb cu mosu sa vedem daca poate face ceva suplimentare de buget pt 2 tabere.

La semnatura nu-mi iese un foto cu un brad si un gif cu instalatia pe care tocmai am incercat-o ... ca luni pun un brad impodobit. Ce sa-i faci, mai au si oamenii mari chef de joaca


Zilele trecute o prietana buna a mea a fost la un centru privat de oncologie, de aici din Tm. A dus niste rezultate la citit, pt o cunostinta de-a ei. A venit daramata de acolo! A spus ca ar trebui ca in mom in care suntem nemultumiti de viata pe care o avem, sa mergem intr-un asemenea loc, macar pentru 10-20 min.
multumesc, asa e! Dar inca nu i-am vazut ca niste globulete Iti doresc si tie sa ai parte de asa ceva!
Vad ca ai reusit sa pui la semnatura ce doreai..
Tabara de ski suna bine, dar cat o costa..Sa vina mosul imbelsugat la voi toti.
Mare dreptate, sanaate sa avem.. e cea mai importanta


Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dragele mele,
imi pare rau...nu reusesc sa stau un pic cu voi...insa sunt depasita de munca...banuiesc ca si voi sunteti in aceasi situatie!
Eu pregatesc aprox. 5 feluri de praji...tort trufa, dobos, halvita cu nuci si alune, cozonac si chec..Panetone cu multa, multa ciucalata...este cumparat...
Mancare fac sarmalute, rata la cuptor cu cartofiori gratinati...supica...salate de vinete, ciuperci...oua umplute...doamne parca am avea mai multe guri de satbatori ...eu cred ca prea ne lacomim...dar na asta e obiceiul...
Mergem si la colindat prin vecini...vine mosul...avem un mos super...e atat de real barba alba, par alb...fac poze si va invit sa il vedeti...nu stiu inca cand...dar va anunt!
Azi mergem sa cumparam cadouri la fete...
O sa ma cadorisesc si eu...imi doresc de mult o tableta...daca aveti sugesti..pls

Sarbatoritelor le doresc: multa sanatate si fericire! La multi ani Ella si Ralu!


Fetelor nu stiu daca voi reusi sa mai intru...deci va doresc de pe acum: multa sanatate si fericire, sarbatori binecuvantate alaturi de cei dragi...liniste si pace in casutele voastre!

Va pup si va imbratisez cu drag!
Ema , vad ca ati fost cumintide vine mosucu atatea.. Si tu ai gatit o gramada..
Sarbatori fercite!
Superbe fetitele voastre si mandarda..foarte faina.
Va pup.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fetele!Am aparut si eu..azi am terminat in sfarsit curateniamaine ma ocup de gatit,v-am zis ca al meu a invitat pe sora si cumnatul de Craciu,cu finii lor si fetele..in total 11 persoane vom fi,deci am de gatit calumea
meniul e simplut..aperitiv simplu cu cascaval,salam,prosciutto,urda cu smantana in forma de bradut,somon afumat si masline de 2 feluri..
pe urma mai am sarmale si salata boef(mi le face mama),lasagna,o fac eu maine,pulpe de curcan cu cartofi cu rozmarin,salata de rosii sau varza inca nu m-am decis,cozonac,panettone(asta daca mai gasesc maine),inghetata asortata..poate cumpar si tort maine,azi avea dar cu scadenta data de maine..Daca nu am prajituri asortate,de cumparat,si rulada de cioco.

bauturi: cointreau,vin alb,vin rosu,wisky si visinata..suc prigat si cola pt cei 4 copilasi.
sper sa ma descurc,in concluzie eu gatesc doar lasagna(o sa-mi ia toata dupaamiaza maine),si pulpele cu cartofi)..si asezat pe farfurii ordeful Azi mai am de ales fatza de masa,am vreo 4 de epoca,au vreo 100 de ani,sunt in "zestrea" alui meu de pe vremea bunicii lui

Ema,imi place si meniul tauasa e..si mmie mi se pare ca ne imbuibam..
Sarbatori fericite,iubita!
Va pup,fetele,pe toate,nici eu nu cred ca mai intru pana dupa Craciun,asa ca va urez tot binele din lume,SARBATORI FERICITE!alaturi de cei dragi,implinire,multa multa dragoste si mai ales sanatate!!
Deci pana la urma ai musafiri.Meniul suna bine, sa aveti parte de sarbatori frumoase si sa fiti sanatosi!
Pup Emy, distractie faina
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna scumpele mele ,alta zi cu nervi ,de azi dimi de la 5 au oprit curentul pana mai acum cateva minute ,caldura oprita,apa calda oprita ,deci nu se poate asa ceva numai la noi in Romania se poate ,sau dezghetat o gramada in frigider ,verdeata am aruncat-o ca era flescaita ,noroc ca am avut de treaba si am stat mai mult in bucatarie de azi dimi ,am facut deja sarmalute in foi de vita ,sarmalute in foi de varza acra 100 de bucati ,tort cu crema de fructe de padure ,o mancarica si o supa sa avem azi si maine ,si acum ma apuc de 4 cozonaci ca maine sau diseara cand se racesc sa -i duca mamii la fratior pentru cumnatica ca-i trimite la tara ,mamii ei nu poate face ca s-a oparit pe maini am mai scris eu un mesaj acum cateva zile ,si maine mai fac 4 cozonaci pentru noi 2 impartim la cimitir si 2 ne raman noua ,va pup dulce si va imbratisez cu drag ,ma duc repede sa bag la framantat sa nu ne lase iar fara curent ,ca deja este intunecat afara . Mai intru mai tarziu .
Fulgu, tot nu ai spus ce ai patit.
Si colac peste pupaza..si curetul acum..
Si tu bagi ca migul in bucatarie..
Sarbatori fericite iubita si multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna draguteleEu am doua checuri la cuptor,si cum n-am gasit rahat,ptr salam,o sa fac eclere cu crema de cioco.De Craciun invitam niste prieteni,o familie,si cam atat.Maine sotul sta acasa,dar marti cica muncestePentru astia e mai importanta ziua de 24,cand se reunesc ei.Sa vedem poate se razgandeste.Daca nu,ne reunim si noi seara.Asta e.Va pup dragele mele,si va urez CRACIUN FERICIT si tot binele din lume
Manu, sper sa fie liber sotul pe 25, pana la urma..
Sarbatori fericite! Distractie faina
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Gata m-am intors...am cumparat cadouri fetelor...le-am luat o consola de jocuri, cate un puzzle, un set de tempera mare si pensule...caci picteaza zanele de ma zapacesc ...ptr. a mica ce e mare fashionista un set castel ce face bijuteri ptr. copii pare super...cate o pereche de papucei suuuperbi de casa...dulciuri...si gata...plus ca vin insotite de Mos Craciun ...din partea bunicilor un lego gigant si un set de ceramnica de pictat...Doamne simt ca exageram...da ce sa fac...nu am leac ...am suferit eu o copilarie stramtorata si asta e reversul...cred!
Intru sa fac baie, fetele sunt la socrela...apoi vin fiert cu sotul in mansarda....


Un colaj ptr. voi!
Am scris si mai sus...bogat Mosul . Foarte fain a iesit mansarda. SI printesele..sunt frumoase foc. Multa sanatate si sarbatori feircite!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Ffff fain! Sa aveti o seara superba!
Fete care mai de care mai harnicute
Noi acum am terminat de ornat turtele dulci, avem o multime de inimioare, braduti, stelute colorate, toate, una si una.
Maine mai dam un aspirat, sters baia, bradul il vor orna kinderii, pun supa la fiert, pregatesc pt cina carnatii de bagat in cuptor. Si zic eu ca pe la 2, ma bag in vana, freza, unghii ... si seara sa vedem ce ne aduce Mosul
Spor in toate Ane si Sarbatori fericite!
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Puuup! Si eu tot la bucatarie, ca n-am terminat . Sarbatori minunate, dragele mele, poate mai intru maine seara sa va urez toate cele, daca nu ne mai citim, sa fiti sanatoase si voioase, iubite si fericite!
Sarbatori fericite Mariana
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, eu am fost plecata az toata ziua, am avut cadouri de luat.

mie mi-am luat un body sexi, negru, 2 maieuri colorate, unul rosu si unul albastru, si o bluza neagra tricotata cu gauri, larga, de purtat peste maieurile colorate, de aia de cade de pe un umar.

merg sa fac dus repede, si fug pana in oras iar, ca am uitat sa-mi iau gel de dus, si vine Craciunul, se inchid toate

eu maine seara muncesc, asa ca va urez la toate un CRACIUN FERICIT alaturi de cei dragi, si Mos Craciun sa va aduca sanatate, pace, impliniri si multa liniste. Si mai putine kilograme

o seara minunata sa aveti.
Deci la tine a enit deja Mosu AI fost cuminte
Sarbatori fericite Flory..si imi place urarea finala
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Tie Sherpi, Flori va doresc de azi Sarbatori superbe!
Eu am incercat sa ma organizez sa o las mai usurel azi. Oricum nu ma dau peste cap cu gatitul. Mi-as dori enorm sa reusesc sa dau mostenire copiilor o alta valoare a Craciunului. Bineinteles niste traditii pastram, ca de exemplu deja cunoscutul meu beigli turta dulce, pe care o ornam si eu cu fratele meu, impreuna cu mama cand eram mici, acum facem si noi la fel. Apoi carnatul cu hrean, friptura, sarmalele, vinul, normal ca nu lipsesc. In schimb credeti-ma, mi s-a intamplat sa n-am geamurile proaspat spalate si Craciunul tot a venit!!!! Si spre surprinderea mea, cum n-am fost la fel de obosita ca si alta data cand toata casa stralucea, m-am putut bucura mai mult de toate.
Yammi...ce de bunatati si la voi
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Sa ai si tu, Anes, draga, sarbatori asa cum ti le doresti!
Eu, in afara de cozonacul oarecum traditional (eu l-am facut cu ciocolata si nuca) si piftia de curcan, nu am facut nimic traditional, pentru ca eu nu mananc porc, decat rareori . In schimb mi-am facut de cap cu prajiturile, ca ma duc la sora-mea si la nepotei pe post de Mos Craciun dulce
Poze poze
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Seara buna fetele...noi am doat tot pe drumuri...ieri intr- un oras la 100 km de noi...la shopping,azi la gratar la noi la gradina....apoi pe afara la noi in oras...am facut si o praji tavalita si inca un blat...m- am vopsit...toata lumea doarme si ei am intrat sa va citesc....La multi ani Ralu si Ella...cu intarziere....
Fulhu,Roxy cum va simtiti?
Emy semai amana plecarea ta...in tot raul e si un bine....
Noapte buna!va pup pe toate.....
Sarbatori fericite Kam
Eu , am avut si zile mai bune, dar nu am febra ..asa ca sunt ok
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata...diseara e ajunul Craciunului...inca putin si s-a dus si anul acesta...,mult prea repede trece timpul,fara sa ne dam seama o sa ne trezim intr-o zi batrani,macar de am fii sanatosi...
Va doresc din tot sufletul sa primiti in vizita un mos darnic,sa aveti pace si lumina-n suflet,masa inbelsugata si bucurie in casa...dar cel mai inportant sa fiti sanatoase voi ,familile voastre,cei dragi voua si de ce nu acei care nu ne iubesc... multi si cu mult drag...si nu uitati din putinul vostru dati si celor care nu au ce pune pe masa,in felul acesta aduceti bucurie in casele lor si faceti o fapta buna... invati sa fiti mai bune si mai ingaduitore cu cei din jurul vostru...
... nu vreau sa fac reclama,este fundatia mereu aproape,cu 2 euro putem ajuta ... oare ce sunt 2 euro pt.noi?...
Multumim pentru gandurile bune Angi
Timpul trece mult prea repede, ai dreptate. Sper sa gasim intelepciunea sa ne bucuram de fiecare moment , alaturi de cei dragi , si nu numai.
Sarbatori fericite!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
Cu ce gabduri frumoase ne astepti Angi!
Mama mea organizeaza de ani de zile, colecte pentru 100 de pachete pentru batrani si nevoiasi. Si de Pasti si de Craciun. Era convinsa ca pacheteleul ce-l duce e important pentru masa de sarbatoare (au acolo 1 l ulei, 1 kg zahar, 1kg faina, cutii de branza topita, pateu, piscoturi, niste portocale, aprox astea), dar dupa atatia ani de vizitat, a ajuns la concluzia, ca cele cateva minute 10 -20 -30, de povestit cu batranii respectivi sunt chiar mai importante!
Foarte frumos gestul mamei tale.Sa-i dea Dzeu sanatate si ani multi ! Sanatate si voua. Sarbatori fericite inca o data!
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Multumesc fetelor pentru urarile de ziua mea !!!
Va urez un Craciun cat mai fericit alaturi de cei dragi!!
Sarbatori fericite Ralu! Sa ai parte de sanatate, iubire , liniste si intelegere!

Claudia, Sarbatori fericite si multa sanatate, tie si familiei!

Sarbatori fericite , cu sanatate si intelegere tuturor prietenelor de aici!


incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui incognito:
anaralu29 (24 dec 2012), claudia22 (24 dec 2012), Kamyy (24 dec 2012), losefat (24 dec 2012), manumanuela (24 dec 2012), sherpika (24 dec 2012)
  #5780 (permalink)  
Vechi 24 dec 2012, 11:13:48
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Alina, felicitari pentru ca ai slabit atata!
Multa sanatate si Sarbatori fericite!
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole