Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3711 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 00:46:52
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am venit sa va zic noapte buna fetele mele dragi
Eu nu sunt ok, ma doare dar incerc sa nu ma gandesc si sper sa pot dormii
Am vb pana la urma cu medicul.... e in concediu dar poate luni are drum pana la spital si ma controleaza.
A zis sa pun picaturi dar parca n-au nici un efect
inca e ceva suportabil fata de cum m-a durut data trecuta. totusi sunt terorizata ca durerea e din ce in ce mai mare
va pup somnic pufos
Răspuns cu citat
  #3712 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 00:49:16
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gata filmul ,de ce Ema nu mi-ai spus ca se plange ,eu la toate desenele trebuie sa plang si al meu rade de mine si acum ,foarte frumos ,ai ce invata din desene ,Ema cei 3 copiii roscati erau mortali ,sau mai bine zis cei 3 ursuleti ,scumpele la culcare !
Ema te-am intrebat intr-un mesaj azi de care sirop ai cumparat sau facut in casa si cum,eu am reteta miere cu catina si cred ca este diferita de a ta ! Astept sa imi raspunzi !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Fulguta:
losefat (25 nov 2012)
  #3713 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 01:00:23
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Ema pana imi raspunzi tu o sa gasesti aici raspunsul si poate mai ajuta si pe altcineva asa ca las pentru mai multe boli .
Iata cum tratati diverse afectiuni cu catina alba:

Gripa, guturaiul, sensibilitatea la raceli. Se iau preventiv 4-5 lingurite de sirop de catina pe zi, pe stomacul gol, in cure de trei saptamani minimum. Odata afectiunea declansata, se iau pana la 10-12 lingurite de sirop de catina pe zi, pentru a hrani organismul si a-l ajuta sa se apere eficient.

Hepatita, ciroza hepatica – efecte miraculoase are sucul de catina administrat proaspat, o jumatate de pahar pe zi. In absenta sucului proaspat, un substitut foarte bun este si siropul, din care se ia o lingura de 3-4 ori pe zi, inainte de mesele principale. Tratamentul cu ambele tipuri de preparate de catina se asociaza cu un regim vegetarian strict.

Anemia – se ia pulbere de catina, cate o lingurita rasa de 3-4 ori pe zi, in cure de cate o luna.

Enterita, colita de putrefactie – se consuma suc proaspat in amestec cu morcov (combinate in proportiile indicate mai sus), 5-6 doze pe zi. Efecte foarte bune are si pulberea luata pe stomacul gol inainte de masa: 1 lingura rasa de trei ori pe zi, in cure de cate o saptamana.

Ateroscleroza, fragilitate vasculara pulberea de catina, 1 lingurita administrata de patru ori pe zi pe stomacul gol, ajuta la mentinerea sanatatii, a elasticitatii si a integritatii vaselor de sange. Cele mai spectaculoase efecte se obtin cu un preperat format dintr-o lingurita de pulbere de catina, una de polen si una de miere. Se iau 4 lingurite pe zi din aceasta combinatie. Persoane care aveau de pilda fragilitate capilara pronuntata au eliminat acest neajuns dupa doua luni de tratament cu acest preparat. De asemenea, pacientii care aveau sechele dupa accidente vasculare s-au recuperat foarte rapid cu ajutorul acestui remediu.

• Adjuvant in bolile grave (cancer, leucemie, scleroza in placi)pulberea de catina, luata cate 1/2 – 1 lingurita inainte de masa, mareste apetitul, puterea de digestie, stimuleaza rezistenta si capacitatea de regenerare a organismului. Mai ales bolnavii care sufera de intoxicatie medicamentoasa, care tin regimuri alimentare restrictive ar trebui sa ia acest preparat.

Alcoolism si tabagism – studii facute in Rusia, tara in care tabagismul si mai ales alcoolismul sunt un adevarat flagel, au pus in evidenta ca tratamentul cu catina face mai usoara dezobisnuirea de aceste droguri si ajuta la indepartarea sechelelor intoxicatiilor cu ele. De pilda, s-a constatat la alcoolicii care au facut tratament cu catina in timpul curei de dezintoxicare ca probleme cum ar fi tremuratul mainilor, nervozitatea, iesirile violente sunt mult estompate fata de cei care nu urmeaza acest tratament. Se tin cure de cate trei luni, timp in care se iau 3-4 lingurite de pulbere de catina pe zi.

• Adjuvant in bolile psihice –administrarea regulata a catinei mareste in timp nivelul de serotonina din creier, au concluzionat cercetatorii din Germania si Statele Unite. Serotonina este un neurotransmitator care induce o stare de curaj calm, foarte util celor care se confrunta cu depresii sau stari de teama. Cresterea nivelului serotoninei prin tratamentele cu catina micsoreaza simtitor numarul recidivelor bolilor psihice, dar si al sinuciderilor, al actelor antisociale etc. Se fac cure indelungate (6 luni) cu pulbere de catina: 1 lingurita de patru ori pe zi.

Eczeme infectioase – se zdrobesc fructele proaspete de catina si se aplica direct pe zona afectata, unde se lasa vreme de jumatate de ora. In final se clateste zona tratata si se lasa sa se zvante in aer liber. Pe eczemele uscate se aplica in final si un strat protector de ulei de catina.

Revigorarea tenului obosit – se aplica direct pe piele siropul de catina (al carui mod de obtinere a fost prezentat mai sus) si se lasa vreme de 20 de minute. Se spala apoi pielea cu un tampon de vata inmuiat in infuzie de musetel. Tratamentul se face de 2-3 ori pe saptamana.

Boli de ochi – datorita extraordinarei sale bogatii in vitamina A, uleiul de catina este un elixir pentru ochi. El mareste acuitatea vizuala, combate oboseala oculara, incetineste evolutia bolilor de ochi.

Potenta, fertilitate la barbati si femeiuleiul de catina este cea mai bogata substanta naturala in vitamina E din lume. Vitamina E este supranumita si vitamina tineretii si a fertilitatii, tratamente de 2-3 luni cu ea ajutand la relansarea activitatii glandelor sexuale, la redobandirea vigorii si a dinamismului.

Regenerarea tesuturilor dupa arsuri, raniri, interventii chirurgicale –cura interna de o luna cu ulei de catina ajuta la regenerarea rapida a pielii si a mucoaselor, dubland practic viteza de vindecare, deasemenea se recomanda utilizarea tincturii din scoarta de catina pentru drzinfectarea si cicatrizarea ranilor, arsurilor, etc..

Psoriazis, sclerodermie, dermatoze rezistente la tratament – tratamentul intern de minimum doua luni cu ulei de catina are un efect benefic deosebit asupra pielii. La persoanele sanatoase, cura cu ulei de catina face pielea mai stralucitoare, mai elastica si ii da un aspect tanar. In cazul persoanelor cu boli de piele cronicizate, cura cu ulei de catina grabeste, si in anumite cazuri, deblocheaza procesele de vindecare.

Accelerarea proceselor de dezvoltare mentala si fizica la copii

– cinci picaturi de ulei de catina, luate de trei ori pe zi, ajuta la reglarea proceselor de crestere si maturizare a copiilor si pubertinilor.
Cateva utilizari externe ale uleiului de catina

Arsuri – se aplica tinctura de catina sau ulei de catina pe locul afectat, dezinfectat in prealabil.

Protectia pielii la frig, vant si radiatiile solare – se unge pielea cu un strat subtire de ulei de catina inainte de a fi expusa la factorii agresivi de mediu. Aplicat pe piele, uleiul de catina are efecte de filtrare a razelor ultraviolete si a altor tipuri de radiatii cu efecte nocive asupra pielii.

Degeraturi (prevenire si tratare) – se aplica ulei de catina atat cat poate absorbi pielea pe zonele afectate sau care urmeaza sa fie expuse la frig.

Incetinirea procesului de imbatranire si refacerea celullor hepatice, se foloseste cura de tinctura de catina , cate o lingurita( sau 20-30 picaturi) inainte cu 15 minute de mfiecare masa.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (25 nov 2012), losefat (25 nov 2012), VentoFreddo (25 nov 2012)
  #3714 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 01:04:46
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Andra sanatate scumpa! Ce rau este ca mai ai inca probleme cu urechea
Multumesc Myha Pai spram si eu ca dupa atatea chinuri sa nu mai am probleme Lunea trecuta doar am fost la control si era ok, a zis ca se vindeca cum trebuie , ca mai e doar putin iritata membrana dar e normal la ce stres a fost supusa... era puroi mult, am stat cu dureri ingrozitoare atatea zile, plus ca apoi sa dezvoltat s ciuperca
Sper dimineta sa nu mai am nimic si sa pot dormii.
Noapte buna

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

A trecut deja un an..parca mai ieri era in vizita la tine..condoleante,Andra
du-te la urgenta,nu sta,sa se faca mai rau..offf..ai stat prin vreun curent de aer..nu poti sa te feresti chiar asa,cat ai vrea..nu te poti inchide in casaCu locurile de munca ce ai mai facut..


Normal ca esti terorizata,la cat d etare te-a durut..sper sa fie doar o iritatie ceva,sa treaca..dacs te doare in noaptea asta nu mai sta,lasa rusinea la o parte si suna-l,e meseria lui si daca nu are chef sa fie sunat acasa tine telul inchis
tata are 11 ani..totusi parca ieri s-a intamplatface 12 pe 8 martie..ziua aia nu prea mai imi aduce bucurii..


Da Emy... numai cand era la noi si imi facea ce pofteam eu mi-e atat de dor de ea, mi-e atat de dor de o imbratisare, de o vorba buna, o sunam si ma liisteam asa din toate punctele de vedere. stia ce sa imi spuna, stia ce sa zica sa ma faca sa ma simt ok, stia sa ma inteleaga
Ce sa facem emy... viata merge inainte, trec atat de repede anii
Am sunat, era sa intru in pamant. Am sunat de la iubi ca el avea credit. si n-a raspuns. apoi a sunat el si l-a intrebat iubi ca cine esti tu ca doar tu ai sunat.
offf... eu si asa muream de rusine sa il derajez...iubi nu sia dat seama. apoi si-a cerut scuze..
Acum fapta e consumata. el e in concediu...poate luni are timp sa se uite putin la ureche, a zis sa il sun dimineata.
dar paa atunci sper sa imi fie bine
Nu e vorba doar de curent...ca la aia am avut grija. mereu vata in ureche.. cu banderola pe cap.
e chestia ca trebuie sa am grija sa nu intre apa acolo.
si tare mi-e teama ca miercuri cand am facut baie a intrat un strop. cu toate ca am avut vata si am apasat sa nu intre
Nu stiu ce sa zic...cica si daca esti racita, puroiul din nas/gat se poate duce acolo... plus apa daca stagneaza in ureche si nu iasa poate sa se formeze bacterii.
e nasol rau de tot si eu sunt
Cu munca iar mam intors, acum mi-au facut un program. merg in fiecare zi. luni si miercuri cate 8 ore, marti si joi cate 4 iar vinerea 5 ore.
Asta e asa ceva fix, apoi mai stau si peste program daca e nevoie sau daca trebuie si sambata cum am fost azi.
asta o luna de zile, apoi vedem sa fac altceva, discursul ce mi l-a tinut la inceput.
pai am intrat in ei si le-am zis ca eu nu sunt guma de mestecat sa traga asa de mine. hai azi la 6, ba nu la 3 ...stai 4 ore , ba nu 8... si tot asa.
pupici
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Andra scumpa stii ce ai de facut nu mai trebuie sa repet si eu nu neglija ,stai la caldurica !
Ms draga mea sunt la patut, parca cand ma pun in pat ma ia tot mai tare
pup nbuna

Ultima dată editat de andra_aly; 25 nov 2012 at 01:09:39.
Răspuns cu citat
  #3715 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 01:31:04
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Scumpele mele eu ma bag la joc cu al meu nu stiu pana la cat stam,dar o sa ies ca pun la tras inca un film desene animate sa-l vedem maine si merge greu cand este deschis si aici ! Asta il trag ParaNorman sper sa fie frumos .
Noapte buna.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
andra_aly (25 nov 2012), VentoFreddo (25 nov 2012)
  #3716 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 08:43:07
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dimineata fete faine!
E fain sa te trezesti pe miresme de cafele proaspete, nu ... dar stiu ca sunt doritoare de ceaiuri (vezi ca n-am uitat Angi? ) si sucuri de fructe
sa aveti pofta!
Ieri nu am intrat pt ca mi-am pus kinderii la curatenie generala. bineinteles ca n-am terminat cat mi-as fi propus sa fac singura, dar pana la urma au fost superincantati de rezultat ... si mandrii de ei nevoie mare! Iar aseara am fost cu fetele la Daf, un restaurant, intr-o comuna lipita de Tm, la o seara de ras. Ne adunam 6 si ne facem de cap cu un coctail (alcoolic, ori ba in functie de cine conduce ) o salata si ceva desert . aseara fu tiramisu
acum ca m-am spovedit ma simt parca mai bine!
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

La inceput asa m- am gandit,far stiu eu cum or venii alea imbracate?
mi-era teama sa nu te fi suparat pt remarca mea. Cum a fost la distractie?

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Bun, deci...imi spune si mie un film bun?????
Pls. help...nu am timp de pierdut cu filme proaste...m-ar relaxa vizionand un film bun!!!
Sper sa raspunda careva...noroc cu Emy...ca altfel...monolog, monolog....
Unde sunteti dragele mele...of, e clar...e ora pranzului...doamne ma tacanesc

nu de mult am vazut the skin I live in. E cu Banderasu, pe care eu nu l-am prea agreat pana la filmu asta. Pe mina m-a captat, e un fel de amestec intre o tzara de horror, dragoste si sf
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Ema (parca tu ma intrebai,sunt prea obosita) pastele le fierb in apa cu un strop de sare si o lingura de ulei(sa nu se lipeasca,asa pun si la orez)...merele le curat ,pun o lingura ulei intr-o cratita si cand s-a incins uleiul pun merele,un plic zahar vanilat,putin zahar si scortisoara...dupa ce sunt calite merele pun pastele strecurate....le poti face cu nuci...inlocuiesti merele cu pesmet(sau gris)si pui nucile(fara scortisoara)...
Asta o stii de prin zona? Eu n-am auzit&mancat paste cu mere pana acum, dar n-are ce sa nu fie bun!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anes:
angela av (25 nov 2012), losefat (25 nov 2012), VentoFreddo (25 nov 2012)
  #3717 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 09:09:05
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata scumpele ,trezirea fetelor care au stat pana tarziu aseara !
Va doresc o duminica frumoasa alaturi de cei dragi ! Eu nu stiu ce sa fac azi de papa si am o conopida care nu mai tine,morcovi la fel,fructe daca nu fac ceva din ele se duc ,rosiile luate ieri au facut mucegai ,puf pe ele .Si in bucatarie la mine este geamul deschis mereu ,nu e ca au stat inchise undeva ! Ma duc sa cat ceva pe net !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3718 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 09:31:57
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Buna dimineata fete faine!
E fain sa te trezesti pe miresme de cafele proaspete, nu ... dar stiu ca sunt doritoare de ceaiuri (vezi ca n-am uitat Angi? ) si sucuri de fructe
sa aveti pofta!
Ieri nu am intrat pt ca mi-am pus kinderii la curatenie generala. bineinteles ca n-am terminat cat mi-as fi propus sa fac singura, dar pana la urma au fost superincantati de rezultat ... si mandrii de ei nevoie mare! Iar aseara am fost cu fetele la Daf, un restaurant, intr-o comuna lipita de Tm, la o seara de ras. Ne adunam 6 si ne facem de cap cu un coctail (alcoolic, ori ba in functie de cine conduce ) o salata si ceva desert . aseara fu tiramisu
acum ca m-am spovedit ma simt parca mai bine!
Anesssss scumpa mea ,multumim de tratatie ,eu am luat suculetulsi chiar am baut unul mai devreme de kiwi ,de fapt cred ca era piure ca mi-a fost lene sa-l mai amestec cu alte sucuri si l-am bagat in robot . Ce distractie pe tine ieri ,bravo asa trebuie ziua curatenie seara dezmat ,scumpa poze cu ingerasi tai nu mai ai cred ca au cresut mari ,ori nu m-am uitat eu bine . Eu fug acum sa-mi pun solutie in cap ca imi cade parul si este rar ,am una cu petrol,ulei de ricin si vitamine ,trebuie sa stau cu ea 3-4 ore in cap ,problema este ca eu am deja parul gras si fac foarte des baie la cap ,imi este sa nu imi ingrase parul si mai rau .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3719 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 09:42:46
marianet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 07 oct 2012
Locaţie: Jud. Alba, Romania
Dieta: Mentinere
Date: 175cm, 62.5kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 35
Am fost apreciat(a) de 46 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dimineata, doamnelor, o duminica frumoasa!
Răspuns cu citat
  #3720 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 09:48:20
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata fetelor si din partea mea!!!!!!!
Fulgule,JUR ca nu ma mai uit la pozele tale cu dulciurele!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole