Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5151 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 20:24:39
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna seara fetelor!:* am si eu o intrebare slabuto:* In ziua de proteine, amidon si carbohidrati sunt permise gustarile? (gustarile mele sunt compuse din fructe ciresele sau capsune=p~ ) si fasolea cam in ce zile se incadreaza? in cele de amidon si de carbohidrati ?
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5152 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 20:43:32
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Adelina Mihaela Vezi mesajul
Buna draga Slabuta Jurnalul tau a fost primul din care am citit pe acest forum, acum cateva zile. Am o intrebare in legatura cu scrub-ul de cafea impotriva vergeturilor pe care il faceai mai demult si spuneai ca o sa anunti daca se vad rezultatele in cateva luni. Nu mai am rabdare sa rasfoiesc printre pagini sa aflu rezultatul, as vrea sa stiu (pentru ca l-am incercat si eu de doua ori pana acum) daca e sau nu o munca in zadar.

Felicitari pentru munca depusa in a ne ajuta si informa! Eu una am invatat multe din postarile tale intr-un timp foarte scurt, chair daca abia acum m-am incumetat sa-ti spun :*
Buna Adelina si bine ai venit

Am folosit intr-adevar acest scrub si au inceput sa se vada rezultatele dar nu dupa 2 sedinte

Din pacate, am abandonat aceasta solutie, acum sunt in testari cu o alta.

Ma bucur ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele Te asteptam la mai multe discutii.

Sa ai o seara placuta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5153 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 10:56:38
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Vreau sa multumesc Liceului Grup Scolar "Gheorghe Asachi" din Galati pentru implicare in campania de strangere semnaturi pentru dreptul la o viata sanatoasa in Romania.

Ma bucura faptul ca tinerii, care sunt viitorul acestei tari, aleg sa se implice activ.


Acum 5 minute, am aflat rezultatele copiilor cu care am facut meditatii, toti au fost admisi la liceul de arta Tonitza. Nu se putea o veste mai minunata ca aceasta.

Va doresc o zi la fel de minunata ca a mea!
Imagini ataşate
File Type: jpg IMG_41921.jpg (75,1 KB, 3 vizualizări)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5154 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 11:05:41
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

O zi minunata si tie!:*
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5155 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 19:36:39
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna draga mea Andreea

Inca nu am avut nunta mea, dar felul in care o descrii pe a voastra este atat de aproape de ce imi doresc eu .. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar eu mi-as urma inima, nu as face nunta dupa cum zice lumea, nu sunt contra sfaturilor sau parerilor, dimpotriva, iau mereu in calcul ce mi se spune, dar prioritate are ce imi doresc eu.

Nu vreau sa te influentez in ceea ce v-ati propus, iti spun doar atat... ador fierul forjat...

Sunt sigura ca alegerile pe care le veti face vor fi cele mai bune pentru voi, pentru nunta voastra. Este ziua voastra.

Nu iti mai povestesc ce am facut in acest weekend, tocmai am scris un mesaj in care am povestit totul ce pot spune este ca sunt peste cap obosita dar am o satisfactie enorma in suflet.

Maine voi afla rezultatele copiilor, am asa emotii de parca este admiterea mea. De fapt, intr-un fel este si a mea...

Nu iti iei un mic concediu inainte de nunta?

Mi-a fost dor de discutiile noastre
Ma bucur foarte mult ca de azi mi-am revenit cu programul.

Te pup si te imbratisez cu mult drag
Iti doresc o saptamana cat mai frumoasa.
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Vreau sa multumesc Liceului Grup Scolar "Gheorghe Asachi" din Galati pentru implicare in campania de strangere semnaturi pentru dreptul la o viata sanatoasa in Romania.

Ma bucura faptul ca tinerii, care sunt viitorul acestei tari, aleg sa se implice activ.


Acum 5 minute, am aflat rezultatele copiilor cu care am facut meditatii, toti au fost admisi la liceul de arta Tonitza. Nu se putea o veste mai minunata ca aceasta.

Va doresc o zi la fel de minunata ca a mea!
Felicitari atat tie cat si copiilor!!!!!! iar cat despre cei de la grupul scolar Gheorghe Asachi stima si respect..putini sunt ca ei... Tinerii din ziua de astazi sunt ocupati de altele... Asa ca ma bucur enorm sa aflu asemenea vesti

Ma bucura enorm faptul ca suntem pe aceasi unda cu ideile nuntii Intradevar eu ador fierul forjat..Mi-a placut din prima sala asa cum este... dar nu m-am simtit ok cand mi-a spus ca nu e ok pt femei in primul rand sa stea cu spatele pe fier.. maine dimi vom merge la sala...o voi studia mai bine si ne vom hotara cum o vom face.. ce-i drept e nunta noastra si evident ca noi hotaram cum o vom face in final... Si ea a avut nunta ei la randul ei si si-a facut-o asa cum a adorit... acum e randul meu sa fac cum imi doresc..Intradevar nu voi avea cum sa multumesc pe toata lumea... Acum vb colegei mele neplaceri auzi si la inmormantari dar mai la nunti

Imi iau concediu..din 30 iunie pana in 21 iulie voi fi libera Abia asteptttttt

Si mai astept si nunta de sambata asta... vineri noaptea plecam.. si o sa fiu domnisoara de onoare

O seara minunata iti doresc si ma bucur enorm ca ai revenit la programul normal si ai timp mai mult pt noi

te pup si te imbratisez cu drag...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5156 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 09:17:17
cesi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 mar 2012
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 53
Date: 163cm, 56.9kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 19
Am fost apreciat(a) de 46 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Cesi,
bineinteles ca imi poti spune pe nume.

Incep cu o mica introducere.


Intoleranta alimentara
Este un raspuns/o reactie a organismului la ingerarea unor alimente. Acest raspuns se manifesta de obicei sub forma unui disconfort digestiv si poate avea mai multe cauze, printre care:
- absenta unor enzime care se ocupa cu digerarea alimentelor (de ex: este cazul intolerantei la lactoza)
- sindromul colonului iritabil
- sensibilitate la aditivii alimentari
- boala celiaca
- ...


Alergia alimentara
Este un raspuns/o reactie imunoalergica care afecteaza organele, uneori viata poate fi pusa in pericol. Acest lucru nu se intampla in cazul intolerantei alimentare, care prezinta simptome usoare, cum spuneam in special probleme digestive.

Practic, o cantitate cat de mica dintr-un aliment la care esti alergic poate cauza simptome foarte grave.

O alergie alimentara se trateaza cu medicamente, uneori un tratament pe viata.


Si sa inchei
Daca ai vreun disconfort dupa ingerarea unui aliment sau a mai multor trebuie sa mergi la doctor si impreuna veti afla ce este: intoleranta sau alergie alimentara.
La intoleranta exista solutii: ingerarea unor cantitati mai reduse din respectivele alimente (nu este obligatorie excluderea lor, doctorul iti va recomanda ce e de facut) sau folosirea unor enzime ajutatoare, etc Chiar si asa, o intoleranta alimentara nu trebuie lasata nesupravegheata.

Multa sanatate!

Buna, Marina!
Am fost la doctor si de acolo vin cu testul pe care l-am facut pt intoleranta alimentara, nu are legatura cu alergia , stiu asta. Trebuie sa refac testul peste o luna, dar pana atunci cele care au iesit cu intoleranta forte -si nu sunt putine la mine- trebuie sa le exclud din meniu o luna.
Am ajuns la dr pt ca ma simteam rau destul de des, si nu prea ii dadeau de capat alti dr. Sper ca acum au gasit cauza.
Problema este ca nu prea am multe variante de meniuri si deja mi-a pierit pofta de mancare.
Am primit o varinta de meniuri de la dr, dar.....cu ce , cu 3 paie care mi-au ramas?
Am dat tel si la alte clinici sa refac testul. Am auzit de un test apreciat afara,f. sigur si care se trimite la Londra, dar costa cam mult -400E.
Asa ca raman sa-l refac pe acesta, sper sa ma simt eu mai bine si o sa ma obisnuesc cu ,,3 paie"
Răspuns cu citat
  #5157 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 10:15:47
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul
O zi minunata si tie!:*
Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul
Buna seara fetelor!:* am si eu o intrebare slabuto:* In ziua de proteine, amidon si carbohidrati sunt permise gustarile? (gustarile mele sunt compuse din fructe ciresele sau capsune=p~ ) si fasolea cam in ce zile se incadreaza? in cele de amidon si de carbohidrati ?
Buna Mihaela

Cel mai bine intrebi de fetele din acest subiect Rina 90"s (etaj XIV). Eu nu prea sunt in tema cu dieta rina, ele cu siguranta te vor ajuta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5158 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 10:39:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Felicitari atat tie cat si copiilor!!!!!! iar cat despre cei de la grupul scolar Gheorghe Asachi stima si respect..putini sunt ca ei... Tinerii din ziua de astazi sunt ocupati de altele... Asa ca ma bucur enorm sa aflu asemenea vesti

Ma bucura enorm faptul ca suntem pe aceasi unda cu ideile nuntii Intradevar eu ador fierul forjat..Mi-a placut din prima sala asa cum este... dar nu m-am simtit ok cand mi-a spus ca nu e ok pt femei in primul rand sa stea cu spatele pe fier.. maine dimi vom merge la sala...o voi studia mai bine si ne vom hotara cum o vom face.. ce-i drept e nunta noastra si evident ca noi hotaram cum o vom face in final... Si ea a avut nunta ei la randul ei si si-a facut-o asa cum a adorit... acum e randul meu sa fac cum imi doresc..Intradevar nu voi avea cum sa multumesc pe toata lumea... Acum vb colegei mele neplaceri auzi si la inmormantari dar mai la nunti

Imi iau concediu..din 30 iunie pana in 21 iulie voi fi libera Abia asteptttttt

Si mai astept si nunta de sambata asta... vineri noaptea plecam.. si o sa fiu domnisoara de onoare

O seara minunata iti doresc si ma bucur enorm ca ai revenit la programul normal si ai timp mai mult pt noi

te pup si te imbratisez cu drag...
Buna dimineata Andreea

Depinde de cat de gros este fierul forjat, daca decoratiile sunt subtiri ce rau poate sa faca? Oricum, s-a incalzit afara si nu cred ca le va fi frig, chiar nu stiu la ce s-a referit.

Ce concediu lung vei avea Planuiti si o luna de miere?

Distractie placuta! Sa aduci pozisoare

Te imbratisez
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5159 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 11:25:37
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna dimineata Andreea

Depinde de cat de gros este fierul forjat, daca decoratiile sunt subtiri ce rau poate sa faca? Oricum, s-a incalzit afara si nu cred ca le va fi frig, chiar nu stiu la ce s-a referit.

Ce concediu lung vei avea Planuiti si o luna de miere?

Distractie placuta! Sa aduci pozisoare

Te imbratisez
cauta penmsiunea zefir pe net si vei vedea cum sunt scaunele... restaurantul in sine nu mai arata asa..a fosr renovat si arata mult mai bine.. are mesele rotunde..e mult mai frumos..dar scaunele sunt aceleasi...

Vrem sa mergem si intr-o luna de miere dar sa vedem dupa nunta
hai ca fug la restaurant vb mai incolote pup....
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5160 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 14:06:27
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Gata m-am intors de la restaurant.... Am facut si pozisoare... am facut un album..poti sa le vezi... imi place tare mult cum arata asa cu scaunele cu foer forjat..Nu-mi place ca au luat sfetnicele din fier forjat si au pus niste chestii de sticla..dar poate gasesc sa-mni inchiriez niste sfetnice de fier forjat...
Hai ca trebuie sa fug la munca... te imbratisez cu drag.. si abia astept sa aud parerea ta
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole