Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Tribulatii despre studiu

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #141 (permalink)  
Vechi 24 iul 2013, 08:42:55
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit De ce nu slabesc AJUTOR

-Vreau sa slabesc am incercat totul si nu reusesc. Ajutor!
-Eu am slabit 21kg alergand si pedaland. Am crescut ponderea alergatului. A fost usor deoarece fac sport de foarte multa vreme. Aupuca-te de atletism
-Nu imi place sa alerg. Am alergat de vreo trei ori si e plictisitor.
-Ciclism.
-Am incercat. La mine nu functioneaza. Mi-am luat bicicleta stationara si am pedalat cate cinci minute timp de o satamana fara rezultate notabile.
-Fitness si culturism sa iti modelezi trupul.
-Fereasca Sfantul. Nu vreau sa imi creasca muschii si sa ma fac cum era Arnold.
-Fotbal.
-Eu nu alerg.
-Rugby.
-Prea violent.
-Simt ca cedez nervos. Tu ce vrei?
-Vreau sa slabesc.
-Si ce te tine?
-La mine nu merg curele de slabire si nici sportul.
-Ce cure ai incercat?
-Pai am incercat low carb combinata cu south beach trei zile. Am incercat montigniac o saptamana, dar nu am putut sa mananc paine integrala. Apoi am fost raw vegan doua saptamani, recuosc a fost greu si salata nu se prea intelege cu Cola Zero ma baloneaza.
-Si sport ai incercat?
-Doar ti-am spus mai devreme. Eu nu vreau sport de performanta. Vreau ceva eficient ca nu am timp liber. Stii tu cat imi ia sa raspund tuturor prietemelor de pe cele patru forumuri de slabit? Ah sport... dintre toate cel mai mult mi-a placut hiit. Am facut o saptamana si m-am oprit ca au inceput sa mi se defineasca bratele si eu nu vreau sa ajung ca Arnold.
-Ce inseamna pentru tine slabitul?
-Pai vreau sa am 50 kg. Dar sa nu am muschi. Femeile cu muschi sunt vulgare.
-Si tot nu inteleg ce p**** m***** vrei de la mine?
-Ti-am spus. Am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa mai fac. Am nevoie de suport moral ca sunt disperata. Si nu este nevoie sa vorbesti urat.
-Sport nu?
-La mine nu merge.
-Dieta?
-La mine nu merge. Eu sunt diferita!
-Eu am slabit cu alergat si fac sport la greu. Mananc ce vreau si cand vreau. Alerg cam 60km pe saptamana. Am patratele fac si flotari si tractiuni ritmice cum faceau soldatii imperiului persan.Alergatul este laudat si de filosofii greciei antice. De ce nu vrei o reteta care functioneaza si care este documentata de peste patru mii de ani?
-Nu stii un workout nou. Am auzit ca TJ a scos ceva extra super extrem saptama trecuta. Poate ma apuc si eu. Daca nu e greu ca nu imi place sa transpir. Hai ca eu trebuie sa ma duc la cafeluta. Stii cate calorii are o pastiluta de zaharina ca nu in calculatorul de calorii. Eu imi numar caloriile cu sfintenie ca vreau sa slabesc.
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui quarc:
laurra (24 iul 2013), LOREDANA99 (05 aug 2013), mutulica (24 iul 2013), VAmedeea (24 iul 2013)
  #142 (permalink)  
Vechi 24 iul 2013, 10:48:54
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: De ce nu slabesc AJUTOR

super!ai pus punctul pe i
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #143 (permalink)  
Vechi 24 iul 2013, 15:36:28
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

Laurra, ce mai faci?

Quarq, vezi ca regulile forumului interzic postarea de mesaje intr-o limba straina, fara a le si traduce. Plus ca e obligatoriu sa spui si sursa.
Felicitari pt ambitie!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VAmedeea:
Adina14 (10 aug 2013), Rallara (31 iul 2013)
  #144 (permalink)  
Vechi 24 iul 2013, 20:49:01
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Laurra, ce mai faci?

Quarq, vezi ca regulile forumului interzic postarea de mesaje intr-o limba straina, fara a le si traduce. Plus ca e obligatoriu sa spui si sursa.
Felicitari pt ambitie!
Multumesc bine ,Ame.
Tot cu slabitul.Intru mai mult pt a-mi calcula meniurile .In gasca nu ma mai trage inima sa scriu pt ca nu mai am cu ce ma lauda.Prefer sa tac si sa fac decat ,cum spunea si quarc sa ma chinui sa raspund la nu stiu cate mesaje pe zi.Apoi in realitate nu sunt asa vorbareata
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui laurra:
VAmedeea (24 iul 2013)
  #145 (permalink)  
Vechi 24 iul 2013, 21:42:32
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

Cam dificil de pus linkuri. Se aproba dupa o logica care ma depaseste.
Am pus autorul. Nu am pretins ca as fi eu nicaieri.
Cat despre limba...exista dictionare. Atrecut epoca in care 90% erau analfabeti...sper
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #146 (permalink)  
Vechi 24 iul 2013, 23:26:12
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul
Cam dificil de pus linkuri. Se aproba dupa o logica care ma depaseste.
Am pus autorul. Nu am pretins ca as fi eu nicaieri.
Cat despre limba...exista dictionare. Atrecut epoca in care 90% erau analfabeti...sper
Linkuri nu ai voie sa pui, la fel texte netraduse.
Stiu, ar trebui sa stim cu totii engleza. Dar nu e un lucru obligatoriu. Asa ca, daca traim in Romania si vb limba romana si, mai ales, utilizam un forum romanesc, ii respectam si pe cei care nu cunosc engleza. Sau orice alta limba straina.
Nu e nimeni obligat sa stea cu dictionarul in mana.
Iar daca chiar vrei sa ne ajuti cu anumite info o poti face si in limba romana. Banuiesc ca pt tine e super usor sa traduci.
Eu recunosc ca nu am facut engleza in scoala deloc, am facut franceza si germana, dar ma uit la filme si seriale in limba engleza, maj fara subtitrare si usor usor, am invatat sa inteleg si sa ma descurc.
Dar clar sunt destule cuv pe care nu le inteleg. Si ca mine sunt poate f. multe persoane.
Eu nu m-am luat de tine, vb ta, exista si dictionare pt cel cu adevarat interesat, ti-am spus ca regulamentul nu permite mesajele intr-o limba straina tocmai pt a nu te trezi cu avertisment pt o chestie care chiar nu merita.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VAmedeea:
Rallara (31 iul 2013)
  #147 (permalink)  
Vechi 25 iul 2013, 08:23:46
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

Daca stam la mana altora ca sa ne dea mura in gura nu vom progresa niciodata.
Asta este o chestiune de atitudine. Daca cineva considera asta motiv de penalizare... nu vreau eu sa am de a face cu o persoana de asa natura. Cunostintele se aduna. Putinta se antreneaza. Atitudinea este de neclintit iar ea face si desface totul

q
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #148 (permalink)  
Vechi 29 iul 2013, 15:19:12
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Tribulatii despre studiu

youtube.com/watch?v=lDneyrETR2o
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de quarc; 29 iul 2013 at 15:23:03.
Răspuns cu citat
  #149 (permalink)  
Vechi 31 iul 2013, 10:44:04
Tigressa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: South beach
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 29 ori in 6 mesaje
Implicit Re: De ce nu slabesc AJUTOR

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul
-Vreau sa slabesc am incercat totul si nu reusesc. Ajutor!
-Eu am slabit 21kg alergand si pedaland. Am crescut ponderea alergatului. A fost usor deoarece fac sport de foarte multa vreme. Aupuca-te de atletism
-Nu imi place sa alerg. Am alergat de vreo trei ori si e plictisitor.
-Ciclism.
-Am incercat. La mine nu functioneaza. Mi-am luat bicicleta stationara si am pedalat cate cinci minute timp de o satamana fara rezultate notabile.
-Fitness si culturism sa iti modelezi trupul.
-Fereasca Sfantul. Nu vreau sa imi creasca muschii si sa ma fac cum era Arnold.
-Fotbal.
-Eu nu alerg.
-Rugby.
-Prea violent.
-Simt ca cedez nervos. Tu ce vrei?
-Vreau sa slabesc.
-Si ce te tine?
-La mine nu merg curele de slabire si nici sportul.
-Ce cure ai incercat?
-Pai am incercat low carb combinata cu south beach trei zile. Am incercat montigniac o saptamana, dar nu am putut sa mananc paine integrala. Apoi am fost raw vegan doua saptamani, recuosc a fost greu si salata nu se prea intelege cu Cola Zero ma baloneaza.
-Si sport ai incercat?
-Doar ti-am spus mai devreme. Eu nu vreau sport de performanta. Vreau ceva eficient ca nu am timp liber. Stii tu cat imi ia sa raspund tuturor prietemelor de pe cele patru forumuri de slabit? Ah sport... dintre toate cel mai mult mi-a placut hiit. Am facut o saptamana si m-am oprit ca au inceput sa mi se defineasca bratele si eu nu vreau sa ajung ca Arnold.
-Ce inseamna pentru tine slabitul?
-Pai vreau sa am 50 kg. Dar sa nu am muschi. Femeile cu muschi sunt vulgare.
-Si tot nu inteleg ce p**** m***** vrei de la mine?
-Ti-am spus. Am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa mai fac. Am nevoie de suport moral ca sunt disperata. Si nu este nevoie sa vorbesti urat.
-Sport nu?
-La mine nu merge.
-Dieta?
-La mine nu merge. Eu sunt diferita!
-Eu am slabit cu alergat si fac sport la greu. Mananc ce vreau si cand vreau. Alerg cam 60km pe saptamana. Am patratele fac si flotari si tractiuni ritmice cum faceau soldatii imperiului persan.Alergatul este laudat si de filosofii greciei antice. De ce nu vrei o reteta care functioneaza si care este documentata de peste patru mii de ani?
-Nu stii un workout nou. Am auzit ca TJ a scos ceva extra super extrem saptama trecuta. Poate ma apuc si eu. Daca nu e greu ca nu imi place sa transpir. Hai ca eu trebuie sa ma duc la cafeluta. Stii cate calorii are o pastiluta de zaharina ca nu in calculatorul de calorii. Eu imi numar caloriile cu sfintenie ca vreau sa slabesc.
Foarte bine punctat! Asta imi aminteste de o postare pe un blog a unei tipe supraponderale care nu era deloc impacata cu viata ei, isi ura corpul si, ma rog, se vaita ea acolo de toate neajunsurile vietii de persoana supraponderala. Insa mai adauga si nu merge la sala pentru ca ii este incomod sa care sacosa cu echipamentul prin mijloacele de transport, ca e prea pudica si nu se poate schimba in vestiare publice sau ca e complexata de forma fizica excelenta a altor persoane prezente la sala. Iar despre partea cu dieta, cica e prea mult sa renunte la x alimente toata viata, ca a incercat si s-a ales cu depresii acute, bla bla bla. (ideea ca e nici nu zice nimeni trebuie sa renunti la un aliment anume pt tot restul vietii, este si aproape imposibil, il consumi cu moderatie, mai rar, compensezi cu sport, ma rog, se gaseau solutii sa nu dea in depresie )
Asa ceva am cunoscut si-n viata reala ( subiectul de discutie de cate ori o intalneam era acelasi ''vai ce grasa sunt, nu ma mai suport, etc'' pentru ca , peste cateva minute sa-si inece amarul intr-un meniu mare la McDonalds.)
Pur si simplu nu pot si n-am sa pot intelege vreodata astfel de persoane. Din punctul meu de vedere exista 2 cazuri: ori IEI ATITUDINE (preferabil prin fapte , nu prin vorbe) ori te impaci sau nu in sinea ta cu situatia insa SCUTESTE-MA PE MINE DE VAICARERILE TALE DACA ORICUM N-AI DE GAND SA SCHIMBI NIMIC!!

Va las ca plec la sala si trebuie sa-mi fac bagajul cu atentie sa nu-mi cada greu in tramvai.
O zi buna sa aveti si bafta tuturor!
Tigressa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2073 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1556 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Tigressa:
Q88 (11 oct 2013), quarc (02 aug 2013)
  #150 (permalink)  
Vechi 31 iul 2013, 11:18:53
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: De ce nu slabesc AJUTOR

Citat:
Anterior postat de Tigressa Vezi mesajul
Foarte bine punctat! Asta imi aminteste de o postare pe un blog a unei tipe supraponderale care nu era deloc impacata cu viata ei, isi ura corpul si, ma rog, se vaita ea acolo de toate neajunsurile vietii de persoana supraponderala. Insa mai adauga si nu merge la sala pentru ca ii este incomod sa care sacosa cu echipamentul prin mijloacele de transport, ca e prea pudica si nu se poate schimba in vestiare publice sau ca e complexata de forma fizica excelenta a altor persoane prezente la sala. Iar despre partea cu dieta, cica e prea mult sa renunte la x alimente toata viata, ca a incercat si s-a ales cu depresii acute, bla bla bla. (ideea ca e nici nu zice nimeni trebuie sa renunti la un aliment anume pt tot restul vietii, este si aproape imposibil, il consumi cu moderatie, mai rar, compensezi cu sport, ma rog, se gaseau solutii sa nu dea in depresie )
Asa ceva am cunoscut si-n viata reala ( subiectul de discutie de cate ori o intalneam era acelasi ''vai ce grasa sunt, nu ma mai suport, etc'' pentru ca , peste cateva minute sa-si inece amarul intr-un meniu mare la McDonalds.)
Pur si simplu nu pot si n-am sa pot intelege vreodata astfel de persoane. Din punctul meu de vedere exista 2 cazuri: ori IEI ATITUDINE (preferabil prin fapte , nu prin vorbe) ori te impaci sau nu in sinea ta cu situatia insa SCUTESTE-MA PE MINE DE VAICARERILE TALE DACA ORICUM N-AI DE GAND SA SCHIMBI NIMIC!!

Va las ca plec la sala si trebuie sa-mi fac bagajul cu atentie sa nu-mi cada greu in tramvai.
O zi buna sa aveti si bafta tuturor!
Cat de bine stim sa aratam cu degetul si sa-i judecam pe ceilalti. Ca sa nu mai zic sa radem de neputinta lor, nu?
Intr-adevar exista persoane care isi doresc rezultate fara sa aiba o implicare reala si de durata, dar de multe ori nu e o chestiune de "ori iei atitudine, ori scuteste-ma" ci de probleme pe fond emotional care nu se pot rezolva fara ajutor de specialitate, cum ar fi ale unui nutritionist sau psiholog. Depinde de fiecare individ in parte cat de ambitios sau puternic e. Majoritatea persoanelor nu sunt informate corect cu privire la modul in care sa isi faca alegerile potrivite lor referitor la alimentatie si sport, asa ca sa nu ne mai miram atat de lipsa rezultatelor si disperarea oamenilor. Iar cei care stiu mai mult, au datoria sa le deschida ochii si sa dea sfaturi utile, sa ajute, nu sa fie scutiti.
Daca e un topic care sa fie abordat cu mintea deschisa, sa se dea dovada.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
Adina14 (10 aug 2013), CezaraCezarului (31 iul 2013), danyella2008 (03 aug 2013), deadcountess (06 aug 2013), diana87 (03 aug 2013), Kclaudyia (01 aug 2013), laurra (01 aug 2013), LOREDANA99 (05 aug 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, sanatos, slabit, sport, studiu, tribulatii


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Tribulatii despre alergat quarc Sport 69 05 oct 2013 06:57:18
Tribulatii despre corzi quarc Sport 1 22 iun 2012 08:51:18
Tribulatii despre genuflexiuni quarc Sport 16 02 apr 2012 12:16:06
Tribulatii despre flotari quarc Sport 39 22 mar 2012 21:31:14
Tribulatii despre artele martiale traditionale quarc Sport 2 06 ian 2012 10:51:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole