Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1771 (permalink)  
Vechi 24 mar 2013, 21:49:20
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Ana Tm Vezi mesajul

Jess,
nu e asa de "neagra" ceza precum pare
eu am nascut prin ceza de urgenta la 35 saptamani, Antonia era pozitionata oblic, avea capusorul sus.
dar sincer, recuperarea a fost floare la ureche fata de starile mele din sarcina (am avut preeclampsie)
a doua zi dimi eram in picioare, poate depinde si de organism..cat de repede se reface, eu am fost o norocoasa
pe al 2-lea (daca-l mai fac ) tot asa vreau
cred ca cu preeclampsie tot la cezariana ajungeai chiar daca cumva vroiai tu natural
stim ca nu e asa rea cezariana, daca trebe trebe, pentru bebe orice,
si mie mi-e tare teama ca bebe 2 sa nu vina prin cezariana, chiar nu vreau sa le experimentez pe amandoua dar sunt pregatita sufeteste si pentru asta.
eu am operatia de apendicita, taietura e foarte frumoasa n-am ce reprosa, dar recuperarea a fost unpic nasoala, o saptamana dureri, nu puteam sa rad, sa stranut,sa fac miscari bruste, iar apoi o luna de zile am mers indoita de spate...poate ca la cezariana esti mai motivat si faci unele lucruri chiar daca te doare, dar vreau sa fiu fresh pt bebe meu, sa pot sa zbor si sa ma misc rapid pentru el/ea.
eu l-am avut alaturi aproape imediat dupa nastere, a fost tot timpul langa mine, si vreau sa pot face asta si cu bebe2.

Citat:
Anterior postat de goia Vezi mesajul
vrea sa iti spun ca fiecare nastere a fost diferita,la fel si fiecare sarcina pentru ca si noi suntem unici!!! Si iarasi, primul copil l-am nasut relativ usor 11 ore de cand s-au rupt membranele,dar travaliul efectiv a fost de vreo 4 ore ,dar nu am simtit ca eram anesteziata
Al doilea a venit mai greu....30 ore de travaliu...dar nu mai eram asa speriata ca la prima nastere...
mare curaj! te felicit!!!
si la mine sunt sarcinile diferite
la prima am avut dureri de burta la inceput, la a doua n-am nimic
la prima nu am avut greturi, doar multe pofte, la a doua am greturi dar doar dupa-masa si seara
astea is cele mai importante, dar e totul diferit, abia astept sa vad ce urmeaza... sunt doar la 9 saptamani

referitor la nasteri, (fara suparare pt mamicile care au ales cezariana), pur si simplu ma simt mandra pentru sexul feminin pentru cele care aleg calea naturala si au acest curaj.. la fel si pentru cele care aleg sa alapteze si nu refuza din start ideea pe principiul ca se deformeaza..
bineinteles ca aici intervin multi factori si uneori chiar nu se poate...dar si cand le aud si pe prietenele mele fara sa fie macar insarcinate ca vor din start sa mearga pe cezariana, ca si cum la cezariana nu este durere...
chiar nu stiu de unde pana unde s-a ajuns la concluzia ca nasterea naturala e foarte dureroasa iar cezariana e fara nici o durere
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
rainbow (24 mar 2013), VAmedeea (24 mar 2013)
  #1772 (permalink)  
Vechi 25 mar 2013, 09:14:40
goia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 mai 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 45
Date: 157cm, 83kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

[QUOTE=costina89;1241143]Goia felicitari mamico....nu nu l-as mai face si pe al patrulea,sa iti dea Dumnezeu sanatate mult sa ii cresti mari si frumosi,ce ai acasa,fetite baietei?ce varste au?ai pe cineva care te ajuta sau te descurici singura?/QUOTE]
Multumesc ptr felicitari! am 2 baieti si o fetita, si da,nu m-as descurca fara ajutorul lui Dumnezeu! cel mare are 7, apoi 6 ani si fetita are 4 ani! iar acum vine din nou baietel...
La ceilalti am avut ajutor ca eram aproape de familie,dar acuma e mai greu ca suntem si cu teme...si au fost si primele luni mai grele,dar bine ca au trecut.
Nu zic ca e usor ,dar cred ca e mult mai frumos cand ii vezi cum se joaca...uneori ii pandesc si asa ma amuz de povestile lor!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui goia:
rainbow (26 mar 2013)
  #1773 (permalink)  
Vechi 25 mar 2013, 09:56:30
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

ce ne-am inmultit pe aici

noi suntem bine, suntem foarte activi si consumam toata energia lui mami

Ma simt foarte obosita si dorm in prostie.

Deja am facut 18 saptamani si ma gandesc ca mai am doar 2 saptamani pana la jumatate de drum.
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
rainbow (26 mar 2013)
  #1774 (permalink)  
Vechi 25 mar 2013, 14:05:06
Ana Tm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Date: 178cm, 68kg
Mesaje: 2.609
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 66 ori in 43 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul

cred ca cu preeclampsie tot la cezariana ajungeai chiar daca cumva vroiai tu natural
stim ca nu e asa rea cezariana, daca trebe trebe, pentru bebe orice,
si mie mi-e tare teama ca bebe 2 sa nu vina prin cezariana, chiar nu vreau sa le experimentez pe amandoua dar sunt pregatita sufeteste si pentru asta.
eu am operatia de apendicita, taietura e foarte frumoasa n-am ce reprosa, dar recuperarea a fost unpic nasoala, o saptamana dureri, nu puteam sa rad, sa stranut,sa fac miscari bruste, iar apoi o luna de zile am mers indoita de spate...poate ca la cezariana esti mai motivat si faci unele lucruri chiar daca te doare, dar vreau sa fiu fresh pt bebe meu, sa pot sa zbor si sa ma misc rapid pentru el/ea.
eu l-am avut alaturi aproape imediat dupa nastere, a fost tot timpul langa mine, si vreau sa pot face asta si cu bebe2.



mare curaj! te felicit!!!
si la mine sunt sarcinile diferite
la prima am avut dureri de burta la inceput, la a doua n-am nimic
la prima nu am avut greturi, doar multe pofte, la a doua am greturi dar doar dupa-masa si seara
astea is cele mai importante, dar e totul diferit, abia astept sa vad ce urmeaza... sunt doar la 9 saptamani

referitor la nasteri, (fara suparare pt mamicile care au ales cezariana), pur si simplu ma simt mandra pentru sexul feminin pentru cele care aleg calea naturala si au acest curaj.. la fel si pentru cele care aleg sa alapteze si nu refuza din start ideea pe principiul ca se deformeaza..
bineinteles ca aici intervin multi factori si uneori chiar nu se poate...dar si cand le aud si pe prietenele mele fara sa fie macar insarcinate ca vor din start sa mearga pe cezariana, ca si cum la cezariana nu este durere...
chiar nu stiu de unde pana unde s-a ajuns la concluzia ca nasterea naturala e foarte dureroasa iar cezariana e fara nici o durere
Doruta, ai mare dreptate, daca trebuie ceza cam nu prea ai cum sa spui nu
si intr-adevar, dupa ceza esti motivata sa te ridici, sa fii fresh pentru puiutul tau
nu zic ca nu m-a deranjat chiar deloc operatia, nici eu nu puteam sa rad, sa stranut... dar am trecut peste si sincer daca simteam un pic de durere ma faceam ca nici nu vad - niciun sacrificiu nu pe prea mare atunci cand il faci pt puiutul tau
eu am nascut la o clinica privata si am avut fetita cu mine in camera
imediat dupa ce m-a adus din sala de operatii si mi-am putut tine puiutul pe piept
iti doresc sarcina usoara cu bebe 2 si sa fie asa cum iti doresti tu, sa poti naste natural
__________________
ana
Ana Tm, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Ana Tm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1472 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Ana Tm:
rainbow (26 mar 2013)
  #1775 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 10:08:17
laura2006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 ian 2011
Locaţie: bacau, Romania
Date: 158cm, 55kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 33
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 28 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Neata mamici si burtici,

tocmai cand speram ca a plecat iarna si planuiam nu week end undeva la relaxare, mai ales ca acum ma simt mult mai bine...tocmai acum a venit iarna iara...si ninge ca in povesti .
Noi am ajuns la jumatate (21 de sapt.) si ne miscam destul de mult, mai ales seara si dimineata cand mami sta cuminte la orizontala .

Saptamana viitoare am programare la controlul de rutina la gine sio tot atunci o sa imi spuna dna dr si unde sa ma duc pt morfologie fetala pt ca am inteles ca nu o face ea ci ne trimite la un alt dr.

Aveti idee cat costa asa ceva?

Pupici si o zi superba:*
laura2006, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 898 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui laura2006:
rainbow (26 mar 2013)
  #1776 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 10:21:07
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de laura2006 Vezi mesajul
Neata mamici si burtici,

tocmai cand speram ca a plecat iarna si planuiam nu week end undeva la relaxare, mai ales ca acum ma simt mult mai bine...tocmai acum a venit iarna iara...si ninge ca in povesti .
Noi am ajuns la jumatate (21 de sapt.) si ne miscam destul de mult, mai ales seara si dimineata cand mami sta cuminte la orizontala .

Saptamana viitoare am programare la controlul de rutina la gine sio tot atunci o sa imi spuna dna dr si unde sa ma duc pt morfologie fetala pt ca am inteles ca nu o face ea ci ne trimite la un alt dr.

Aveti idee cat costa asa ceva?

Pupici si o zi superba:*
Depinde mult de locul unde faci morfologia, in Bucuresti sunt foarte scumpe, mai ales daca alegi o clinica cu renume sau un doctor cu renume.

Eu deja m-am programat la morfo 2, pe 19 aprilie.

Eu visez la un astfel de weekend prin mai, sa vad ce si cum iese
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1777 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 11:51:28
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Buna fetele..
hai ca eu nu am mai scris pe aici,stau cuminte si citesc parerile mamicilor despre nasteri.
Azi am facut si noi 30 de saptamani..parca trece timpul mai repede acum,am impresia ca acum vine bebe si eu nu am toate gata.Cu hainutele sunt gata,eu asa zic..doar niste sosetele sa mai cumpar,niste scutece de finet.Patutul nu il mai comand de pe net,a vazut mama intr-un magazin ieri,si o sa merg si eu sa-l vad..deci zilele astea ,cred k o sa avem si patut.Caruciorul ramane dupa nastere,ca de...daca mi s-a pus pata pe un anume carucior..tre sa vad cu ce bani raman,oricum nu o sa ies cu bebe afara in primele 2 saptamani.
Cu kg cum mai stati?eu o sa ma cantaresc tot la dr,ca baterie la cantar nu am cumparat..Oricum..am o burtaaaa...si tare ma mandresc cu ea..Si bebele meu e tare activ,imi da niste lovituri...mama mama.
Si legat de vreme...la noi ploua,nu ninge.Eu speram sa se incalzeasca,pt ca cizmele ma strang deja,ghetutele la fel..si umblam numa` bine in balerini...Dar asta e...sper sa vina primavara curand!
Răspuns cu citat
  #1778 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 12:58:43
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Buna fetele..
hai ca eu nu am mai scris pe aici,stau cuminte si citesc parerile mamicilor despre nasteri.
Azi am facut si noi 30 de saptamani..parca trece timpul mai repede acum,am impresia ca acum vine bebe si eu nu am toate gata.Cu hainutele sunt gata,eu asa zic..doar niste sosetele sa mai cumpar,niste scutece de finet.Patutul nu il mai comand de pe net,a vazut mama intr-un magazin ieri,si o sa merg si eu sa-l vad..deci zilele astea ,cred k o sa avem si patut.Caruciorul ramane dupa nastere,ca de...daca mi s-a pus pata pe un anume carucior..tre sa vad cu ce bani raman,oricum nu o sa ies cu bebe afara in primele 2 saptamani.
Cu kg cum mai stati?eu o sa ma cantaresc tot la dr,ca baterie la cantar nu am cumparat..Oricum..am o burtaaaa...si tare ma mandresc cu ea..Si bebele meu e tare activ,imi da niste lovituri...mama mama.
Si legat de vreme...la noi ploua,nu ninge.Eu speram sa se incalzeasca,pt ca cizmele ma strang deja,ghetutele la fel..si umblam numa` bine in balerini...Dar asta e...sper sa vina primavara curand!
sa nu dai foarte mult pe carucior, ca nu are rost..adica noah is niste criterii acre trebuie urmarite in functie de nevoi... cat vrei sa dai pe el???
si sa fie o culoare sa poti sa-l folosesti si la baiat si fata, pt ca nu se uzeaza tare si merge si pentru bebe 2 daca mai vrei unul..
caruciorul nostru e foarte robust are 3 trepte de ridicare si e mare de tot, dar noi nu stam la bloc si n-am avut probleme.. plus ca l-am folosit mult offroad pe pietris si alte cele... asa adormea bebe cel mai bine, nu pe trotuar
sunt tare moderne caruciorele de azi... dar nici nu merita sa dai multi bani pe ele... adica iti trebuie si landou si scoica..si carucior..
sa nu te bazezi prea tare ca o sa poti merge si-n colo si-n coace dupa nastere.. nu prea-ti vine sa pleci de langa puiutz..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
rainbow (26 mar 2013)
  #1779 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 13:05:08
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


sa nu dai foarte mult pe carucior, ca nu are rost..adica noah is niste criterii acre trebuie urmarite in functie de nevoi... cat vrei sa dai pe el???
si sa fie o culoare sa poti sa-l folosesti si la baiat si fata, pt ca nu se uzeaza tare si merge si pentru bebe 2 daca mai vrei unul..
caruciorul nostru e foarte robust are 3 trepte de ridicare si e mare de tot, dar noi nu stam la bloc si n-am avut probleme.. plus ca l-am folosit mult offroad pe pietris si alte cele... asa adormea bebe cel mai bine, nu pe trotuar
sunt tare moderne caruciorele de azi... dar nici nu merita sa dai multi bani pe ele... adica iti trebuie si landou si scoica..si carucior..
sa nu te bazezi prea tare ca o sa poti merge si-n colo si-n coace dupa nastere.. nu prea-ti vine sa pleci de langa puiutz..
stiu exact de unde merg sa cumpar..punct ochi punct lovit...merg direct.Caruciorul e 2in1 si costa 850 ron.Atat era in Auchan,in alt magazin am vazut cu 1000ron.Scaun de masina nu imi trebuie,ca nu avem masina..asa caruciorul are landou si partea sport.
sper ca se vede poza.Eu vreau pe turcozul acela,nu pe rosu,care e mai mult spre roz

Ultima dată editat de rainbow; 26 mar 2013 at 13:08:42.
Răspuns cu citat
  #1780 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 13:11:06
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
stiu exact de unde merg sa cumpar..punct ochi punct lovit...merg direct.Caruciorul e 2in1 si costa 850 ron.Atat era in Auchan,in alt magazin am vazut cu 1000ron.Scaun de masina nu imi trebuie,ca nu avem masina..asa caruciorul are landou si partea sport.
sper ca se vede poza.Eu vreau pe turcozul acela,nu pe rosu,care e mai mult spre roz

Superb turcoazul

Si eu am vrut landou, ca mi se pare ca sta mai bine in landou. Sper sa il gasesti in culoarea dorita
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
rainbow (26 mar 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole