Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Gea - o mamica in devenire

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 15:09:11
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
1. obligatoriu de crescut la calorii sanatoase... Acum esti la inceput...pana in luna a 4a esti oarecum safe...dar dupa va trebui sa papi mai mult caloric,atat ptr tine cat si ptr bebe. Sa nu te trezesti cu doamne fereste cine stie ce lipsuri.... Acu stii cum e am auzit femei care n-au mancat mai deloc sanatos si sarcina/copilul a fost ok... dar te risti? Pai sunt sigura ca pana atunci voi reusi sa cresc. Dar acum pe loc nu prea pot. Imi simt stomacul in gat. Cu timpul incet incet, voi reusi

2. durerile de care spui, sunt normale. DACA cresc in intensitate si duarata ..nu iei nici o pastila si mergi direct la doctor atunci imediat. Eu simteam asa ca-mi se plimba matzele...vaajjj vaaaj... parca mi se rascoleau, dar erau destul de suportabile sa nu iau nimic...daca simti pumnale rau, merci la doctor Pai medicul ginecolog mi le-a dat. A zis ca sunt normale, dar daca devin mai dese sau mai intense, sa iau medicamentul recomandat. Dar deja de 3-4 zile incoace nu ma mai doare asa. Si nici nu am luat medicamentele De obicei seara, cand ma pun in pat ma mai doare, daca am stat in frig sau daca am stranutat una buna inainte Ma omor stranuturile astea. imi sta inima in loc de fiecare data cand stranut una mai sanatoasa

3.nici vorba de asa mult sport. Atentie la urcatul scarilor alora... cu timpul poate e bine sa nu le mai urci....efortul depus va fi mult prea mare. Si ce ai nevoie de greutati??? Vezi ai grija... acum nu vreau sa te sperii ci doar sa-ti atrag atentia sa mai vb si cu doctorul tau problema asta.. dar mama a pierdut sarcina ridicand sacose de cumparaturi... deci nu te juca si mereu consulta doctorul. D`aia zic sa ai mare grija si in alegerea doctorului Inca nu am discutat cu medicul de sport, dar nu ma gandeam sa fac din toate. La lucru oricum trebuie sa urc scarile, asta e. plus ca toaleta e la parter si eu beau 1.5-2l de apa doar la birou, deci urc destul de des scarile. Iar stepper-ul acela, ma gandeam ca undeva la 15-30 minute pe zi, dar facute intr-o ora. Adica 5 minute exercitii, 5 pauza. Nu sunt foarte grele, nu ma solicita foarte mult si pun in miscare muschii picioarelor.

4. eu sunt pro nastere normala ptr tot ce a ce simti ...chiar si durere... in cazul meu, fiind ceva complicatii...chiar au fost dureri!....dar privind acum in urma... nu cred ca exista vreo durere acum care sa nu o suport. Deci nu doar ca sunt niste sentimente unice dar te si "imbarbateaza" ceea ce e bine...zic eu... ca ai nevoie de asta ca sa fi mamica puternica... ca nu stii ce zgubilitic/a o sa ai si ce nazdravanii va face
Cand ar fi ok sa incep sa ma dau inens cu creme? Si ce zone solicita mai multa hidratare? Adica burtica si sanii in primul rand. Dar Fundul, coapsele? ma dau cam o data, de doua ori pe saptamana, dar oare trebuie mai des de atat?

Si inca ceva. Eu inca port tocuri. Nu ma doare spatele, nu ma dor picioarele, dar cand ar trebui sa renunt la ele? Acum e ploios la noi si botinele mele sunt cu tocuri, la fel si pantofii. Iar la birou nu pot veni in tenisi Cand se va mai incalzi voi lua balerinii si fustite, dar pana atunci nu cred ca este vreo problema, nu?

Ma bucur ca imi dai sfarturi si ma sustii Chiar apreciez

P.S. De meniu ce parere ai? Au fost ultimele doua zile inregistrate saptamana trecuta, la alegere. Ce duc lipsa si ce mi-ar mai trebui? Am inceput de ieri sa iau acid folic la recomandarea medicului. Nu spun ca mama mi-a umplut camara de fructe si legume, asa ca nu am de ce sa ma plang si nici nu duc lipsa de ele

Multumesc pentru sustinere
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 16:43:35
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Cand ar fi ok sa incep sa ma dau inens cu creme? Si ce zone solicita mai multa hidratare? Adica burtica si sanii in primul rand. Dar Fundul, coapsele? ma dau cam o data, de doua ori pe saptamana, dar oare trebuie mai des de atat?

Si inca ceva. Eu inca port tocuri. Nu ma doare spatele, nu ma dor picioarele, dar cand ar trebui sa renunt la ele? Acum e ploios la noi si botinele mele sunt cu tocuri, la fel si pantofii. Iar la birou nu pot veni in tenisi Cand se va mai incalzi voi lua balerinii si fustite, dar pana atunci nu cred ca este vreo problema, nu?

Ma bucur ca imi dai sfarturi si ma sustii Chiar apreciez

P.S. De meniu ce parere ai? Au fost ultimele doua zile inregistrate saptamana trecuta, la alegere. Ce duc lipsa si ce mi-ar mai trebui? Am inceput de ieri sa iau acid folic la recomandarea medicului. Nu spun ca mama mi-a umplut camara de fructe si legume, asa ca nu am de ce sa ma plang si nici nu duc lipsa de ele

Multumesc pentru sustinere
eu m-am dat cu creme de cand am aflat ca sunt insarcinata... nu chiar zilnic dar destul de des...de vreo 4 ori pe sapt...spre sf sarcinii...ultimele luni...fiind si iarna mi-am permis sa ma dau zilnic.
Tine si de genetica familiei tale, dar eu am facut vergituri doar pe solduri...si nu multe...si alea le-am facut mai mult dupa nastere cand am inceput sa slabescdar eu am luat si imens de multe kg
Mersul pe tocuri nu-ti face bine nici tie la coloana... acum probabil nu simti, dar cand vei inainte in sarcina nu te vor mai tzine picioarele sa mergi pe tocuri...ai sa vezi.Poti sa-ti iei cu talpa calapodica...cred ca asa ii zice.


De meniu - seara papi mult prea light...dar e destul de bun si sanatos...doar la numar calorii nu ma multumeste...si primul meniu cam mut zahar, Serios...asa ca si concluzie din ce am vazut la mamicile de langa mine...ca eu la sarcina am fost varza la meniu...daca eviti grasimile si zaharul nu pui kg multe...sau mai bine zis...kg care sa nu le dai jos la alaptat sau doar avand grija de bebel
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 21:00:07
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Felicitari gea
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 21:01:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Felicitari gea
Vai ce dulcic e copilasul
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 22:13:29
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

felicitari draga mea finutza!!! abia astept !!!
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 10:10:59
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Felicitari gea
Multumesc Andra Sper ca si al meu sa fie la fel de frumos bebelul
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 10:13:08
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
felicitari draga mea finutza!!! abia astept !!!
Multumesc Dorutza
Vezi ca si noi asteptam un nasic sau o nasica mica Si cat mai repde
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 10:30:06
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
eu m-am dat cu creme de cand am aflat ca sunt insarcinata... nu chiar zilnic dar destul de des...de vreo 4 ori pe sapt...spre sf sarcinii...ultimele luni...fiind si iarna mi-am permis sa ma dau zilnic.
Tine si de genetica familiei tale, dar eu am facut vergituri doar pe solduri...si nu multe...si alea le-am facut mai mult dupa nastere cand am inceput sa slabescdar eu am luat si imens de multe kg
Mersul pe tocuri nu-ti face bine nici tie la coloana... acum probabil nu simti, dar cand vei inainte in sarcina nu te vor mai tzine picioarele sa mergi pe tocuri...ai sa vezi.Poti sa-ti iei cu talpa calapodica...cred ca asa ii zice.


De meniu - seara papi mult prea light...dar e destul de bun si sanatos...doar la numar calorii nu ma multumeste...si primul meniu cam mut zahar, Serios...asa ca si concluzie din ce am vazut la mamicile de langa mine...ca eu la sarcina am fost varza la meniu...daca eviti grasimile si zaharul nu pui kg multe...sau mai bine zis...kg care sa nu le dai jos la alaptat sau doar avand grija de bebel
Nu ma omor dupa dulciuri, dar mai iau cate o mini-prajiturica de la soacra (le face incredibil de bune), sau cate un dot's pe saptamana. Prefer sa iau zaharul si dulcele din fructe sau iaurturi cu fructe. Sunt mai sanatoase. De cand am inceput dieta si cantaritul meselor nu mi-a reusit niciodata sa echilibrez proteinele, carbo si grasimile. Mereu una era prea mica si alta prea mare Dar am observat ca nu merg constant pe depasirea nivelului de proteine/carbo/lipide. Le alternez

Daca se mai incalzeste pe la noi voi incepe sa port balerini si pantofi cu toc mic, de 4-5cm maxim. Am si din aceia, doar ca sunt toti de vara, si pe frigul si ploile de la mine, ma simt minunat in cizme si botine acum

Simt ca mi se ridica stomacul si intestinele in sus. Se vede ca nu este foarte multa grasime (inca se mai vad muschii formati lunile anterioare, dar au o accentuare ciudata). Ai zice ca sunt balonata Ma gandesc ca la 7 saptamani nu e foarte accentuata burtica, deci practic se pregateste sa creasca

Astazi deja m-am cantarit si am 67.5 kg. Aproape cat am avut la inceputul lunii. Se pare ca se depune, chiar daca pap la fel ca inainte Sau sa retin mai multa apa?

Astazi am fost sa imi fac analizele. Dupa 5 le pot ridica. Maine le voi duce la medicul de familie pentru luarea in evidenta si sa vad daca sunt ceva probleme Sper sa nu fie. Revin maine cu detaliile

Mai lucrez ceva pe la birou apoi va trebui sa merg la niste clienti, iar vremea asta nu imi tine deloc partea .

Multumesc pentru sfaturi si sustinere
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 08:37:18
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Astazi trebuie sa merg cu analizele la medicul de familie, sa le studieze. Din cate am vazut eu si din cate am inteles, sunt in normalitate, mai putin la nivelul magneziului, unde sunt sub limita normala. La fel, la calciu sunt in limita inferioara a normalitatii. Dar numai bine ca mi-am comandat suplimente 100% naturale de la Amway de calciu si magneziu si imi voi reveni.

Oricum, pe parte de calciu, de la o carenta acuta de calciu, la limita joasa a normalului e o reusita
Voi vedea astazi de la 3 ce mai zice medicul.

Nici nu am prea mai avut dureri abdominale saptamana asta, doar putin aseara pentru ca am iesit putin afara din casa si a fost frig. Am observat ca la frig si la oboseala acuta incep sa am crampe Voi avea mai mare grija pe viitor.

Mami, tati si bebe se simt foarte bine

Voi reveni cu vesti dupa ce ma intorc de la medic
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 10:09:52
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Super ...ma bucur ca sunteti bine
Asteptam vesti bune
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
copil, jurnal, jurnal mamici, mamici, sarcina, slabit mamici

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) amy Dupa sarcina 67 25 aug 2015 12:08:31
Esti deja o mamica sau in devenire? Tavya Arhiva jurnale slabit 238 05 apr 2011 11:36:54
Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate Gea Arhiva jurnale slabit 416 26 sep 2010 12:14:17
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
O mamica care vrea sa scape de kg VUDULCIU Arhiva jurnale slabit 14 21 apr 2010 13:29:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole