Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2541 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 21:43:45
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna seara fete dragi, eu nu prea am mai intrat, am avut problems cu computerul, pe urma m-au atacat rusii si poftele, azi am fost plecata..meniul nu-l postez, ca azi e un dezastruNU ma certati ca ma cert singura degeaba, incep ziua bine si seara o termin f aiurea
Sper sa ies din pasa asta proasta, adevarul e ca ma simt iar in depresie, si cauzele nu se pot elimina cu una cu 2..ma simt parca nimic nu mai are rost momentan, nici chiar dieta
Cum am zis, sper sa-mi treaca repede, daca nu simt ca ma duc la fund..sau mai bine zis ma intorc de unde am plecat.
Va pup, va urez o seara frumoasa si sper ca sunteti toate bine!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2542 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 21:49:36
claudiam's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 49
Dieta: dukan
Date: 165cm, 87.5kg
Mesaje: 300
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

draga mea si la mine e la fel, pofte peste pofte si ce mai , ai descris tu foarte bine situatia. Acum diferenta o vom face noi cand vom putea.
fii tare si ai grija de tine
  #2543 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 22:02:37
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de claudiam Vezi mesajul
draga mea si la mine e la fel, pofte peste pofte si ce mai , ai descris tu foarte bine situatia. Acum diferenta o vom face noi cand vom putea.
fii tare si ai grija de tine
Multumesc, Claudia, esti f dulce, ma si rusinez sa stii,ca sunt fete cu probleme adevarate nu gluma, si eu ..ma ia idepresia nici nu stiu de ce..in loc sa ma bucur ca mi-a iesit proiectul pt casa si ca din primavara incep sa construiesc, pe mine m-a luat groaza..cum sa fac sa aleg un constructor bun si priceput, cum s afac s aiasa totul bine..de nu mai imi vine sa dorm noaptea..Am intrat in panica..si mi-e rusine, cum am zis, daca asta e grav atunci doamne fereste de vreo boala..
Of, gata, destul m-am lamentat, sper sa fie mai bine acum cand am vazut scris negru pe alb ce ma supara
Pupi, o seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2544 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 22:08:49
claudiam's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 49
Dieta: dukan
Date: 165cm, 87.5kg
Mesaje: 300
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Multumesc, Claudia, esti f dulce, ma si rusinez sa stii,ca sunt fete cu probleme adevarate nu gluma, si eu ..ma ia idepresia nici nu stiu de ce..in loc sa ma bucur ca mi-a iesit proiectul pt casa si ca din primavara incep sa construiesc, pe mine m-a luat groaza..cum sa fac sa aleg un constructor bun si priceput, cum s afac s aiasa totul bine..de nu mai imi vine sa dorm noaptea..Am intrat in panica..si mi-e rusine, cum am zis, daca asta e grav atunci doamne fereste de vreo boala..
Of, gata, destul m-am lamentat, sper sa fie mai bine acum cand am vazut scris negru pe alb ce ma supara
Pupi, o seara frumoasa!
ehei abea cand vei incepe constructia vei avea nevoie cu adevarat de deviza ta "ceea ce nu te omoara te intareste"
Bucura-te pentru ce a iesit acum si nu te stresa si panica pentru ca vor fi zile si grele si usoare dar foarte frumoase pentru ca va iesi ceva minunat , casa ta.
  #2545 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 22:56:06
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Multumesc, Claudia, esti f dulce, ma si rusinez sa stii,ca sunt fete cu probleme adevarate nu gluma, si eu ..ma ia idepresia nici nu stiu de ce..in loc sa ma bucur ca mi-a iesit proiectul pt casa si ca din primavara incep sa construiesc, pe mine m-a luat groaza..cum sa fac sa aleg un constructor bun si priceput, cum s afac s aiasa totul bine..de nu mai imi vine sa dorm noaptea..Am intrat in panica..si mi-e rusine, cum am zis, daca asta e grav atunci doamne fereste de vreo boala..
Of, gata, destul m-am lamentat, sper sa fie mai bine acum cand am vazut scris negru pe alb ce ma supara
Pupi, o seara frumoasa!
Emy,n-ai de ce sa intri in panica pt ca va fi totul ok! CAPUL SUS!!!-nu da cu piciorul la atatea luni de dieta

P.S.Eu pe 20 dec sunt programata pt operatia pe care am amanat-o in aug si peste 2-3 luni treb sa fac transplantul de cornee (sunt pe lista de asteptare),deci ies din spit in seara de Craciun daca totul va fi bine si de Revelion (care e prenotat de anul trecut la o cabana) voi fi operata de o sapt,atunci eu sa nu intru in depresie?!,dar nu pot sa-mi permit acest lux pt ca treb sa-mi vad de fam
  #2546 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 23:03:15
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Meniu:

-1 portoc,2 mandarine,cafea cu miere
-md-iaurt slab cu taratze
-p-spanac a la Flory,pulpa de pui,budinca cu urda a la Magda
-g-1 mar
-c-sunca de mistret,cas,masline, 1 iaurt pt ca iau antibiotice pt masea
-ceai,apa,limonada
  #2547 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 23:42:39
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Stiu cum e..... Been there, done that. Si eu tot intre 60 - 70 am oscilat in ultimii 4-5 ani si cu greu ma mentineam la greutatea dorita. De obicei stagnam la 64 - 65, era zona de confort sa spun asa. Vroiam sa slabesc, dar nu era mare tragedie daca nu reuseam. Prin primavara lui 2008 am ajung la 59 -60 de kg si am ramas asa pana prin octombrie 2009. Atunci am inceput sa ma ingras. Incepusem sa iau anticonceptionale din cauza acneei si nu stiu exact daca asta a contat in procesul de ingrasare. Am ajuns in 5 luni la 70 de kg si am decis sa opersc anticonceptionalelel. Acneea a renevit asa ca am avut de ales intre "o permaneta dieta" sau un ten problematic. M-am reapucat de pastile si am incercat sa slabesc. Dupa 6 luni de dieta slabisem 5 kg si eram fericita. N-a durat mult fericirea ca am pus toate kg inapoi in cateva luni (recunosc, abandonasem total dieta si chiar mancam mai rau ca inainte). Acum vreau sa slabesc si sa raman la kg astea toata viata.
Stiu cum este Florentina , si eu ma opream undeva la 63 , 64 de obicei ....si greutatea minima pe care am atins-o a fost ca si la tine , de 59 kg ...
In legatura cu anticonceptionalele mie nu mi-au afectat greutatea sa stii ....dar eu iau unele mai slabute in hormoni si poate de-asta... cele pe care le recomanda doctorii in general pentru acnee sunt Diane35, asa se numeste marca parca si am si eu prietene care au avut oscilatii de greutate cu ele ....
Iti doresc succes in drumul tau ...

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Super, Diana!
Felicitari, esti o slabuta!
Mie nu mi se pare ca ai dat jos mult in ultima luna, e numai bine asa. O medie de 2 kg. pe luna e perfect. Iar daca se mai duce, inseamna ca ai e unde.
Eu pana acum nu m-am vopsit niciodata, iar suvite, o singura data mi-am facut. Pt ca tin mult la parul meu si nu vreau sa il stric. Asa ca, daca ai ales sanatatea parului ma bucur.
Te pup!
Multumesc Ame ....te felicit si eu inca o data pe tine
Stiu ca in ultima vreme spuenai ca stagnezi si ma bucur ca dieta Man a fost ceea ce ai avut nevoie ca sa dai un impuls organismului, un sut inainte
Nici mie nu mi se pare ca am dat mult jos in ultima luna ..... dar e bine ca am reusit targetul propus de -6 kg in 3 luni ..... inseamna ca am fost realista si nu m-am supraapreciat pentru ca daca vroiam sa ajung la 50 kg la inaltimea mea, era clar ca nu aveam cum in 3 luni ..... si stim exemple de fete de pe forum chiar mai inalte ca mine cu mult ce vor 50 kg
Dar eu sunt mai mult decat multumita !!!!!!!! e mai mult decat ma asteptam ca o sa obtin si ma simt cu capul in nori
Da, am ales sanatatea parului meu , pana la urma asta e mai important...
Credeti-ma ca blonda imi sta bine in pozele postate pentru ca eram aranjata , dar la trezirea de dimineata nu prea ....eram palida nearanjata , radacinile cum mi se vedeau trebuia sa ajung la salon , trebuia mereu intins oarul si astfel ars .....acum cam pana la coada e satenul meu natural si de la coada in jos inca mai e blond pe dedesubt si nu e cazul sa il distrug mai rau decat e ....e ars destul de atatia ani de blonzime
Noapte buna

QUOTE=floricica0vesela;418399]



fetelor, felicitari!!!!!

diana, si eu ma bucur ca ai ales par sanatos!
eu nu il mai intind cu placa decat foarte rar, cam o data la 2 luni, ca mi se ardea rau, desi am o placa buna. chiar daca uneori sta aiurea parul meu, vreau sa creasca si sa fie frumos, nu mereu ars si despicat.[/QUOTE]

Mersi Flori !
Nici eu nu il intind foarte des in primul rand ca mi-e lene
Acasa era sora mea care ma facea in 15 min maxim eram gata ....mie daca ma fac singura imi ia mult, ma mai ard cu placa , ma plictisesc , ma dor mainile, ma chinui la parul din spate
Si nu in ultimul rand il ard .....iar eu vreau sa se mai regenereze ...

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Purple si Ame FELICITARI !!!!
Multumim de floricele , superbe sunt

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Dia,cred ca ai dreptate,nu ai mancat mai putin,eu am ramas cu impresia asta pt ca la monti clasic oferta e mai larga.Adevarul e ca inca n-am studiat dieta doctoritei Man,asa ca nu e corect sa ma pronunt.Ce am citit pe aici pe la voi nu e suficient.O sa ma informez mai bine.
Financiar ti s-a parut un efort?Poti sa estimezi cam cat te costa pe luna meniul?
Multumesc pentru atentie si pt rabdare!Succes in continuare!
Uite , si astazi am ajuns la 1700 kcal aproape .... nu as fi mancat in viata mea atat de mult sa stii ... la etapa de slabire oferta nu e prea larga cum ai zis si tu, dar la diversificare ai frau liber, exact ca la Monti ..... la dr Man o luna e compusa din 14 zile de slabire mai hipocalorice intradevar (dar nu ai limita la carne si legume mananci pe saturate iar intre mese ai voie 50 g migdale , sunt foarte satioase si tin de foame)....+ 14 zile de diversificare (cand mananci ce vrei si cum vrei conform Monti faza I)...
In legatura cu costurile mi se par usor ridicate ....parca a mai intrebat mai demult una din fete si tot asta am raspuns.... e clar ca ar fi mult mai ieftin sa mananci cartofi prajiti si mezeluri de tip crenvusti etc decat legume conforme (ciuperci, brocolli) cu piept de pui sau de vita sau un peste mai de calitate .....dar nu e sanatos sa mananci prima varianta nici daca nu tii vreun regim
1. imi fac paine in casa de 2 ori/sapt si pe langa faina care costa, mai e si curentul consumat de masina de paine ce functioneaza 3 ore pt o painicuta .....
2. alimentele pe care le iau ....unele le cumparam si inaitne de dieta, altele doar decand sunt la aceasta dieta ....... ca sa iti dau exemple.....am mancat mult piept de pui si peste si inainte .....ce mananc doar decand m-am apucat de dieta : magiunul de Topoloveni pe care il consum fest este 9 lei , orezul basmati pe care il consum cateodata este 10 lei/pachet, migdalele sunt 14 lei/250 g , fructoza e 11 lei/400 g , pastele slabesti mancand 9 lei/500 g, cascaval Milli 17 lei/500 g , gemurile cu fructoza sunt toate 12,13 lei , ciocolata neagra 5 lei , fructe uscate ,si ....nu imi mai amintesc altceva ...
Aproximativ pe luna cat consum numai pentru mine nu stiu sa iti spun pentru ca locuiesc cu prietenul meu si mergem impreuna la cumparaturi , si luam si pentru amandoi ce ne place ....
Asta e , ar fi superb sa nici nu ne coste mult ....
Nu m-ai deranjat cu intrebari ....imi face placere sa raspund


Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
Buna seara fetelor

Felicitari Diana.Foarte multa vointa ai avut.Bravo
Sa sti ca am facut azi prajitura cu mere din cartea SM,ii delicioasa, ii asa de pufoasa,nu ii tare dulce.As manca toata tava Trebuie sa o incerci,este foarte usor de facut
Vezi, de-asta nu vreau sa imi fac .... nu vreau sa dau yama in toata tava ....deocamdata as vrea sa simt ca sunt inca la dieta , nu vreau sa ma culc pe-o ureche cum se zice si sa revin la greutatea mea de dinainte ....
Dar o sa incerc din ianuarie asa cand mi-am propus sa trec la mentinere
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2548 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 01:10:07
LoreS's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 163cm, 64.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Salut fetelor,

hop si eu in grup la Monti
am inceput de pe 25 octombrie si am slabit 3.5 kg deja

sport recunosc ca nu fac de loc, exceptand mersul pana la tramvai dar nici nu am pretentia sa slabesc in 3 luni si mi-am propus un timp realist zic eu pana in iulie

azi am sarit peste md am papat niste fructe pe la 13.30 si m-am apucat sa fac parjoale pt pranz pe care le-am mancat cu salata de castraveti si telemea proaspata de capra iar seara am mancat paste integrale cu sos din soia granule, ceapa si pasata de pomodoro(fara ulei)
LoreS, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1056 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 799 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2549 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 06:37:44
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna ma numesc Cristina si am 8 zile fara abateri !

27.11.2010
M.D 2 clatite cu gem monti si sirop de agave + suc de portocale proaspat + cafea decof
G 1 morcov
P 1 picior de pui cu varza calita si salata din radacina de telina + smintina cu gem Monti
G 4 patratele ciocolata 90%
C 1 picior de pui cu salata din radacina de telina

Dupa cum se vede am reusit sa maninc un morcov ca si gustare da nu radeti ca stiti cum se spune, incetu cu incetu se face otetul.
Ma duc la nani. Sa avezi o duminica placuta.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2550 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 07:14:44
FlorentinaHN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de LoreS Vezi mesajul
Salut fetelor,

hop si eu in grup la Monti
am inceput de pe 25 octombrie si am slabit 3.5 kg deja

sport recunosc ca nu fac de loc, exceptand mersul pana la tramvai dar nici nu am pretentia sa slabesc in 3 luni si mi-am propus un timp realist zic eu pana in iulie

azi am sarit peste md am papat niste fructe pe la 13.30 si m-am apucat sa fac parjoale pt pranz pe care le-am mancat cu salata de castraveti si telemea proaspata de capra iar seara am mancat paste integrale cu sos din soia granule, ceapa si pasata de pomodoro(fara ulei)
Bine ai venit! Fetele or sa-ti fie de mare ajutor cu sfaturi si tot ce trebuie Slabire usoara si multa vointa!
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole