Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2521 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:18:25
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna dimineata fetelor
Ce dragute sunteti toate ca ma asteptati ...... eu pana acum nu am apucat sa ma trezesc calumea pentru ca aseara am fost intr-un club si am venit tarziu acasa ..... am fost foarte cuminte si am baut numai apa plata , doar stiam ca azi vine cantarul....
Pot sa va spun ca inca sunt in stare de soc maxim.....
Azi de dimineata cantarul mi-a aratat 56,7 kg
Nu prea imi vine sa cred si gasesc tot felu de motive ......de genul ca aseara am avut o cina mai usoara formata din 300 g zacusca, masline , rosii , de-astea ....
Cert este ca intr-o luna de zile (14 zile slabire+14 zile diversificare) am reusit sa scad de la 58,1 la 56,7 adica un minus de 1,4 kg
Nici nu pot sa cred sincer, e sub targetul meu initial si nu ma asteptam ....
Oricum sunt foarte fericita ...in combinatie cu soc
La mine astazi oficial este ultima zi din faza I (ma rog echivalentul la dr Man de 3 cicluri slabire si 3 diversificare).....
Dar am degand sa mai merg inca o luna pentru diversificare si nu pentru ca mai vreau sa mai slabesc ci pentru ca nu stiu ce inseamna mentinerea ....inca nu mi-am dat seama .... eh , stiu teoretic , dar mi-e frica sa pun in practica .....

Off topic .,...
Multe fete mi-au scris ca imi sta bine blonda ....si chiar vroiam sa ma vopsesc din nou pentru sarbatori ..... dupa un an si ceva de saten ..... dar problema e ca la blond imi sta bine doar cand ies de la coafor, cu radacinile vopsite si par intins sau oricum aranjat .... si putin machiata...
In schimb eu am un par mai ondulat asa si daca nu il intind blonda nu prea imi sta bine , o sa mi se arda din nou parul , si asa imi cad munti de par .... si chinul lunar cu vopsit la radacini , si bani dati pe vopsele si de toate
Daca nu sunt aranjata blondul se vede foarte urat la mine ....
In schimb satenul care il am acum (nu prea se vede in poze calumea ) imi sta bine si daca am parul prins in coada cand merg la servici , si intins imi sta bestial ...

Astept parerile voastre ! Va pupic
Va doresc o sambata minunata ....eu inca am dubii ca mi s-a stricat cantarul ...
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2522 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:23:52
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor
Ce dragute sunteti toate ca ma asteptati ...... eu pana acum nu am apucat sa ma trezesc calumea pentru ca aseara am fost intr-un club si am venit tarziu acasa ..... am fost foarte cuminte si am baut numai apa plata , doar stiam ca azi vine cantarul....
Pot sa va spun ca inca sunt in stare de soc maxim.....
Azi de dimineata cantarul mi-a aratat 56,7 kg
Nu prea imi vine sa cred si gasesc tot felu de motive ......de genul ca aseara am avut o cina mai usoara formata din 300 g zacusca, masline , rosii , de-astea ....
Cert este ca intr-o luna de zile (14 zile slabire+14 zile diversificare) am reusit sa scad de la 58,1 la 56,7 adica un minus de 1,4 kg
Nici nu pot sa cred sincer, e sub targetul meu initial si nu ma asteptam ....
Oricum sunt foarte fericita ...in combinatie cu soc
La mine astazi oficial este ultima zi din faza I (ma rog echivalentul la dr Man de 3 cicluri slabire si 3 diversificare).....
Dar am degand sa mai merg inca o luna pentru diversificare si nu pentru ca mai vreau sa mai slabesc ci pentru ca nu stiu ce inseamna mentinerea ....inca nu mi-am dat seama .... eh , stiu teoretic , dar mi-e frica sa pun in practica .....

Off topic .,...
Multe fete mi-au scris ca imi sta bine blonda ....si chiar vroiam sa ma vopsesc din nou pentru sarbatori ..... dupa un an si ceva de saten ..... dar problema e ca la blond imi sta bine doar cand ies de la coafor, cu radacinile vopsite si par intins sau oricum aranjat .... si putin machiata...
In schimb eu am un par mai ondulat asa si daca nu il intind blonda nu prea imi sta bine , o sa mi se arda din nou parul , si asa imi cad munti de par .... si chinul lunar cu vopsit la radacini , si bani dati pe vopsele si de toate
Daca nu sunt aranjata blondul se vede foarte urat la mine ....
In schimb satenul care il am acum (nu prea se vede in poze calumea ) imi sta bine si daca am parul prins in coada cand merg la servici , si intins imi sta bestial ...

Astept parerile voastre ! Va pupic
Va doresc o sambata minunata ....eu inca am dubii ca mi s-a stricat cantarul ...

Bravoooo Dia! ce ma bucur pentru tine. ai ajuns unde doresti chiar mai jos de atat, sunt mandra de tine.
Si....nuuu, cantarul nu s-a stricat arata frumoasa realitate.

Parerea mea este sa ramai la saten, pentru ca iti sta ff bine, te contureaza la fel de bine si este si usor de intretinut si nu agreseaza parul.
Oricum tu esti o frumoasa....si mai nou o super slabuta.

Te pupacesc, sa ai o sambata frumoasa!
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2523 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:28:32
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Ma gandeam sa scriu rezultatele mele pentru fetele care tin dr Man ....sau doresc sa tina ....

Start : 63,1 kg

Dupa sapt 1 slabire I : 61,6 kg
Dupa sapt 2 slabire I: nu m-am cantarit
Dupa sapt 1 diversificare I : 60,2 kg
Dupa sapt 2 diversificare I : nu m-am cantarit
Dupa sapt 1 slabire II : nu m-am cantarit
Dupa sapt 2 slabire II: 58,6 kg
Dupa sapt 1 diversificare II : nu m-am cantarit
Dupa sapt 2 diversificare II : 58,1 kg
Dupa sapt 1 slabire III : nu m-am cantarit
Dupa sapt 2 slabire III: nu m-am cantarit
Dupa sapt 1 diversificare III : nu m-am cantarit
Dupa sapt 2 diversificare III : 56,7 kg

Final faza I : un minus de 6,4 kg
O medie de aproximativ minus 2 kg/luna
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2524 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:31:42
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Diana D Vezi mesajul
Bravoooo Dia! ce ma bucur pentru tine. ai ajuns unde doresti chiar mai jos de atat, sunt mandra de tine.
Si....nuuu, cantarul nu s-a stricat arata frumoasa realitate.

Parerea mea este sa ramai la saten, pentru ca iti sta ff bine, te contureaza la fel de bine si este si usor de intretinut si nu agreseaza parul.
Oricum tu esti o frumoasa....si mai nou o super slabuta.

Te pupacesc, sa ai o sambata frumoasa!
Multumesc Dia si tu esti slabuta (mult mai slabuta decat mine) si frumoasa ...
Asa sper si eu , sa fie realitatea dar deocamdata nu ma pot obisnui cu ideea .... eu nu am mai avut greutatea asta de mai bine de 10 ani probabil .....
Sper sa reusesc sa ma mentin si sa nu mai depasesc niciodata cifra 6............ nici nu vreau sa mai vad
Da , cred ca o sa raman la saten .....asa e cel mai bine ....decat blonda dar cheala si cu 3 fire in cap ....
Sa ai si tu un weekend superb !


P.S. Ame felicitari !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma bucur pentru tine mult de tot .... Ma bucur ca te-ai acomodat cu metoda si ai rezultate ....
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Purple flower; 27 nov 2010 at 12:34:21.
  #2525 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:36:03
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Felicitari Ame,Dia pt rezultatele voastre!Dia,as indrazni sa te intreb daca tu cu regimul pe care l-ai tinut nu ai avut senzatie de foame.Ti-am citit meniurile,si am ramas cu impresia ca mananci destul de putin.Sper ca nu te superi de intrebare.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #2526 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:40:30
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Meniu 27.11
cereale,lapte,putin gem fara zahar,cafea
2 mere,1 nuca
supa de pui,piept de pui la cuptor cu fasole verde si salata varza acra,1 mandarina
2 mere
omleta cu salata de varza acra si cu branza
mers pe jos 2km,curatenie 2 h,sport 30 min
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #2527 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 12:41:37
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Felicitari Ame,Dia pt rezultatele voastre!Dia,as indrazni sa te intreb daca tu cu regimul pe care l-ai tinut nu ai avut senzatie de foame.Ti-am citit meniurile,si am ramas cu impresia ca mananci destul de putin.Sper ca nu te superi de intrebare.
Buna lidiuta ...iti multumesc pentru ca m-ai felicitat
Si acum raspunsul .....eu mananc mai mult ca niciodata decand cu dieta asta .... Nu stiu la ce zile te-ai uitat la meniul meu ....daca la ultimele 2 zile , exista o explicatie ...in sensul ca nu am avut timp sa gatesc si am mancat mai putin ca de obicei ....
Nu am avut niciodata senzatia ca mi-e foame ....mai mult , nu am mancat niciodata atat de mult ....in etapa de slabire aveam seara carne grea de tipul vita + legume si ma chinuiam efectiv sa ma mananc pentru ca ma simt prea satula ... ca mai aveam carne si la pranz...
Defapt , eu la hipocaloricele mele mancam 1100 kcal pe zi .....acum mananc aproximativ 1600 kcal zilnic .... dar mananc de toate , mananc pe saturate ....
Asta este prima data in viata mea cand am reusit sa tin o dieta fara sa am abateri pentru ca este foarte permisiva ....adica nu as fi mancat in viata mea la dieta atata carne , oua, cascaval, ciocolata neagra ....gem nici atat ......

P.S. La mentinere daca o sa ajung la 1800-2000 kcal va fi enorm fata de stilul meu de viata anterior ....

As vrea sa corectez si sa spun ca doar ieri am avut 1300 kcal , nu il ultimele 2 zile ...alaltaieri am avut tot aprox 1600kcal ....dar ieri nu am avut timp sa gatesc si am mancat o salata greceasca la pranz, de-asta mi-a iesit asa putin la calorii ....
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Purple flower; 27 nov 2010 at 12:48:41.
  #2528 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 13:22:20
FlorentinaHN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Felicitari Dia, sa ai o mentinere frumoasa si fara niciun gram in plus (nici macar de sarbatori ). Sper sa vin si eu cu vesti bune luni, dupa ziua de cantar (mi-e asa o teama). Incep sa inteleg tot mai bine dieta Monti si in sfarsit pot sa-mi fac meniul fara sa verific de 7 ori daca e conform. Am descoperit o noua pasiune: maslinele! Nu mai mancasem masline de f mult timp, iar acum imi vine sa le pap mai mereu, la mic dejun, la pranz, la cina, la gustare.... mereu mereu.

Pe de alta parte, tinand cont ca mai am circa 10 kg de dat jos ma gandeam sa tin dieta man de la 1 decembrie. 18 zile de slabire, dupa care 14 de diversificare (asa trec cu bine de sarbatori si ma reapuc dupa dezmatul de revelion). E ok?

Nu am apucat sa citesc cartea doamnei Man, insa pana ma lamuresc o sa va fur din meniurile voastre . App de doamna Man.... rar am vazut femeie mai vesela si optimista si plina de viata. I-am luat un interviu cu ceva vreme in urma si pot sa spun ca am plecat cu zambetul pe buze de-acolo.
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2529 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 13:32:25
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Felicitari Dia, sa ai o mentinere frumoasa si fara niciun gram in plus (nici macar de sarbatori ). Sper sa vin si eu cu vesti bune luni, dupa ziua de cantar (mi-e asa o teama). Incep sa inteleg tot mai bine dieta Monti si in sfarsit pot sa-mi fac meniul fara sa verific de 7 ori daca e conform. Am descoperit o noua pasiune: maslinele! Nu mai mancasem masline de f mult timp, iar acum imi vine sa le pap mai mereu, la mic dejun, la pranz, la cina, la gustare.... mereu mereu.

Pe de alta parte, tinand cont ca mai am circa 10 kg de dat jos ma gandeam sa tin dieta man de la 1 decembrie. 18 zile de slabire, dupa care 14 de diversificare (asa trec cu bine de sarbatori si ma reapuc dupa dezmatul de revelion). E ok?

Nu am apucat sa citesc cartea doamnei Man, insa pana ma lamuresc o sa va fur din meniurile voastre . App de doamna Man.... rar am vazut femeie mai vesela si optimista si plina de viata. I-am luat un interviu cu ceva vreme in urma si pot sa spun ca am plecat cu zambetul pe buze de-acolo.
Multumesc Florentina
Eu dupa cum le-am spus fetelor nu prea ma agit ca vin sarbatorile pentru ca mama nu era genul care ne inuiba cu dulciuri cu crema sau alte lucruri ingrozitor de calorice ....la cap dulciuri facea cozonac, lua multe fructe , fripturi (care-s permise si la Monti ) , multe salate , iar permise .... noi nu ne omoram nici unul dupa creme si dulciuri , ne placeau mult si mie si tatalui meu cozonacii si chechurile , deci chestii de0astea mai uscate ..... cum or iesi cu faina slabesti mancand nu stiu dar vom vedea
Salata de boeuf imi placea in schimb si probabil voi gusta desi e cu morcovi ....
In rest nu intentionez sa fac excese ...nu am facut niciodata la sarbatori si nu vreau sa fac nici acum caci nu am mai avut aceasta greutate cred ca din scaola generala...
Ultimii 5 ani mi i-am petrecut osciland intre 60 si 69 de kg .....slabeam , ma ingrasam , slabeam ma ingrasam ....5 ani !!
Crezi ca as vrea sa ma mai intorc la acelasi cosmar? no way ...

Ai dreptate cu doamna dr Man, este o femeie vesela, deschisa, draguta, glumeata ....eu am cunoscut-o in urma cu cateva saptamani cand a venit la Bucuresti si a tinut niste consultatii aici ....am fost si eu daca tot tin metoda dansei
Iti recomand sa citesti cartea daca doresti sa te apuci ...
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2530 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 14:32:24
FlorentinaHN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Ultimii 5 ani mi i-am petrecut osciland intre 60 si 69 de kg .....slabeam , ma ingrasam , slabeam ma ingrasam ....5 ani !!
Crezi ca as vrea sa ma mai intorc la acelasi cosmar? no way ...
Stiu cum e..... Been there, done that. Si eu tot intre 60 - 70 am oscilat in ultimii 4-5 ani si cu greu ma mentineam la greutatea dorita. De obicei stagnam la 64 - 65, era zona de confort sa spun asa. Vroiam sa slabesc, dar nu era mare tragedie daca nu reuseam. Prin primavara lui 2008 am ajung la 59 -60 de kg si am ramas asa pana prin octombrie 2009. Atunci am inceput sa ma ingras. Incepusem sa iau anticonceptionale din cauza acneei si nu stiu exact daca asta a contat in procesul de ingrasare. Am ajuns in 5 luni la 70 de kg si am decis sa opersc anticonceptionalelel. Acneea a renevit asa ca am avut de ales intre "o permaneta dieta" sau un ten problematic. M-am reapucat de pastile si am incercat sa slabesc. Dupa 6 luni de dieta slabisem 5 kg si eram fericita. N-a durat mult fericirea ca am pus toate kg inapoi in cateva luni (recunosc, abandonasem total dieta si chiar mancam mai rau ca inainte). Acum vreau sa slabesc si sa raman la kg astea toata viata.
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole