Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4521 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 15:58:26
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!! FULGUTA NOASTRA,SA NE TRAIESTI !!!!!!!
SA RAMAI LA FEL DE BUNA ,FRUMOASA ,SUFLETISTA
TE IUBIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Buna iubirea mea !
Multumesc frumos si nu o sa ma schimb ca nu pot ,chiar daca as vrea !

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,buna dimineata ,merg sa va fac cafeaua,caci vad ca iara sunt singura pe-aici si voi nu aveti de gand sa va sculati.
Of iubita ai fost singurica azi dimineata ! Uite pupici dulci de la mine si promit ca maine sunt la datorie dimineata !
Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
BUNA DIMINEATA fetelor.Cum sinteti?Vine un val de canicula cum rezistati?ma uit la stiri si vad citi parinti inconstieti sint,se umplu spitalele de copii care fac insolatie..
Buna Camy ,eu nu prea rezist ! Cald rau si am inteles ca o sa mai fie inca doua zile asa !Am vazut si eu dimineata la stiri ce lume nebuna ! Eu anul asta nu am ajuns deloc la soare ! Dar nici nu cred ca ajung ,poate prin septembrie ! Pup dulce si pe tine !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,analiza mea e buna ,am fost diagnosticata cu cervicita cronica,probabil de-aceea analiza mea (testul papa ) nu iesea bun.In rest la biopsie scrie ca nu sunt semne de displazie cervicala-care e o faza precanceroasa. Cateodata ma gandesc ca m-am operat degeaba,daca pe col aveam vreo leziune imi facea biopsie si vedea ca nu e nevoie de operatie ,asa avand colul curat ,a trebuit. sa ma opereze sa trimita la biopsie. Bine ca e bun rezultatul.
Sper sa nu fie in alta parte problema,merg la control dupa o luna ,iar dupa 4 luni un nou test papa.
Ma bucur din tot sufletul Aly pentru tine,vezi cand eu zic ca o sa fie binetu nu ma crezi ! Te imbratisez cu drag ,nu e in nici o alta parte nici o problema ! Nu mai gandii asa ca iti iei bataie !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4522 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:13:28
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

La multi ani Fulgule !
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4523 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:15:32
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
LA MULTI ANI ,SANATATE ,FERICIRE ,NOROC
PT.FULGUTA CU DRAG:
Buna Nico !
Iti multumesc si iti urez si tie la fel sanatate multa bebelui sa fie sanatos si tu alaturi de el ! Pupici dulci !

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,
intru un pic sa va salut si sa va zic ca m-am intors de la mare..
a fost super, sunt bronzata, am mancat de toate( inghetata de 2 ori pe zi ) si nu m-am ingrasat deloc
azi nu prea am timp ca e prima zi la serviciu dar maine o sa intru mai mult
mi-a fost dor de voi
va pup
Buna Crina ! Bine ai revenit !
Ce bine si bronzata si slabuta ! Deci te-ai mentinut cum ai plecat ,cred ca e perfect ! Si eu te pupacesc mult si salutari familiei tale !

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
La multi ani Fulgule!Bunul Dumnezeu sa-ti daruiasca ce e mai bun in viata....multa sanatate,sa iubesti si sa fi iubita ,sa ai fi inconjurata doar de oameni ce te iubesc....nu stiu ce sa-ti spun ...atat doar ca Dumnezeu stie cu adevarat de ce ai nevoie si el sa te aiba in grija lui....cheliosul e trimis de mine special pt.tine sa-ti cante LA MULTI ANI!
Buna Angi ,iti multumesc si tie pentru urari si sa stii ca Dumnezeu ma iubeste foarte mult ,un pic mai devreme am fost la biserica cu mamii meu sa-i multumesc lui Dumnezeu ca sunt pe picioarele mele si am alaturi de mine familia ,sincer daca va spun ca nu am primit nici un cadou ma credeti ? Nu cred ,dar asa este le-am interzis la toti sa imi cumpere ceva ,in afara de ce am scris nu imi trebuie nimic am tot ce imi trebuie ! Multumesc inca o data Angi si iti doresc tie si si intregii familii multa sanatate si fericire ! Asa de linistita ma simt de cand am venit de la biserica,am o liniste interioara si o fericire ,nu stiu cum sa o exprim. Cu toate ca nu am reusit sa tin tot postul preotul a zis ca este bine si asa ca sunt bolnava si Dumnezeu stie asta ! Pup dulce Angi !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4524 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:22:11
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna fetelor imi cer scuze ac am disparut .dar am avut treaba la servici chiar si mici probleme pe al serv ..acum am adus-o pe soacar me ala cons si tocmai aa falta ca aree deslipire de retina si trebuie sa se duca in bucuretsi sa se opereze.si tot asa am tinut-o.
fulgule e ziua ta:LAAAAAAAAAAAAAAAAAA MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULTI AAAAAAAAAAAAAAAAAAANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! iti doresc numai fericire si stii cium se spune bucurii mici si dese.sa fi fericita si sanatoasa.pupici.fetele va pup pe toate .nu prea am citi.
crinuta imi pare rau de soacar ta .paote e o faza incipiente si se rezolva.pupcii si tie
fetelor va pup pe toata de un miliard de ori

buna oana,
nici eu nu am ami intrat ca am fost in concediu
da si noi speram sa fie ok pana la urma cu soacra-mea..o sa faca tot ce-i zice doc
sanatate si soacrei tale
te pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4525 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:25:26
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele acasa ma asteapta un pepene mare,mare pana pe seara il dau gata....

merci angela..
si eu am pepene dar il voi manca cald ptc de la pepene rece am acum gatul in pioneze!!
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4526 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:38:44
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
si eu am o fetita de 7 ani,dar stiu ca dupa ora 11 nu are ce cauta la soare,mai ales fara palarie de soare.si numai dupa ora 17 iesim afara,pt binele lor.
Pupici fetitei si tie felicitari ca esti o mama responsabila !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulga sigur e in priza prin bucatarie de dimineata....sau....a chefuit prea mult azi noapte....ieri ea cu cheliosul au implinit 6 ani de cand sunt impreuna...
Ai avut dreptate la 6.30 am ajuns la mamii meu sunt moarta de somn si acumsi dimineata eram prin bucatarie am facut cu mamii chec cu banane ,dar nu am avut aparatul la mine ! Mamii prefera bananele si al meu la fel ! Am zis ca nu mai fac dulciuri pana de Craciun ,dar pe 19 acum este ziua cumnatei mele face 25 de ani si vrea si ea tort ! Deci trebuie sa o intreb cum vrea !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

LA MULTI ANI FULG MIC SI DRAG!
SA AI PARTE DE TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME , DE SANATATE, LINISTE FERICIRE!
Fetele , azi e joi..cum stati cu cantareala dupa ziua de fructe? Parca trebuiau si masuratorile trecute..fata de luna trecuta .
Eu ma mentin la 52 de kg.
La masuri..parca am un cm in plus la burtica si coapsa..dar nu sunt sigura , ca m-am masurat singura..asa ca nu schimb nimic pana nu ma masoara al meu.
In orice caz, cred ca se vede ca n-am mai facut sport.
Asta e..ma retrag ..ca am o tona de treaba si deja curg apele pe mine.
Aveti grija de voi ..e tare rau cu caldura asta..beti apa...umbra..racoare ...nu faceti multa treaba!!!
Fulg mic..te sun mai tarziu
Multumesc Roxy drag !
Sa stii ca am ce ai zis tu mai sus ! Vad ca te mentii,eu nu pot deloc sa ma mentin,cred ca o sun pe nutritionista sa imi de-a niste sfaturi am nevoie ! Mananc normal si dulciuri chiar in ultimul timp si tot am slabit ! La fata zici ca sunt mormoloc ! La corp mai merge,dar am niste maini schiloade ,sani deloc,lasa ca imi revin eu ! Am grija de mine dar si de ai mei ! Am baut la apa am broaste in burta deja si scoate niste zgomote .

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Camy..la serv.pe astazi speram sa raman acasa dar din pacate nu s-a putut..asta e...
Camy vezi ca ti-am scris azi noapte la tine in cartea de oaspeti unde gasesti filmuletul...azi la canmtareala aveam 62 de kg...au stat rusii pe capul meu de joia trecuta si nu am facut nimic sport si la mancare am c-am avut abateri..nu am papat 3 mese pe zi mancam dimineata si dupa 16 cand ajungeam acasa....m-am scapat in vreo 2,3 zile in borcanul cu duo cioco(crema de ciocolata alba si maro)asta e suport consecintele....am noroc ca de cand ajung acasa si pana seara tarziu nu-mi strang picioarele de cata treaba am....ieri am pus castraveciori pt.iarna...trebuie sa-mi bag nasul pe la borcanele cu dulceata de anul trecut sa vad cum stau,anul acesta nu fac decat poate de prune si ceva de mar....zici ca m-am tampit..anul trecut am facut in jur de 100 de borcane ...si am dat din ea nu-mi parerau de dulceata dar eu in fiecare an trebuie sa cumpar alte borcane ca nu-mi aduc borcanele inapoi desi cand dau le spun lucrul acesta...
Asta este Angi poate saptamana care vine scazi sub 60 ,sper sa arunci borcanul cu pricina sau sa-l ascunzi ,ca sa se poate vedea rezultatele !
Ce bine ca ai pus castraveciori ,la iarna sunt la tine sa pap ! De dulgeata ce sa zic daca nu sta bine trimitele la mine ! Fac cateva prajituri cu ele imediat !
De prune este buna ,de mar nu am mancat niciodata ! Ha asa pateam si eu cu zacusca ! Mereu trebuie sa cumpar borcane !


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fulguta, iti urez LA MULTI ANI!! IUBITA, toata fericirea din lumeFug sa-mi mananc fructele
Multumesc din suflet Emy meu drag ! Doamne ce dor imi este de voi ! Si tu ce mult mi-ai lipsit ,de Crina ce sa mai zic !
Sper ca nu ai mancat corcodusele mele ?


__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4527 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:39:14
symonycy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Nürnberg, Germania
Vârsta: 46
Date: 158cm, 57.3kg
Mesaje: 2.128
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Doamne, fetelor, vad la tv ce temperaturi sunt in Rom....si la mine ploua si-s 20 de grade. Si maine la fel....
Nici asa cald nu-i bine, dar si de ploile si vremea rece de aici m-am saturat....
__________________
Jurnal Symonycy Jurnal SYMONYCY
symonycy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4528 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 16:54:05
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

De fapt e dus..ca n-am cada..
Multumesc de urare ...dar nici spuma n-am unde folosi..desi tare as vrea.
SI nici vin rosu nu pot..ca sunt la argila pana duminica..
Asa ca dau inainte cu apa..
Pup.
Va d ca nu am nimerit niciuna lasca-i bun si dusul, dupa o zi asa incarcata ca a ta
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
ok,mersi Emy ,nu mi-am dat seama ca era prea mare
descopar si eu incet tainele pc-ului
pup
Nu-ti face griji, o s ainveti tu, doar ca imaginile prea mari ies din pagina si strica aspectul sitului
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna fetelor imi cer scuze ac am disparut .dar am avut treaba la servici chiar si mici probleme pe al serv ..acum am adus-o pe soacar me ala cons si tocmai aa falta ca aree deslipire de retina si trebuie sa se duca in bucuretsi sa se opereze.si tot asa am tinut-o.
fulgule e ziua ta:LAAAAAAAAAAAAAAAAAA MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULTI AAAAAAAAAAAAAAAAAAANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! iti doresc numai fericire si stii cium se spune bucurii mici si dese.sa fi fericita si sanatoasa.pupici.fetele va pup pe toate .nu prea am citi.
crinuta imi pare rau de soacar ta .paote e o faza incipiente si se rezolva.pupcii si tie
fetelor va pup pe toata de un miliard de ori
Nu-ti face griji, Oana, rezolva intai probemele, cum spuneam, si eu am foat plecata, ne intoarcem aici intotdeauna, multa sanatate soacrei
Multumesc din suflet Emy meu drag ! Doamne ce dor imi este de voi ! Si tu ce mult mi-ai lipsit ,de Crina ce sa mai zic !
Sper ca nu ai mancat corcodusele mele ?

[/QUOTE]
Stai linistita ca o sa avem tot timpul din lume sa vorbim.si de plecat nu plecam nicaieri, mai stam departe cu treburidar ne intoarcem tot aici
Ba le-am mancat..le-am terminat ieri asa ca azi am papat doar piersici
Pup, ibita!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4529 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 17:15:23
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
pe 25..pe 28 am o nunta, ma crezi ca nu am avut de unde sa-mi aleg o rochitza frumoasa aicea?Nici timp mult de colindat nu am avut, era vorba sa ne ducem la Napoli pt cumparaturi dar daca si-a rupt al meu piciorul..asa ca am fost pe aici prinprejur, dar numa rochii tiganesti, cu multe pietre si grele, din brocart etc am vazutAsa ca am decis sa-mi iau de acasa...iti dai seama ce o sa fie pe capul meu, ajung pe 25 la 11 nopatea, a doua zi alerg sa-mi gasesc rochitza si accesorii, ziua urmatoare la inchinatul betelii, pe urma nunta, pe urma sa vorbesc cu arhitectul si sa-i dau un sut in fund ca nu a facut nimic pana acuma, sa umblu pe la banci, sa fac contractul cu constructorul daca se misca ala cu proiectul si aprobarile..o sa vin mai obosita decat am plecat sigur
Of Emy nu o sa stai linistita deloc,numai pe drumuri o sa fii,vai de piciorusele tale !
Sper sa-ti gasesti rochita care sa-ti placa si sa rezolvi cu arhitetul .Nici mie nu imi plac rochitele incarcate cu brizbizuri...cat mai simpla i mai finuta,bine eu care port rochita din an in paste .
Acusica se face 25 si pleci iar !

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,va pup pe toate ,asa-mi place ca se intregeste casuta noastra .Dar unde e sarbatorita noastra?
Sarbatorita era in bucatarie si arata cam asa plina de sclipici prin cap si pe piele ! Ma mir si eu cum de au iesit checurile bune ! Mamii ma intreba de 2 ori esti sigura ca atat trebuie sa pui ?
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Eu vad ca ma mentin la 55.5
Aly meu este bine ca te mentii ! Dar ar fi cazul sa o iei in jos ca nu mai tine !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
casa o vrem din beton armat, anticutremur, bine izolata si inaltata de la pamant in caz de inundatii sa fie protejata, normal cu cele mai noi materiale, pana si caramizile Poroterm le-am ales sa fie izolante si rezistente..problema e dobitocul de arhitect, si e greu sa-l schimb de aicea din ita..
Eu as vrea la rosu sa fie gata in octombrie, sa se odihneasca sa se aseze peste iarna si sa o terminam la primavara
Sa de-a Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Fulg mic si sarbatorit asteptam o felie de tort .
Imi pare rau sunteti la regim nu se accepta ! Sper ca nu ati furat nimic din frigider cat am fost plecata de acasa !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ce-o fi cu Fulguta ? O fi zis al ei..hai maine de ziua ta sa plecam in lume..
Am sunat-o , nu raspunde.
Las ca apare ea.
Pai ce sa mai aud mai Roxy telefonul,daca eram surda de urechi din club ! Nu mai merg in viata mea ,sau daca mai merg stau cateva ore ! Oricum telefonul meu a sunt azi ziceai ca este gara de nord !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fulgut micut ,dragut ,sarbatorit ,unde umbli? te sun si nu-mi raspunzi
La fel Aly meu drag ,eram surda de urechi si cu tel in buzunar nici vibratii nu am simtit ! Iti dai seama cum eram si sunt inca si nedormita...dar rezist pe baricade ! Cred ca al meu este terminat la munca !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sa sti ca chiar incerc sa ajung,acum ca am scapat de emotii si probleme,ar trebui sa mi-adun fortele ,ambitia si sa ajung la cele 54 kg.
Eu cred ca cine stie cum au sarbatorit azi-noapte si acum e epuizata. Dar ea nu epuizata niciodata ,de unde atata energie nu stiu,parca ma incarca si pe mine pozitiv.
Asa te vreau iubirea mea !
Sincer nici eu nu stiu de unde am,dar asa am fost mereu ! Fetele rad de mor fratimiu sforaie de rupe si el a fost cu mine in club ! Si scoate niste sunete !

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

@FULGUTA-SANATATE FERICIRE NOROC SI TOT CE ITI DORESTI
tuturor va doresc o zi buna !!!
eu merg sa fac ceva de papa(pilaf de orez cu multe legume avem in meniu) si ceva sport cand va adormi bebe!!!
pupici dulci cu putine calorii pt voi
Multumesc mult Nico ! Papa bun la tine ! Sper ca ai terminat deja sportul ! Sa stii ca la mine au cam fost foarte putine calorii ,am papat doar 1 banana ,nu intra nimic !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

N-am umplut camara.Inca.Am pus vinete si conopida . Ceva tarhonl a borcan si zmeura si afine si verdeturi la congelator. Altceva inca nu.
O sa mai pun niste ardei daca n-or fi prea scumpi..si muraturi.
Fulgu nu raspunde. Sper ca e bine.
Roxy tu stai chiar bine eu nu am pus nimic ca nu vrea soacra si de este casa ei !
O sa pun cu mamii meu saptamana care vine ! Eram bine mersi ! Multumesc de grija fetele mele dragi !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4530 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 17:31:43
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

[QUOTE=Fulguta;287351]Of Emy nu o sa stai linistita deloc,numai pe drumuri o sa fii,vai de piciorusele tale !
Sper sa-ti gasesti rochita care sa-ti placa si sa rezolvi cu arhitetul .Nici mie nu imi plac rochitele incarcate cu brizbizuri...cat mai simpla i mai finuta,bine eu care port rochita din an in paste .Acusica se face 25 si pleci iar !

Sarbatorita era in bucatarie si arata cam asa plina de sclipici prin cap si pe piele ! Ma mir si eu cum de au iesit checurile bune ! Mamii ma intreba de 2 ori esti sigura ca atat trebuie sa pui ?
Ce comica esti..saraca mama ta ce o fi zis, ca ieseSa ma vad eu acolo si lasa ca le rezolv pe toate..Si lasa ca nu stau asa mult..eu as vrea dar nu se poate, pe 7 sunt acasa iar
Mie imi pare bine ca te-ai distrat, ca nu prea iesi des
Imi pare rau sunteti la regim nu se accepta ! Sper ca nu ati furat nimic din frigider cat am fost plecata de acasa !


Sincer nici eu nu stiu de unde am,dar asa am fost mereu ! Fetele rad de mor fratimiu sforaie de rupe si el a fost cu mine in club ! Si scoate niste sunete !
Auzi?da n-ar fi cazu sa te odihnesti si tu?fa-i concurenta la sunete
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, fitness, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole