Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #111 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:04:32
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Mama, fetelor,. ce-ati mai scris, sunt deja 11 pagini numai in noua casutaIn cea veche inca nu am intratPana termin eu de raspuns o sa fiti la pagina nr 15
Eu nici nu vazusem ca e casuta nouaAm vazut subiectul si top si eu!Cand am vazut ca-s numa 11 pagini am ramas oleacaPoi mi-am dat seama
DEci..bine v-am gasit in casuta noua!!Sa fie de bun augur si sa ne poarte noroc!!



Felicitari!!Super!Aici sa stii ca nu te mai lasam s ate opresti, exista doar o singura strada pt cantarul tau..in jos!



Sa dea Domnul!!SE poate!



Sunt sigura!Deja am inceput bine!



Vaii, Anes, ce confortabil arata fotoliul alaMultumim!





Voi pe aparate si eu facand walking de nebuna prin jurul vostru



Yeees!!!!Ali, ce ti-am zis euEsti superr!!!!Eram sigura ca o ia la vale canarul, si nu mai fi asa pesimista ca si maine tot asa iti va arata, daca continui sa papi asa bine ca pana acum!
Felicitari!!!



Vad ca stii si tu bine care sunt bubicileIn primul rand atata timp cu carbo isi poate spune cuvantul..rabdare si o va lua in jos si cantarul tau, exact asa a fost cu AliIn al 2 rand inaine de ciclu poti retine apa si 2-3 kg..Plus ca te-ai cantarit cu "rezervorul" plin..meriti nA-Na!EU SUNT SIGURA ca ai putin..cantareste-te la 3-4 zile dupa plecarea "rusilor", atunci esti dezumflata bine, si numai dimineata, nuda si dupa ce ai fost la baie!



Bine ne-am gasit in casuta noua, Angi, Azi cum e simti?
Ca noua Emy ....glumeam....destul de bine pana acum..azi noapte am dormit de la 10 pana la 5 jumate...m-am trezit ca ma durea rinichiul drept..am nisip si pietre la amandoi..medicul spune ca pot sa deschid o balastiera.....norocul meu ca beau multe lichide... ..o zi linistita...am vazut ca Roxy spunea sa-i trimiti ei durerea..din pacate eu nu pot spune acelas lucru deabea ma descurc cu a mea...asta vara cand am ajuns cu cea mare la urgenta si i era rau am zis catre ea ca mai biner mi-ar da mie Dumnezeu durerea decat ei si nu credeti fetelor ca ma apucat un rau... ..asa ca grija la ce va doriti ca s-ar putea implinii...
  #112 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:06:01
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=david;399368]
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Mama, fetelor,. ce-ati mai scris, sunt deja 11 pagini numai in noua casutaIn cea veche inca nu am intratPana termin eu de raspuns o sa fiti la pagina nr 15
Eu nici nu vazusem ca e casuta nouaAm vazut subiectul si top si eu!Cand am vazut ca-s numa 11 pagini am ramas oleacaPoi mi-am dat seama
DEci..bine v-am gasit in casuta noua!!Sa fie de bun augur si sa ne poarte noroc!!
Eu ma pierdusem in spatiuma cauta Fulguta disperata
Si eu Vidia...
  #113 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:09:36
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Dana ce faci ,sper sa nu te fi ratacit si tu ca mine maine e ziua cea mare asteptam vesti ,te ,o zi buna
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #114 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:09:46
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[FONT="Arial"][SIZE="4"][QUOTE=Fulguta;399128]Buna fetele mele dragi si scumpe ! Eu sunt cu soacra si de azi dimi de cand a plecat al meu tot vb in bucatarie ! Imi place de ea ca este linistita si al meu la fel si atmosfera este super in casa ! Asa ca pot sa imi reiau cumparaturile de iarna !
azi o sa ma uit pe net sa vad ce tort o sa-i fac fratiorului ca duminica este ziua lui de nastere si nu vreau sa cumpar ,vreau tot facut in casa ,dar sa mai schimb ,alt model,fara frisca...gasesc eu ceva ,ce stiu este ca vreau sa fie patrat .

BUna, Fulgut drag, ce bine ca sunteti toti linistiti..eu am mare incredere ca acum o sa va mai ingrasati un pic, linistea sufleteasca e f importanta!!
La multi ani! fratiorului tau drag!!Orice ai face stiu ca o sa lesinam pe aicea , sigur

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Aly,felicitari ....vezi munca ta a dat roade...la mine cantarul a ramas la 60 cu toate ca am mutat cu 2 gauri mai putin cureaua la pantaloni si se observa destul de mult pe haine ca am slabit....
Angi scumpo, ai slabit in cm, se vede ca atata alergatura ti-a facut muschiuletiE important s avedem la haine

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule si ziua la cea mare e in 18 luna aceasta...tinand cont cum e casa mea o sa dau comanda de un tort ..mi-l face cineva acasa la ea...inca nu am vorbit...o sa-i comand unul Jofre e tare bun cu ciocolata.....si sa vezi ce merge sa-l servesti cu inghetata de vanilie ,alune sau nuci...si cu cea de caramel e super...
Sa-ti traiasca fata, LA MULTI ANI!, ce v-ati pus fetelor sa vb azi asa de dimineata..(greu il mai gasesc pe balosu asta, mereu se ascunde d emine)

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna slabute dragidaca ati sti de cand va cauteram asa de disperataca am fugit la Fulga la profil sa-i trimit mesaj Ce mare si frumoasa e casuta noastra cea noua .Fulgulet nu trebuie sa ma mai cauti am venitcu o veste nou nouta.Am 55.3 am scazut 900gr,nu m-a sunat sotul nici ieri i ce daca va am pe voi nici eu nu-l sun daca continua asa ,dau divort ,pot sa cresc copiii si fara el si cred chiar ca o sa-mi fie si mai bine,defapt a sunat pe telefonul fetitei si a vb doar cu ea nu ma mai agit sa faca ce vrea ,am vb cu sora mea in Italia si la anul voi pleca la ea am cu cine sa las copiii ,asa ca o viata noua ,pentru ca m-am saturat de atata indiferenta

Yeeee, fata noastra ratacitoare a venit cu alt veste buna!ce bine-mi pare, azi e zi mare la noi in casuta!Imi pare rau de sot..e cam magarus



Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Explodam de furie cand a vb cu fata si de mine nici nu a intrebat,dar o sa punem lucrurile la punct cand vine ,ori alba ,ori neagra ,gri nu poate fi
pai te cred si euDa zic totusi sa cantaresti bine lucrurile, sa vezi si bune si rele, daca nu mai sunt deloc sentimente(si eu zic ca mai sunt, altfel nu aveai emotii cand vine acasa), dar daca tu crezi ca nu mai sunt ,atunci si numai atuci vino in Italia
Dar sa stii ca e greu departe de copii

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Felicitari si tie Angi drag ! Tu slabesti in cm ca mine acum ,imi era frica sa ma pun pe cantar azi si cand ma uit tot 46 kg dar pantalonii sunt f f largi .Stii ce imi pare rau ca nu am slabit din cauza dietei ci am slabit pe sistem nervos si imi este teama ca acum cand ma linistesc sa nu urce cantarul ca nebunul,mancand la fel !
(

Fulgu drag, vreau sa vad cantarul tau macar la 48, cum facem?

[QUOTE=Alynuta;399214]
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna Iubirea mea ! Ce haioasa ai fost cica te-am lasat in casuta veche ! Crezi tu ca te lasam acolo ? Asa o sa fie Aly o casuta plina de veselie si sa se auda numai rasete ,o sa mai fie si perioade grele pentru fiecare dintre noi dar ne avem una pe cealalta si reusim ca si pana acum ! Numai impreuna !

Nu o lasam ,sunt convinsa ca va reusi si Crina ,ce m-as fi bucurat sa fi poatat si ea azi cateva sute de gr. in minus.

Da, Ali, e super ca suntem atatea prietene dragi in casuta
si mie imi pre rau de Crina, dar cred ca e ea prea neincrezatoare, trerbuia sa tina fructele si azi avea si ea mai puin cateva 100 de grame, chir daca zice ca a manca mult, totusi ea face si spor si nu a mai mancat noaptea..e un mare pas si o admir mult!!

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Esti clar incomparabil mai realaxata! E usor de zis teoretic, dar ar trebui sa nu fie un stre slabitul ... moamaaa cat is da tare la sfaturi!!!!


Ma bucur pt voi!!!
Si eu trebuie sa incep sa ma gandesc la un tort, vine ziua lui fiimea ... 11 ani!!! Doamne cand a crescut asa de mare?! eu m-am gandit la un Dobos, ce zici?
Wow, ce de scorpioni, o sa o tinem tot intr-o petrecereFetita pe cat e, Anes?Pupici si la multi ani!!!

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Am pus poze la privat ,nu le las mult
Mai lasa-le, pleasee, sa le vad si eu
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #115 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:17:35
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Mai lasa-le, pleasee, sa le vad si eu[/QUOTE]
Le pun din nou ,sunt cele de la nuntaGata Emy ,poti merge sa le vezi!
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de david; 11 nov 2010 at 12:21:17.
  #116 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:27:21
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

pai te cred si euDa zic totusi sa cantaresti bine lucrurile, sa vezi si bune si rele, daca nu mai sunt deloc sentimente(si eu zic ca mai sunt, altfel nu aveai emotii cand vine acasa), dar daca tu crezi ca nu mai sunt ,atunci si numai atuci vino in Italia
Dar sa stii ca e greu departe de copii
E greu Emy stiu asta ,dar ai vazut si tu cum eram luni ,decat casatorita cu cineva care se joaca dea casnicia si care nu cumva sa ajung la nebuni ,atunci suferinta copiiilor e mai mare si a celor apropiati,mai bine cu sufletul linistit si sunt sigura ca atunci cand vor creste mari ,copilasii mei vor fi mandri de mine si ma vor intelege,trebuie sa iau o deciziePS ma simt tot timpul nesigura
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #117 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 12:31:11
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fete dragi eu ies sa vorbesc si cu ...cumnatica pe mes ,inchid pagina ca merge greu si vreau sa fac si eu 45 de minute de sport sa nu mai fac diseara .
Am uitat sa va zic ,acum cat am stat cu voi am rontait cereale ! Papa bun ! Si laptele il beau din cana !
Vorbim mai tarziu !
Vezi sa nu te enervezi iarBUn ca papi cereale cu lapte, mie mi s-a luat de elePupiu!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Inteles Anes ! Cumnatica este inebunita dupa crema de lamaie,cand i-am facut o data cu foi si crema i-am dus si la fratior sa guste si a zis ca este gretoasa !
Normal ca era din aceea la plic cumparata ! Glazura nu am incercat ,dar nu este timpul pierdut ,sambata trebuie sa fie gata ca seara vine prietenii la el ! Face 42 de ani si zici ca este copil mic ,si dupa 12 noaptea pleaca in disco!
NU arata deloc, l-am vazut in poze..Da daca e ca si mine... cred ca nu-mi mai vine mintea...si nici nu vreau

Citat:
Anterior postat de david;399243 [B
Si ce sa fac Anes ,sa traiesc cu incertitudinea asta ?ma simt folosita ,uneori cred ca a ramas cu mine doar pentru ca s-a intamplat sa raman insarcinata si eram si bolnava ,prefer sa fiu independenta sa nu mai am ganduri negre[/B]
o sa-ti zica inima ce trebuie sa-ti faci, o noua viata implica mul curaj..noi o sa fim alaturi de tine orice hotarare vei lua!!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Nu stiu ce sa fac felul doi azi cand ajung acasa....pt.cei de acasa....astept sa ma scoateti din ceata...am carnita de pui,vitel,iepure,porc ...de iepure si porc nu papa cea mare ramane pui si vitel....cred ca o sa fac niste snitele de vitel,ce ziceti?as face chiftele cu sos si piure dar din nou cea mare nu papa...am si conopida cu si brocoli dar nu papa prietenul la cea mare si azi vine la noi....cred ca intr-o zi ma infurii si nu mai le fac nimic de mancare...azi ciorbita le fac de gaina de casa...cu carne multa in ea...ce ar fi daca as scoate carnita si le-as face cu spaghete si sos...hai fetelor ,ma ajutati...pup
CE comica esti..ala nu vrea aia, alalalty face mofturi..ce as pune matura pe eiDa se vede ca asa i-ai invatat tu..asta e acuma, ai intrat in hora...Azi vad ca ne axam multe pe varzaA mea fierbe, cand scade o bag la cuptor sa se rumeneasca putin si asta e papa meaCu o felie de carne slaba fripta..NU prea ma pricep la mancaruri, eu le fac repede, simple..da snitele mi-ar place si mieTe descurci u




Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna Emy ,bine la cantar,astept pozele!!
Ms!!
Le-am pus

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Emy...ce bine ca azi te simti mai bine..felicitari curand ajungi la 63 si de ce nu 62....cand ma gandesc ca si eu inainte sa intru aici aveam 69 de kg......si acum 60....acum o perioada o sa raman la mentinere ..sa se obisnuiasca corpul ..apoi dupa sarbatori poate mai dau jos 2 kg....inca ma mai gandesc..daca as avea timp sa fac ceva sport 2 kg ar disparea ca prin farmec..asa am slabit doar mancand sanatos...si-n primul rand fara gram de dulce....
Daa, ai vazut ce important e sa renuntam la zahar si fainoaseMulti cica ei nu pot renunta..nu mai cred asa ceva, e chestie de obisnuinta, atata tot!
Imi place ca tu ai rabdare, si nu vrei tot imediat..adevarul e ca si kg alea nu s-au depus intr-o zi, o luna..si tot asa vor disparea, inetul cu incetul, important e sa dispara!


Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Pai iti trebuie 500gr piept de pui.500gr ciuperci proaspete,o ceapa mare sau doua,un pahar vin alb(200ml),100 gr unt,300 gr smantana,ulei,sare,piper,patrunjel verde.Pui la incins intr-o cratita uleiul si calesti un pic ceapa pana cand e transparenta,tai pieptul de pui in fasii si il pui peste ceapa si se prajeste pe ambele parti ,dupa, le scoti din tigaie si le tii la cald.In sosul din tigaie se pun ciupercile taiate,se calesc la foc mare se pune vinul si sare ,cand au scazut ,se adauga pieptul de pui si se mai lasa 5 minute.Dupa,, pui untul si smantana se stinge focul ,potrivesti de sare si piper si presari patrunjelul tocat.POFTA BUNA!
Yammyyy..E si conform monty, doar ca o sa incerc sa fol cat mai putine grasimi_prajeliMs!!


Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Merg in buc sa ma apuc de treaba si iau si laptopul cu mine sa mai vbSpor la treaba sa am
Sa ai spor, da mai bine lasi laptopul, cz eu una nu fac nimic daca intru pe slabute

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
[SIZE="3
Da Emy,ce ma bucur stiam ca si tu nu te lasi mai prejos,ai zis tu de ieri ceva,64,bravo. Am intrat in blugi doriti,mai tb. sa-mi inchid fermuarul la ei. In 2-3 sapt. daca merge asa ,voi reusi.Voi continua,azi voi manca o ciorbita de varza.

Si tu cu varza azibravo, la md ce ai mancat?sa nu cumva sa faci foamea ca...Pe urma cazi in extrema cealalta, dar tu stii asta deja


Citat:
Anterior postat de david;399368[
[B
Eu ma pierdusem in spatiuma cauta Fulguta disperata[/B]
Am vazut, da ne vei gasi intotdeauna, ca te gasim noi daca e nevoie

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Ca noua Emy ....glumeam....destul de bine pana acum..azi noapte am dormit de la 10 pana la 5 jumate...m-am trezit ca ma durea rinichiul drept..am nisip si pietre la amandoi..medicul spune ca pot sa deschid o balastiera.....norocul meu ca beau multe lichide... ..o zi linistita...am vazut ca Roxy spunea sa-i trimiti ei durerea..din pacate eu nu pot spune acelas lucru deabea ma descurc cu a mea...asta vara cand am ajuns cu cea mare la urgenta si i era rau am zis catre ea ca mai biner mi-ar da mie Dumnezeu durerea decat ei si nu credeti fetelor ca ma apucat un rau... ..asa ca grija la ce va doriti ca s-ar putea implinii...
Si eu am nisip la rinichi, mi-a zis cand aveam 14 ani, da de atunci nu am mai avut nici dureri nici nu am fost sa mai vad ce si cum..Sper sa-l fi eliminat, ca eu intotdeauna am baut multa apa, acasa imi placea ca era rece si gusdtoasa, apa de Vrancea, vinea din munti..acum au taia-to, baga deaia de Dunare, si are gust naspa, salciu
Nu mai zic aci, in Ita, e beak, apa..Da nimeni nu bea de robinet, toti apa mineralaEu ii dau cu ceaiuri

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Mai lasa-le, pleasee, sa le vad si eu
Le pun din nou ,sunt cele de la nunta[/QUOTE]

Ok, am terminat de raspuns, sper sa le gasesc, fug sa le vad[/SIZE]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #118 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 14:01:26
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
....
Si am vesti bune, schimb tikerul la 64.1Dac ajung la 63 ma declar multumita, 62 e doar un moft, la corpul meu imi sta cam rau, prea osoasa...
*
in sfarsit am ajuns s-o aud si asta

pe 01.12, faci 11 ani
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #119 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 14:16:22
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[SIZE="4"]
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
[FONT=Arial
E greu Emy stiu asta ,dar ai vazut si tu cum eram luni ,decat casatorita cu cineva care se joaca dea casnicia si care nu cumva sa ajung la nebuni ,atunci suferinta copiiilor e mai mare si a celor apropiati,mai bine cu sufletul linistit si sunt sigura ca atunci cand vor creste mari ,copilasii mei vor fi mandri de mine si ma vor intelege,trebuie sa iau o deciziePS ma simt tot timpul nesigura


Te inteleg, nu va fi usor, deaia nici nu te sfatuiesc sa stai si sa suporti de dragul copiilor..Ca un fost copil trait intr-o familie cu batai si certuri zilnice, iti zic eu ca cei mici ar prefera liniste si pace in casa..dar ca pleci fara ei asta ma intristeaza, pt ca vor fi de 2 ori traumatizati..Va fi o hotarae grea pt tine..sa te ajute Domnul sa iei decizia cea mai buna!!



Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
in sfarsit am ajuns s-o aud si asta

Da, de necrezut, Anes, cum eram la inceputul anului si acu zic ca-s prea slaba


pe 01.12, faci 11 ani

A, atunci e o mica sagetatoare, daca nu ma inselE de-o seama cu nepotica mea cea mare, sa ne traiasca, ca tare sunt frumoase si destepte!!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #120 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 14:22:44
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna ziua fete dragi! Vreau sa gatesc o mancare greceasca cu fasole boabe, am vazut azi reteta la tv, insa am uitat cum se numea si nu o gasesc nici aici nici pe net. Se caleste ceapa, apoi se taie frunze de telina si se calesc in continuare, se adauga o cutie de rosii cuburi, se adauga fasolea boabe fiarta, se presare sare, scortisoara si se fierbe bine. Stie careva cum se numeste?
__________________
Jurnal danasonrisa
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole