Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5791 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 13:20:21
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
am citit de dieta ... doar ca n-am reusit sa inteleg/sa retin principiile. n-am rabdare, imi spunea de Monti acu 2 ani, o colega. si am si vazut rezultate! fff faine! doar ca, pana te inveti cu ea mi se pare destul de complicat
eu acum am incercat ceva din principiile South Beacth.
Exact ,cu asta ma confrunt eu,mi se pare mai complicat si cum zici tu n-am rabdare si nu stiu daca pot retine toate secretele.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5792 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 13:27:09
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
am citit de dieta ... doar ca n-am reusit sa inteleg/sa retin principiile. n-am rabdare, imi spunea de Monti acu 2 ani, o colega. si am si vazut rezultate! fff faine! doar ca, pana te inveti cu ea mi se pare destul de complicat
eu acum am incercat ceva din principiile South Beacth.
Am vazut ca si slabuta tine dieta asta.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5793 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 14:35:54
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Fetele va anunt ca de maine renunt si la cafeaua fara cofeina ! O sa beau Inka din nou !
Inka este o băutură instant pe bază de extract de cereale-pudră. In compoziţia ei intră "cereale 72% (orz, secară), cicoare, sfeclă de zahăr - prăjite". Eticheta ne oferă şi valorile nutriţionale pentru 100 de grame de produs: "valoare energetică 370 kcal/1.549 kj, proteine 4,7 g, glucide 88,4 g, lipide 0 g". Modul de preparare este şi el specificat: "Se pun 1-2 linguriţe de inka intr-o ceaşcă. Se toarnă apă fierbinte (nu clocotită). Puteţi adăuga lapte sau frişcă".
Are multe calorii dar ...chiar ca nu mai stiu ce sa beau,citesc intr-un loc ca este buna ,in altul ca nu e ....ba cafeaua fara cofeina e buna,ba nu e buna ,uite asa o tin de azi dimineata citesc pe aici si ma minunez !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5794 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 14:39:14
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Am vazut ca si slabuta tine dieta asta.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Anes ai citit de Montignac ce zici?
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Acum am o problema ,Anes am intrat pe fetele ce tin dieta Montignac si sunt de varsta noastra ,sti ce ma mira ca una de 40 ani intr-o luna cu dieta asta a slabit mai mult decat si-a propus.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Exact ,cu asta ma confrunt eu,mi se pare mai complicat si cum zici tu n-am rabdare si nu stiu daca pot retine toate secretele.
Deci te bagi la Monti sau nu ? Sunt curioasa,am tot citit si eu pe la fete,mai ales ca eu mai scriu si in jurnal la Magda si am vazut ca te-ai minunat cat a slabit,depinde de corp Aly ! Daca crezi ca te poti descurca cu dieta este ok !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5795 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 15:21:41
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Bravo lor ,papa bun la tine ! Mananc si eu branzica si lactate,dar foarte slabe,0.1%....si branzica de vaci facuta in casa pe care nu o pot pune in salata ,asa ca de multe ori nu pun ,o prefer cat mai usoara sa nu am probleme cu constipatia !
Tot e bine daca poti manca si branza..ca de unde calciu si proteine altfel??
Eu am mancat asa cum am zis, ciorba de varza, pui la punga (cam 100g, poate mai putin) cu salata de varza, o cafea , un ceai , si 5g de miez de nuca.
Acum am ajuns acasa.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Asa patesc si eu cu merele ,imi plac cele mari de totsi nu pot sa-l mai termin si pe urma il rog pe al meu sa-l pape el si el zice dar ce sunt eu sa pap resturile tale !
L-am dovedit pana la urma. Mi-e imiplace samananc ttot marul si cotor si samburi, numai codita o arunc.
Ce dreptate ai ,nu stii cum sa o mai dam !
Cam asa e..
Nu din acela nu pap deloc !
Imi place fileul de pangatius, n-are gust de peste , nici miros de peste, nici oase.
Da este foarte sanatos si din pacate nici eu nu prea mananc,mare greseala facem ! Dar asta e fiecare cum poate si ce-i place !
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Abia astept sa vad cum iti ies analizele ! Si cu mirosul este chiar aiurea
Ah, cu miroul , cel putin cu cel de otet, am probleme de ani de zile. Daca simt miros...imi vine sa vomit instantaneu. Dar curios e ca imi place sa mananc muraturi in otet de ex.
Ai grija de tine ! Cred ca tot aici ma gasesti ,ca al meu m-a sunat ca intarzie,asa ca fac tocmai diseara poze la paste,trebuie sa vina si soacra si cumnata si poate le pacalesc sa duca pisica la doctor ! Acum doarme ! Vad ca s-a mai linistit !
Pai ceva nu e in regula cu pisoiul ala ..clar ca trebuie dus la doctor. Daca nu, sa vina sa stranga ele dupa el.. mama e rea sunt
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
si la tm e urat ... e vreme de stat in pat, sau poate nu doar de stat
Ca bine zici. La noi tot n-a plouat. Dar s-a racit..sunt 14 g acum si bate vantul, si inorat...urat rau.
dupa fiecare excursie d'asta imi vin acasa mai maturi, mai intelepti, mai independenti, mai increzatori in propriile lor forte ... si asta e fff bine!
Cred ca esti tare mandra de ei. Faci foarte bine ca ii trimiti in excursii, invata sa se descurce singuri. O sa-i ajute mai incolo.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
azi ce mancati gagici? Eu atata am de nu stiu ce sa aleg.
Aly , papa o ciorbita de zarzavat..e buna pt stomac si pt dieta(daca nu e grasa si daca e fara carne).
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Anes ai citit de Montignac ce zici?
Eu am 2 carti monti acasa. Le-am citit. Nu sunt pt mine. Eu ma descurc mai bine cu numaratul caloriilor. M-am obisnuit. Si dieta pe care o tin , cea disociata , am schimbat-o dupa nevoile mele, asa ca sa imi fie usor sa o tin.
Eu nu as putea tine Monti. Dar si normal, ca sunt rezultate. Fiecare dieta da rezultate la un anumit nr de persoane. Depinde de fiecare sa aleaga ce i se potriveste..desi eu tot pe o dieta facuta de nutritionist as merge. Numai ca iata nam ajuns la nutritionist, ca am tot lasat-o pe altadata, si am slabit si cu dieta mea(care tot personalizata se poate numi). Ideea e ca daca nu o sa ma pot mentine, voi merge clar la un medic nutritionist.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Acum am o problema ,Anes am intrat pe fetele ce tin dieta Montignac si sunt de varsta noastra ,sti ce ma mira ca una de 40 ani intr-o luna cu dieta asta a slabit mai mult decat si-a propus.
Fiecare organism e diferit Aly, poate vei avea si tu succes cu ea..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele va anunt ca de maine renunt si la cafeaua fara cofeina ! O sa beau Inka din nou !
Inka este o băutură instant pe bază de extract de cereale-pudră. In compoziţia ei intră "cereale 72% (orz, secară), cicoare, sfeclă de zahăr - prăjite". Eticheta ne oferă şi valorile nutriţionale pentru 100 de grame de produs: "valoare energetică 370 kcal/1.549 kj, proteine 4,7 g, glucide 88,4 g, lipide 0 g". Modul de preparare este şi el specificat: "Se pun 1-2 linguriţe de inka intr-o ceaşcă. Se toarnă apă fierbinte (nu clocotită). Puteţi adăuga lapte sau frişcă".
Are multe calorii dar ...chiar ca nu mai stiu ce sa beau,citesc intr-un loc ca este buna ,in altul ca nu e ....ba cafeaua fara cofeina e buna,ba nu e buna ,uite asa o tin de azi dimineata citesc pe aici si ma minunez !
Eu abia am trecut de la cafeaua cafea, la cafeaua necafea, adica decof
sa vedem ...
Pai inka are multe calorii..dar ia calculeaza cate are preparata..ca nu o sa mai aiba atatea...

Eu am ajuns acasa, si am un mic moment de liniste, numai eu...si-l savurez.
Revin..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5796 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 15:29:16
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Exact ,cu asta ma confrunt eu,mi se pare mai complicat si cum zici tu n-am rabdare si nu stiu daca pot retine toate secretele.
n-o fi ea o filozofie asa de mare .... dar nu m-am concentrat pe aceasta dieta.
iar apropo de regulile ce le-ai afisat, la cafea am renuntat. o fi unul din motivele scaderii mele?
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anes; 09 mai 2010 at 15:34:00.
  #5797 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 15:34:01
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
n-o fi ea o filozofie asa de mara .... dar nu m-am concentrat pe aceasta dieta.
iar apropo de regulile ce le-ai afisat, la cafea am renuntat. o fi unul din motivele scaderii mele?

Nu stiu daca , cafeaua a avut un rol in slabirea ta.. Dar important e ca slabesti..,nu?
Dar stiu ca nu voi renunta la cafeaua de dimineata ...decat in momentul in care voi renunta si la tigari.
Momentan e prima placere din zi.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5798 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 15:38:01
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Nu stiu daca , cafeaua a avut un rol in slabirea ta.. Dar important e ca slabesti..,nu?
Dar stiu ca nu voi renunta la cafeaua de dimineata ...decat in momentul in care voi renunta si la tigari.
Momentan e prima placere din zi.
la fel erau si in cazul meu: trezirea, cafeaua si tigara. nici nu-mi puteam imagina sa incep ziua fara cafea si tigara. imi savuram cafeaua de dimineata, la rasaritul soarelui . aveam obiceiul sa zic ca-mi pip cafeaua de dimineata
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5799 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 15:43:35
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
la fel erau si in cazul meu: trezirea, cafeaua si tigara. nici nu-mi puteam imagina sa incep ziua fara cafea si tigara. imi savuram cafeaua de dimineata, la rasaritul soarelui . aveam obiceiul sa zic ca-mi pip cafeaua de dimineata

Eu te admir ca te-ai lasat de fumat. Stiu sunt extrem de nocive.
Eu inca nu mi-am pus in cap sa ma las, dar nici nu cred ca as reusi sa ma las, fara sa ma ingras ingrozitor. Pt ca , cred ca apare clar tendinta sa le inlocuiesti cu ceva. Iar eu as avea de incoluit ceva...vreo 20-25 de tigari /zi.
Ma aude Fulguta, mi-o iau..dar asta e adevarul, n-am de ce sa mint.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5800 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 15:49:55
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Eu te admir ca te-ai lasat de fumat. Stiu sunt extrem de nocive.
Eu inca nu mi-am pus in cap sa ma las, dar nici nu cred ca as reusi sa ma las, fara sa ma ingras ingrozitor. Pt ca , cred ca apare clar tendinta sa le inlocuiesti cu ceva. Iar eu as avea de incoluit ceva...vreo 20-25 de tigari /zi.
Ma aude Fulguta, mi-o iau..dar asta e adevarul, n-am de ce sa mint.
cam la fel fumam si eu ... stii? a fost cu mult mai usor decat mi-am imaginat. e perfect adevarat ca trebuie sa simti tu ca a venit momentul sa te lasi. nici nu stiu cat de mult au contat motivele de sanatate cand am decis ca nu mai vreau. ma saturasem de mirosul de tutun din casa, care oricat aeriseam persisita. ma stresa vesnica atentie: unde mi-am pus tigarile? dar bricheta? oare mai am destule pana dimineata? etc. apoi copiii, impreuna cu alte persoane care contau in viata mea ma tot rugau sa renunt ... si s-au adunat cateva de genul asta pana a venit momentul
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, forum, jurnal, jurnale, masca ten mixt, slabire, slabire 30 ani, slabit, slabit 30 ani, slabute, slabute 40 ani, slabute 50 ani, tratamente riduri, ulei de masline, ulei de ricin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole