Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1501 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 09:03:07
elenavulpe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
da draga mea..eu sunt nebuna dup tot ce e cu aluat!! dulce..nedulce..cu aluat sa fie!!! mama ma-sii de treaba!!
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
okaayy..am citit tot din urma si am revenit de la party numarul 2. Ca urmare:

1. dupa citirea paginilor cu care eram restante: FELICITARI tuturor fetelor care au [ierdut kilograme, felicitari si celor care stagneaza si felicitari si celor (daca sunt vreunele..pe vremuri eram io.. ) care au pus ceva in plus..deci felicitari si lor..nu pentru ce au pus in plus ci pentru ca sunt inca aici si doresc sa slabeasca totusi.

2. am fost la party si am papat: conopida cruda, branza slaba de vaca, cateva feliute de carnacior de bizon, o bucatica de friptura de carne de caprioara (vanat deci pentru ca am fost in casa unui vanator) cu doua gogonele murate. AM spus NU la ecler si savarina de casa!!!!!!!! AN SPUS NU!!!!! Sunt mandra de mine..si sper ca saptamana viitoare sa fie si mai faina.
Am baut multa multa apa..si doua degete de vin rosu sec!!

Sotul meu mi-a spus azi ca nu doreste sa-mi mai pierd motivatia..ca nu stie cum si ce fel..dar sa nu mi-o mai pierd..si ca sa fie sigur ca nu mi-o pierd mi-a spus urmatoarele: "in ziua in care ai sa te urci pe cantar si ai sa ai 55kg o sa facem booking pentru o saptamana vacanta in Paris!!!!!!" am ramas blocata...i-am zis "58 nu 55..nu arat bine la 55"..iar el a spus:"55..si te introci din Paris cu 58..si ramai la 58..I really want you happy" Mi-au dat lacrimile fetelor...mi-au dat lacrimile..IAR DE MAINE NU MAI AM VOIE SA SPUN CA NU SUNT MOTIVATA!!!

va urez o saptamana superba!!
Haloo fata frumoasa!

In lumina celor scrise aici de tine, si a cartilor pe care stiu ca le citesti , ma astept sa respecti pasul 2 din planul pentru crearea unei schimbari de durata: schimba-ti convingerile limitative. Recunosti profesorul? Sunt sigura ca stii! Convingerea ta limitativa in cazul de fata este citez: "eu sunt nebuna dup tot ce e cu aluat!! dulce..nedulce..cu aluat sa fie!!!". Asta este o convingere care trebuie sufocata, suprimata, taiata din radacina! Elimina din mintea ta asa ceva! Pune ceva sanatos in locul ei!
Iar pe domnul tau... uuuuffff saluta-l si felicita-l din partea mea pentru ca stie cum sa abordeze problema!
Si te mai pup cu mult drag pentru acel 71!
  #1502 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 17:06:47
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Da Nanuta, recunosc profesorul, recunosc randurile scrise.. Lucrez la chestiunea asta si sper sa-mi reuseasca.

Am uitat sa spun ca aseara la petrecerea la care am fost nimeni nu a facu tnici o remarca despre noul meu look la capsor..(parul..e o schimbare pentru ca am breton si e destul d einchis la culoare..si de exemplu azi la serviciu toti au remarcat!!) daaar fetele, prietenele mi-au spus ca m-am ingrasat binisor!!!!! Hehe..ma gandesc pozitiv si imi spun ca de fapt ele imi vor binele..asa'i? Imi vor binele si au dorit doar sa ma trezeasca si sa ma apuc de slabit!!!!! Asa cred eu!!!

O noua zi..wow..era intuneric cand am plecat de acasa. A venit toamna/iarna..clar!! Cand se schimba oare ora?!?! ca sa nu mai fie asa intuneric cand plec de acasa. Ma trezesc greu dimineata..Nu-mi place trezitul dis de dimineata..dar imi place cand plec de la serviciu la 2:30 sau 3...hehe..
Azi ma duc la masaj. Mi-am programat niste sedinte de masaj ca sa mearga mana in mana cu slabitul..sa nu se lase..una, alta..

Deci..Mr. J sunt on schedule! Just so you know!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1503 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 17:13:14
ilemara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 07 oct 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 50
Dieta: personalizata,sport ,ultima masa inainte de ora 19,mese dese si mici
Date: 160cm, 72.1kg
Mesaje: 246
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
okaayy..am citit tot din urma si am revenit de la party numarul 2. Ca urmare:

1. dupa citirea paginilor cu care eram restante: FELICITARI tuturor fetelor care au [ierdut kilograme, felicitari si celor care stagneaza si felicitari si celor (daca sunt vreunele..pe vremuri eram io.. ) care au pus ceva in plus..deci felicitari si lor..nu pentru ce au pus in plus ci pentru ca sunt inca aici si doresc sa slabeasca totusi.

2. am fost la party si am papat: conopida cruda, branza slaba de vaca, cateva feliute de carnacior de bizon, o bucatica de friptura de carne de caprioara (vanat deci pentru ca am fost in casa unui vanator) cu doua gogonele murate. AM spus NU la ecler si savarina de casa!!!!!!!! AN SPUS NU!!!!! Sunt mandra de mine..si sper ca saptamana viitoare sa fie si mai faina.
Am baut multa multa apa..si doua degete de vin rosu sec!!

Sotul meu mi-a spus azi ca nu doreste sa-mi mai pierd motivatia..ca nu stie cum si ce fel..dar sa nu mi-o mai pierd..si ca sa fie sigur ca nu mi-o pierd mi-a spus urmatoarele: "in ziua in care ai sa te urci pe cantar si ai sa ai 55kg o sa facem booking pentru o saptamana vacanta in Paris!!!!!!" am ramas blocata...i-am zis "58 nu 55..nu arat bine la 55"..iar el a spus:"55..si te introci din Paris cu 58..si ramai la 58..I really want you happy" Mi-au dat lacrimile fetelor...mi-au dat lacrimile..IAR DE MAINE NU MAI AM VOIE SA SPUN CA NU SUNT MOTIVATA!!!

va urez o saptamana superba!!
Buna!!!..am trecut putin prin "casuta" ta sa te salut !...felicitari pt rezistenta la ecler &co ..eu nu cred ca as fi rezistat ..dar mai ales FELICITARI pentru asa un sot minunat ..cu asa suport sigur ajungi in pas vioi la 55

Mai trec pe la tine curand..
  #1504 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 17:16:50
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de ilemara Vezi mesajul
Buna!!!..am trecut putin prin "casuta" ta sa te salut !...felicitari pt rezistenta la ecler &co ..eu nu cred ca as fi rezistat ..dar mai ales FELICITARI pentru asa un sot minunat ..cu asa suport sigur ajungi in pas vioi la 55

Mai trec pe la tine curand..
Doamne ajuta Ileana. Sper sa ma tin motivata si sa nu mai calc in strachini. Da, si eclerul si tortul savarina erau facute in casa si erau bune. Sincer, sincer cred ca m-au motivat reactiile fetelor la kilogramele puse pe mine. Desi din toat ainima as fi vrut s amananc sa le arat ca nu-mi pasa...(in fine..era o lupta in capul meu..ma infuriam..ma calmam in timp ce vorbeam cu ele...) dar nu am mancat!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1505 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 19:22:39
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Hey Mr. J..

zilele trecute mi-a dat Rozi ideea cu mancatul asemanator niste zile la rand. Apoi, tot in aceeasi zi am citit din intamplare un articol care spunea ca..mancand cam acelasi lucru zilnic si cam la aceleasi ore procesul slabirii e mai usurel. Mi-am propus de saptamana asta sa incerc si eu..desi sunt adepta diversificarii, a schimbarilor.. O s avedem cum merge.

Ma duc sa-mi calculez caloriile, dar pana la ora asta am mancat asa:

mic dejun: o felie de branza mozza - 100 gr; 60 gr rosii; 1 cana lapte d emigdale
G1: 40 gr fulgi de ovaz fierti peste care am trantit: o lingurita sirop agave, o lingura hemp seed, scortisoara si 30 gr goji berry.

Pentru pranz nu am mar elucru dar am sa-mi cumpar o salata. Mai am pentru G2 un iaurt si un mar (din copacul vecinului ..deci organic!!)
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1506 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 19:33:15
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Hey Mr. J..

zilele trecute mi-a dat Rozi ideea cu mancatul asemanator niste zile la rand. Apoi, tot in aceeasi zi am citit din intamplare un articol care spunea ca..mancand cam acelasi lucru zilnic si cam la aceleasi ore procesul slabirii e mai usurel. Mi-am propus de saptamana asta sa incerc si eu..desi sunt adepta diversificarii, a schimbarilor.. O s avedem cum merge.

Ma duc sa-mi calculez caloriile, dar pana la ora asta am mancat asa:

mic dejun: o felie de branza mozza - 100 gr; 60 gr rosii; 1 cana lapte d emigdale
G1: 40 gr fulgi de ovaz fierti peste care am trantit: o lingurita sirop agave, o lingura hemp seed, scortisoara si 30 gr goji berry.

Pentru pranz nu am mar elucru dar am sa-mi cumpar o salata. Mai am pentru G2 un iaurt si un mar (din copacul vecinului ..deci organic!!)
Camy draga, cum sa-ti spun ce-mi trece prin gand? eu gandesc in emotii, senzatii, nu prea stau bine cu sinapsele dar incerc : femeie, iubeste din toata inima omul pe care il ai langa tine. nu multe au norocul sa " posede" asa bunatate pe langa casa, un om care sa STIE dorintele femeii, sa le combine si s-o impulsioneze, om care iti proiecteaza in fata ochilor un "aproape imposibil" roz, un "aproape imposibil" posibil! eh, eu cred ca merge cu tine si la 58, dar nu-ti va da voie sa mananci baguette cu brie si struguri in Paris asa ca nu-ti ramane altceva de facut decat sa ramai impulsionata si sa continui! ...........si eu vreu om din asta al meu a zis ca-mi face cadou o gramada mare de pietricele colorate cand ajung la 58. sa nu ma duca vantul
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
  #1507 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 19:53:30
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de blum Vezi mesajul
Camy draga, cum sa-ti spun ce-mi trece prin gand? eu gandesc in emotii, senzatii, nu prea stau bine cu sinapsele dar incerc : femeie, iubeste din toata inima omul pe care il ai langa tine. nu multe au norocul sa " posede" asa bunatate pe langa casa, un om care sa STIE dorintele femeii, sa le combine si s-o impulsioneze, om care iti proiecteaza in fata ochilor un "aproape imposibil" roz, un "aproape imposibil" posibil! eh, eu cred ca merge cu tine si la 58, dar nu-ti va da voie sa mananci baguette cu brie si struguri in Paris asa ca nu-ti ramane altceva de facut decat sa ramai impulsionata si sa continui! ...........si eu vreu om din asta al meu a zis ca-mi face cadou o gramada mare de pietricele colorate cand ajung la 58. sa nu ma duca vantul
Multumesc Blumy...il iubesc..si imi e drag ca ochii din cap..(spune abuna mea asa.. am avut si noi ale noastre..dar da..omul meu ar emai multe bune decat rele si sunt o norocoasa. Sunt mai mult decat o norocoasa..si nu am dreptul s ama vaiet, sa ma plang..sa aia, sa aialalta..dar uite ca mai vin si din alea..deh..viata e cu fundu'n sus uneori.

plec la masaj acu..dar mai revin!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1508 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 19:59:43
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Hey Mr. J..

zilele trecute mi-a dat Rozi ideea cu mancatul asemanator niste zile la rand. Apoi, tot in aceeasi zi am citit din intamplare un articol care spunea ca..mancand cam acelasi lucru zilnic si cam la aceleasi ore procesul slabirii e mai usurel. Mi-am propus de saptamana asta sa incerc si eu..desi sunt adepta diversificarii, a schimbarilor.. O s avedem cum merge.

Ma duc sa-mi calculez caloriile, dar pana la ora asta am mancat asa:

mic dejun: o felie de branza mozza - 100 gr; 60 gr rosii; 1 cana lapte d emigdale
G1: 40 gr fulgi de ovaz fierti peste care am trantit: o lingurita sirop agave, o lingura hemp seed, scortisoara si 30 gr goji berry.

Pentru pranz nu am mar elucru dar am sa-mi cumpar o salata. Mai am pentru G2 un iaurt si un mar (din copacul vecinului ..deci organic!!)
Te-am prins hotomanoooooooooooooo..................>: )!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  #1509 (permalink)  
Vechi 18 oct 2011, 05:11:28
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

dear J, meniul pe azi este:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 01:05
Branza Robiola, 80g - 214 calorii, 8 proteine, 19.4 grasimi, - colesterol, 1.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Rosii, 60g - 11 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0.7 fibre, 3 sodiu, 1.6 zaharuri
Lapte de migdale fara zahar, 250g - 63 calorii, 1 proteine, 2.5 grasimi, - colesterol, 7.5 carbohidrati, - fibre, 157.5 sodiu, 7.3 zaharuri
Gustare 1, ora 01:07
Seminte de in, 10g - 54 calorii, 1.8 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 2.7 fibre, 3 sodiu, 0.2 zaharuri
Fulgi de ovaz, 40g - 156 calorii, 6.8 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 4.2 fibre, 0.8 sodiu, - zaharuri
Sirop de agave bio, Alnatura, 10g - 31 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 7.6 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Scortisoara macinata, 2g - 6 calorii, 0.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Prânz, ora 01:08
Paine integrala neagra bio, 50g - 116 calorii, 4.1 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 23.5 carbohidrati, 4 fibre, 200 sodiu, 0.2 zaharuri
Supa de pui cu legume, 500g - 400 calorii, 25 proteine, 17 grasimi, - colesterol, 48.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 01:04
Mere, 100g - 52 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 10 zaharuri
Cina, ora 01:10
Spanac, crud, 100g - 23 calorii, 2.9 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 2.2 fibre, 79 sodiu, 0.4 zaharuri
Ulei de masline extra virgin Bio, 5ml - 42 calorii, 0 proteine, 4.6 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Otet de mere, 30ml - 7 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 1.5 sodiu, 0.1 zaharuri
Somon, Chinook, afumat, 100g - 117 calorii, 18.3 proteine, 4.3 grasimi, 23 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 784 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1292 calorii, (mic)68.5 proteine, (mult)56 grasimi, 23 colesterol, (mic)140.2 carbohidrati, 16.9 fibre, 1228.8 sodiu, 19.8 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 180min - 674 calorii
Metabolism bazal - 1372 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2046 calorii


maine nu mananc paine!!!
maine fac miscare: power walk si Insanity
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1510 (permalink)  
Vechi 19 oct 2011, 03:10:20
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

hello dragul meu jurnal..

am avut o zi lunga si grea. Am fost in meetings toata ziua, cu mici pauze ca s apot manca. Dupa ora 3 am avut un meeting care a avut si mancare..toata cu zahar, grasimi..Am ocolit cat am putut..dar am rontait niste pite mici sin faina spelta. Am apreciat eu 400 de calorii (poate ca sunt mult mai putine..nu stiu) dar pentru asta nu am mai mancat cina. m luat doar cateva bucatele de branza feta..cam 15 grame..si gata. Un ceai..si ma opresc!! Asta e..am inghitit spelta si acum incerc sa balansez. Sper doar sa nu mi se faca foame pana adorm..acum e abia ora 18..

si meniul mai jos:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 03:48
Cereale Bran Sticks, 72g - 182 calorii, 9.6 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 29.4 carbohidrati, 23.5 fibre, 288 sodiu, 9 zaharuri
Lapte de migdale neindulcit, Blue Diamond, 250ml - 43 calorii, 1 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 1 fibre, 187.5 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 1, ora 03:50
Branza Mozzarela, 365, 63g - 203 calorii, 15.1 proteine, 15.1 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, 693 sodiu, - zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Prânz, ora 03:53
Mancare de conopida cu pui, by Sunshine, 500g - 403 calorii, 39.5 proteine, 17.5 grasimi, - colesterol, 14.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 03:54
Fulgi faina spelta, Saltå, 125g - 408 calorii, 16.9 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 75 carbohidrati, 10.4 fibre, 0 sodiu, 0.6 zaharuri
Cina, ora 03:56
Branza feta greceasca, Athenos, 20g - 50 calorii, 3.6 proteine, 4.3 grasimi, 14.3 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 242.9 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1307 calorii, 86.6 proteine, (mult)44.6 grasimi, 14.3 colesterol, (mic)125.7 carbohidrati, 36.1 fibre, 1416.4 sodiu, 12.2 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1372 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1372 calorii


miscare: am facut doar mers pe jos..pe tocuri cam o ora!! pfftt...

deci sa incer din nou:

maine: power walk 60 min si insanity 40 min
maine: nimic dulce, nu paine!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, diete, jurnal, jurnal slabit, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ceai de soc te ajuta sa scapi de kilogramele in plus Slabuta Slabire prin Metode Naturiste 65 17 nov 2013 21:57:23
Kilogramele in plus si viata sexuala sakura Despre noi, ... femeile 106 28 feb 2011 07:34:39
Nu Kilogramele in plus te fac femeie ianna Articole Slabute.ro 15 26 oct 2010 02:08:01
Va rog sa ma ajutati in lupta cu kilogramele - Artyx93 artyx93 Alimentatie si Sport animale de companie 17 19 mai 2010 09:10:14
Putem sa invingem kilogramele in plus.. Jurnal byanca byanca Arhiva jurnale slabit 23 18 mai 2010 08:10:07

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole