Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #671 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 15:35:49
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Hello Di!!!
Offf off relaxarea asta bat-o vina...mai eu zic asak e normal k la inceput sa fi mult mai plin de entuziasm si sa te tii mai bn de treaba pt k nah e un lucru nou si mai ales te incanta gandul k vei ajunge sa intri in anumite haine....o sa arati mai bn etc...dupa ce ajungi cat de cat aproape de final incepi sa fi tot mai multumit de tine...te flateaza complimentele tuturor...te incanta mersul la shopping etc...dar cumva tre sa regasim poate nu aceeasi forta de la inceput dar un echilibru intre extazul asta provocat de scimbare si telul final...oricum suntem tari babe...am slabit mult amandoua...si am ajuns foarte aproape de final...si sunt sigura k in primavara o sa discutam despre cat de bn e sa avem greutatea pe care akm cateva luni doar o visam

ca in primavara vom discuta despre cat de bine e sa iti atingi telul sunt convinsaeu deja mi-am revenit in ritmul normal..am fost la cumparaturi..am luat numai ce trebuie..si deja de 3 zile sunt copil cuminte cat de cat..sport fac..si de mancat am inceput iar sa mananc corect
intradevar am slabit mult amandoua si ma simt si eu foarte mandra de mine..numai ca la fel ca si tine..sunt f dura cu mine...ma pedepsesc singura,ma cert si ma invinuiesc tot singura..nu-mi permit mie sa dau semne de slabiciune..si daca dau ma simt vinovata mult timp apoi...ideea e ca facand asta pt noi..am ajuns si un fel de modele pt celelelate fete care sunt la inceput de drum...cel putin eu am influentat cateva persoane din jurul meu(in real life) si ma incanta asta mult..ca le pot ajuta cu sfaturi,le pot da exemple de ce e bine sa faci si ce nu..si de ce nu, sa le mai cert din cand in cand...dar pt a-mi permite sa fac eu asta..trebuie sa-mi ascult propriile sfaturisi de asta sunt dura cu mine...
oricum pe mine la inceput m-a ajutat extraordinar site'ul asta..si toate sfaturile si tips and trick'urile...plus ca am ajuns oarecum pasionata de dietetica si nutritie..m-am documentat si singura destul pe tema astaeram suparata pe mine ca imi pierdusem de concenrarea initiala..dar am regasit-o...deja ma simt mai slabuta un pic..cred ca am mai dat ceva ceva jos de cand am ajuns in buc din nou
si nici nu stii cata dreptate ai cu visatul..mie nici acum nu-mi vine sa cred ca am slabit 20 de kg aproape!nu-mi vine sa cred cat de bine ma simt acum..cat de mult imi place acum sa imi cumpar hainute..ca am inceput sa port rochite si fustite scurte...si acum nu as da senzatia asta atat de placuta pe nicio mancare din lume
Pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #672 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 15:49:17
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

dear diary,

cum spuneam si mai sus...azi ma simt mai bine..ma simt pusa pe treaba si dornica de a face sport...cred ca mi-am retusat imaginea din mintea mea..cea pe care mi-o facusem eu cu mine..cu felul cum vreau eu sa arat la sfarsitul "calatoriei"...cel putin la inceputul verii numai imaginea aia ma ajuta sa trec peste multe momente mai grelesi de fiecare data cand vedeam ca mai scade cate un kilogram de pe cantar imi dadea aripiajunsesem sa nu-mi vina sa cred cat este de usor e sa slabesti si ma tot intrebam de ce nu am facut asta mai devreme..pt ca de ce sa nu recunosc..am pierdut multe chestii in viata din cauza asta...ma simteam frustrata tot timpul..niciodata nu-mi placea sa ma duc la shopping si ma simteam penibil la fiecare petrecere..eram cea mai grasa(in opinia mea) si cel mai prost imbracata..pt ca incercam sa ma acopar cu tot felul de haine...but no more...cand am vazut ca am slabit..si stiind ce stiu acum..ca nu e chiar asa greu cum crede toata lumea..nu as mai vrea vreodata sa ma intorc acoloca sa nu mai vorbesc de boostul de incredere ce ti-l da procesul asta de slabit..ohooo...unu la mana pt ca arati mai bine..si 2 la mana..pt ca stii ca esti in stare sa faci un lucru pe care nu chiar toata lumea vrea,are curajul sa il faca..sau macar sa il inceapa
dar gata cu vorbaria aiurea...azi am papat o omleta dietetica asadoar oua cu sare si piper si ulei in tigaie mai deloc...+o rosie+putina branza...mai tarziu voi manca o supa de pui cu legume...si nu stiu..mai pe seara probabil un iaurt...gustari..nu stiu...ma mai gandesc...acum mai stau..ma mai relaxez jumatate de ora si apoi fac niste tae bo cu nenea billy blanks
pupici si spor la treaba!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #673 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 16:23:06
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

hello my sweet Di
Dap ai mare dreptate tu in tot ce spui...exact asa eram si eu...ma simteam oribil oriunde ma duceam pt k nik nu statea bn pe mine...la shopping uram sa merg...stiam k va trebui sa umblu 5 ore k sa gasesc ceva ce imi vine...akm k si tine ador sa imi iau haine...port din nou fuste scurte...rochitze...ma simt din nou femeie si da senzatia asta nu ti-o poate da nici o mancare din lume....si da nici eu nu prea mai am mila....k nici de mine nu a avut nimeni....si da asa cum eu am putut si altele pot...trebuie doar sa isi doreasca indeajuns de tare...sa fie dure cu ele si sa nu mai faca concesii cu ele insusi cel putin pana ajungi aproape de final...k nah mai pe ultima suta de metri park iti mai permiti o mik indulgentza...si da si eu de azi ma simt back in bussiness...am inceput ziua cu Shaun-t si cu programul lui pt abdomen,am continuat cu 300 de abdomene si de papat azi supa de spitalk dupa autoflagelarea de ieri altceva nu imi prieste
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #674 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 16:37:55
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
hello my sweet Di
Dap ai mare dreptate tu in tot ce spui...exact asa eram si eu...ma simteam oribil oriunde ma duceam pt k nik nu statea bn pe mine...la shopping uram sa merg...stiam k va trebui sa umblu 5 ore k sa gasesc ceva ce imi vine...akm k si tine ador sa imi iau haine...port din nou fuste scurte...rochitze...ma simt din nou femeie si da senzatia asta nu ti-o poate da nici o mancare din lume....si da nici eu nu prea mai am mila....k nici de mine nu a avut nimeni....si da asa cum eu am putut si altele pot...trebuie doar sa isi doreasca indeajuns de tare...sa fie dure cu ele si sa nu mai faca concesii cu ele insusi cel putin pana ajungi aproape de final...k nah mai pe ultima suta de metri park iti mai permiti o mik indulgentza...si da si eu de azi ma simt back in bussiness...am inceput ziua cu Shaun-t si cu programul lui pt abdomen,am continuat cu 300 de abdomene si de papat azi supa de spitalk dupa autoflagelarea de ieri altceva nu imi prieste
da..si eu am papat azi soft asa spun eu..sunt pusa pe treaba..si de data asta chiar nua s mai avea intreruperi..s-au dus toti sfintii,toate sarbatorile..si zilele de nastere incep abia la sfarsitul lui februarie...dar asta nu inseamna ca nu pot sa ma abtin si atunci...the main idea is that ..nu mai am scuze!de paste am spus ca eu trebuie sa am acele 55 de kg mult visatenu conteaza cum cred altii cum voi arata..eu vreau sa ajunga colo si sa vad eu cu ochii mei..nu sa ascult parerile tuturor "binevoitorilor"...acum nu ma pot hotara daca fetelor alora le e frica sa nu arat eu mai bine decat ele..ca deh..eu eram grasa grupului...cum,acum sa arat eu mai bine decat ele??imposibil!...sau se oftica ca eu am puterea sa fac ceva pt mineanyway..i don';t care...
azi si eu sunt hotarata ca si tine sa bag sport la greu..ca deh..altceva nu prea am de facut azi...si la sfarsitul lunii vine sesiunea si...o sa fie ceva mai dificil atunci..dar nu imposibil..ca daca imi permit sa stau o ora la tigari si la cafea..ora aia o pot petrece cu nenea billy blanks la fel de binefara mila!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #675 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 16:59:43
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba


Deci jur k exact asa gandesc si eu...deci bai vere nu exista ma nu am timp de sport...exista nu am chef de sport...imi e lene...dar timp se gaseste dak vrei sa il gasestik in loc sa stai in pat si sa te uiti la tv...sau la cafea si tigara...sau pe net...te bagi frumos la sport si gata ai gasit timpdoamne ce rele suntemdar asta e adevarul...adik ce eu cand nu am facut sport nu puteam sa zic nu am avut timp domle...puteam dar ma minteam singura asa k am preferat sa recunosc k nu am avut chef si gata...cu lamentarile nu se rezolva nikeh eu am mancat asa de light azi din cauza tampeniei facute ieristomacul meu e ink revoltat si nu vrea nik
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #676 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 18:21:53
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

Deci jur k exact asa gandesc si eu...deci bai vere nu exista ma nu am timp de sport...exista nu am chef de sport...imi e lene...dar timp se gaseste dak vrei sa il gasestik in loc sa stai in pat si sa te uiti la tv...sau la cafea si tigara...sau pe net...te bagi frumos la sport si gata ai gasit timpdoamne ce rele suntemdar asta e adevarul...adik ce eu cand nu am facut sport nu puteam sa zic nu am avut timp domle...puteam dar ma minteam singura asa k am preferat sa recunosc k nu am avut chef si gata...cu lamentarile nu se rezolva nikeh eu am mancat asa de light azi din cauza tampeniei facute ieristomacul meu e ink revoltat si nu vrea nik
atunci cand nu esti dura cu tine..poate nici nu ai rezultate..de asta sunt rea..stiu ce vreau,stiu unde vreau sa ajung..si mai ales stiu ca voi ajunge acolo...blanda cu mine am fost most of my life..si uite unde ajunsesem..de fiecare data cand mi-am dorit ceva cu adevarat,..si am muncit pt el..l-am si obtinutcel putin asta da rezultate la mine..strictetea...autocontrolul...si nu am fost nici exagerata..daca ma uit in urma am avut si eu dati in care am calcat stramb..dar asta nu inseamna ca ma opresc..sia cum..sunt constienta ca am exagerat de sarbatori..dar asta pt ca mi-am permis singura..pt ca ma cred in stare sa recuperez
si exact ce ai spus tu cu nu am timp de aia de aia..le-o spun si eu tututror..chiar si mamei mele..imi tot spune ca ea muncest mult si nu are timp de sport..! in loc sa stea alea 2 ore in fata tv'ului poate sa faca ceva miscare
eu mananc light pt ca prea ma culcasem pe o ureche si acum trebuie sa revin in forta
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #677 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 18:30:15
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
atunci cand nu esti dura cu tine..poate nici nu ai rezultate..de asta sunt rea..stiu ce vreau,stiu unde vreau sa ajung..si mai ales stiu ca voi ajunge acolo...blanda cu mine am fost most of my life..si uite unde ajunsesem..de fiecare data cand mi-am dorit ceva cu adevarat,..si am muncit pt el..l-am si obtinutcel putin asta da rezultate la mine..strictetea...autocontrolul...si nu am fost nici exagerata..daca ma uit in urma am avut si eu dati in care am calcat stramb..dar asta nu inseamna ca ma opresc..sia cum..sunt constienta ca am exagerat de sarbatori..dar asta pt ca mi-am permis singura..pt ca ma cred in stare sa recuperez
si exact ce ai spus tu cu nu am timp de aia de aia..le-o spun si eu tututror..chiar si mamei mele..imi tot spune ca ea muncest mult si nu are timp de sport..! in loc sa stea alea 2 ore in fata tv'ului poate sa faca ceva miscare
eu mananc light pt ca prea ma culcasem pe o ureche si acum trebuie sa revin in forta
yeap asa gandesc si eu...adik da most of the time sunt dura cu mine...dar am avut si momente cand mi-am permis una sau alta si mai ales la ocazii festive...pt k eu nici nu vreau sa devin a freaky care umbla cu marul in buzunar si oriunde s-ar duce isi scoate marul si se apuca de ros...dar cum spui si tu...ba m-am lasat dusa de val si am zis oricum recuperez dupa...ba mi-am permis greseli mici pe care nici nu a fost nevoie sa le recuperez...dar uite ma uitam la colega mea de munk care de vreo 2 luni zice k intra la dietasi cand o vezi cu dulciuri,cu pizza,cu sandvisuri cu maioneza si poi se vaita k la ea nu merge...k ea nu poate slabi cu dieta ci doar la centre unde plateste cate o mie si ceva d eeuropai nici la mine nu mergea sa slabesc cu maioneze si alte celedeci nu sunt eu norocoasa...informatia e la indemana oricui...poi de pus in practica tine de fiecare din noi
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #678 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 19:25:35
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


yeap asa gandesc si eu...adik da most of the time sunt dura cu mine...dar am avut si momente cand mi-am permis una sau alta si mai ales la ocazii festive...pt k eu nici nu vreau sa devin a freaky care umbla cu marul in buzunar si oriunde s-ar duce isi scoate marul si se apuca de ros...dar cum spui si tu...ba m-am lasat dusa de val si am zis oricum recuperez dupa...ba mi-am permis greseli mici pe care nici nu a fost nevoie sa le recuperez...dar uite ma uitam la colega mea de munk care de vreo 2 luni zice k intra la dietasi cand o vezi cu dulciuri,cu pizza,cu sandvisuri cu maioneza si poi se vaita k la ea nu merge...k ea nu poate slabi cu dieta ci doar la centre unde plateste cate o mie si ceva d eeuropai nici la mine nu mergea sa slabesc cu maioneze si alte celedeci nu sunt eu norocoasa...informatia e la indemana oricui...poi de pus in practica tine de fiecare din noi
sooo true!asa zice si colega mea de camera..ca ea slabeste greu!de cand m-a vazut pe mine cat am slabit a ramas socata si evident putin ofticata..ca vezi domle inainte eu eram aia grasa..acum ea esi bineinteles face mistouri de mine ca sunt anorexica si chestii de genul...dar daca faptul ca eu mananc sanatos..si nu pizza si shaorma si fast food si etc ma face anorexica..atunci..ma rog...plus ca si-a facut si ea abonament pe 2 luni la sala..pe care a dat un pumn de bani..si ghici ce..s-a dus de 4 ori...pai eu cand am dat banii pe sala ma duceam de 5 ori/sapt si stateam cel putin 2 ore acolo..pt ca nu imi place sa dau banii de pomana..iar cand nu mi-am mai permis sa ma duc la sala..pai am facut ce am putut in camera,singura..si surpriza..a mers si asa..asa ca atunci cand mi se plange ca ce grasa e ea..nu ma impresioneaza deloc..pt ca informatiile daca nu vrea sa si le ia singura i le pot oferi eu pe tava..dar nici asa nu ii place..so..nu pot ajuta oameni ce nu vor sa fie ajutati
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #679 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 12:43:57
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

hello,hello dear diary

azi am un feeling bun..cred ca va fi o zi buna..sau cel putin asta e starea mea de spirit..ceva mai buna decat inainte...ieri am fost cumintica..am papat corect..de dimineata fulgi ovaz+iaurt,apoi mazare+piept de pui, apoi am cam dat-o putiiin in bara..am papat putin paine cu niste pate vegetal..dar putina paine..oricum..am facut sport multdeci e bine spun eu...am baut si ceaiul...la care renuntasem de ceva vreme...but no more..am spus ca sunt pusa pe treaba..pai sunt...azi am putina treaba deci o imi voi face sportul abia mai pe seara...pana atunci cred ca voi manca ceva mai light asa..ca oricum stomacul parca nu vrea mai nimic..dar il voi obliga
uitandu-ma in oglinda parca vad cum dispare ce mi se parea mie ca am adaugat de craciunceea ce nu poate decat sa ma bucure...apa beau multa pe zi,iarasi..ca in ultima perioada si asta uitam sa mai faci'm on the right track this time
pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #680 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 13:38:24
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
sooo true!asa zice si colega mea de camera..ca ea slabeste greu!de cand m-a vazut pe mine cat am slabit a ramas socata si evident putin ofticata..ca vezi domle inainte eu eram aia grasa..acum ea esi bineinteles face mistouri de mine ca sunt anorexica si chestii de genul...dar daca faptul ca eu mananc sanatos..si nu pizza si shaorma si fast food si etc ma face anorexica..atunci..ma rog...plus ca si-a facut si ea abonament pe 2 luni la sala..pe care a dat un pumn de bani..si ghici ce..s-a dus de 4 ori...pai eu cand am dat banii pe sala ma duceam de 5 ori/sapt si stateam cel putin 2 ore acolo..pt ca nu imi place sa dau banii de pomana..iar cand nu mi-am mai permis sa ma duc la sala..pai am facut ce am putut in camera,singura..si surpriza..a mers si asa..asa ca atunci cand mi se plange ca ce grasa e ea..nu ma impresioneaza deloc..pt ca informatiile daca nu vrea sa si le ia singura i le pot oferi eu pe tava..dar nici asa nu ii place..so..nu pot ajuta oameni ce nu vor sa fie ajutati

pai da noi suntem anorexice k refuzam sa ne imbuibam cu shaorma si dulciuripai deh dak am manca si noi nu s-ar mai simti ele aiureak mai e si verisoara colegei mele care se vaita k ea tine dieta si nu slabeste domledar in fiecare seara infuleca cate o pizza sau un sandvis cu cartofi prajiti si maioneza....si ea saraca are ghinion
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, frumoasa, jurnal, kilograme, sala, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hidratarea corpului -necesarul de apa Adella Alimentatia 20 10 nov 2011 23:37:41
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
Jurnal Nyx - Miresica in 2011 Nyx Jurnale slabit mirese 26 05 ian 2011 00:18:45
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole