Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alina82

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4661 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 00:50:24
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul



Hmmm nu ma tenta Ancaengleza o stiu bn si dintotdeauna mi-am dorit sa vad Londra deci sttttt nu zice de 2 ori k sar in avionMda mie imi este dor de oamenii aia care imi zambeau oriunde intram,care salutau,care sareau imediat sa te ajute......dar asta e pana la urma si eu am fost de acord sa vin aks deci tre sa suport consecinteleTu cum mai esti??Te-ai acomodat in Anglia??Ti-ai gasit de munk?Cu actele ai rezolvat??k nu mai sunt la curent cu noutatileCu dieta??Pupici si un weekend placut
Rusinica mie ca nu am raspuns pana acum la ce m-ai intrebat
Alina bine te-am gasit! Venind la tine in jurnal vad ca eu am uitat complet sa raspund la tine-eventual trebuie iar sa imi setez abonamentele la subiecte .


Te astept cu mare drag la londra .
Alina sa stii ca noua ne place foarte mult chiar putem spune cu mana pe inima ca ne-am gasit linistea in sfarsit . Actele rezolvate toate , servici am gasit dupa o luna fix insa faceam 4 ore 2 dus 2 intors pana am decis sa ne mutam mai aproape pt aman2 si acum e super ca merg cu o colega 30 min sau altfel 1 ora. sotul la fel 1 ora deci e admisibil pt o capitala.
Am fost si noi in dec acasa cum spui si tu parca nu ne-a mai placut.

Daca iubi al tau se razgandeste poate veniti. macar in vizita. Alina si nasii nostri de casatorie vin in martie -au casa si 2 copii vand -platesc ratele si vin - ei erau exemplu pt noi casa, copii si joburi la banci insa uite ca se demotiveaza tare vazand ce e in tara.
Ai un job sau esti in cautari ? Cred ca parintii sunt niste oameni fericiti sa va aiba iar acasa .

Te pup si fug sa raspund la celalalt subiect !
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4662 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:38:33
milla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2011
Locaţie: straseni, Moldova
Vârsta: 38
Dieta: monty
Date: 160cm, 71kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

felicitari alina cu ocazia aniversarii!Multi Ani inainte de mentinere,mult curaj,forta si rabdare caci pentru asta este nevoie de asa ceva in abondantza!Si dupa cum ti-am mai spus intr-un mesaj,dk iti amintesti,te admir pt forta pe care ai avut-o k sa ajungi pana aici si la aceste rezultate uluitoare si fascinante,ma repet,stiu dar ti-o mai spun si eu:'Esti un exemplu pentru toate femeile in general,mai apoi pt toti acei care vor sa devina slabute si mai ales pt toti acei care cred k exista ceva imposibil,tu ai demonstrat si demonstrezi in continuare k se poate,k e posibil,important e sa vrei!!!' FELICITARI inca o data si multa bafta in continuare in tot ceea ce faci!!!
  #4663 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 19:29:03
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul


Rusinica mie ca nu am raspuns pana acum la ce m-ai intrebat
Alina bine te-am gasit! Venind la tine in jurnal vad ca eu am uitat complet sa raspund la tine-eventual trebuie iar sa imi setez abonamentele la subiecte .


Te astept cu mare drag la londra .
Alina sa stii ca noua ne place foarte mult chiar putem spune cu mana pe inima ca ne-am gasit linistea in sfarsit . Actele rezolvate toate , servici am gasit dupa o luna fix insa faceam 4 ore 2 dus 2 intors pana am decis sa ne mutam mai aproape pt aman2 si acum e super ca merg cu o colega 30 min sau altfel 1 ora. sotul la fel 1 ora deci e admisibil pt o capitala.
Am fost si noi in dec acasa cum spui si tu parca nu ne-a mai placut.

Daca iubi al tau se razgandeste poate veniti. macar in vizita. Alina si nasii nostri de casatorie vin in martie -au casa si 2 copii vand -platesc ratele si vin - ei erau exemplu pt noi casa, copii si joburi la banci insa uite ca se demotiveaza tare vazand ce e in tara.
Ai un job sau esti in cautari ? Cred ca parintii sunt niste oameni fericiti sa va aiba iar acasa .

Te pup si fug sa raspund la celalalt subiect !
Fara rusinik si mie mi se mai intampla sa nu raspund la timp...ma bucur k v-ati rezolvat toate cele si k v-ati gasit linistea eu as veni si maine dar nu conteaza doar ce vreau eu...suntem fara munk,la noi in oras munk se gaseste foarte greu spre deloc iar salariile suntam analizat toate cele si am decis sa incercam in bucuresti sa vedem ce iese,momentan nu ne putem misca pt k drumurile sunt blocate dar cum se mai duce zapada o sa vedem dak putem ramane in tara sau tre sa ne luam adio si sa ne orientam de data asta mult mai serios spre o tara unde sa putem trai makr pana spre pensie asada parintii sunt singurii care sunt tare bucurosi k suntem aks si ceva amici dar foarte putini pt k din pacate odata cu intoarcerea aks am constatat k si f multi oameni s-au schimbat..in rau...asa k nici makr la capitolul prieteni nu stam mai bn decat stateam prin straini oricum am trecut peste faza in care regretam amarnic k am revenit aks...pana la urma tot e bn k am mai stat alaturi de familie si k dak va fi sa plecam din nou pe afara cu siguranta vom privi lucrurile cu totul altfel decat am facut-o pana akm...nu o sa mai visam mereu cu ochii deschisi la acel "acasa"care ramasese doar in mintea si sufletul nostru pupicei
Citat:
Anterior postat de milla Vezi mesajul
felicitari alina cu ocazia aniversarii!Multi Ani inainte de mentinere,mult curaj,forta si rabdare caci pentru asta este nevoie de asa ceva in abondantza!Si dupa cum ti-am mai spus intr-un mesaj,dk iti amintesti,te admir pt forta pe care ai avut-o k sa ajungi pana aici si la aceste rezultate uluitoare si fascinante,ma repet,stiu dar ti-o mai spun si eu:'Esti un exemplu pentru toate femeile in general,mai apoi pt toti acei care vor sa devina slabute si mai ales pt toti acei care cred k exista ceva imposibil,tu ai demonstrat si demonstrezi in continuare k se poate,k e posibil,important e sa vrei!!!' FELICITARI inca o data si multa bafta in continuare in tot ceea ce faci!!!
Multumesc frumos!Da intr-adevar cred k cel mai tare ma bucura faptul k mi-am demonstrat mie k imposibulul nu exista...si multumesc k mi-ai adus aminte de treaba asta cam am nevoie de un plus de optimism in perioada asta si uite k tu ai reusit sa mi-l aduci cu mesajul tau...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4664 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 13:59:58
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Dear diary,
azi am chef de scris...de fapt de vb dar tinand cont k e ger afara doar pe aici pot abera k din casa nush dak o sa iesakm sa va mai spun cate ceva despre mentinerea mea...primele luni de mentinere au fost usoare chiar ma miram eu de cat de usor poate fi dar akm am realizat un lucru era usor pt k eram intr-o zona de confort...in Italia programul meu era bn stabilit asa k era usor sa ma mentin...in cursul saptamanii stiam k nu merg la nimeni in vizita si k nimeni nu vine la mine in vizita asa k mancam ce trebuia fara probleme pt k eu porcarii gen dulciuri sau mancaruri grasoase nu cumparam in casa...in weekend iesea m la o pizza,o bere,mai mancam o punga de fistic,o inghetata dar era ok...eh cand am revenit in tara a fost o adevarat aventura...revederea cu toata lumea,gratare cu mici si bere multa,la bere merg de minune seminte sau alune,aniversari,sarbatori cu prajituri multe,sarmale,salata boeuf si nah eu am facut-o pe a mea mai light dar lumea pe la care am fost nu ,placinte,mult iubitele mele eclere erau peste tot,priviri chiorase,jigniri,asteptarea celorlalti de a ma vedea k mananc,lipsa unui job...a fost a big haos si a devenit un mic haos...pt k as minti dak as spune k am intrat chiar pe fagasul normal...sau poate k aici in ro cam asta e fagasul normal ink nu stiu...nu o sa mint si o sa recunosc k am facut si prostioare...gen m-am imbuibat cu de toate si poi 1-2 zile am mancat doar iaurturi si/sau fructe...dar incet incet am inceput sa imi recreez o stare de normalitate si cred cu tarie k atunci cand voi avea si un job va fi si mai ok pt k nu o sa mai am timp de vizite toata sapt...iar atunci cand sunt doar eu cu mine sunt un copil model in jurul celorlalti ma transform in bestieadik nah cum sa stau eu sa ma uit cum ceilalti beau bere si eu sa nu beau cum sa nu spun eu k iau doar 3 alune si sa ma trezesc k am mancat prea multe...cum sa vad prajiturile pe masa si sa nu mananccum sa vina cineva la mine in vizita si sa nu ma simt si eu sa cumpar una alta...cum?nu pot pur si simplu sau ma rog nu vreau e mai corect spuspartea buna e k am invatat sa imi programez vizitele si vizitatori asa k dak stiu k azi sunt in companie mananc destul de light peste zi si fac sport obligatoriu k sa nu mai recurg la zile cu iaurt si fructeam tot timpul in casa portocale si mere pt k ma mai loveste stresul si atunci ma ia foamea...foamea aia emotionala dar cu 1-2 portocale tace si ma lasa in pace...concluzia e greu sa ai o viata sociala f activa si sa fi atent la alimentatie dar nu e imposibil...si bineinteles k tot moderatia e cheia...si odata ce am reusit sa ne stabilizam greutatea mancat cu moderatie chiar nici un aliment nu mai e ingrasacios iar sportul e cel mai bun amic...atunci cand totusi o iau pe aratura si nu sunt moderata fac sport si din nou nu sunt probleme
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4665 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 16:38:05
bebi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Cipru
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 107kg
Mesaje: 2.748
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Heloo alina!
As avea si eu cateva intrebari legate de mentinere?Cum ai procedat in prima luna cu caloriile?Cam cu cate calorii ai urcat pe saptamana pana ai ajuns la stagnare?
Felicitari pentru atata timp de mentinere slabutzo
bebi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2485 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1968 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4666 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 16:47:35
anystef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 dec 2011
Locaţie: Milisauti, Romania
Vârsta: 34
Date: 174cm, 142kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Buna Alina!Felicitari pt reusita ta!Spune-mi te rog,sportul cand il faci?Inainte de masa,sau dupa masa?Si ce sport practici.Multumesc!
anystef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2614 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4667 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 17:24:57
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Heloo alina!
As avea si eu cateva intrebari legate de mentinere?Cum ai procedat in prima luna cu caloriile?Cam cu cate calorii ai urcat pe saptamana pana ai ajuns la stagnare?
Felicitari pentru atata timp de mentinere slabutzo
Buna si ms de felicitari!
Mai eu imi propusesem sa cresc cu cate 100cal/sapt dar a trebuit sa cresc mai mult si mai repede pt k eu continuam sa slabesc abia dupa vreo luna de cand ajunsesem la mentinere m-am oprit din slabit dar din ce am citit e bn sa cresti cu 100-150/sapt dar depinde si de fiecare in parte cum reactioneaza
Citat:
Anterior postat de anystef Vezi mesajul
Buna Alina!Felicitari pt reusita ta!Spune-mi te rog,sportul cand il faci?Inainte de masa,sau dupa masa?Si ce sport practici.Multumesc!
Ms frumos!
Eu fac bicicleta stationara,tae-bo si ceva ex cu fitball normal si corect este sa faci sport makr cu vreo 1h inainte/dupa masa...eu nu am tinut niciodata cont de chestia asta pt k sunt o fire f comoda si dak nu am chef sa fac ceva fortat e greu sa fac...asa k fac cand am chef...dupa masa..inainte de masa...la o distanta corecta de masa...cred k cel mai important e sa facem sport si nu cand il facem...bn dak vrei sa treci la un nivel mai profi asa atunci totul are importanta...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4668 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 17:41:34
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Ahhh si uitam sa precizez k azi am fost tare harnicavreo 3 ore am facut curat asa k sportul il am asiguratde mancat am mancat corect adik mi-am facut o mancarik cu piept de pui,ciuperci,smantana si putin cascaval,un mar la gustare,md nu am avut k m-am trezit la 12si diseara vad eu ce mai mananc,probabil fripturici...ehhh ce cuminte suntdar vine el weekendul si atunci nu mai scriu ce mananc k s-ar speria lumea
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4669 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 22:33:01
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Dear diary,
azi am chef de scris...de fapt de vb dar tinand cont k e ger afara doar pe aici pot abera k din casa nush dak o sa iesakm sa va mai spun cate ceva despre mentinerea mea...primele luni de mentinere au fost usoare chiar ma miram eu de cat de usor poate fi dar akm am realizat un lucru era usor pt k eram intr-o zona de confort...in Italia programul meu era bn stabilit asa k era usor sa ma mentin...in cursul saptamanii stiam k nu merg la nimeni in vizita si k nimeni nu vine la mine in vizita asa k mancam ce trebuia fara probleme pt k eu porcarii gen dulciuri sau mancaruri grasoase nu cumparam in casa...in weekend iesea m la o pizza,o bere,mai mancam o punga de fistic,o inghetata dar era ok...eh cand am revenit in tara a fost o adevarat aventura...revederea cu toata lumea,gratare cu mici si bere multa,la bere merg de minune seminte sau alune,aniversari,sarbatori cu prajituri multe,sarmale,salata boeuf si nah eu am facut-o pe a mea mai light dar lumea pe la care am fost nu ,placinte,mult iubitele mele eclere erau peste tot,priviri chiorase,jigniri,asteptarea celorlalti de a ma vedea k mananc,lipsa unui job...a fost a big haos si a devenit un mic haos...pt k as minti dak as spune k am intrat chiar pe fagasul normal...sau poate k aici in ro cam asta e fagasul normal ink nu stiu...nu o sa mint si o sa recunosc k am facut si prostioare...gen m-am imbuibat cu de toate si poi 1-2 zile am mancat doar iaurturi si/sau fructe...dar incet incet am inceput sa imi recreez o stare de normalitate si cred cu tarie k atunci cand voi avea si un job va fi si mai ok pt k nu o sa mai am timp de vizite toata sapt...iar atunci cand sunt doar eu cu mine sunt un copil model in jurul celorlalti ma transform in bestieadik nah cum sa stau eu sa ma uit cum ceilalti beau bere si eu sa nu beau cum sa nu spun eu k iau doar 3 alune si sa ma trezesc k am mancat prea multe...cum sa vad prajiturile pe masa si sa nu mananccum sa vina cineva la mine in vizita si sa nu ma simt si eu sa cumpar una alta...cum?nu pot pur si simplu sau ma rog nu vreau e mai corect spuspartea buna e k am invatat sa imi programez vizitele si vizitatori asa k dak stiu k azi sunt in companie mananc destul de light peste zi si fac sport obligatoriu k sa nu mai recurg la zile cu iaurt si fructeam tot timpul in casa portocale si mere pt k ma mai loveste stresul si atunci ma ia foamea...foamea aia emotionala dar cu 1-2 portocale tace si ma lasa in pace...concluzia e greu sa ai o viata sociala f activa si sa fi atent la alimentatie dar nu e imposibil...si bineinteles k tot moderatia e cheia...si odata ce am reusit sa ne stabilizam greutatea mancat cu moderatie chiar nici un aliment nu mai e ingrasacios iar sportul e cel mai bun amic...atunci cand totusi o iau pe aratura si nu sunt moderata fac sport si din nou nu sunt probleme
Ce ma bucur sa vad ca scrii din nou aici pe slabute ! te citesc cu mare bucurie de fiecare data !
Felicitari pt anul de mentinere si mai ales pt faptul ca ai reusit sa constientizezi mereu ca trebuie o mare atentie ca viat aia cu cartofi prajiti, cola, inghetate etc nu poate veni inapoi. Eu sunt in a 4-a zi din cele 21 - stii tu care si sunt ok . Merg la inot de placere inot o ora in continuu imi arata 733 cal consumate si ma simt bine - cnad ajung cam la 110 merg si la eliptica insa acum ma simt bine in apa .
Ah da si piscina unde merg are si aqua fit si aqua zumba deci ma pregatesc sa incerc. poate sunt lenesa ca nu fac alt sport insa in apa nu imi simt asa tare greutatea.cum spui si tu sport sa se numeasca !
E bine ca ai reusit sa ai o liniste si mai ales ca poti sa te bazezi ca da uite sapt asta nu ma planuri pap sanatos si una 2 iesiri nu te dau atat de tare peste cap.
Sper sa traiesc si eu visul numit mentinere intr-o zi !
Te pup si noapte buna !
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4670 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 23:00:17
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Ahhh si uitam sa precizez k azi am fost tare harnicavreo 3 ore am facut curat asa k sportul il am asiguratde mancat am mancat corect adik mi-am facut o mancarik cu piept de pui,ciuperci,smantana si putin cascaval,un mar la gustare,md nu am avut k m-am trezit la 12si diseara vad eu ce mai mananc,probabil fripturici...ehhh ce cuminte suntdar vine el weekendul si atunci nu mai scriu ce mananc k s-ar speria lumea
Mie poti sa-mi spui, nu ma sperii din orice nimic...

Si interesant, si cu mine e cumva la fel, privitor la Romanica - aici nu ma simt acasa si nici nu ma voi simti vreodata, iar de cate ori am fost in tara, desi asteptam cu nerabdare sa ajung, nu ma mai simt acasa. Trist.
Au mai ramas prietenii de acolo si faptul ca pot sa-i invit aici, sa aiba parte de o vacanta mai deosebita.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, jurnal, kilograme, regim, sanatos, sicilia, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole