Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal BiancaRo

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 03 dec 2012, 21:02:52
BiancaRo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 162cm, 94.8kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Jurnal BiancaRo - 2012

Buna tuturor,

Din pacate, este a treia oara (cel putin de cand scriu pe acest forum) cand ma reapuc de un regim de viata sanatos dupa o perioada in care mi-am cam batut joc la modul propriu de sanatatea mea.
Dupa mii si mii de procese de constiinta si de constientizare a situatiei tragice in care ma aflu m-am hotarat sa apelez la ajutorul unui nutritionist. Am avut o discutie linistitoare cu doamna doctor, care mi-a zis ca nu sunt un caz pierdut, ca sunt tanara si am toate sansele sa castig batalia in fata kilogramelor, singurul lucru pe care trebuie sa il fac este SA MANANC. Da...ati citit bine.... Mi-a spus ca trebuie sa mananc de 5 ori pe zi minim, si sa am ore fixe de masa. In general, eu ma bucuram cand puteam sari peste o masa fara sa mi se faca foame, dar se pare ca asta imi dauna din ce in ce mai tare.Mi-a placut foarte tare si am capatat incredere in dumneaei pentru ca mi-a aratat si exemple de rezultate ale altor paciente. Si chiar am vazut rezultate spectaculoase.
Asa ca de azi am inceput. Doamna nutritionist mi-a dat si o dieta personalizata, pe baza analizelor si a discutiei pe care am purtat-o, mi-a exclus lactatele(asta pentru ca am abuzat maxim de ele in ultima vreme) si mi-a dat un regim pe o durata de 2 saptamani, urmand sa ma cantaresc si dimineata si seara si la finele perioadei sa ne revedem si sa aflam cum decurge procesul meu de slabire.
__________________
My world has to change. And my world starts with me
BiancaRo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -360 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui BiancaRo:
happygirldiana (03 dec 2012)
  #82 (permalink)  
Vechi 03 dec 2012, 21:12:36
BiancaRo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 162cm, 94.8kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Wink Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Azi am fost foarte cuminte si am mancat conform planului:

ora 7:30 - 2 felii paine integrala cu pate de ficat de pui facut in casa (ficat de pui fiert si blend-uit cu un strop de ulei de masline) si 300 ml de suc grapefruit (proaspat stors)
ora 10:30 - 30 g smochine
ora 12:30 - 150 g piept pui gratar cu o salata de morcovi, telina, sfecla rosie rasa si seminte de in
ora 15:30 - un mar
ora 18:30 - 300 ml supa crema de legume (cartof, morcov,pastarnac, patrunjel, dovlecel)

Am baut 2.5 l apa si 3 cani de ceai verde.

Iar acum tot ce imi ramane de facut este sa dorm, pentru a nu ma mai gandi la mancare
__________________
My world has to change. And my world starts with me
BiancaRo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -360 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #83 (permalink)  
Vechi 03 dec 2012, 21:35:17
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Citat:
Anterior postat de BiancaRo Vezi mesajul
Buna tuturor,

Din pacate, este a treia oara (cel putin de cand scriu pe acest forum) cand ma reapuc de un regim de viata sanatos dupa o perioada in care mi-am cam batut joc la modul propriu de sanatatea mea.
Dupa mii si mii de procese de constiinta si de constientizare a situatiei tragice in care ma aflu m-am hotarat sa apelez la ajutorul unui nutritionist. Am avut o discutie linistitoare cu doamna doctor, care mi-a zis ca nu sunt un caz pierdut, ca sunt tanara si am toate sansele sa castig batalia in fata kilogramelor, singurul lucru pe care trebuie sa il fac este SA MANANC. Da...ati citit bine.... Mi-a spus ca trebuie sa mananc de 5 ori pe zi minim, si sa am ore fixe de masa. In general, eu ma bucuram cand puteam sari peste o masa fara sa mi se faca foame, dar se pare ca asta imi dauna din ce in ce mai tare.Mi-a placut foarte tare si am capatat incredere in dumneaei pentru ca mi-a aratat si exemple de rezultate ale altor paciente. Si chiar am vazut rezultate spectaculoase.
Asa ca de azi am inceput. Doamna nutritionist mi-a dat si o dieta personalizata, pe baza analizelor si a discutiei pe care am purtat-o, mi-a exclus lactatele(asta pentru ca am abuzat maxim de ele in ultima vreme) si mi-a dat un regim pe o durata de 2 saptamani, urmand sa ma cantaresc si dimineata si seara si la finele perioadei sa ne revedem si sa aflam cum decurge procesul meu de slabire.
Buna Bianca
Bine ai venit printre noi

Ce decizie inteleapta sa apelezi la un nutritionist... e o alegere pentru care ar trebui sa opteze toate persoanele care au nevoie si care isi doresc cu adevarat sa slabeasca sanatos... sunt convinsa tocmai din acest considerent ca viitorul va fi unul roz pentru tine, sa privesti spre el plina de speranta...

Referitor la vreo activitate fizica, ti-a recomandat dna. doctor ceva?

M-a surprins faptul ca ti-a sugerat sa te cantaresti de doua ori pe zi, eu care auzisem si citisem mai peste tot ca e bine ca masurarea greutatii sa se faca la intervalemai mari de timp... saptamanal cel putin... ti-a dat mai multe detalii de ce ar fi indicat sa faci asa? As fi bagat mana in foc ca e irelevant de luat in considerare rezultatul cantarului seara, drept greutatea la care sa te raportezi, mai ales dupa o zi intreaga de acumulat mancare in organism. Deci care e explictatia, mi-ar placea sa aflu metoda asta de abordare. As aplica-o, pentru ca imi vine sa ma cantaresc extrem de des...

In privinta meselor la ore exacte, da, asa e... si eu ma stradui de mult timp sa aplic, dar uite... desi am programul la libera alegere... totusi am probleme si nu pot manca la ore fixe... e foarte greu acum, desi pana la ~20 de ani respectam cu strictete regula asta de aur.

As mai avea o intrebare... in privinta lactatelor. Daca ai abuzat de ce ar fi optim sa le eviti? Nu stiam ca si in privinta lor (calciu) se aplica "ce-i prea mult strica". Si eu mananc destul de multe... Cat e recomandat?

Te pup, si spor la slabit!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
BiancaRo (03 dec 2012)
  #84 (permalink)  
Vechi 03 dec 2012, 22:06:01
BiancaRo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 162cm, 94.8kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Buna Bianca
Bine ai venit printre noi

Ce decizie inteleapta sa apelezi la un nutritionist... e o alegere pentru care ar trebui sa opteze toate persoanele care au nevoie si care isi doresc cu adevarat sa slabeasca sanatos... sunt convinsa tocmai din acest considerent ca viitorul va fi unul roz pentru tine, sa privesti spre el plina de speranta...

Referitor la vreo activitate fizica, ti-a recomandat dna. doctor ceva?

M-a surprins faptul ca ti-a sugerat sa te cantaresti de doua ori pe zi, eu care auzisem si citisem mai peste tot ca e bine ca masurarea greutatii sa se faca la intervalemai mari de timp... saptamanal cel putin... ti-a dat mai multe detalii de ce ar fi indicat sa faci asa? As fi bagat mana in foc ca e irelevant de luat in considerare rezultatul cantarului seara, drept greutatea la care sa te raportezi, mai ales dupa o zi intreaga de acumulat mancare in organism. Deci care e explictatia, mi-ar placea sa aflu metoda asta de abordare. As aplica-o, pentru ca imi vine sa ma cantaresc extrem de des...

In privinta meselor la ore exacte, da, asa e... si eu ma stradui de mult timp sa aplic, dar uite... desi am programul la libera alegere... totusi am probleme si nu pot manca la ore fixe... e foarte greu acum, desi pana la ~20 de ani respectam cu strictete regula asta de aur.

As mai avea o intrebare... in privinta lactatelor. Daca ai abuzat de ce ar fi optim sa le eviti? Nu stiam ca si in privinta lor (calciu) se aplica "ce-i prea mult strica". Si eu mananc destul de multe... Cat e recomandat?

Te pup, si spor la slabit!
Salut si multumesc frumos pentru mesajul tau.

De facut sport momentan nu pot sa fac pentru ca am un calcai cu probleme pentru care va trebui sa fac fizioterapie si abia apoi ma voi reapuca de sport. Ideea e ca inainte faceam cardio cam de 2-3 ori pe saptamana insa mancam prost si nu prea a avut efect,
Legat de lactate...se pare ca proteina din lactate imi blocheaza metabolismul, fiind foarte obisnuita sa beau cel putin 500 g kefir pe zi. Calciul mi-l voi lua din alte alimente din dieta. Acum suntem in faza de test...sa vedem cum reactioneaza organismul.
Iar cu cantaritul dimineata si seara nu am un raspuns acum, dar pe 13 decembrie ma duc la control si am s-o intreb care e motivul. Eu banuiesc ca vrea sa vada evolutia mea pas cu pas pentru ca m-a rugat sa scriu in jurnal si cum m-am simtit in fiecare moment al zilei, dar iti voi da un raspuns imediat ce ma voi vedea cu ea.
__________________
My world has to change. And my world starts with me
BiancaRo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -360 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #85 (permalink)  
Vechi 03 dec 2012, 22:16:44
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Citat:
Anterior postat de BiancaRo Vezi mesajul
Salut si multumesc frumos pentru mesajul tau.

De facut sport momentan nu pot sa fac pentru ca am un calcai cu probleme pentru care va trebui sa fac fizioterapie si abia apoi ma voi reapuca de sport. Ideea e ca inainte faceam cardio cam de 2-3 ori pe saptamana insa mancam prost si nu prea a avut efect,
Legat de lactate...se pare ca proteina din lactate imi blocheaza metabolismul, fiind foarte obisnuita sa beau cel putin 500 g kefir pe zi. Calciul mi-l voi lua din alte alimente din dieta. Acum suntem in faza de test...sa vedem cum reactioneaza organismul.
Iar cu cantaritul dimineata si seara nu am un raspuns acum, dar pe 13 decembrie ma duc la control si am s-o intreb care e motivul. Eu banuiesc ca vrea sa vada evolutia mea pas cu pas pentru ca m-a rugat sa scriu in jurnal si cum m-am simtit in fiecare moment al zilei, dar iti voi da un raspuns imediat ce ma voi vedea cu ea.
Imi pare rau sa aud ca ai neplacerea cauzata de calcai, dar cum se va rezolva prin fizioterapie, e excelent.

Da... si eu trec acum printr-un antrenament solicitant de sport... insa rezultate nu am avut de 2 saptamani... si asta banuiesc eu, pentru ca nu am mancat suficient de curat... nu la ore exacte... si dupa ora 19:00 in unele seri... am mai scapat o bucatica de ciocolata tin minte intr-una din zile... si uite asa... of... trebuie sa renunt cu totul la ele... sa nu mai zic ca la amiaza am mancat ca un om pus la ingrasat, pireu cu gratar si si 2-3 guri de paine. In felul asta pot sa transpir la sport mult si bine...

Ce interesant aspectul legat de metabolism si lactate! Si eu beau multisor lapte si iaurt... si si branza... asta pentru ca nu prefer carnea prea mult... am increderea ca vei ajunge la fel ca in poza de la semnatura!

Somn usor Bianca, mi-a facut placere!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #86 (permalink)  
Vechi 04 dec 2012, 10:15:46
BiancaRo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 162cm, 94.8kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Imi pare rau sa aud ca ai neplacerea cauzata de calcai, dar cum se va rezolva prin fizioterapie, e excelent.

Da... si eu trec acum printr-un antrenament solicitant de sport... insa rezultate nu am avut de 2 saptamani... si asta banuiesc eu, pentru ca nu am mancat suficient de curat... nu la ore exacte... si dupa ora 19:00 in unele seri... am mai scapat o bucatica de ciocolata tin minte intr-una din zile... si uite asa... of... trebuie sa renunt cu totul la ele... sa nu mai zic ca la amiaza am mancat ca un om pus la ingrasat, pireu cu gratar si si 2-3 guri de paine. In felul asta pot sa transpir la sport mult si bine...

Ce interesant aspectul legat de metabolism si lactate! Si eu beau multisor lapte si iaurt... si si branza... asta pentru ca nu prefer carnea prea mult... am increderea ca vei ajunge la fel ca in poza de la semnatura!

Somn usor Bianca, mi-a facut placere!
Buna dimineata!

Da, problema mea la calcai tot de la greutate se trage, saracele picioare au trebuit sa ma suporte atata vreme cu greutatea asta. Dar am s-o rezolv
Legat de lactate, trebuie sa stii ca laptele nu favorizeaza slabitul pentru ca are lactoza (care este tot un fel de glucoza); mai bine te limitezi la iaurturi, kefir si branza slaba.
Legat de mancatul dupa 7 seara, e necesar doar sa mananci cu cel putin 3-4 ore inainte de a te pune in pat...asa cu nu e problema.
Iar micile scapari...e bine sa ramana mici. Si nu te speria de faza de platou...poate sa dureze si mai mult de o luna, insa nu ceda, asta este cel mai important.
Ma bucur mult ca mi-ai scris si sper sa ne sustinem aici una pe alta si cu siguranta o sa ajungem la greutatea ideala!

Asa ca spor la treaba si orice ar fi nu ceda!!! Eu la fel am sa fac!!
__________________
My world has to change. And my world starts with me
BiancaRo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -360 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #87 (permalink)  
Vechi 04 dec 2012, 10:25:31
BiancaRo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 162cm, 94.8kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Cool Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Sunt tare mandra de mine...ieri am tinut cont cu strictete de planul pe care l-am avut si desi nu eram obisnuita sa stau in bucatarie, aseara am fost cuminte si am stat o ora pentru a-mi pregati meniul pentru azi care va fi cam asa:

ora 7:30 - 150 g cartof copt + salati mica verde cu un fir de ceapa verde si o ridiche peste care am pus putin ulei de masline si otet de mere
ora 10:30 - 6 migdale
ora 12:30 - 250 g file pastrav la gratar+ 150 g rosii coapte cu usturoi si patrunjel+ 50 g orez brun fiert
ora 15:30 - 150 g ananas crud (nu din compot)
ora 19:00 - supa de legume+ 1 ardei verde

Trebiuie sa ma obisnuiesc cu portiile mai mici decat ce obisnuiam sa mananc, dar manacand mai des o sa ma simt bine.
Ieri a fost foarte bine si chiar nu mi-a fost foame intre mese



__________________
My world has to change. And my world starts with me
BiancaRo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -360 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #88 (permalink)  
Vechi 04 dec 2012, 13:52:19
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Citat:
Anterior postat de BiancaRo Vezi mesajul
Azi am fost foarte cuminte si am mancat conform planului:

ora 7:30 - 2 felii paine integrala cu pate de ficat de pui facut in casa (ficat de pui fiert si blend-uit cu un strop de ulei de masline) si 300 ml de suc grapefruit (proaspat stors)
ora 10:30 - 30 g smochine
ora 12:30 - 150 g piept pui gratar cu o salata de morcovi, telina, sfecla rosie rasa si seminte de in
ora 15:30 - un mar
ora 18:30 - 300 ml supa crema de legume (cartof, morcov,pastarnac, patrunjel, dovlecel)

Am baut 2.5 l apa si 3 cani de ceai verde.

Iar acum tot ce imi ramane de facut este sa dorm, pentru a nu ma mai gandi la mancare

Sa inteleg ca ti-a fost foame totusi seara inainte de culcare. Sper sa continui sa scrii si sa tii dieta ca sa putem urmari rezultatele si sa invatam din regimul tau.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #89 (permalink)  
Vechi 04 dec 2012, 13:59:23
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Mie mi se pare ca mananci f putin. Sunt curioasa cate calorii are ceea ce mananci. E regimul indicat de nutritionist?
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #90 (permalink)  
Vechi 04 dec 2012, 14:26:45
lovelz95's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2012
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: intuitive eating + active life
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal BiancaRo - 2012

Imi pare rau ca ma bag asa...dar,mananci chiar foarte putin.Eu mananc de 3 ori cat tine si sunt extream de slaba.Eu consider ca daca ti-a taiat ratia de mancare la atat de putin iti va scadea rata metabolismului si vei pune f. repede la loc din pricina psihicului ce nu va rezista cu un regim asa strict.....
lovelz95, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
lovelz95, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2057 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1540 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
2012, biancaro, calorii, dieta, forum, jurnal, jurnale, motivatie, pastile, ro, sanatos, slabit, slabute, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole