Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal EveBolt

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #601 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 12:53:12
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de EveBolt Vezi mesajul

) crede.ma ca n.am facut nimic in afara d sport.. m ref p latura perversa acum)... lucrez din ex lui tracy alea mainile gen ajuta l sani si fac ex tip planket care ii intareste... si cand fac cardio.. imi pun un sutien strans si o bustiera sportiva, ca n.am gasit nici l intersport nici l decathlon bustiere d.alea dublate
Chiar ca. Foarte bine stai la partea de forme feminine in cazul formei para. De obicei cele para nu sunt prea inzestrate de natura in partea de sus.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #602 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 12:55:14
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul


Si mie O ador pe Cassey si muzica pe care o alege ma motiveaza sa rezist si mai mult!Multumesc ca mi-ai raspuns
Da, ea e.Imi place tare mult stilul ei de viata de acum!La corp i-as mai lucra insa putin abdomenul pentru niste abs
Cine e Cassey?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #603 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 17:34:47
EveBolt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 502
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Talking Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Chiar ca. Foarte bine stai la partea de forme feminine in cazul formei para. De obicei cele para nu sunt prea inzestrate de natura in partea de sus.
sunt clepsidra:d am umerii cat sholdurile si talia mica si am si sani si bombeu) aproximativ egali 88-89

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Cine e Cassey?
o antrenoare d pilates. are filmulete pe youtube POP pilates
__________________
Make it in your way- Eve's diary

Ambition n Patience r ur best coworkers!
Don't wish for it, WORK for it!
U didn't wake up one day fat.. so.. don't expect to be skinny by night!
Make YOURSELF proud


  #604 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 18:15:04
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de EveBolt Vezi mesajul

sunt clepsidra:d am umerii cat sholdurile si talia mica si am si sani si bombeu) aproximativ egali 88-89

o antrenoare d pilates. are filmulete pe youtube POP pilates
Doamne cat esti de norocoasa.
Am inceput sa citesc jurnalul tau de la inceputul inceputurilor, si am vazut ce ai scris despre forme si subdiviziuni, insa nu ai continuat ideea de subdiviziuni sau inca sunt eu in urma cu cititul.
Ma intereseaza destul de mult subiectul asta de forma si subdiviziunile formelor principale. Poate poti sa ma ghidezi undeva unde as putea afla mai multe informatii.

M-am uitat la pozele tale, esti super! Arati tare bine. Esti ca de revista.
Am vazut si o poza unde ziceai ca ai fost si tu mai pufoasa. Greu de crezut ca ai fost vreodata.
Vreau sa ma apuc si eu serios de sport.
Tu nu ai auzit zvonuri de muschi pe sub grasime si de astea? Eu inca am destul de multa grasime corporala.
Scuze ca te inec in intrebari.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #605 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 18:51:35
EveBolt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 502
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Doamne cat esti de norocoasa.
Am inceput sa citesc jurnalul tau de la inceputul inceputurilor, si am vazut ce ai scris despre forme si subdiviziuni, insa nu ai continuat ideea de subdiviziuni sau inca sunt eu in urma cu cititul.
Ma intereseaza destul de mult subiectul asta de forma si subdiviziunile formelor principale. Poate poti sa ma ghidezi undeva unde as putea afla mai multe informatii.

M-am uitat la pozele tale, esti super! Arati tare bine. Esti ca de revista.
Am vazut si o poza unde ziceai ca ai fost si tu mai pufoasa. Greu de crezut ca ai fost vreodata.
Vreau sa ma apuc si eu serios de sport.
Tu nu ai auzit zvonuri de muschi pe sub grasime si de astea? Eu inca am destul de multa grasime corporala.
Scuze ca te inec in intrebari.
hmm.. norocoasa dar nu prea, am alte chestii naspa, ma balonez ft rpd, cand sunt pe stop am pofta d mnacare... ca s arat asa tre s fac relativ cateva sacrificii.. dar deja au devenit obisnuinta
adica sport, mancat sanatos si m incanta asta, pt ca nu mai vreau s fiu bolnava, ama vut ulcer si e naspa rau...
n leg cu subdiviziunile, nu le stiu nici eu exact exact, stiu cateva gen cum e l para clepsidra si la mar stiu d una "column" coloana... adica sholduri=umeri=talie si pic slabe.. le gasisem odata p net, ca.s mici diferente intre ele.. d l para exista si "vaza" pt pers cu sholdurile mai proeminente si talia totusi mica
__________________
Make it in your way- Eve's diary

Ambition n Patience r ur best coworkers!
Don't wish for it, WORK for it!
U didn't wake up one day fat.. so.. don't expect to be skinny by night!
Make YOURSELF proud


  #606 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 19:06:11
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de EveBolt Vezi mesajul

hmm.. norocoasa dar nu prea, am alte chestii naspa, ma balonez ft rpd, cand sunt pe stop am pofta d mnacare... ca s arat asa tre s fac relativ cateva sacrificii.. dar deja au devenit obisnuinta
adica sport, mancat sanatos si m incanta asta, pt ca nu mai vreau s fiu bolnava, ama vut ulcer si e naspa rau...
n leg cu subdiviziunile, nu le stiu nici eu exact exact, stiu cateva gen cum e l para clepsidra si la mar stiu d una "column" coloana... adica sholduri=umeri=talie si pic slabe.. le gasisem odata p net, ca.s mici diferente intre ele.. d l para exista si "vaza" pt pers cu sholdurile mai proeminente si talia totusi mica
O sa le caut eu!
Vrei sa imi spui povestea ta? DE LA CE TE-AI DETERMINAT SA SLABESTI PANA LA PRIMUL PAS SI LA URMATORII...
scuze de caps...
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #607 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 19:52:39
EveBolt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 502
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Arrow Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
O sa le caut eu!
Vrei sa imi spui povestea ta? DE LA CE TE-AI DETERMINAT SA SLABESTI PANA LA PRIMUL PAS SI LA URMATORII...
scuze de caps...
paiii.. euu am fost un copil scheletic care nu s omora cu chipsurile, ai mei nu m duceau non stop l mc, cand venea vba d dulce imi luau prajtiuri d la cofetarii nu chestii preambalate bla bla, dar mancam mezeluri chestii trestii.. am facut kick boxing 4 ani.. si cand m.am lasat vroiam s m ingrash ca eram piele si os.. si dupa nu mi.am mai facut probleme.. tin minte ca prin clasa a7a asa m.am dus l 10 sa.mi iau croissant magic si era magazinu destul d departe udne avea, si mi.am luat 2 si pana aks le.am mancat.. n.aveam stres.. dupa prin a8a asa mi.a venit mie ca vreau sa slabesc dar eram prost informata, mai faceam foamea, ba numaram caloriile adica imi placeau hamburgerii d l o shaormerie d lg mine.. si mai mancam)... dupa in a8a prin noimebrie am inceput s fiu bulimica.. boram aproape zilnic si am tinut.o asa pana in februarie.. prin mai asa am inceput s beau suc d gref p stomacu gol si nu mancam nimic 15 min.. in septembrie 2009 n.am mancat nimic o saptamana, am trait cu apa, cafea, ceai si puuuutin lapte ca nu beam ... prin a9a in iarna am slabit ca iarna nu prea mananc... dar s.a pus asa incet incet aproape tot l loc, nu tot tot...
in iarna 2010 ma durea rau d tot stomacu.. ma puneam pe jos d durere si plangeam ca nu mai puteam.. in ianuarie am fost la doctor, diagnostic dupa analize sange, endoscopie, ecografie -ulcer si reflux gastro intestinal.. a trebuit s iau 300d pastile dar faceam sport asa d 4-5 ori p sapt .. m.am facut pufoasa, n.am luat mari proportii ca trebuia s mananc si toata familia era in capu meu .. ma rog, mama si tata ca le.am zis sa tina ascunsa treaba.. dupa cand m.am facut mai bine le.am zis ca e ok.. si au inceput sa zica rudelor.. siii atata mi.a fost ca au sarit toti pe mine
a, am uitat sa zic, ca in 2010 a 2a zi d paste am zis ca nu mai mananc paine si n.am mai mancatt... si p l sf lui iunie-inceputul iulie m.am lasta d tot ce are faina, nu mai stiu exact data asa ca am decis sa fie tot 5...
pe 4 aprilie mi.am facut programul actual de sport si am zis sa am grija c mananc si sa nu mananc seara, am mai dat.o in bara ofc.. dar am continuat.. inclusiv zilele astea)... sunt si in periaoda d rgatie si.s cam infometata, like a pregnant lady)... acum beau muuuuultee ceaiuri, chair daca m umflu p momemnt m desumflu in cateva zile... d cand fac sport si am grija c mananc am inceput sa slabesc.. si sportul tre facut cu cap si alimentatia l fel
__________________
Make it in your way- Eve's diary

Ambition n Patience r ur best coworkers!
Don't wish for it, WORK for it!
U didn't wake up one day fat.. so.. don't expect to be skinny by night!
Make YOURSELF proud


  #608 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 20:17:59
EveBolt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 502
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal EveBolt

a, si referitor l motivatie.. mi.a placut intotdeauna s fiu draguta, s am grija d mine astea... sii.. sunt perfectionista... dar am momente in care nu.mi pasa, cuma r fi zielel astea.. eu imi dau impresia ca nu.mi pasa.. adica am mancat destul d mult azi, zic eu... chiar daca caloric nu e enorm.. nu m simt eu bine.... si tre s am grija urm zile... pt ca am muncit prea mult pana acum ca s m ingrah in 2-3 sapt deci NU... imir evin eu... doar ca am insomnii si la 7-8 eu m trezesc
m rog, asa ca tot vbeam d frumusete, imi place s m makiez, s m imbrac zic eu bine si tot felul d chestii d genu.. cu unghiile stau prost.. ca mi s rup imd si l am boante, doar cu d.alea false pot sa stau.. si nici alea ff lungi ca port lentile...
lentilele le port din motiv estetic ca.s mioapa
si mai am prb cu micile bubite.. am momente in care sunt ok, dar acum spre exemplu, unde.s si n perioada d gratie.. cum am vasut cv pac sar s zgarman bla bla si fac semne
__________________
Make it in your way- Eve's diary

Ambition n Patience r ur best coworkers!
Don't wish for it, WORK for it!
U didn't wake up one day fat.. so.. don't expect to be skinny by night!
Make YOURSELF proud


  #609 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 21:05:34
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de EveBolt Vezi mesajul

paiii.. euu am fost un copil scheletic care nu s omora cu chipsurile, ai mei nu m duceau non stop l mc, cand venea vba d dulce imi luau prajtiuri d la cofetarii nu chestii preambalate bla bla, dar mancam mezeluri chestii trestii.. am facut kick boxing 4 ani.. si cand m.am lasat vroiam s m ingrash ca eram piele si os.. si dupa nu mi.am mai facut probleme.. tin minte ca prin clasa a7a asa m.am dus l 10 sa.mi iau croissant magic si era magazinu destul d departe udne avea, si mi.am luat 2 si pana aks le.am mancat.. n.aveam stres.. dupa prin a8a asa mi.a venit mie ca vreau sa slabesc dar eram prost informata, mai faceam foamea, ba numaram caloriile adica imi placeau hamburgerii d l o shaormerie d lg mine.. si mai mancam)... dupa in a8a prin noimebrie am inceput s fiu bulimica.. boram aproape zilnic si am tinut.o asa pana in februarie.. prin mai asa am inceput s beau suc d gref p stomacu gol si nu mancam nimic 15 min.. in septembrie 2009 n.am mancat nimic o saptamana, am trait cu apa, cafea, ceai si puuuutin lapte ca nu beam ... prin a9a in iarna am slabit ca iarna nu prea mananc... dar s.a pus asa incet incet aproape tot l loc, nu tot tot...
in iarna 2010 ma durea rau d tot stomacu.. ma puneam pe jos d durere si plangeam ca nu mai puteam.. in ianuarie am fost la doctor, diagnostic dupa analize sange, endoscopie, ecografie -ulcer si reflux gastro intestinal.. a trebuit s iau 300d pastile dar faceam sport asa d 4-5 ori p sapt .. m.am facut pufoasa, n.am luat mari proportii ca trebuia s mananc si toata familia era in capu meu .. ma rog, mama si tata ca le.am zis sa tina ascunsa treaba.. dupa cand m.am facut mai bine le.am zis ca e ok.. si au inceput sa zica rudelor.. siii atata mi.a fost ca au sarit toti pe mine
a, am uitat sa zic, ca in 2010 a 2a zi d paste am zis ca nu mai mananc paine si n.am mai mancatt... si p l sf lui iunie-inceputul iulie m.am lasta d tot ce are faina, nu mai stiu exact data asa ca am decis sa fie tot 5...
pe 4 aprilie mi.am facut programul actual de sport si am zis sa am grija c mananc si sa nu mananc seara, am mai dat.o in bara ofc.. dar am continuat.. inclusiv zilele astea)... sunt si in periaoda d rgatie si.s cam infometata, like a pregnant lady)... acum beau muuuuultee ceaiuri, chair daca m umflu p momemnt m desumflu in cateva zile... d cand fac sport si am grija c mananc am inceput sa slabesc.. si sportul tre facut cu cap si alimentatia l fel
Wow. Acum imi dau seama cat de tanara esti!
As folosi sintagma "pe vremea mea" dar e destul de enervanta si pentru mine. E oarecum pacat ca a trebuit sa treci prin atatea ca sa afli SOLUTIA ... si cand zic atatea ma refer la acele tentative de anorexie respectiv bulimie. Been there too.. insa pentru o scurta scurta scurta perioada de timp, eu constientizez repede ce gresesc, am invatat sa ma expun mie din exterior de fiecare data cand am de luat o decizie sau cand actionez intr0un fel sau altul.
Slaba am fost si eu de cand ma stiu pana intr-o zi, cand ochii mi s-au deschis si m-a sagetat in moalele capului. Pacatul meu, sau pacatul genelor mele e ca sunt mica de inaltime, structura osoasa mica si usoara, tot ce pun se vede de 10 ori mai mult.
Nu am talie, am burta, solturi inguste, fund never... brate imense si burtaa, am mentionat? burtoi.
Nu vreau sa imi repet greselile. Vreau sa fac mult sport si asa sa imi construiesc silueta. Nu o sa ma las pana nu ajung la abdomenul de vis.
O sa iti mai cer sfaturile in legatura cu sportul. Sa ma ghidezi mereu.Sa imi fii ca un maestru!
Merci tare frumos ca mi-ai povestit. Esti draguta.
Btw, am vazut pozele tale, esti foarte frumusica.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #610 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 21:07:47
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal EveBolt

Citat:
Anterior postat de EveBolt Vezi mesajul
a, si referitor l motivatie.. mi.a placut intotdeauna s fiu draguta, s am grija d mine astea... sii.. sunt perfectionista... dar am momente in care nu.mi pasa, cuma r fi zielel astea.. eu imi dau impresia ca nu.mi pasa.. adica am mancat destul d mult azi, zic eu... chiar daca caloric nu e enorm.. nu m simt eu bine.... si tre s am grija urm zile... pt ca am muncit prea mult pana acum ca s m ingrah in 2-3 sapt deci NU... imir evin eu... doar ca am insomnii si la 7-8 eu m trezesc
m rog, asa ca tot vbeam d frumusete, imi place s m makiez, s m imbrac zic eu bine si tot felul d chestii d genu.. cu unghiile stau prost.. ca mi s rup imd si l am boante, doar cu d.alea false pot sa stau.. si nici alea ff lungi ca port lentile...
lentilele le port din motiv estetic ca.s mioapa
si mai am prb cu micile bubite.. am momente in care sunt ok, dar acum spre exemplu, unde.s si n perioada d gratie.. cum am vasut cv pac sar s zgarman bla bla si fac semne
Si eu port ochelari si ma batea gandul sa imi pun lentile.
Aceleasi probleme cu unghiile, si mi le port mereu acoperite cu gel, unghii tehnice.
Despre ce bubite vorbesti?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, evebolt, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole