Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "inadorabila"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #141 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 20:23:42
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

O alta zi de DOLIU! [pentru draga mea painica, manance-o cainii. acum mi-am adus aminte de ea! hehe (nu te-am uitat draga mea )]
Una peste alta ...
Azi se pare ca toata lumea a avut ceva ... Poate o fi ceva in atmosfera! [Vina noastra nu e niciodata, Universul e mereu cel vinovat]
Azi m-am simtit slabit, m-am simtit fara vlaga si fara chef de viata!
PANA AICI!
Eu nu ma mai suport in varianta vesnicelor [zic asa sa ma simt vinovata] lamentari! Nu se poate asa!
Azi trebuie sa zambim si sa fim voioase!
Hehe ...
Hai ca parca parca reinvii !
Mai iau o gura de apa, afisez un zambet larg si ma gandesc : Hai tu slabo, te face o dieta! Leneso! Laso! haha ... look at you! Esti naspa!
Pana aici!!!!!!!!
Nu-s nici lenesa, nu sunt nici lasa [niciodata] si naspa in niciun caz!
Gata, mi-am luat cartea de penal, 30 de pagini si apoi 40 de minute de Tae Bo!

Perfect!
Deja vorbim de la alt nivel!
A trecut o noua zi ... si or mai trece inca 12, pana la portia de marut si de porto!
  #142 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 22:36:32
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

hei, am venit sa-ti vad meniul

in mare e bine, atata doar ca ar trebui sa inlocuiesti branza de burduf cu alta mai slaba, de pana la 20-21% grasime, si ca unt nu avem voie (din cauza procentului de grasime), iar maioneza nu ar trebui sa depaseasca doua linguri, daca e light

dar de ce simti intruna nevoia sa bei apa, ti-e foame inca?
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #143 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 22:53:09
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
hei, am venit sa-ti vad meniul

in mare e bine, atata doar ca ar trebui sa inlocuiesti branza de burduf cu alta mai slaba, de pana la 20-21% grasime, si ca unt nu avem voie (din cauza procentului de grasime), iar maioneza nu ar trebui sa depaseasca doua linguri, daca e light

dar de ce simti intruna nevoia sa bei apa, ti-e foame inca?
M-am gandit eu!
Dar ... nu am pus multa, decat in strop .. si alt fel de branza nu aveam!
Da nu o depasit doua linguri ... Au fost doua linguri fix! Valorile le-am pus eu cu cateva grame mai mari la fiecare, sa fiu sigura ca nu am erori de cantar! Ca al meu nu i tocmai bun la cap [cantaru'] si face figuri cateodata! + sa-mi iasa si numarul de calorii, ca m-as panica, sa stiu ca mananc sub 1000 desi stiu ca mananc!
Deci am .. dat-o-n bara azi?

Mi-e foarte foame! Nu ma satur, desi azi am avut impresia pt cateva ore ca-s satula... in rest mi cam foame, dar de la lipsa de paine, is sigura, ca am mai patit chestia asta ... cand am inceput sa reduc cantitatea de paine pe care o mancam, tot asa simteam ca mi foame tot timpul si ca nu ma satur oricat de mult as manca! ... Stii cum s-o incheiat faza asta?
Am mancat 3 zile una intruna ... si tot simteam ca nu is satula, desi simteam ca aproape crap!
Sper sa nu se repete!
Inca visez la strudelul tau!
  #144 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 23:04:59
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
M-am gandit eu!
Dar ... nu am pus multa, decat in strop .. si alt fel de branza nu aveam!
Da nu o depasit doua linguri ... Au fost doua linguri fix! Valorile le-am pus eu cu cateva grame mai mari la fiecare, sa fiu sigura ca nu am erori de cantar! Ca al meu nu i tocmai bun la cap [cantaru'] si face figuri cateodata! + sa-mi iasa si numarul de calorii, ca m-as panica, sa stiu ca mananc sub 1000 desi stiu ca mananc!
Deci am .. dat-o-n bara azi?

Mi-e foarte foame! Nu ma satur, desi azi am avut impresia pt cateva ore ca-s satula... in rest mi cam foame, dar de la lipsa de paine, is sigura, ca am mai patit chestia asta ... cand am inceput sa reduc cantitatea de paine pe care o mancam, tot asa simteam ca mi foame tot timpul si ca nu ma satur oricat de mult as manca! ... Stii cum s-o incheiat faza asta?
Am mancat 3 zile una intruna ... si tot simteam ca nu is satula, desi simteam ca aproape crap!
Sper sa nu se repete!
Inca visez la strudelul tau!
deci uita-te atent aici si urmeaza instructiunile mele te duci in bucatarie/camara si iti iei o conserva sau chiar doua de ton, si le papi goale sunt ft satioase, eu de obicei ma indop cu forta sa intre una

mai ales ca zici ca nici nu ai mancat asa de "mult" (ca de fapt e putin) cat ai pus tu la meniu tre sa ne facem metabolismul bazal din hrana de peste zi, altfel e clar ca te infometezi 1000 de calorii sunt pt cazul in care stagnezi si vrei sa-ti fortezi putin dieta, dar daca abia ai inceput SB nu e cazul la tine

apeleaza la mai multe retete cu legume, la mai multa carne, ca aia te satura, cred ca ai facut foamea azi pranzul e mult mai sarac decat cina, pai cum faci asa? uita-te peste meniurile mele din 1-21 nov, poate te mai ajuta si si la anqutz, si Adella, si ele au tinut in timpul asta

si nu, nu ai dat-o-n bara azi, ca nimeni nu reuseste sa tina o dieta de 2 sapt din primele zile, tre sa se obisnuiasca putin cu ea, sa vada ce si cum eu am avut abateri din nestiinta sau din lipsa de "ingrediente" in primele 3 zile si si eu am simtit remuscari, dar tot am avut rezultate, cum vei avea si tu

nu te mai gandi la strudel, a fost groaznic eu nu am facut vreodata strudel acasa, dar sunt sigura ca le-as putea da niste lectii alora de la patiseria aia pe banda rulanta si cu "merele" lor facute in eprubeta, fara niciun gust a fost ft uscat, zici ca am mancat carton cu zahar si nu ma intreba ca de ce l-am mai mancat atunci... cautam gustul de strudel, pe care nu l-am gasit pana la urma deci am acumulat niste calorii aiurea

noah, te duci sa mananci?
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #145 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 23:14:13
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
deci uita-te atent aici si urmeaza instructiunile mele te duci in bucatarie/camara si iti iei o conserva sau chiar doua de ton, si le papi goale sunt ft satioase, eu de obicei ma indop cu forta sa intre una

mai ales ca zici ca nici nu ai mancat asa de "mult" (ca de fapt e putin) cat ai pus tu la meniu tre sa ne facem metabolismul bazal din hrana de peste zi, altfel e clar ca te infometezi 1000 de calorii sunt pt cazul in care stagnezi si vrei sa-ti fortezi putin dieta, dar daca abia ai inceput SB nu e cazul la tine

apeleaza la mai multe retete cu legume, la mai multa carne, ca aia te satura, cred ca ai facut foamea azi pranzul e mult mai sarac decat cina, pai cum faci asa? uita-te peste meniurile mele din 1-21 nov, poate te mai ajuta si si la anqutz, si Adella, si ele au tinut in timpul asta

si nu, nu ai dat-o-n bara azi, ca nimeni nu reuseste sa tina o dieta de 2 sapt din primele zile, tre sa se obisnuiasca putin cu ea, sa vada ce si cum eu am avut abateri din nestiinta sau din lipsa de "ingrediente" in primele 3 zile si si eu am simtit remuscari, dar tot am avut rezultate, cum vei avea si tu

nu te mai gandi la strudel, a fost groaznic eu nu am facut vreodata strudel acasa, dar sunt sigura ca le-as putea da niste lectii alora de la patiseria aia pe banda rulanta si cu "merele" lor facute in eprubeta, fara niciun gust a fost ft uscat, zici ca am mancat carton cu zahar si nu ma intreba ca de ce l-am mai mancat atunci... cautam gustul de strudel, pe care nu l-am gasit pana la urma deci am acumulat niste calorii aiurea

noah, te duci sa mananci?
Nu ma certa!
Ma duc maine! Daca mananc seara ma doare stomacul a doua zi, toata ziua, mereu mi se intampla asta cand mananc seara!
Acum mi greata de tot ce inseamna mancare! Mi foarte greata de tot, mi extrem de greata!
Acum o sa ma pun sa dorm!
Astept sa vbesc cu goanga mea! Macar o sa mi se mai lumineze putin ziua, o sa ma certe si el, stiu ... si daca ar fi sa recunosc ceva cu groaza si multa jena, e ca fac asta mai mult pentru el decat pentru mine!

Maine o sa fiu mai bine, iti promit!
Noaptea iti ia durerile si tristetile si le trimite in alte lumi!
  #146 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 23:18:59
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Nu ma certa!
Ma duc maine! Daca mananc seara ma doare stomacul a doua zi, toata ziua, mereu mi se intampla asta cand mananc seara!
Acum mi greata de tot ce inseamna mancare! Mi foarte greata de tot, mi extrem de greata!
Acum o sa ma pun sa dorm!
Astept sa vbesc cu goanga mea! Macar o sa mi se mai lumineze putin ziua, o sa ma certe si el, stiu ... si daca ar fi sa recunosc ceva cu groaza si multa jena, e ca fac asta mai mult pentru el decat pentru mine!

Maine o sa fiu mai bine, iti promit!
Noaptea iti ia durerile si tristetile si le trimite in alte lumi!
e de asteptat, dar nu-mi place ideea ca te culci infometata sa ai grija maine sa faci 1250 de calorii, da? daca nu aduceai scuza ca ti-e rau daca mananci asa tarziu, sa stii ca veneam la Cj si iti aratam eu tie

si cum adica faci asta mai mult pt el decat pt tine? sper ca e din proprie initiativa si ca nu te face sa te simti prost cumva ca atunci din nou imi iau bilet spre Cj
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #147 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 23:25:41
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
e de asteptat, dar nu-mi place ideea ca te culci infometata sa ai grija maine sa faci 1250 de calorii, da? daca nu aduceai scuza ca ti-e rau daca mananci asa tarziu, sa stii ca veneam la Cj si iti aratam eu tie

si cum adica faci asta mai mult pt el decat pt tine? sper ca e din proprie initiativa si ca nu te face sa te simti prost cumva ca atunci din nou imi iau bilet spre Cj

Stai linistita la Oradea,da? Ca-i scump biletul si ai nevoie de bani pentru Craciun!
Da, e din proprie initiativa, ziceam ca mai mult e pt el ... pt ca [vorba vine, el i so hot! si tot o patratica si un muschiulet] m-am simtit inferioara! Si eu nu ma simt niciodata inferioara fata de nimeni!
El a zis sa nu ma prostesc ca daca nu i sa fac chestia asta pt mine, sa renunt la idee!
E pentru mine, doar e corpul meu ... dar adevaratul motiv, e ca m-am simtit o prost o tura!
I know, I'm sick!
Doamne fereste, el nu ma face sa ma simt prost niciodata, ma simt singura prost!
He's sweet & kind!
  #148 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 23:39:44
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul

Stai linistita la Oradea,da? Ca-i scump biletul si ai nevoie de bani pentru Craciun!
Da, e din proprie initiativa, ziceam ca mai mult e pt el ... pt ca [vorba vine, el i so hot! si tot o patratica si un muschiulet] m-am simtit inferioara! Si eu nu ma simt niciodata inferioara fata de nimeni!
El a zis sa nu ma prostesc ca daca nu i sa fac chestia asta pt mine, sa renunt la idee!
E pentru mine, doar e corpul meu ... dar adevaratul motiv, e ca m-am simtit o prost o tura!
I know, I'm sick!
Doamne fereste, el nu ma face sa ma simt prost niciodata, ma simt singura prost!
He's sweet & kind!
asa te inteleg cu simtitul prost in propria piele, am mai zis eu pe undeva pe forum ca, in ciuda faptului ca toata lumea ma lauda si-mi zice chiar ca am slabit prea mult (ceea ce nu-i adevarat, doar ca e o schimbare mare la scoala mi s-a zis ca am slabit mult, ca nu m-a vazut lumea 5 luni de cand aveam 60 kg ), eu nu ma declar multumita deci aici nu am ce sa-ti zic, putem fi tovarase de suferinta

am sarit asa pt ca primul meu prieten m-a facut sa ma simt ca o 3 pt ca lui ii placea de ceva scheletica, si vroia sa ma tai si sa ma intorc de trei ori peste cap ca sa devin si eu asa mult timp mi-a trebuit sa-mi dau seama ca aia nu era iubire doar cat am mai suferit din cauza asta, mai ales ca ne-am si despartit brusc dupa ce mi-a zis asta

in fine, acuma daca m-ar vedea, si-ar inghiti "" de prost desi nu pt el am slabit, ci pt mine si nici al meu nu ma pune sa slabesc, ci sa fiu in primul rand sanatoasa, si apoi gospodina si culmea e ca asta ma motiveaza si mai tare sa ii fiu frumoasa si sexy, sa fie fericit cu mine (si) fizic

dragutza, eu imi mai beau o cana - doua de ceai la niste filmulete cu sport (mda, fac sport vizual azi ) si apoi ma culc, si maine ma trezesc la 11-12, sper eu, ca o persoana noua iti doresc noapte buna si te rog sa mananci maine mai multutz, sa ai grija de tine, ok?
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #149 (permalink)  
Vechi 26 nov 2010, 23:56:33
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
asa te inteleg cu simtitul prost in propria piele, am mai zis eu pe undeva pe forum ca, in ciuda faptului ca toata lumea ma lauda si-mi zice chiar ca am slabit prea mult (ceea ce nu-i adevarat, doar ca e o schimbare mare la scoala mi s-a zis ca am slabit mult, ca nu m-a vazut lumea 5 luni de cand aveam 60 kg ), eu nu ma declar multumita deci aici nu am ce sa-ti zic, putem fi tovarase de suferinta

am sarit asa pt ca primul meu prieten m-a facut sa ma simt ca o 3 pt ca lui ii placea de ceva scheletica, si vroia sa ma tai si sa ma intorc de trei ori peste cap ca sa devin si eu asa mult timp mi-a trebuit sa-mi dau seama ca aia nu era iubire doar cat am mai suferit din cauza asta, mai ales ca ne-am si despartit brusc dupa ce mi-a zis asta

in fine, acuma daca m-ar vedea, si-ar inghiti "" de prost desi nu pt el am slabit, ci pt mine si nici al meu nu ma pune sa slabesc, ci sa fiu in primul rand sanatoasa, si apoi gospodina si culmea e ca asta ma motiveaza si mai tare sa ii fiu frumoasa si sexy, sa fie fericit cu mine (si) fizic

dragutza, eu imi mai beau o cana - doua de ceai la niste filmulete cu sport (mda, fac sport vizual azi ) si apoi ma culc, si maine ma trezesc la 11-12, sper eu, ca o persoana noua iti doresc noapte buna si te rog sa mananci maine mai multutz, sa ai grija de tine, ok?
Eu maxim am avut 52 de kg! Undeva cam acum 2 ani, si culmea atunci am intalnit gonguta mea si nu a avut nimic de obiectat si m-am placut desi ... l-am trecut prin niste teste ingrozitoare!
Nu m-a facut nimeni sa ma simt mai multa decat is, decat mama, cand era mai slaba decat mine! + ca ea nu ar recunoaste VECI ca am slabit, ea tot grasa ma vede! [asa e ea, mereu a fost frustrata, ca nu ajunga grasa ca bunica, si ma gandesc ca asa incearca sa ma modeleze si pe mine, dupa gandirea ei]
Asta vreau si eu, sa fiu frumoasa si sexy si hot ca el sa fie fericit cu mine!
+ ca o sa imi priasca si mie! O sa fiu mult mai increzatoare [si mai increzatoare in mine]

Saru'mana ca-mi poti de grija!
Maine o sa fiu ca noua, si tu la fel! Ma revansez maine la mancare!
Noapte buna draga mea ... si saru'mana ca stai si-ti freci neuronii cu mine!
  #150 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 09:40:32
MadaTm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: dieta hipocalorica, nu foarte restrictiva
Date: 164cm, 50.4kg
Mesaje: 420
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Buna dimineata, dragutelor! (ma refer si la Livia care e prezenta aici, te sustine si iti da sfaturi )

Bravo Ema pentru ziua de ieri! Exact cum spune si Livia, azi sa papi mai mult, ok? Uite eu am observat in ultimele saptamani un lucru tare ciudat - daca intr-o zi am mancat mai putin decat ar fi trebuit si am sarit complet peste cina in dimineata urmatoare am fost foarte tentata sa ma si cantaresc si din pacate surpriza mea nu a existat . Pe de alta parte, cand am avut grija sa mananc mai multisor (tot in limita mea de 1200) si sa pap ceva si de cina (cum am facut aseara) ma si gandeam ca azi nici n-are sens sa ma urc pe cantar ca sunt mai umflata si sigur in cel mai bun caz o sa am cat am avut si ieri (da, stiu ca o data pe saptamana e suficient sa ma cantaresc, dar nu prea ma pot abtine ). Asa ca, am zis fie ce-o fi, chiar daca ma simt umflata o sa ma cantaresc - si surpriza a venit, am mai scazut putin . Si nu e prima oara cand observ ca daca mananc mai multisor decat limita minima admisa (1000) se vad rezultate .

Asa ca, draga mea incearca sa mananci mai mult, mai ales ca iti tii carbohidratii la limite extrem de joase (ca veni vorba de asta, ieri am avut cantitate record de carbo, dar ce sa fac daca asa mi-a iesit?)

Fetelor, va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa! (la Timisoara sunt nori, dar bine ca nu ploua).
 

Informatii despre slabit
celulita, greutate, jurnal, kilograme, motivatie, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
"Mesajele tale" si "Subiectele tale" din forum vadmin Sectiunea - Slabute FORUM 1 20 iul 2010 18:35:19
Ras_cristalin-"… dragostea mi-a dat linistea interioara ca sa incep "renovarea" exteriorului" Slabuta De vorba cu slabutele... 5 24 iun 2010 10:41:29
Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos doru Jurnale 15 07 apr 2010 09:02:47
Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha" dienusha Arhiva jurnale slabit 890 18 ian 2010 13:20:40
Nu merge butonul de "stergere" si "modifica" nicol30 Calculator Nutritional 11 20 aug 2009 14:23:49

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole