Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal LABELLO

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 02 feb 2013, 14:07:55
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

bun......se pare ce de azi incepe marea incercare cu musafirii, as mancaaa oriceeee ma gandeam la niste mici, la cartofi la cuptor cu branza, la paste la cuptor cu branza.... plus ca deseara o sa am o mica cina cu nite prieteni...in mod mexican si pe meniu o sa fie numai fajitas si sosuri si tot ce e de evitat ) daca adun toate astea mi'e si frica sa ma urc pe cantar cand ma intorc.....
aaaa, si exact langa biroul unde lucrez e o pizzerie si toaaaaaaataaa ziua simt numai miros de pizza, ma obisnuisem cu asta dar azi as da iama peste iei si le_as manca toate pizzele

mai mult e gura de mine, pt ca la mancat reusesc sa ma abtin cat de cat....am facut un cheat azi si am pus un sos cu chilli si usturoi la pestele facut (cam 120kcal/100g) stiu ca nu e prea bun, dar e chilli, e iute , asta e....recuperez cu niste sport in plus.....


in plus de asta am incercat sa ma obisnuiesc sa mananc micul dejun, macar niste batoane kelloggs si un shakle de mere-kiwi-portocale-lamai/banane, dar de 2-3 zile de cand le iau batoanele ma simt tot timpul plina (poate e si de la musafiri, voi studia dupa plecarea lor)...in schimb shakeul, yummmyyy, mai pun si dous-3 frunze de menta in el si e un deliciu )


un weekend placut slabutelor! ne vedem de marti incolo
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
mihaela01 (03 feb 2013)
  #22 (permalink)  
Vechi 06 feb 2013, 11:00:42
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

ce zi minunata.....ce ploaie frumoasa....ce grindina superba
da, probabil ca o iau razna, dar azi e o zi minunata au trecut si musafirii, si poftele, si weekendul unde m-am zbenguit cat am putut (si unde am si mancat cat am putut, shame on me) darrrrrrrrrrrr cantarul de dimineata arataaa 72.9....... cred ca nu am mai vazut greutatea asta din martie_aprilie 2012 (si asta era seara, in zilele cele mai grele atunci) dar in dimineata asta m-a binedispus cum nu se poate
ce-i drept ca aseara am si tras la sala 45 min aeroboxing, 45 min gym tonic ( pe ritm de cardio) si 30 min CAF (tot pe cardio, cred ca s-au vorbit intre ei profii) si am baut la apa si ceai cat sa imi ajunga

dar huuuh, m-a motivat cum nu se poateeeeeee.........deseara o usoara bicicleta stationara + 30 de minute flash abdo si maine pauza, sa ne refacem eu si muschii mei

abia astept sa ma vad pe noua eu in martie de ziua mea

hai fetelor, luati si voi niste zambete de la mine, puneti-le pe fata voastra si shake that ass v-am puuupaaaat
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
miris (07 feb 2013)
  #23 (permalink)  
Vechi 06 feb 2013, 11:07:04
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Ma bucur ca faci sport si ca te simti motivata, sa o tii tot asa cu papica, mai zic ceva nou? cum sunt francezii la capitolul culinar?
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 07 feb 2013, 15:41:08
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

cu papica, daca ar fi sa ma iau dupa francezi cred ca as ajunge obeza la cat de grasa e branza lor (si buna, dar grasa...) si daca mai adaugi si niste sampanie langa s-au dus toate kg pierdute
in schimb la capitolul oameni nu cred ca am vazut mai talambi ca ei ) am o sapataman de groaza unde ma impiedic numai de plictisiti, sclifositi si mai ales de functionarii publici cu toata hartogariile lor....din noiembrie ma tot chinui sa imi inmatriculez masina de ro in fr... si mereu cica lipseste cate o hartie....sau au ghiseele inchise....sau mai stiu eu ce....asa ca nici nu prea mi-a stat capul la mancare.....am cam mancat ce am gasit prin casa.
Azi aveam pofta de niste sushi dar al naiba daca am gasit pe langa mine in pauza, iar dupa work sa ma duc cu masina la 15 min pana la cel mai apropiat centru comm, mi-e prea lene, plus ca e seara mea de leneveala ......poate maine daca oi avea mai multa motivatie....sau in weekend ca tot nu imi vad amorezul........
uffffff, abia astept ora 6 sa plec aks si sa ma scufund intr-un dush fierbinte si dupa leneveala
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 08 feb 2013, 15:36:02
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

azi am avut o revelatie....in timp ce beam o doza de cola....nu sunt dependenta de cola, nu beau litri pe saptamana ci doar cate un pahar_doua pe sapt, din cand in cand......dar mi-am dat seama ca dieta perfecta e cea care iti permite sa mananci ce vrei, in limitele rezonabilului si ca dieta perfecta e cea care te lasa sa te duci la ziua cuiva si sa mananci o felie de tort fara sa plangi 3 zile ca ai facut asta....
dieta perfecta e de fapt acelasi lucru cu un stil de viata sanatos.....iti permite cate putin din toate fara sa te ingrasi 50 de kg in 2 luni doar pt ca ai gustat o felie de pizza.
nimeni nu e pêrfect si trebuie sa fii complet sadic sa iti interzici orice mica placere. plus ca nu o sa rezisti la infinit asa. poate o luna, doua, 3, 5 sau 10...Dar la un moment dat o sa te ia de nas mirosul dulce de cozonac de casa, sau ciocolatiul apetisant al unei tiramisu, frisca parfumata de deasupra unei capsuni.....si ce o sa afci? o sa iti bagi degetele pe gat dupa? o sa renunti la toata munca doar pentru o abatere? o sa ucizi moralul si o sa iti spui intr-una ca u esti buna de nimic? ca nu ai ambitie? ca o sa fii mereu o grasa pentru ca ai mancat o prajityura in 12 luni??? daca se intampla asta inseamna ca ai gresit undeva, inseamna ca ce ai ales nu e bine, ca organismul tau iti trage un semnal de alarma!

LISTEN TO YOUR BODY AND YOUR MIND WILL DO THE REST imi place cum suna asta, nu stiu daca cineva a spus-o sau nu, mi-a venit aseara in cap....incepi o dieta si iti urmaresti corpul, nu doar cantarul. vezi daca el e de acord cu noul stil de viata. daca el nu e de acord degeaba il fortezi si degeaba il infometezi. analizezi bine daca ai aceeasi energie, daca e normal sa iti creasca a treia mana sau sa iti cada unul din picoare (exagerez, dar prindeti ideea ) daca observi ca ceva nu merge bine schimbi modalitatea dar nu te opresti......vad prea multe fete ( in viata de zi cu zi, nu neaparat aici) care se chinuie, care refuza masa in oras cu prietenii, care se plang ca le cade parul si ca lesina urcand 3 scari si care la intrebarea esti bine? raspund da, sunt la dieta, e doar o reactie la dieta, o sa treaca dupa ce mananc un bob de mazare. aia nu e reactie, e semnal de alarma!!!! daca te izolezi de lume doar pt ca nu vrei sa calci gresit aia nu e dieta, e o problema.
da, e greu sa gasesti acel drum perfect din prima, dar nimic nu e deifnitiv. incerci, vezi, verifici si cel mai important GANDESTI...Cred ca de fapt asta e concluzia, dieta nu e cum mananci ci cum gandesti......daca tu gandesti ca 3 pungi de chipsuri si 5l de suc dupa 2 pizza xxl iti fac bine, poate ca ai avea dreptate daca ai locui la polul nord unde ai nevoie de un strat gros de grasime ca sa nu mori de frig, dar nu cred ca vrei sa fii ruda cu ursul polar.....sau poate vrei sa apari pe doza de coca in periaoada sarbatorilor? dar pana si ursul polar mananc lucruri mai sanatoase pentru ca isi face rezervele cu cap.....nu sunt rautacioasa ci doar putin revoltata impotriva unei educatii care lipseste cu desavarsire in ceea ce prioveste alimentatia....si notiunea de bine si rau in alimentatie.......
daca stii sa iti asculti corpul si esti la unsion cu el o sa ai efectele dorite (doar ca nu din primele 2 ore sau zile) si o sa poti evita/pierde suprlusul de kg ( nu ma refer aici la pers care au probleme medicale! ci doar la cele care ajung unde ajung din pura ignoranta)



am avut un moment de inteligenta stati linistite, a trecut
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de labello; 08 feb 2013 at 15:38:18.
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
ella2810 (09 feb 2013)
  #26 (permalink)  
Vechi 08 feb 2013, 17:23:18
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

si uite ce merge cu mesajul meu.....
Imagini ataşate
File Type: jpg the body achieves.jpg (126,3 KB, 2 vizualizări)
__________________
LISTEN TO YOUR BODY AND YOUR MIND WILL DO THE REST
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 12 feb 2013, 12:13:42
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

inapoi dupa weekend......fetelor a fost un weekend plin
al meu chéri a venit fara sa ma anunte, 3 ore de tgv+metrou+personal ca sa ajunga vineri noaptea pe la 2...si si-a luat luni liber (cum eu am mereu liber lunea) ca sa stam un weekend luung impreuna

dar nu va spun ca am mancat numùai aiureli.... de la pizza, kfc, eclere, inghetata, popcorn, merguez, carnati suedezi mai lipsea nutella din peisaj......oricum cantarul dz dimineata arata doar cu 200g mai mult, desi nu azi e ziua mea de cantarire oficiala....asa ca se pare dragostea ajuta la slabit

deseara un pic de sport intens cardioboxing si niste gym tonic sa eliminam toxinele din weekend si vedem joi unde suntem :d de obicei faceam si niste CAF dar cred ca la cat sunt de uscata de energie as adormi acolo.... (de vineri noaptea am apucat sa dorm doar cate 4 maxim 5 ore pe noapte, ceea ce pt mine e extremd e putin)

o saptamana buna
__________________
LISTEN TO YOUR BODY AND YOUR MIND WILL DO THE REST
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
WhiteAngel (12 feb 2013)
  #28 (permalink)  
Vechi 19 feb 2013, 11:25:48
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

dragul meu jurnal.....
cuym pt mine e prima zi de lucru din sapatamana, nu am motivatie deloc...e bine ca nu e niciun dosar urgent pe birou....
ucu dieta, totul merge bine pana acum, sunt f mandra de mine ca am reusit sa scap de 5.5...erau 5.7 dar cred ca cei 2l de apa bauti aseara la sport inca au ramas pe undeva pe drum asa ca nu ma sperii....
e prima oara cand tin un regim....daca il pot numi asa, de fapt e prima oara cand mi'am schimbat felul de viata....si da rezultate...
daca tot am ajuns la jumatate de drum ma gandeam sa trec o sapt doua la mentinerea greutatii actuale, sa imi obisnuiesc organismul cu noua greutate....si in functie de raspunsul pe care il primpesc sa continui cu celelalte 5.5kg care mi.au ramas....sunt constienta ca o sa fie cele mai greu de eliminbat tinand cont ca nu cred ca am mai fost la greutatea asta de cel putin 3 ani dar tocvmai de aia nu vreau sa ma grabesc, le iau incet incet si imi obisnuiesc si organismul intre timp....sa vedem cum evolueaza situatia.....
deci, rezumand:
o sapt doua de mentinere (daca scade, cu atat mai bine )
faza a doua pentru ultimele 5.5kg
festina lente
__________________
LISTEN TO YOUR BODY AND YOUR MIND WILL DO THE REST
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
WhiteAngel (19 feb 2013)
  #29 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 06:36:39
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

bravooo felicitari pt rezultate !
imi place ideea asta a ta .. acum mai stabilizezi putin greutatea dupa care incepi din nou .. super ! astfel nu va simtii organismul ca face o mare schimbare si sigur nu o sa ai probleme de sanatate
oricum ai un corp superb pana la vara o sa arati traznet

multa bafta in continuare ! sa stii ca eu oricum te citesc mereu, chiar daca nu apuc sa iti si scriu te admir f mult imi place ca nu iti impui o dieta, faci multa miscare si uite ce rezultate frumoase ! bv bv ! ai un metabolism excelent
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
labello (21 feb 2013)
  #30 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 16:00:53
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
bravooo felicitari pt rezultate !
imi place ideea asta a ta .. acum mai stabilizezi putin greutatea dupa care incepi din nou .. super ! astfel nu va simtii organismul ca face o mare schimbare si sigur nu o sa ai probleme de sanatate
oricum ai un corp superb pana la vara o sa arati traznet

multa bafta in continuare ! sa stii ca eu oricum te citesc mereu, chiar daca nu apuc sa iti si scriu te admir f mult imi place ca nu iti impui o dieta, faci multa miscare si uite ce rezultate frumoase ! bv bv ! ai un metabolism excelent
mersi mersi, ma bucur ca mai trece cineva si prin casuta mea, si eu o vizitez destul de des pe a ta, chiar daca uneori doar ca sa vad ce ai mai scris.....
oricum nu stiu daca reusesc perioada asta de mentinere pentru ca in ultima sapt am avut numai belele care s_au adunat.....cred ca o sa bag sala intens pentru destresat.....totul se aduna:

incepand de la idiotii de la prefectura din departamentul unde stau care nu vor sa imi faca certif de inmatri la masinutza mea iubita ca vezi doamne certificatul de conformitate e dat de frd germania si nu de ford franta desi cand au luat dosarul au zis ca e totul ok (baga bete doar pt ca eu sunt din ro si pt ca buburuza mea are si ea placi tot de ro) , si tre sa imi bat iar fundul prin reprezentante si sa mai dau cam 200 de euro (pe langa cei 400 pusi deoparte pt certif de innmatric) plus ca tre sa astept inca 3 sapt pana mi_l dau..............asta dupa ce am asteptat 2 ani jumate ca sa imi dea un simplu titru de sejur pt mine ca sa pot sa lucrez............prefecturile din franta sunt singurul lucru care ma deprima si contra caruia stiu clar ca nu pot sa fac nimic decat sa le dau ce cer.....

in afara de asta eu si al meu chéri-chéri am hotarat ca in 2-3 luni max ma intorc in nordul frantei de unde am plecat acum 6 luni pentru ca puii mei, suntem logoditi, vrem o familie si nu o sa o avem daca suntem la 350 de km distanta iar eu abia astept sa plec din regiunea parisiana........Asa ca tre sa ma apuc sa planific totul, bani pt mutare, cautat de job din nou, anuntat actualii sefi ca plec, el mai are cateva probleme administrative tot cu prefectura din cauza carora nu putem sa declaram ca locuim impreuna asa ca eu tre sa gasesc o adresa la cunoscuti si sa fac totul ca si cand as sta la ei cand de fapt stau cu el, sincer sunt intr-un stress enormmmmmmmm pentru ca toate astea costa de rup....iar eu cand sunt in stress tre sa fac ceva ca altfel deprim grav.......asa ca m-am apucat de cursuri la disdtanta ca sa devin secretara medicala, sapt asta primesc cursurile, tre sa am mereu o ocupatie ca altfel iar dau in plans in fiecare seara.....iar salariul pentru secretara medicala e muult mai maricel, undeva la 1500-1600 net fata de 1100 secretara normala....
aseara m-am rapucat de un hobby mai vechi, desenatul......asa ca intre job-sala-cursuri-desenat nu cred ca o sa mai am timp de deprimat...........abia astept sedinta de la sala de deseara, o sa rup bicicleta
__________________
LISTEN TO YOUR BODY AND YOUR MIND WILL DO THE REST
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
WhiteAngel (21 feb 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, labello, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole