Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #181 (permalink)  
Vechi 27 iun 2009, 13:37:11
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Eu ma agit un pic cand trec peste 1800 de calorii zilnic,in rest is relaxata ca una de 55 de kg
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #182 (permalink)  
Vechi 27 iun 2009, 13:39:48
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

hahahaha

hai ca m-ai facut sa rad ... imi place ca ai o atitudine foarte pozitiva...eu sunt un pic deprimata acum... ca vad ca incet incet kilogramele dispar mai greu si nu reusesc sa fac cantaru sa treaca de 156 lbs(70.76)..vorba ta ... nici nu stiu daca stiu sa scriu sub 7 in fatza la kilograme
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #183 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 17:56:14
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Astazi a fost o zi de lene si stat cu calculatorul in brate.
Am descoperit din nou,daca mai era nevoie importanta sportului in sanatate.In slabire nu mai e nevoie sa spun.A unui regim de mancare cat mai nerafinat,cat mai natural.Si importanta ficatului.
Mi se pare ca slabesc cam greu,sau ca ar trebui sa pierd mult mai mult in kilograme,tinand ca fac sport aproape zilnic,fac cardio,si numarul de calorii este destul de scazut.Deci ceva nu e in regula.Asa ca,tinand cont ca am deja cam 4 luni de dieta,puse cap la cap si cu ingaduinta,ar trebui sa schimb ceva,mai multe ceva-uri de fapt.
Si ma simt si pregatita sa mai fac unele schimbari.La mine nu prea functioneaza schimbarile majore dintr-o data,tot ceea ce am realizat pana acum in modul meu de viata a luat timp,pasi mici mici.S sunt mandra de ce am realizat pana acum.
In primul rand trebuie sa fac ceva pt ficatul meu,suprinzator ce importanta poate avea mititelul(sau maricelul si umflatelul in cazul meu).Un ficat bolnav nu va face treaba prea buna niciodata,deci al meu e de admirat ce a reusit sa faca pana acum.
Pt protejarea lui voi face urmatoarele lucruri:
-voi dormi 8 ore pe noapte(vad eu cum)
-voi bea 4 litri de apa de zi(in mod normal trebuie sa bem 2 litri,cand facem sport regulat si mai vrem si sa slabim,ne trebuie cam 5-6 litri,dar asa mult nu voi reusi sa beau)
-voi bea in fiecare dimineata lingurita cu ulei de masline si zeama de lamaie
-voi incepe sa beau ceaiuri hepatice,chestie ce trebuia facuta de mult,dar cand nu stii,regreti,dar recuperez.
-voi lua protectoare hepatice(probabil liv 52,recomandate dupa hepatite si in steanoza hepatica)
-voi manca in 2 in 2 ore,maxim 2 ore jumatate,asa ca voi avea in jur de 7 mese pe zi
-voi reduce pe cat posibil numarul de lipide ingerate
-voi manca cat mai multe proteine
-carbohidrati cati o da domnu si calculatorul de calorii.
Cam atat despre ficatel.
Alimentatia va arata cam asa:
04:00- cafea cu 5 grame fructoza
6:00-baton energizant (home made)sau miez de seminte de floarea soarelui sau nuci sau migdale si uleiul de masline
08:00-25-30 de grame de ciocolata neagra,minim 70% cacao
10:00-un sandvic din paine integrala si peste(somon in special,yummmyyy)si ceva verde
12:00- fructe:un mar si o para,sau o banana,sau morcovi(nu toate intr-o zi)
14:30:papat acasa in sfarsit,ceva pregatit,oricum sa contina cam 200 de grame de peste sau in cel mai rau caz carne de pui,cu legume.
17:30-iar la alegere,ce mi- o pofti inimioara,asta e masa de premiere a zilei
19:00-iaurt simplu
Si gataaaaaa cu papica.
Sportul:aici se va produce schimbarea majora.Eu in mod normal ma trezesc la 5,merg la munca,merg la scoala,in 2 zile pe saptamana mai merg la munca si dupa scoala.Ajung acasa pe la 15,sau 17.Asa ca sportul il fac de obicei in jur de ora 17,sau chiar mai tarziu,ianinte de nani.Asa ca pierd extrem de mult din efectele lui benefice asupra metabolismului.O sedinta de cardio de o ora duce la marirea metabolismului cam de 4 ori,in urmatoarele aproximativ 4 ore dupa ce a fost facut.Deci,eu de il fac si dorm,pierd.Plus ca imi e extrem de greu,si sila,e zilnic o lupta interioara sa fac sportul.Asta doar pt e dupa amiaza,dupa o zi atat de plina.Asa ca am decis sa il fac dimineata,chiar de asta inseamna sa ma trezesc la 4 dimineata.Va dati seama ca la 20.00 voi in fin pat,nu?Ca sa pot dormi 8 ore,sa dau timp corpului sa se refaca.
Cam asta e noul plan de bataie.Are o saptamana de proba,adica saptamana ce incepe maine.E ultima saptamana de scoala,apoi urmeaza vacanta de vara de 6 saptamani,in care raman doar cu munca.Si numai bine,cand incepe scoala din nou,voi sti care imi e programul.
Deasemenea voi mai schimba din programul de chestii casnice,care oricum nu sunt prea multe(ma refer la aspirat si spalat),mai mult timp imi ia pregatitul mancarii si a gentii pt a doua zi,ce are mereu peste 4 kg,Pogsteru va fi parte si mai activa decat e deja,vom incerca sa facem totul portionat,hiihih,in fiecare zi cate un pic,schimbam cumparaturile saptamanale si curatenia tot saptamanala de sambata pt zile din cursul saptamanii.Asa ca sambata speram sa reusim sa ne ducem la final planul de a merge la inot.Ca si duminica.
Cam asta e cred,sper sa reusesc,chiar daca nu reusesc sa fac schimbarile din primele 2 zile,voi reusi in primele 5
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mishutza; 28 iun 2009 at 18:00:12.
  #184 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:06:08
Extasssy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Astazi a fost o zi de lene si stat cu calculatorul in brate.
Am descoperit din nou,daca mai era nevoie importanta sportului in sanatate.In slabire nu mai e nevoie sa spun.A unui regim de mancare cat mai nerafinat,cat mai natural.Si importanta ficatului.
Mi se pare ca slabesc cam greu,sau ca ar trebui sa pierd mult mai mult in kilograme,tinand ca fac sport aproape zilnic,fac cardio,si numarul de calorii este destul de scazut.Deci ceva nu e in regula.Asa ca,tinand cont ca am deja cam 4 luni de dieta,puse cap la cap si cu ingaduinta,ar trebui sa schimb ceva,mai multe ceva-uri de fapt.
Si ma simt si pregatita sa mai fac unele schimbari.La mine nu prea functioneaza schimbarile majore dintr-o data,tot ceea ce am realizat pana acum in modul meu de viata a luat timp,pasi mici mici.S sunt mandra de ce am realizat pana acum.
In primul rand trebuie sa fac ceva pt ficatul meu,suprinzator ce importanta poate avea mititelul(sau maricelul si umflatelul in cazul meu).Un ficat bolnav nu va face treaba prea buna niciodata,deci al meu e de admirat ce a reusit sa faca pana acum.
Pt protejarea lui voi face urmatoarele lucruri:
-voi dormi 8 ore pe noapte(vad eu cum)
-voi bea 4 litri de apa de zi(in mod normal trebuie sa bem 2 litri,cand facem sport regulat si mai vrem si sa slabim,ne trebuie cam 5-6 litri,dar asa mult nu voi reusi sa beau)
-voi bea in fiecare dimineata lingurita cu ulei de masline si zeama de lamaie
-voi incepe sa beau ceaiuri hepatice,chestie ce trebuia facuta de mult,dar cand nu stii,regreti,dar recuperez.
-voi lua protectoare hepatice(probabil liv 52,recomandate dupa hepatite si in steanoza hepatica)
-voi manca in 2 in 2 ore,maxim 2 ore jumatate,asa ca voi avea in jur de 7 mese pe zi
-voi reduce pe cat posibil numarul de lipide ingerate
-voi manca cat mai multe proteine
-carbohidrati cati o da domnu si calculatorul de calorii.
Cam atat despre ficatel.
Alimentatia va arata cam asa:
04:00- cafea cu 5 grame fructoza
6:00-baton energizant (home made)sau miez de seminte de floarea soarelui sau nuci sau migdale si uleiul de masline
08:00-25-30 de grame de ciocolata neagra,minim 70% cacao
10:00-un sandvic din paine integrala si peste(somon in special,yummmyyy)si ceva verde
12:00- fructe:un mar si o para,sau o banana,sau morcovi(nu toate intr-o zi)
14:30:papat acasa in sfarsit,ceva pregatit,oricum sa contina cam 200 de grame de peste sau in cel mai rau caz carne de pui,cu legume.
17:30-iar la alegere,ce mi- o pofti inimioara,asta e masa de premiere a zilei
19:00-iaurt simplu
Si gataaaaaa cu papica.
Sportul:aici se va produce schimbarea majora.Eu in mod normal ma trezesc la 5,merg la munca,merg la scoala,in 2 zile pe saptamana mai merg la munca si dupa scoala.Ajung acasa pe la 15,sau 17.Asa ca sportul il fac de obicei in jur de ora 17,sau chiar mai tarziu,ianinte de nani.Asa ca pierd extrem de mult din efectele lui benefice asupra metabolismului.O sedinta de cardio de o ora duce la marirea metabolismului cam de 4 ori,in urmatoarele aproximativ 4 ore dupa ce a fost facut.Deci,eu de il fac si dorm,pierd.Plus ca imi e extrem de greu,si sila,e zilnic o lupta interioara sa fac sportul.Asta doar pt e dupa amiaza,dupa o zi atat de plina.Asa ca am decis sa il fac dimineata,chiar de asta inseamna sa ma trezesc la 4 dimineata.Va dati seama ca la 20.00 voi in fin pat,nu?Ca sa pot dormi 8 ore,sa dau timp corpului sa se refaca.
Cam asta e noul plan de bataie.Are o saptamana de proba,adica saptamana ce incepe maine.E ultima saptamana de scoala,apoi urmeaza vacanta de vara de 6 saptamani,in care raman doar cu munca.Si numai bine,cand incepe scoala din nou,voi sti care imi e programul.
Deasemenea voi mai schimba din programul de chestii casnice,care oricum nu sunt prea multe(ma refer la aspirat si spalat),mai mult timp imi ia pregatitul mancarii si a gentii pt a doua zi,ce are mereu peste 4 kg,Pogsteru va fi parte si mai activa decat e deja,vom incerca sa facem totul portionat,hiihih,in fiecare zi cate un pic,schimbam cumparaturile saptamanale si curatenia tot saptamanala de sambata pt zile din cursul saptamanii.Asa ca sambata speram sa reusim sa ne ducem la final planul de a merge la inot.Ca si duminica.
Cam asta e cred,sper sa reusesc,chiar daca nu reusesc sa fac schimbarile din primele 2 zile,voi reusi in primele 5
Misutza,

Nu pot decat sa te felicit pentru modul in care ai abordat problema...

Si eu am inceput sa pierd kilogramele mult mai greu dar pentru moment nu mi-am pus in cap decat sa maresc portia de miscare zilnica... Si eu de vinerea viitoare voi intra in vacata si cum din pacate nu muncesc in aceasta perioada ... voi avea mai mult timp liber pentru sport...

Si tu ai probleme cu ficatul? Si eu... bine eu l-am si terorizat cativa ani, spre marea mea rusine, cu alchool... Insa de 4 ani m-am facut copil cuminte din acest punct de vedere...

Sa ne tii la curent cu evolutia in noul sistem... ca sunt tare curioasa... Mai ales ca nu va mai trece mult si sigur va trebui sa imi mai schimb si eu obiceiurile... pentru ca sigur la un momentdat scaderea in greutate va incetini pana la stagnare...

Inca odata felicitari pentru alegerea facuta si iti tin pumnii in continuare!
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #185 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:11:43
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

de ce zici ca dai greu jos? ai dat jos 10 kg in 3 luni! (inteleg ca din aprilie te-ai apucat) asta ar insemna cam 3 kg pe luna..asta ar insemna cca 8-9 luni (punem la socoteala si stagnarea)si ajungi la kilogramele dorite fara infometare. Regimul care vrei sa-l urmezi e in general regimul dupa nastere si/sau se tzine ptr ultimele kilograme care nu vor sa mai dispara.

Bine acu ...tu itzi cunoshti mai bine organismul dar am sa iti zic cum mi-ai spus si tu ..nu te grabi ...ai un picutza rabdare. Mai degraba as introduce ceaiurile (vezi si ceaiul verde face minuni) si sportul la prima ora...si daca nu vezi rezultate mai bune inseamna ca potzi schimba dieta ...ca corpul tau s-a obisnuit cu dieta actuala. De asemenea as alterna la sport ... nu doar tae bo (stiu ca esti indragostita de el)... difersificarea face bine si organsimului si tzie ca nu te plictisesti
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #186 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:15:12
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Anca,eu am avut hepatita si medicul nu a fost in stare sa vada,de un an am ficatul inflamat si dureri,transaminazele is ca naiba,dar nu reuseam sa imi dau seama de ce.Pana am descoperit acu vreo saptamana ca am anticorpii de hepatita a,citind descierea bolii stiu si cand am avut-o,ca m-am simtit ca un om pe moarte,dar idiotul de medic nu stia de ce.Ma intreba de is alcoolica.Atunci m-am ingrasat si am slabit foarte repede,am luat multe pastile,a fost naspa.Apoi si-a mai revenit,dar tot nu e ok,e inflamat si gras.De aia ma mir ca totusi slabesc,si mai e si tiroida care are fluctuatii,dar nu prea mari.
Astazi am citit pe net cat de legate sunt una de alta,si cat de tare le influenteaza mancarea pe amandou.Mancand din 2 in 2 ore in primul rand cresti secretia tiroidei,deci e de bine.Si cand ficatul nu e sanatos,nu isi face treaba bine.De exemplu,in cazul nostru,el inmagazineaza grasime ca nebunul,si in primul rand inmagazineaza in interiorul lui,ca ii e mai la indemana.De aia am si ficat gras,si grasime in sange.Dar se rezolva cu sport si cu alimentatie corecta.Doar ca,cred ca e putin cam mult tot ce fac eu peste zi pt un ficat deja obosit,asa ca voi lua protectoarele hepatice,e mai safe.
Eu de exeplu incerc sa recuperez acum ce trebuia sa fac atunci cand am avut hepatita,adica sa urmez modul de alimentati al bolnavilor de hepatita,sa iau liv 52 si sa beau ceaiuri hepatice.Si sa dorm.Cu sportul.....nu ma intereseaza ce zic ei,ca nu e voie,eu stiu ca ma simt un om nou intr-un corp nou de cand fac sport.Nu cred ca m-am simtit vreodata asa de bine si plina de viata.
Mie imi e frica de vacanta si stat acasa,ca mananc mai mult,deci ai grija,incearca sa iti gasesti ceva de facut.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #187 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:20:16
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Ianna,pt un om cu surplusul meu de kilograme,cu cardio zilnic si cu numarul meu de calorii e putin cat am slabit.Si numai de la sport si tot ar fi trebuit sa slabesc mai mult.
Da,tae-bo-ul mi se pare bestial.Am sa incep si sa inot,e tot cardio,sper sa ne tinem de treaba.
Alte optiuni ar fi mersul pe bicicleta,sincer prefer tae-bo-ul.Iubesc bicicleta,dar iubesc ce face tae-bo-ul din corpul meu.
Ar mai fi jogging-ul,dar inca sunt prea supraponderala pt el.Si de articulatii am nevoie o viata,astept sa ajung pe la 60 si apoi poate voi alerga.
Bicicletele statice is borringggggg,am un corss trainer,e ok,ma transpira,dar ma plictiseste,si nu m-as tine de el.Asa ca il folosesc in continuare doar ca suport de usca prosoapele dupa dus.Deci prea multe optiuni nu am,ma bucur ca a reusit tae-bo-ul sa ma faca dependenta,ihhiih
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #188 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:21:02
Extasssy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Anca,eu am avut hepatita si medicul nu a fost in stare sa vada,de un an am ficatul inflamat si dureri,transaminazele is ca naiba,dar nu reuseam sa imi dau seama de ce.Pana am descoperit acu vreo saptamana ca am anticorpii de hepatita a,citind descierea bolii stiu si cand am avut-o,ca m-am simtit ca un om pe moarte,dar idiotul de medic nu stia de ce.Ma intreba de is alcoolica.Atunci m-am ingrasat si am slabit foarte repede,am luat multe pastile,a fost naspa.Apoi si-a mai revenit,dar tot nu e ok,e inflamat si gras.De aia ma mir ca totusi slabesc,si mai e si tiroida care are fluctuatii,dar nu prea mari.
Astazi am citit pe net cat de legate sunt una de alta,si cat de tare le influenteaza mancarea pe amandou.Mancand din 2 in 2 ore in primul rand cresti secretia tiroidei,deci e de bine.Si cand ficatul nu e sanatos,nu isi face treaba bine.De exemplu,in cazul nostru,el inmagazineaza grasime ca nebunul,si in primul rand inmagazineaza in interiorul lui,ca ii e mai la indemana.De aia am si ficat gras,si grasime in sange.Dar se rezolva cu sport si cu alimentatie corecta.Doar ca,cred ca e putin cam mult tot ce fac eu peste zi pt un ficat deja obosit,asa ca voi lua protectoarele hepatice,e mai safe.
Eu de exeplu incerc sa recuperez acum ce trebuia sa fac atunci cand am avut hepatita,adica sa urmez modul de alimentati al bolnavilor de hepatita,sa iau liv 52 si sa beau ceaiuri hepatice.Si sa dorm.Cu sportul.....nu ma intereseaza ce zic ei,ca nu e voie,eu stiu ca ma simt un om nou intr-un corp nou de cand fac sport.Nu cred ca m-am simtit vreodata asa de bine si plina de viata.
Mie imi e frica de vacanta si stat acasa,ca mananc mai mult,deci ai grija,incearca sa iti gasesti ceva de facut.
Aha ... am inteles...
Ficatul si eu il am gras si lenes... Asa k mine... bine sau cum eram eu... pana nu de mult...
Vacanta nu ma sperie... eu in general in vacanta nu mananc mai mult ci din contra... Ca toata ziua imi gasesc ceva fun de facut...
Oricum prima luna de vacanta va fi arhiplina ca pe la mine prin casa se vor face ceva modificari... zugravit si altele... Si sigur in perioada aia o sa fiu busy toata ziua...
Dupa imi gasesc eu activitati: ca doar se muta "iubi" la mine

Sa-ti gasesti si tu... O activitate o ai deja gasita: NOI...

Pupicei si multa bafta!
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #189 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:24:14
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

ah scuze sarisem peste faza ...schimb dieta din cauza ficatului

ai incercat o curatzare a organismului?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #190 (permalink)  
Vechi 28 iun 2009, 18:25:26
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Anca,si la mine prima luna vine mama,deci poate fi de bine sau de rau pt dieta.In primul rand va fi bine ca voi face pe ghidul,si o voi plimba mult,si vom avea timp sa mergem la inot.Dar mi cam frica cu mancarea,pt ca ii voi cumpara cu siguranta toate tampeniile de mancaruri pe care nu le gaseste in romania.Sper sa reusesc sa ma moderez.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
fitness, fotomodel, frumusete, jurnal, jurnal slabit, sanatos, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal-Cora cora Arhiva jurnale slabit 466 05 iun 2013 16:39:51
Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa Luna Arhiva jurnale slabit 1656 15 aug 2009 08:59:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole