Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #191 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 07:49:51
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Nu ştiu cum or fi celelalte diete ...dar cu monti nu-i de glumit!
Am ţinut corect doar 1 lună, în februarie...şi s-a văzut. Cred că am dat jos mai bine de 3 kg... Acum dacă mă raportez la acelaşi punct de referinţă... cântarul meu mecanic
Am senzaţia că orice abatere strică "procesul" şi pe urmă e ca şi cum ar trebui să o iei mereu de la capăt.

În primele luni, făceam greşeli din ...neştiinţă, mai aveam şi eu o scuză, acum e mai grav ...le fac cu bună ştiinţă!
Ştii de ce m-am enervat atunci pe mine?
Pentru că am realizat că dacă respect întocmai dieta am și rezultate, dacă tot calc strâmb...așa un pic în weekend...şi-mi găsesc toată ziua scuze, o să lungesc boala asta la nesfârşit... şi-o să îmbătrânesc aici pe site!
Nici nu mă bucur de viaţă, nici nu slăbesc, ...doar să mai adaug un stres la viaţa mea!
Şi recunosc... că sâmbătă am mâncat popcorn la film! O bombă calorică! Mă mir că nu am explodat!
O săptămână conformă îţi doresc...pupici!
Ai dreptate Yana ,daca nu mancam corect nu e bine

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Salutare fetele!

Meniul meu azi:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:00
Gem dietetic caise, SchneeKoppe, 20g - 34 calorii
Felii crocante cu secara si fibre, Wasa, 22g - 77 calorii
nu-ti fie frica sa mananci mai multe felii de secara .Important e sa te saturi bine,bine dimineata ca ele oricum se consuma pana-n pranz; si la pranz la fel sa mananci bine si n-o sa mai simti nevoia de desert.

Eu sportul il lac la gustarea 2 si seara abia daca mai imi este foame....mananc vreo 2 mere cu nuci,iaurt cu migdale si cacao,o salata.... ceva mai usor
Ai incercat negresa a la magda sau batoanele?Sunt f satioase pt md.

Gustare 1, ora 09:07
Mere verzi, 100g - 51 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii

Prânz, ora 12:03
Pulpe de pui la gratar, 120g - 213 calorii
Salata de varza, 200g - 90 calorii

Cina, ora 17:05
Supa de rosii a la sherpika, 300g - 90 calorii
Fasole, pastai, verde, gatite, fierte, scurse de apa, fara sare, 200g - 70 calorii

Gustare 3, ora 19:09
Migdale, 100g - 575 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1202 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1302 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1302 calorii
Te pup si trebuie sa te saturi ca sa slabesti.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #192 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 09:53:19
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Nu ştiu cum or fi celelalte diete ...dar cu monti nu-i de glumit!
Am ţinut corect doar 1 lună, în februarie...şi s-a văzut. Cred că am dat jos mai bine de 3 kg... Acum dacă mă raportez la acelaşi punct de referinţă... cântarul meu mecanic
Am senzaţia că orice abatere strică "procesul" şi pe urmă e ca şi cum ar trebui să o iei mereu de la capăt.

În primele luni, făceam greşeli din ...neştiinţă, mai aveam şi eu o scuză, acum e mai grav ...le fac cu bună ştiinţă!
Ştii de ce m-am enervat atunci pe mine?
Pentru că am realizat că dacă respect întocmai dieta am și rezultate, dacă tot calc strâmb...așa un pic în weekend...şi-mi găsesc toată ziua scuze, o să lungesc boala asta la nesfârşit... şi-o să îmbătrânesc aici pe site!
Nici nu mă bucur de viaţă, nici nu slăbesc, ...doar să mai adaug un stres la viaţa mea!
Şi recunosc... că sâmbătă am mâncat popcorn la film! O bombă calorică! Mă mir că nu am explodat!
O săptămână conformă îţi doresc...pupici!
Intr-adevar la monti abaterile costa
Eu am tinut monti, si acum tin cont de anumite principii. Nu ma impacam cu mese ba glucidice, ba lipidice. Dar gateam dupa fetele de la monti.
Acum am renuntat tocmai in ideea sa nu mai fiu coplesita vesnic de sentimente de vinovatie pt. orice abatere. Dar crezi ca e mai bine? Nu .
Si popcornul asta de care zici m-a dat si pe mine de multe ori peste cap, zici ca explodeaza cantarul dupa el.
Nu te mai supara pt. cantar,tu ai slabit dupa cel vechi, (cred c-ai avut un soc)
La noi la aerobic este un cantar care afiseaza mai putin ca al meu cu 3 kg.Ma bucur ca nu e invers.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #193 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 18:20:43
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul


DEDICAŢIE PENTRU FETE!

şi pentru tine Cami ...cu tot cu ţinută...Crezi că-ţi place?.. eu cam aşa te văd... la vară! Normal când o fi mai cald că doar n-o să porţi tricou acum...

Shania Twain Honey, I'm Home(subtitrat romana).wmv - YouTube
hehe, place la mine, cum sa nu placa!! Fusei tare ocupata si nu am mai trecut sa te vizitez. Nu fi trista yana draga. Stresul si tristetea nu ajuta deloc in pierderea kilogramelor. Poti sa plangi..te descarci, da cu durerea de pamant..dar gata, apoi baga un zambet larg si spune-ti cam asa:"pai ce mama ma-sii ma pun pe mine niste kile jos?!?!?!? pai eu care am facut atatea in viata asta, am reusit si aia, si aiaialalta ..sa nu reusesc eu sa ajung la saizeciul mult visat?!?! sau de ce nu cicizecisicinciul?!?!" Hai yana..putem draga mea, doar sa fim pozitive si sa dovedim ca nu ne lasam doborate!!
Uite, eu ma lupt sa te ajung pe tine..asa ca tu da-i bataie ca nu vrei sa te ajung, da???? Nu vrei sub nici o forma sa te ajunga aussie aia care era oaia neagra a site-ului Slabute!! Te imbratisez cu mult drag si te astept plina de pozitivitate!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #194 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 21:10:09
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul

Ai dreptate Yana ,daca nu mancam corect nu e bine


Te pup si trebuie sa te saturi ca sa slabesti.
Bună seara la fete!


Meniul meu azi ...

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:27
Felii crocante cu secara si fibre, Wasa, 44g - 154 calorii
Gem dietetic caise, SchneeKoppe, 40g - 68 calorii

Gustare 1, ora 09:26
Cafea, 200ml - 2 calorii

Prânz, ora 13:28
Pui la rotisor, Fileni, 200g - 366 calorii
Salata varza cu morcov a la leila, 200g - 156 calorii

Cina, ora 17:31
Supa legume daria, 300g - 30 calorii

Gustare 3, ora 19:43
Salata de castraveti, ardei, ceapa, salata verde (salata pentru grupa sanguina B III), Bread Pitt, 200g - 143 calorii
Pateu de porc clasic, Tulip, 125g - 325 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1244 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1302 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1302 calorii

Ai dreptate Laura ... dar dacă nu am mai scris de mult meniul nu-mi dădeam seama cât ar trebui să mănânc...
Merci mult pentru sfaturi şi dacă o să mai calc strâmb te rog să mă tragi de urechi !
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #195 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 23:09:59
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Am facut sport azi..era sa fiu si cuminte cu mincarea dar m-a innebunit asta mica a mea sa-i fac niste clatite..si i-am facut si-am mincat si eu..dar miine fac sport iar se pune???Te pupacesc iubita si tine tare nu te demoraliza..la tine a ratat doar cu 2 kile mai mult ...al meu cu aproape 5..iti dai seama cit de tare m-am mintit tot timpul asta..si de abia imi revin....un kil 2 vreqau si eu sa dau jos pina la Pasteda Doamneeee
Nu ştiu cum reuşeşti să faci sport...
Eu nu pot! Nu mă învrednicesc niciodată să dau drumul la laptop şi să mă apuc de mişcare. Sunt cea mai mare sedentara!!!
Acasă... îmi găsesc de treabă şi tot amân ... acum aştept să-mi treacă răceala asta să-mi iau abonament la sală şi doar aşa...(din zgârcenie, ca să nu pierd banii) poate mă duc...
Cănd o aud pe Aussie că merge dimineaţa la sală la 6...MI SE FACE RĂU...
Şi dacă vă spun că toată copilăria mea ...a fost prin sălile de sport...
Clasele I-IV le-am făcut la şcoala sportivă, unde am făcut înot de performanţă...vreo 5 ani... câte 3-4 ore de antrenament pe zi.
Apoi m-am mutat de la şcoala aia şi am avut diriginta profă de ed. fizică...şi normal că a descoperit atleta din mine ( faţă de restul colegilor...) şi mă zăpăcea cu antrenamentele şi mă lua pe la toate concursurile... pentru că aveam condiţie fizică cică ...atletism, handbal, sah... până şi la volei am fost un an... la înălţimea mea de 1,60
Cred că-mi plăcea totuşi...
Dar cred că ştiu de ce ... pentru că atunci nu aveam permis... nu aveam maşină...
Hai că am trecut şi azi peste ora de sport...
Vă admir din tot sufletul pe cele care faceţi mişcare. BRAVO!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #196 (permalink)  
Vechi 21 mar 2012, 00:09:35
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
hehe, place la mine, cum sa nu placa!! Fusei tare ocupata si nu am mai trecut sa te vizitez. Nu fi trista yana draga. Stresul si tristetea nu ajuta deloc in pierderea kilogramelor. Poti sa plangi..te descarci, da cu durerea de pamant..dar gata, apoi baga un zambet larg si spune-ti cam asa:"pai ce mama ma-sii ma pun pe mine niste kile jos?!?!?!? pai eu care am facut atatea in viata asta, am reusit si aia, si aiaialalta ..sa nu reusesc eu sa ajung la saizeciul mult visat?!?! sau de ce nu cicizecisicinciul?!?!" Hai yana..putem draga mea, doar sa fim pozitive si sa dovedim ca nu ne lasam doborate!!
Uite, eu ma lupt sa te ajung pe tine..asa ca tu da-i bataie ca nu vrei sa te ajung, da???? Nu vrei sub nici o forma sa te ajunga aussie aia care era oaia neagra a site-ului Slabute!! Te imbratisez cu mult drag si te astept plina de pozitivitate!!
Doamne că mă prezentai ...la ora asta plină...de pozitivitate.
Şi nu ştiu cum e cu oaia neagră...a fost vreun concurs, ceva şi eu n-am ştiut?
L-am ratat şi pe ăsta... sau e vreo insignă ceva ... SUNT OAIA NEAGRA!
Dar ce crezi tu că la OAIA NEAGRA nu participăm şi noi ?
Ţi-ai tras tu titlul repede... numai tu !
Atunci eu o să fiu OAIA BLONDĂ....ŞI SIC!... CĂ NU MĂ PRINZI...PÂNĂ LA PAŞTI .
şi ...dacă mă duc la sală,
o să ne întâlnim la vară,
că-i iarba mai grasă
şi fata mai frumoasă...na!
Acum nu pot să spun decât vorba fiică-mii ..."Mi-am pierdut sclipirea pe săptămâna asta..."
Zile frumoase!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #197 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 19:16:19
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Iar e joi ... se duse şi săptămâna asta.
Tot alergând ... cu mașina bineînțeles că tare-mi mai place....du copilul la pregătire adu-l...du-te la piaţă, vino...ceva curat ..mâncare.
Azi trebuia să calc şi văd că nu mă mai ridic de pe scaunul ăsta ...

Dar ...veniş să strig în gura mare
să se audă până-n vale...
că mi-am luat abonament la sală!!!!!!!



Da... ieri am prins momentul că era şi copilul un pic mai liber şi-am zis să dăm o fuga până la sală. Citisem eu pe net că din 2 martie încep orele la Zumba dar nu ştiam care e programul exact...Şi-am ajuns acolo şi începea chiar atunci ora.
Copilul nu vrea Zumba că cică pentru tonifiere, ce-i trebuie ei, e mai bine la fitness. Nu ştiu nu mă pricep...dar eu am senzaţia că slăbesc mai rapid cu Zumba şi de fapt muream de curiozitate să văd cum e, că nu mai fusesem.
Aşa ca să nu ne mai certăm, am luat 10 sedinţe Zumba, 20 de fitness.
Şi a am intrat în sală. Sala mare ... lume multă. Pe primul rând 5 tipi...între 20 şi 35 de ani... bine făcuţi, simpatici.
Restul sălii ...grăsuţe, plinuţe, şi câteva slăbuţe, 2,3 atât.
Şi a început ora ...uşor ...cu un dans Irlandez...apoi pe ritm de samba, salsa... nu mai ştiu ... ceva gen african ...columbian...a fost NEBUNIE!!!! SUUUPERB !!!
Se auzeau aşa frumos paşii în sală...era parchet pe jos şi parcă vibra pe ritmul ală...nu mai zic că băteam şi din palme pe ritm...mai comenta şi profu de... leşinam de râs ... A ...nu vă spun că avea pantaloni de dans pe el... un fel de colant... arăta ca un balerin ! Dar e suuuper haios!
Acum pupici că mă duc să iau copil de la preg şi dăm o fugă la... fitness !
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #198 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 19:30:27
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Doamne că mă prezentai ...la ora asta plină...de pozitivitate.
Şi nu ştiu cum e cu oaia neagră...a fost vreun concurs, ceva şi eu n-am ştiut?
L-am ratat şi pe ăsta... sau e vreo insignă ceva ... SUNT OAIA NEAGRA!
Dar ce crezi tu că la OAIA NEAGRA nu participăm şi noi ?
Ţi-ai tras tu titlul repede... numai tu !
Atunci eu o să fiu OAIA BLONDĂ....ŞI SIC!... CĂ NU MĂ PRINZI...PÂNĂ LA PAŞTI .
şi ...dacă mă duc la sală,
o să ne întâlnim la vară,
că-i iarba mai grasă
şi fata mai frumoasă...na!
Acum nu pot să spun decât vorba fiică-mii ..."Mi-am pierdut sclipirea pe săptămâna asta..."
Zile frumoase!
mai poeto!!! (nu'sh daca stii bancul cu "culta'i ma-ta" dar m-a apucat rasul instantaneu cand am scris "mai poeto!!")..deci dragalasa fata, ai facut versuri ceea c einseamna ca un dram de pozitivitate tot ai..desi iti citesc oarecare frustrare printre randuri. Hai..capu' sus ca nu esti intr-o situatie dezastruoasa!! ok?? Lucrurile se pun in felul urmator: esti sanatoasa, esti energica..vrei sa slabesti pentru ca doresti sa intii in jeansii nu stiu care..etc, etc..Cum ar suna oare sa spunem ca trebuie sa slabim pentru ca suntem ..(Fereasca Domnul) bolnavioare?? HUH?? te-ai mobiliza mai cu forta???
...iar de nu te duci la sala
te rog alearga sus pe scara
o tura'n jos o tura'n sus
..si ne'ntalnim cu ..motzu pus!!!! (in limbajul fetelor de la 40..motu' ar trebui sa fie freza aranjata!!)

no hai te tzuc si o seara ..blanda!!

PS. fiica-te e o scumpa.. apropo, cati ani au copilasii tai??
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #199 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 19:33:18
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Iar e joi ... se duse şi săptămâna asta.
Tot alergând ... cu mașina bineînțeles că tare-mi mai place....du copilul la pregătire adu-l...du-te la piaţă, vino...ceva curat ..mâncare.
Azi trebuia să calc şi văd că nu mă mai ridic de pe scaunul ăsta ...

Dar ...veniş să strig în gura mare
să se audă până-n vale...
că mi-am luat abonament la sală!!!!!!!



Da... ieri am prins momentul că era şi copilul un pic mai liber şi-am zis să dăm o fuga până la sală. Citisem eu pe net că din 2 martie încep orele la Zumba dar nu ştiam care e programul exact...Şi-am ajuns acolo şi începea chiar atunci ora.
Copilul nu vrea Zumba că cică pentru tonifiere, ce-i trebuie ei, e mai bine la fitness. Nu ştiu nu mă pricep...dar eu am senzaţia că slăbesc mai rapid cu Zumba şi de fapt muream de curiozitate să văd cum e, că nu mai fusesem.
Aşa ca să nu ne mai certăm, am luat 10 sedinţe Zumba, 20 de fitness.
Şi a am intrat în sală. Sala mare ... lume multă. Pe primul rând 5 tipi...între 20 şi 35 de ani... bine făcuţi, simpatici.
Restul sălii ...grăsuţe, plinuţe, şi câteva slăbuţe, 2,3 atât.
Şi a început ora ...uşor ...cu un dans Irlandez...apoi pe ritm de samba, salsa... nu mai ştiu ... ceva gen african ...columbian...a fost NEBUNIE!!!! SUUUPERB !!!
Se auzeau aşa frumos paşii în sală...era parchet pe jos şi parcă vibra pe ritmul ală...nu mai zic că băteam şi din palme pe ritm...mai comenta şi profu de... leşinam de râs ... A ...nu vă spun că avea pantaloni de dans pe el... un fel de colant... arăta ca un balerin ! Dar e suuuper haios!
Acum pupici că mă duc să iau copil de la preg şi dăm o fugă la... fitness !
ahaaaaa deci se poate!! Bravo, Bravo, Bravooooo!!!!!

si eu tot cu copilita merg la sala!!! E tare placut sa mergem impreuna. AM renuntat la zumba ca ma supar aun genunchi..Nici ea nu vrea la zumba..asa ca mergem amandoua la fitness si cycling. Am decis sa mergem si la aqua fit..vedem!!!

Bravo draga mea!! Un pas excelent!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #200 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 23:00:19
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
mai poeto!!! (nu'sh daca stii bancul cu "culta'i ma-ta" dar m-a apucat rasul instantaneu cand am scris "mai poeto!!")..deci dragalasa fata, ai facut versuri ceea c einseamna ca un dram de pozitivitate tot ai..desi iti citesc oarecare frustrare printre randuri. Hai..capu' sus ca nu esti intr-o situatie dezastruoasa!! ok?? Lucrurile se pun in felul urmator: esti sanatoasa, esti energica..vrei sa slabesti pentru ca doresti sa intii in jeansii nu stiu care..etc, etc..Cum ar suna oare sa spunem ca trebuie sa slabim pentru ca suntem ..(Fereasca Domnul) bolnavioare?? HUH?? te-ai mobiliza mai cu forta???
...iar de nu te duci la sala
te rog alearga sus pe scara
o tura'n jos o tura'n sus
..si ne'ntalnim cu ..motzu pus!!!!



PS. fiica-te e o scumpa.. apropo, cati ani au copilasii tai??


Doamne cât am râs ...şi am un râs... cică se aude din telegondolă...... aşa îmi spun colegii.

...şi cum eu fusei la sală,
aleargă dumneata pe scară...
Şi cu motz şi fără motz ...
tot suntem drăguţe
Şi-o să fim slăbuţe,
şi de vrei să ne-ntâlnim,
şi să ne înveselim
să aduci şi-un kil de vin!



Cred că am luat-o pe cărări... aşa nebăută...

Copilul meu unic ...are 18 anişori. E clasa a XII-a... terminăm şi noi liceul anul ăsta, cu pregătiri pentru bac, facultate.

Şi aştept bancul că nu-l ştiu şi mor de curiozitate...
Că tot vb de fată...şi bancuri...
Sotul a decis sa participe la nastere. Cand sotia lui a inceput sa nasca, el a lesinat.
Doctorii l-au readus la viata, el iarasi a lesinat, iarasi doctorii l-au readus la viata, scena repetandu-se de cateva ori.
In cele din urma si-a revenit. Doctorii:
- Felicitari, ati devenit tata!
- Ce am, fata sau baiat?
- Fata.
- Slava Domnului, ca nu va suferi asa ca mine!

Şi chiar a fost bine la fitness. N-am tras prea tare că deja aveam un pic de febră de aseară.
Am făcut o baie când am venit şi mor de somn!
O seară frumoasă!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole