Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #171 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 19:19:58
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
...ce bucuroase eram cand reuseam sa refuzam o prajitura, ce ne motivam una pe alta.Dar sti ce m-a ajutat? incercam sa fiu cuminte acasa ca in ziua urmatoare sa am cu ce ma lauda,si am reusit incet ,incet sa scap de surplusul mare.Ne luam de mana si ne punem pe treaba, si ai sa vezi cum scapam de frustrari

Bună Alyna...şi mulţumesc pentru povestioara ta plină de pilde...

Asta era şi idea ...să mă ajut mai mult şi să mă plâng mai puţin ...
O să vin pe forum să mă informez ce şi cum să mănânc, ce mișcare să fac ... dar nu să îmi plâng de milă...
Şi pentru că Aussie_girl a fost mai inspirată şi a denumit la ea în jurnal „Declaraţia mea de independenţă ca ...
...[I]."IMNUL DIMINETILOR FEMEILOR CE ..STIU" (da, adica al femeilor..ce stiu ca au nevoie sa recite scrierea asta in fiecare dimineata..sau la pranz- ii fac un print out si o pun in geanta..cand ma pocneste dorinta de "corcofeti" deschid geanta si mai recit o strofa...o afisez pe frigider, pe usa de la baie..!!! [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Am să-mi permit să inserez şi eu aici câteva rânduri din jurnalul ei ...

Azi mancand asa corect iote ca si creierul functioneaza mai bine si ca urmare fac "filozofeli"..de genul: ia sa-mi raspund eu la neshte intrebari:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

1.“Ce anume se afla la baza dorintei mele de a slabi?”

Pai in ordinea importantei as spune:
- greutatea in miscare, durerea de genunchi..adica cu alte cuvinte: FRICA DE BOALA

- copiii mei- exemplul pe care eu il ofer..
- rochiile din dulap care stau si asteapta sa le imbrac. Multe..muuuuulte rochite.
- increderea in mine..se pare ca e pe jumatate pierduta..si vreau sa o recastig..

2. “Cum va fi viata mea dupa ce voi slabi atat cat imi doresc?”

Nu stiu cata schimbare va fi..dar cert am sa ma simt mai sanatoasa si mai impacata pentru ca ofer copiilor mei un exemplu sanatos..

Ma ajuta raspunsurile la intrebarile de mai sus? Sigur ca ma ajuta..hai sa vedem..dorm acasa diseara sau dorm la birou?!?!?
SI RĂSPUNSUL MEU:

“Ce anume se afla la baza dorintei mele de a slabi?”

1. Să-mi regăsesc încrederea în mine…


Nu mai am încredere în mine, parcă nu mai am curaj să mă implic în discuţii … pentru că ... am senzaţia că nu mă bagă nimeni în seamă.
Am impresia că lumea mă priveşte şi vede doar „stratul de grăsime„
Dacă îmi dau şi eu cu părerea...sau spun o glumă, un banc ceva, parcă citesc în privirea lor… „E amuzantă tipa asta …de ce oare toate grasele sunt simpatice? - aşa bănuiesc că spun bărbaţii, (sau aşa citesc eu în privirea lor...), iar femeile … mă ignoră total…cred că spun: „Ce se bagă şi grasa asta în seamă…!”
Ştiu că o să-mi spuneţi că astea sunt gândurile mele, percepţia mea…cuvintele mele puse în gura oamenilor… Da, e adevărat, eu gândesc aşa despre mine, şi atunci gândurile mele se reflecă în atitudinea mea. Şi dacă eu nu pot să-mi schimb atitudinea pentru că nu mă plac şi nu mă suport aşa… atunci trebuie să schimb cauza acestor gânduri…faptul că sunt grasă.

2. Să pot purta măcar…o pereche de blugi!...Aşa mi-am început eu jurnalul meu... asta a fost dorinţa mea când am intrat pe Slăbuţe:
- îmi doresc să mă pot privi in oglinda cabinelor de probă!
- îmi doresc sa merg la shopping si să nu ma enervez!
- îmi doresc să scap de privirile “dispretuitoare” ale vanzătoarelor …slăbute!
- îmi doresc sa scap de hainele astea largi negre si urate!

3. ...dar cert AM SA MA SIMT MAI SANATOASA si mai impacata pentru ca ofer copiilor mei un exemplu sanatos...
Nu ştiu ce să zic... teoretic cred că sănătatea este cea mai importantă... practic ...nu prea mă gândesc la sănătate ... chiar îmi găsesc o scuză când mă doare genunchiul...(şi mă doare rău uneori) sau coloana... că s-au mai tasat nişte vertebre acolo...să nu mai fac mişcare...
E bine că ai început lista asta...
O CONTINUĂ CINEVA?
...............
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #172 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 19:57:28
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

hei yana esti pe aici sau la tv cu familionul??
ma gandeam (in timp ce incercam sa termin un raport..) la rochita ta si curelusa rosie..si pantofiorii asortati.. si dintr-o data am realizat ca eu imi doresc mai mult ca oricand sa ma simt din nou bine, usoara..zburand intr-o pereche de jeans albi cu un t'shirt galben mulat pe talie si cu niste pantofiori fara toc galben cu portocaliu!!!!!! am sa ma gandesc la imaginea asta in fiecare seara cand adorm!!! Ador albul..albul in rochii, pantaloni, bluzite...sunt nebuna dupa galben si portocaliu..dupa albastrul puternic..urasc negrul!! si in ultimul timp doar asta imbrac..negru!! Deci..am cateva chestii care sa ma motiveze..

te pup scumpa mea si sa ao i seara linistita~!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #173 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 21:01:06
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Buna Yanadraga mea...se pare ca ai faaani dar cum sa nu-ti caut jurnalul cind scrii atiit de frumos...incerc si eu(ma bag in seama )sa raspund la intrebarile puse:
Ce anume sa afla la baza dorintei mele de a slabi?
Vreau sa ma simt frumoasa...sa nu ma mai gindesc la mine ca sunt frumoasa doar pt ca am parul rosu cirliontat(deocamdata doar atit vad frumos )sa nu-mi mai fie frica sa deschid dulapul pt ca stiu ca o sa-l inchid frustata inapoi..ba chiar trindind usa acestuia de parca ar avea o vina..sa nu mai trebuiasca sa-mi cumpar ceva nou cind am o ''ceva'' pt ca toate celelalte nu-mi mai vin(scuza mea de obicei e ca:''toate celelalte o sa vina imbracate frumos,nou si elegant si numai eu o sa vin cu vechituri''...dar cel mai mult...imi doresc sa slabesc....pt ca vreau sa ies din casa....da,da..sa ies din casa....refuz spontan orice idee a sotului meu de a iesi..pt ca nu ma simt bine cu mine...pt ca da,lumea spune ca cele grase sunt simpatice si stiu cele mai multe bancuri,si parca simt ca ceilalati''in forma'' imi numara bucaturile...pt ca urasc momentul cind cineva care are in jur de 50 kile si pe care ''am adoptat-o''ca si sora imi spune ca a citit ea nu stiu unde ,de nush ce dieta si ca o sa caute articolul sa mi-l dea ca pe ea nu o intereseaza,dar eu am nevoie......
Cum va fi viata mea dupa ce slabesc atit cit imi doresc??
Frumoooasaaa...imi mai doresc un bebe...
  #174 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 21:08:52
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

am gasit asta...si mi sa parut amuzanta
''Pentru ca baietelul blond de la scara cealalta le-a spus colegilor de joaca atunci cand l-au trimis sa ia mingea aruncata in gradina blocului ca era sa o confunde cu tine.

Pentru ca frumosul elevul-problema al gimnaziului tau, pe care toate fetele il vor, ti-a trimis un bilet plin de greseli gramaticale in care ti-a spus ca te-ar cere de prietena insa “daca slabesti si tu vre-o zece kile”.

Pentru ca niciuna dintre rochitele cu volane si croi sic nu te cuprindea, “cine a mai vazut printesuca grasana?”, vorba vanzatoarei roscate de la Unirea.

Pentru ca baiatul de popa pe care ti s-a pus pata in liceu fuge de durdulii ca diavolul de tamaie. pentru ca tot el trebuie sa spuna in gand “Tatal nostru” ca sa nu cada ispitei cand te va revedea superba la intalnirea de 10 ani.

Pentru ca toate colegele-manechin i-au luat mintile sefului care crede acum ca cine are mai putine kilograme trebuie sa aiba si mai putine griji profesionale.

Pentru ca i-ai auzit pe proprietarii cofetariei de langa bloc discutand sa-ti faca abonament. pentru ca vecinele barfitoare de la etajul 2 nici macar nu s-au mai sinchisit sa te intrebe daca intr-adevar esti insarcinata, cum pare dupa burta, au decis sa-ti zica direct ca ele cred ca ai fata si ca vei avea de lucru cu ea in adolescenta, cand o vor curta baietii.

Pentru ca doctorii au crezut ca iti citesc de fapt numarul de telefon cand ti-au vazut colesterolul sau glicemia.

Pentru ca ti-ai decupat fata si ai lipit-o unei poze din catalogul Victoria’s Secret si te-ai uitat la creatie plina de admiratie la fiecare 7 minute.

Dar mai ales pentru ca atunci cand vei ramane tu singura cu “ce-ar fi fost daca..”-urile tale (ce-ar fi fost daca as fi ales medicina, daca as fi emigrat in State, daca l-as fi ales pe barbatul cu pistrui etc), ar fi complet absurd sa spui si “ce-ar fi fost viata daca as fi putut renunta la caramele si sarmale”.
  #175 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 11:39:26
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

[QUOTE=aussie_girl;974930]hei yana esti pe aici sau la tv cu familionul??

Bună Aussie.
Da... chiar la tv eram! Am avut cinemagia de acasă... pe aici zilele astea.
M-a răsfăţat al meu soţ cu multe filme bune...mai vechi sau mai noi.
Am văzut Regina Victoria, Rebeca şi …
P.S. I LOVE YOU... Am râs, şi-am plâns..şi-am plâns...E super tare filmul. Îl mai văzusem de mult tare... şi la început nu-mi aminteam exact ce şi cum s-a întâmplat.
Mă uitam la tipa din film ce de griji îşi mai făcea, ce nemulţumită era şi ce reproşuri îi făcea lui că nu îi ajung banii să plătească facturile, că locuiesc într-un apartament mic...că viaţa ei e mizerabilă.
Şi el încerca să îi arate de ce ar trebui să fie mulţumită...şi să se bucure... că sunt împreună şi că se iubesc...că el îşi dorea tare mult un copil.
Şi tipul moare şi îi lasă mai multe scrisori. Ea primeşte pe rând scrisorile lui, şi în fiecare scrisoare tipul o ruga să facă ceva în ziua respectivă... să iasă în oraş cu prietenele... sau să meargă la karaoke... să meargă cu prietenele în Irlanda, acolo unde s-au cunoscut...
De fapt el încearcă să-i arate că trebuie să se bucure de viaţă...să aprecieze ce are...să trăiască clipa şi nu în ultimul rând să facă ce-i place pe plan profesional, să-şi îndeplinească visul.
Vi-l recomand cu drag. E tare bine să ne amintim uneori de ce trebuie să fim recunoscători...
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #176 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 12:11:48
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna Yana
Ce anume sa afla la baza dorintei mele de a slabi?
Vreau sa ma simt frumoasa...
Cum va fi viata mea dupa ce slabesc atit cit imi doresc??
Frumoooasaaa...imi mai doresc un bebe...
Ce frumooos!
Mă bucur mult pentru tine... e tare frumos să ai o familie mare... Îmi imaginez aşa cum se strâng toţi la masă...şi fiecare povesteşte întâmplările zilei...fiecare cu ghiduşeniile şi năzdrăveniile lui...
Dacă ai ști ce rău îmi pare că am doar un copil!.. Tare egoistă am fost...

Merci pentru rândurile tale. Cred că ar trebui să mă gândesc mai serios, să îmi găsesc şi eu CLIK-UL să mă apuc serios să fac mişcare. Mi-a plăcut remarca:

“ce-ar fi fost viata daca as fi putut renunta la caramele si sarmale”
Aşa e ...doar când e prea târziu înţelegem...

Zile frumoase la fete!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #177 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 13:35:30
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

[QUOTE=yana42;976400]
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
hei yana esti pe aici sau la tv cu familionul??

Bună Aussie.
Da... chiar la tv eram! Am avut cinemagia de acasă... pe aici zilele astea.
M-a răsfăţat al meu soţ cu multe filme bune...mai vechi sau mai noi.
Am văzut Regina Victoria, Rebeca şi …
P.S. I LOVE YOU... Am râs, şi-am plâns..şi-am plâns...E super tare filmul. Îl mai văzusem de mult tare... şi la început nu-mi aminteam exact ce şi cum s-a întâmplat.
Mă uitam la tipa din film ce de griji îşi mai făcea, ce nemulţumită era şi ce reproşuri îi făcea lui că nu îi ajung banii să plătească facturile, că locuiesc într-un apartament mic...că viaţa ei e mizerabilă.
Şi el încerca să îi arate de ce ar trebui să fie mulţumită...şi să se bucure... că sunt împreună şi că se iubesc...că el îşi dorea tare mult un copil.
Şi tipul moare şi îi lasă mai multe scrisori. Ea primeşte pe rând scrisorile lui, şi în fiecare scrisoare tipul o ruga să facă ceva în ziua respectivă... să iasă în oraş cu prietenele... sau să meargă la karaoke... să meargă cu prietenele în Irlanda, acolo unde s-au cunoscut...
De fapt el încearcă să-i arate că trebuie să se bucure de viaţă...să aprecieze ce are...să trăiască clipa şi nu în ultimul rând să facă ce-i place pe plan profesional, să-şi îndeplinească visul.
Vi-l recomand cu drag. E tare bine să ne amintim uneori de ce trebuie să fim recunoscători...
Buna Yana ,

Nu am interactionat noi prea mult insa te-am citit la aussie si ma bucur ca mai nou ai venit la etajul 9
Da un film superb si referitor la film si la a fii recunoscatori imi vine o replica in minte: A fii fericit nu inseamna a tanji vesnic la chestii ce nu le ai ci la a te bucura de ceea ce AI.
mi-a placut mult si if only .
Iti recomand un alt film superb daca imi permiti A moment to remember. nu e cel american ci este un film corean si chiar daca poate la prima vedere crezi ca un film corean nu e ok sa stii ca este deosebit si te face sa te gandesti mult la viata .

Spor la slabit si scuze ca am intrat nepoftita !
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #178 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 14:59:55
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

[QUOTE=ancad26;976482]
Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul

Buna Yana ,

Nu am interactionat noi prea mult insa te-am citit la aussie si ma bucur ca mai nou ai venit la etajul 9
Da un film superb si referitor la film si la a fii recunoscatori imi vine o replica in minte: A fii fericit nu inseamna a tanji vesnic la chestii ce nu le ai ci la a te bucura de ceea ce AI.
mi-a placut mult si if only .
Iti recomand un alt film superb daca imi permiti A moment to remember. nu e cel american ci este un film corean si chiar daca poate la prima vedere crezi ca un film corean nu e ok sa stii ca este deosebit si te face sa te gandesti mult la viata .

Spor la slabit si scuze ca am intrat nepoftita !
Bine ai venit Anca!
Nu-mi spune de If only...că Doamne cât de mult mi-a plăcut...
A moment to remember n-am văzut ... dar o să-l văd acum... că-l pregătaşte al meu soţ ...
Merci mult.
Te mai aştept pe la mine. O zi bună să ai!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #179 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 16:04:24
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Ce frumooos!
Mă bucur mult pentru tine... e tare frumos să ai o familie mare... Îmi imaginez aşa cum se strâng toţi la masă...şi fiecare povesteşte întâmplările zilei...fiecare cu ghiduşeniile şi năzdrăveniile lui...
Dacă ai ști ce rău îmi pare că am doar un copil!.. Tare egoistă am fost...

Merci pentru rândurile tale. Cred că ar trebui să mă gândesc mai serios, să îmi găsesc şi eu CLIK-UL să mă apuc serios să fac mişcare. Mi-a plăcut remarca:

“ce-ar fi fost viata daca as fi putut renunta la caramele si sarmale”
Aşa e ...doar când e prea târziu înţelegem...

Zile frumoase la fete!
Si pe mine m-a macinat gandul asta nu cu mult timp in urma dar se pare ca am gasit scuzele(datorii la banci....doar eu lucrez in momentul de fata),ca ma ingras vezi si eu tot la mine m-am gandit si ar mai fi....
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #180 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:27:49
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Buna dimineata

Vreau sa-ti spun ca azi dimineata cantarul afisa 56.2,dupa ce joi aveam 53,Numai eu pot face de-asteaM-am infundat ieri cu mamaliguta si papanasi. Nu degeaba interzice monti mamaliga si cartofii. Sa sti ca de cate ori am manvat mamaliga si cartofi ,am crescut la cantar
Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
SI RĂSPUNSUL MEU:

“Ce anume se afla la baza dorintei mele de a slabi?”

1. Să-mi regăsesc încrederea în mine…
Exact,exact , exact
Am impresia că lumea mă priveşte şi vede doar „stratul de grăsime„
Nu este asa , dar faptul ca gandesti asa poate te motiveaza.

2. Să pot purta măcar…o pereche de blugi!...
Asta da, Yana, pt. mine cea mai mare satisfactie a fost cand am intrat in blugi, dupa ce colegele imi spuneau sa-mi iau gandul de la ei. Dar am reusit

...dar cert AM SA MA SIMT MAI SANATOASA O CONTINUĂ CINEVA?
Da i-adevarat , si mai plina de energie
...............
Sa fi cat mai multumita de tine , sa-ti demonstrezi ca poti.
Lupta cu kg. este f. grea, dar merita s-o duci. Satisfactia va fi pe masura
Am venit de fapt sa-ti spun ca de azi reiau dieta.
Ce zici ? Ne punem pe treaba?Avem atatea motive sa slabim.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole