Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #201 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 08:43:25
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Da... ieri am prins momentul că era şi copilul un pic mai liber şi-am zis să dăm o fuga până la sală. Citisem eu pe net că din 2 martie încep orele la Zumba dar nu ştiam care e programul exact...Şi-am ajuns acolo şi începea chiar atunci ora.
Copilul nu vrea Zumba că cică pentru tonifiere, ce-i trebuie ei, e mai bine la fitness. Nu ştiu nu mă pricep...dar eu am senzaţia că slăbesc mai rapid cu Zumba şi de fapt muream de curiozitate să văd cum e, că nu mai fusesem.
Aşa ca să nu ne mai certăm, am luat 10 sedinţe Zumba, 20 de fitness.
Şi a am intrat în sală. Sala mare ... lume multă. Pe primul rând 5 tipi...între 20 şi 35 de ani... bine făcuţi, simpatici.
Restul sălii ...grăsuţe, plinuţe, şi câteva slăbuţe, 2,3 atât.
Şi a început ora ...uşor ...cu un dans Irlandez...apoi pe ritm de samba, salsa... nu mai ştiu ... ceva gen african ...columbian...a fost NEBUNIE!!!! SUUUPERB !!!
Se auzeau aşa frumos paşii în sală...era parchet pe jos şi parcă vibra pe ritmul ală...nu mai zic că băteam şi din palme pe ritm...mai comenta şi profu de... leşinam de râs ... A ...nu vă spun că avea pantaloni de dans pe el... un fel de colant... arăta ca un balerin ! Dar e suuuper haios!
Acum pupici că mă duc să iau copil de la preg şi dăm o fugă la... fitness !
Te simt altfel,ai inceput miscarea, asta e foarte bine si mai bine e faptul ca-ti si place
Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul


Şi aştept bancul că nu-l ştiu şi mor de curiozitate...
Că tot vb de fată...şi bancuri...
Sotul a decis sa participe la nastere. Cand sotia lui a inceput sa nasca, el a lesinat.
Doctorii l-au readus la viata, el iarasi a lesinat, iarasi doctorii l-au readus la viata, scena repetandu-se de cateva ori.
In cele din urma si-a revenit. Doctorii:
- Felicitari, ati devenit tata!
- Ce am, fata sau baiat?
- Fata.
- Slava Domnului, ca nu va suferi asa ca mine!

!
Bun banc, saracu sot, ii pasa de suferinta lui , cea a sotiei prea putin conta.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #202 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 19:07:54
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

bancul:

un tip era in balcon si il vede pe vecinul lui "militian" de profesie ca se muta si isi cara lucrurile intr-o masina. La un moment dat politistul iese cu niste carti in brate si o serie de reviste. Vecinul ii striga: "bai cultule, ce de carti ai!!!" Politistul suparat se intoarce si-i striga: "culta-i ma-ta bai, nu ma jigni tu pe mine!!"

ceva pe acolo..nu cred ca l-am spus tocmai corect.

Ohh deci voi anul asta sunteti in focuri. Noi am fost anul trecut. Si a mea fetita (nu e copilul unic ca mai am unul..un baiet de 13 anisori) are 18 ani. Anul trecut si noi ne-am luptat cu sfarsitul liceului, examene, intrat la facultate..graduation, petrecere de graduation, prom party..rochii..rochia 1, rochia 2, rochia 3..eheeeeee. Anul asta e an usor..Ne odihnim!!

Felicitari pentru mers la sala. O sa treaca si febra!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #203 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 02:24:42
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Vaii cum te invidiez...pt zumba...si pt optimismul din ultimele mesaje...si risul tau..care se aude de departe..eu sunt lenesa si am scuza ca muncesc..schimbul trei..dar ..e doar o scuza .si ma folosesc de ea in loc sa-mi folosesc fundul asta baban si la altceva decit la stat degeaba...visam ca o sa fie de negresa..ei bine..visul meu e aproape implinit..e de negresa..supraponderala..dar cine stie poate ma loveste si pe mine optimismul..de miine..Somn usor iubita
  #204 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 18:58:26
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

hey Yana multumesc de vizita in jurnalul meu si de cuvintele frumoase la adresa familionului "Aussie"

Nu am slabit mare lucru..dar se stie si cauza. Exercitiile ar lucra foarte bine daca eu as da organismului "combustibilul" care trebe!! O fac..dar doar 5 zile din 7. Celelalte 2 scap in "lucerna" si nu ma mai prinde nimeni frate..

Ohh deci fetita ta vrea sa plece la studiu in capitala. A mea a vrut s aplece..apoi, a decis (la sugestiile ..parintilor!!) ca e mai bine sa faca anul 1 si 2 aici si apoi sa obtina un schimb fie intr-o alt atara fie intr-un alt oras din Canada.Pana una alta e langa noi, e acasa si e inca puiul mamei si al tatalui (ca e fata taticului ei!!!)

te pup si sa fii cumintica. Sa nu faci ca mine..eu sunt din categoria: "asa NU!"
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #205 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 23:10:47
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
hey Yana multumesc de vizita in jurnalul meu si de cuvintele frumoase la adresa familionului "Aussie"

Nu am slabit mare lucru..dar se stie si cauza. Exercitiile ar lucra foarte bine daca eu as da organismului "combustibilul" care trebe!! O fac..dar doar 5 zile din 7. Celelalte 2 scap in "lucerna" si nu ma mai prinde nimeni frate..

Ohh deci fetita ta vrea sa plece la studiu in capitala. A mea a vrut s aplece..apoi, a decis (la sugestiile ..parintilor!!) ca e mai bine sa faca anul 1 si 2 aici si apoi sa obtina un schimb fie intr-o alt atara fie intr-un alt oras din Canada.Pana una alta e langa noi, e acasa si e inca puiul mamei si al tatalui (ca e fata taticului ei!!!)

te pup si sa fii cumintica. Sa nu faci ca mine..eu sunt din categoria: "asa NU!"
Se "vede" că fata e puiu tatei şi băiatul al mamei... Ai o fotografie la ziua lui în care-l priveşti aşa cu drag ...nu ştiu aşa şmechereşte ca el ... cred că-ţi seamănă mult.
Aşa rău îmi pare că nu mi-am făcut şi eu un băiat!...că fata tot a lui tata e. Şi nu vreau să mă gândesc că acum pleacă... mi-e tare greu să cred că n-o să mai fie puiul meu.

Merci frumos de explicaţii... chiar eram curioasă. Au aplicat şi de la ea din clasă vreo 2 fete la universități din Anglia, prietena ei a fost admisă, merge acum la Londra să se orienteze pe acolo, dar... costă... mult.

Weekend păcătos... credeam că numai la mine se întâmplă ...pentru că eu am soţ de weekend şi când vine acasă, aşa uit de buna mea gândire şi aşa calc pe bec... că-mi vine să mor de ciudă.
Mai nou marile mele abateri sunt cu grade....
Vineri ...înainte să vină soţul acasă, curăţenie generală: aspirat, mopuit, şters praful ... o alergătură totală. Apare şi omul acasă şi desface o bere rece. Eu după alergătura mea, transpirată şi însetată ce credeţi că fac ... iau şi eu o gură aşa de poftă...dar... am o gură... că i-am terminat paharul omului. Şi după ce mâncăm mai îmi pune un păhărel...şi m-am înveselit niţel.
Şi culmea e că mie nu prea îmi place berea, dar uite că am comis-o.
Şi duminică după peşte şi mămăliguţă.. şi mujdei... a mers şi un pahar de vin alb, două adică.
Şi uite aşa mă voi apuca de beut pe aici. Suma viciilor trebuie să fie constantă nu?

Azi...Aceeași poveste un nou început.
O zi nebună, nebună...
A plecat soţul pe la 3 dimineaţă şi n-am putut să mai adorm!x-
Ce-am putut să fac la ora aia ?
Mi-am încărcat neuronul cu multă gândire pozitivă, aşa din zori, la prima ora!
O muzică optimistă, am citit câteva rânduri de inimă...albastră, o baie relaxantă...cu spumă multă.
Şi "ca să se vadă mai bine " ce dulce, ce răbdătoare, ce afectuasă...ce frumoasă şi deşteptă sunt... (azi fără modestie da ?) mi-am pus bigudiuri şi după 2 ore...aveam aşa o claie maaare, maare cu bucle blonde pe care cu greu am potolit-o. Mi-am făcut manichiura asortată aşa cu bluza mea cea roşie (şi poşeta bineînţeles)...mi-am pregătit costumul meu gri, cel norocos evident, ghetuţele cu platformă "Bucuria piticilor" cum le spun eu şi am plecat cu drag la muncă, gândind aşa:

"Astăzi" este cea mai preţioasă avere a mea. Dacă "mâine" s-ar putea să nu mai fie, cum m-aş purta azi cu mine, cum m-aş purta azi cu colegii, cum mi-ar place să fiu eu în ultima mea zi ? Ce impresia aş vrea să las lumii în urma mea?

Cred că aş vrea să fiu veselă, să arăt lumii cât sunt de mulţumită şi fericită de tot ce am: familie, copil, servici...casă.
Cred că o să-mi dovedesc cât sunt de bună în ceea ce fac, că mă pricep, că sunt eficientă, că au nevoie de mine....
Cred că o să fiu drăguţă, amabilă şi veselă cu toată lumea. O să-i să ajut pe toţi, aşa cum pot.
O să mă răsfăţ, o să mă respect şi o să mă iubesc... pentru că merit.
O să mănânc corect;
O să mă duc să mă distrez ... la Zumba.

Am avut o zi minunată! Pe cuvânt! M-am distrat pe cinste!
Şi ce e mai important: AZI MI-AM RESPECTAT TOATE PROMISIUNILE

ŞI MÂINE E O ZI... ŞI MĂINE POATE FI UN AZI.
Dacă vrem ... dacă ne concentrăm numai pe ce avem de făcut în ziua aia.
Eu o să încerc aşa!
O ZI BUNĂ MÂINE!

__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 26 mar 2012 at 23:17:43.
  #206 (permalink)  
Vechi 26 mar 2012, 23:24:06
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

pfftt ce bine suna ce spui tu acolo!!!! pai la mine ziua a debutat mai agitat..pentur ca si weekendul a fost pe masura. Uneori nu inteleg cum putem face (si eu si sotul) atat de multe intr-o zi..cadem lati seara!! Mi-a placu tideea bigudiurilor si a ojei rosii. Sincer, eu abia am fost in stare sa-mi fac un dus (mai lung) aseara sa-mi spal parul si sa-l las valvoi!!!! Ca imi place sa-l indrept..dar asa obosita am fost ca nici nu-mi amintesc cand am adormit...iar dimineata plecat de la 5:45 de acasa la gym cu continuare la serviciu..iti dai seama..oohhh greu al naibii. Ma enerveza ca tre' sa ma dusez la work..si e destul de dificil..in fine..ce fac eu aici?!?! ma plang?????? Nuuuuu, nu e de plans..jurnalul yanei e pozitiv si cu tenta de "eu pot, eu sunt fericita, eu sunt frumoasa..si mai ales mananc sanatos"!!!

o seara buna iti doresc
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #207 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 08:13:30
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Buna dimineata soare..e atita soare aici la tine si atit de mult optimism...pot sa ma mut la tine...Ma bucur tare mult pt tine ca ai gasit puterea si placerea lucrurilor acelea marunte dar care ne fac mai puternice...asa e frumos sa gindim cu toatele..sa ne bucuram de fiecare zi in parte dar...trebuie ..forta..si tu o ai .te poop iubita.O zi frumoasa ..azi
  #208 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 18:05:12
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Astăzi oboseală mare!
Este o vreme de .... numărat bani, dacă ai. Dacă n-ai ..dăm raportul aici ... până plec la sală. Nu vreau să dorm că mi-am dereglat somnul. Moţăi pe aici.
Deci meniul meu azi:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 17:57
Gem dietetic caise, SchneeKoppe, 44g - 74 calorii
Felii crocante cu secara si fibre, Wasa, 35g - 123 calorii

Gustare 1, ora 17:58
Cafea preparata, Jacobs Kronung, 250ml - 5 calorii
Mar fuji, 125g - 63 calorii

Prânz, ora 18:00
Pui la rotisor, Fileni, 150g - 275 calorii
Ardei copt, 300g - 165 calorii

Gustare 2, ora 18:02
Migdale, crude, 50g - 290 calorii

Cina, ora 18:07
Tocanita ciuperci a la Lauricius, 300g - 247 calorii

Gustare 3, ora 18:07
Mar fuji, 125g - 63 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1305 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1302 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1302 calorii

Am fost la medic şi mi-a dat bilet de trimitere pentru analizele ...anuale. Sunt curioasă cum stau cu glicemia şi colesterolul. Anul trecut au fost cam mari.
O să merg după 1.04. să le fac.

Azi nu mi-am plăcut.
Parcă şi spiritul a fost adormit şi atitudinea = O.
Mi-am primit o sarcină nasoală la muncă ... pe care am înghițito ca pelicanul... Cred că dormeam, sau de fapt ... am zis să mai tac şi eu din gură, să fiu aşa bunuţă şi drăguţă, tot în spiritul zilei de ieri.
O să execut cu plăcere...sau fără, până mâine la 2.00.

Mulţumesc de vizite la fete şi vă mai aştept.
Azi cam înnorat, pe aici ...dar poate după ce vin de la sală fac un duş şi mă mai înviorez.

Apropo ştiţi bancul cu Banderas?

Ion se destainuie lui Vasile.
– Ba Vasile, am fost in Turcia la all inclusive, ba, exceptional. Mananci cat vrei, bei cat vrei, cu bar la piscina, lux frate, lux mare. Da’ sa vezi ce faza patesc.
Ma duc într-o dimineata la micu dejun, Maria mea ramane in camera. Cand ma intorc, ia-o pe Maria de unde nu-i.
O caut peste tot, ma panichez, ma duc la receptie si-mi zic aia, vezi domne’ ca e in camera la Antonio Banderas.
Ma duc acolo, bat la usa, deschide Antonio.
Ba, Antonio barbat bine, ba. Inalt, plin de muschi, brunet, ochi albastri, fara pic de burta.
Cand colo, iese Maria mea dezbracata din baie !
Cu tatzele vai de mama ei, cu burta mare, fundul lăsat,
bă,... mi-a fost o ruşineeeeee de omul ăla !!!!!!

Morala: HAIDEŢI FETELE LA MIŞCARE.... că uite aşa se plâng bărbaţii
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 27 mar 2012 at 18:09:05.
  #209 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 18:16:42
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

stiam bancul. Mi-a placut mult cand l-am auzit. De fapt al meu e cu bancurile. Nu stiu frate unde le "depoziteaza" dar el ar eun banc pentru fiecare situatie din viata!! Candf mi l-a spus pe asta cu Vasile si Ion..nu m-am gandit prea mult care ar fi mesajul..Acu' ca mi-ai amintit..hmmmmmmmm ce-o fi vrut sa transmita omul meu?!?!?!?!

Iti doresc timp bun la sala si sa te introci mai cu forta. Si eu merg azi la sala la biciclit..la ora 16:30 avem bicicletele pregatite..si eu si copilu'!!!

O seara grozava draga mea.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #210 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 21:52:06
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
stiam bancul. Mi-a placut mult cand l-am auzit. De fapt al meu e cu bancurile. Nu stiu frate unde le "depoziteaza" dar el ar eun banc pentru fiecare situatie din viata!! Candf mi l-a spus pe asta cu Vasile si Ion..nu m-am gandit prea mult care ar fi mesajul..Acu' ca mi-ai amintit..hmmmmmmmm ce-o fi vrut sa transmita omul meu?!?!?!?!

Iti doresc timp bun la sala si sa te introci mai cu forta. Si eu merg azi la sala la biciclit..la ora 16:30 avem bicicletele pregatite..si eu si copilu'!!!

O seara grozava draga mea.
ce-o fi vrut sa transmita omul meu?!?!?!?!

Doar el n-are mintea mea creaţă...

Numai după ce l-am scris aici... mi-a picat fisa să-l interpretez aşa...

Aaaaooleuu şi mie tot soţul mi l-a spus...Doar nu vrei să spui că.... Nu, nuuuu nu mai fac asta !

Nu ei nu pot gândi aşa ...Eu sunt defectă , recunosc!
Şi dacă ...
Ei şi dacă, şi dacă ce ... uite na că şi lui Banderas îi plac grăsuţele!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 27 mar 2012 at 21:55:23.
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole