Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Zoe

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1111 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 12:21:07
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
tanti chalene e cu capul . a doua oară când fac burn intervals şi mă dă pe spate, încă nu reuşesc să fac toate repetările de triceps cu mâinile deasupra capului, plus vreo două rânduri de ţopăieli (nu mai zic că-s modificate, ca să nu-mi omor încheieturile la gabaritul meu)... subscriu la ce a zis michelina acum nişte zile, după o oră de din astea eşti udă pe toate părţile
sigur că după o zi de zbânţuială dimineaţă nu m-am trezit, deci iar fac diseară mişcarea. eh, măcar s-o fac, indiferent când.

azi cheat meal cu nişte fornetti nenorociţi (cum ziceam, nu m-am putut dezlipi de pat), iar diseară gătesc. să văd ce mai râcâi de prin frigiderul cam gol (şi a venit şi dragul, pe care nu-l pot ţine cu două frunze de salată).
am nişte cod file la congelator şi nu ştiu cum să-l fac.
O da, stiu exact despre ce vorbesti.. Exercitiilea alea ptr triceps sunt criminale.. tin minte ca strangeam din dinti pe la sfarsit si nu ma lasam, chiar daca ma ardea ca naiba muschiul..

Codul il poti face ori la cuptor, in foaie de copt (en papillotte, sa ma dau mare ca stiu expersii din astea smechere ) .. Adica faci asa: iei o foaie de copt, pui pe ea niste legume gen dovlecei feliati, broccoli, ciuperci, de vrei tu, peste pui fileul, apoi peste file pui niste rosii, masline sau chiar capere daca ai.. lamaie, condimente, ulei de masline si apoi invelesti toata grozavia asta in folie (ca un cocon ). Dai la cuptor si dupa vreo 20 de min desfaci folia oleak ca sa iasa aburul si sa se evapore un pic lichidul.. Il mai ales vreo 15 min la cuptor si e gata.. De fapt timpul de coacere difera de la cuptor la cuptor, oricum pestele se face imediat.. Daca ai si ceva sos de soia, sos de peste e mai bine, il pui peste peste , asta daca iti place.. Sau poti pune ardei iute


Alta reteta ar fi, file de cod gatit in tigaie cu un sos de rosii, ciuperci, usturoi, patrunjel, codimente, bla bla bla..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
lidiuta (09 mai 2014), Zoe (11 mai 2014)
  #1112 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 12:24:05
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Stai ca m-au trecut niste fiori reci cand am vazut la ce ora te scoli pentru sport. Stiu ca zisesem zilele trecute ca ma fac regina sportului, dar abdic si-ti dau tie coroana. Tot respectul, m-am culcat la ora aia, dar de sculat nici vorba.

Deci zici ca e hardcoreala la Chalene, ia sa ma apuc si eu dupa Ripped. Bravo pentru scadere, apropo! Eu in continuare sunt blocata la 88 dupa aproape 2 saptamani. (ranjet panicat)

Poate vine vreo fata cu o idee buna pentru gatit codul, as incerca sa mananc mai mult peste, deocamdata sunt la nivelul "ton in conserva ocazional pentru ca e prea scump si doar Rio Mare imi place de fitoasa ce sunt".

Happy Friday!
Daca te-ai blocat inseamna ca trebuie sa ii dai un boost organimsului.. Incearca sa faci o ciclizare a caloriilor (adicatelea mananci azi mai putne, maine mai multe, etc) sau schimba ceva la activitatile sportive.. Fa ocazional si cate un HIIT, la inceput low impact, pana te obisnuiesti.. Antrenamentele pe intervale, ciurcuitele, sunt excelente ptr burning fat..

Ooo daaa! Recomand din suflet Chalean!! Ai sa vezi cat de tare iti transpofra corpul
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
CezaraCezarului (09 mai 2014)
  #1113 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 12:36:04
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Zoe, multumim ca ne primesti la tine.. E asa de placuuuuut!! Serios ca imi place tare mult sa stau cu voi la taclale, sunteti tare funnieh

Cezara (cea cu cositele lungi si frumoase), incearca sa manananci mancaruri care sa iti si placa, nu doar ca sunt bune ptr slabit.. Fii creativa, pune codnimente naturale carestii ca iti plac, gen ardei iute, chilli, oregano, busuioc, usturoi..
Daca mananci asa sec, mancaruri care de fapt nu iti place, daca e musai, le mananci, ai sa ajungi la un moment dat sa te saturi, sa te plctisesti s sa dai iama in ce nu trebuie.. Gaseste alternative sanatoase , de ex ziceai zilele trecute ca iti mirosea a cartofi prajiti.. Iti paoti face si tu un soi de, tai cartofii mai grosier, ii dai cu ulei de masline si ce condimente vrei tu si ii bagi la cuptor pana se rumenesc.. Sau ii poti fierbe inainte de a-i baga la cuptor..
Bre, deci stai sa-ti spun. Eu nu pot manca niciun cartof. De cate ori mananc, sub absolut orice forma, copti, fierti, reci, calzi, cu ulei, fara ulei, pun pă mine. Adica stiu ca trebe si carbo, dar eu nu pot slabi cu un nivel normal de carbohidrati, e blestemul meu. O fi de la cate diete am tot tinut de la 16 ani, o rezistenta la insulina, o ceva. Dar imi place ce mananc la dieta, sunt destul de inventiva prin bucatarie, imi pare insa rau ca stam oarecum prost cu banii si nu pot lua tot ce imi doresc. Dar primavara-vara-toamna nu ma pot plange, ca e plina piata.

Vad ca mi-ai scris intr-un mesaj ulterior de HIIT, uite chiar azi voiam sa incerc pentru prima oara ceva mai scurtut de pe FitnessBlender, mai facusem ceva similar cu alergatul pe banda. M-oi debloca eu cumva, mai scot din lactate, mai bag o carne (aici chiar am probleme), mai vad... Merci pentru sugestiile pretioase!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1114 (permalink)  
Vechi 11 mai 2014, 11:52:39
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

ieeeete, ce de lume la mine!

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul

Deci zici ca e hardcoreala la Chalene, ia sa ma apuc si eu dupa Ripped. Bravo pentru scadere, apropo! Eu in continuare sunt blocata la 88 dupa aproape 2 saptamani. (ranjet panicat)
zic că da. really. azi cică zi mai relache. hai, că partea cu burn it off, mi-a scos limba de-un cot, mă plânsesem de exerciţiile de o oră de acum trei zile, dar încă nu ştiam cum poţi să gâfâi la jumătate de oră! şi pe urmă a venit partea de relaxare, niţică yoga, lalala - ei, pe , după zece minute continua să curgă apa pe mine - phiii, la sfârşit mi-am stors tricoul înainte să-l spăl

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Cand mi-e pofta de peste imi cumpar macrou afumat din Carrefour, o bucata costa cam 5 lei (cea mai ieftina) si nu contine decat macrou si sare. Merge bine cu lamaie, hrean etc. Dar...nu stiu daca iti place!
daaaa, fuarte bun, eu fac din el salată cu andive şi ceva lămâie, de obicei iarna, când e vremea lor.

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Codul il poti face ori la cuptor, in foaie de copt
file de cod gatit in tigaie cu un sos de rosii, ciuperci, usturoi, patrunjel, codimente, bla bla bla..
excelent, sărumâna! o să-mi fac săptămâna viitoare, neapărat

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
O fi de la cate diete am tot tinut de la 16 ani, o rezistenta la insulina, o ceva.
M-oi debloca eu cumva, mai scot din lactate, mai bag o carne (aici chiar am probleme)

o fi de la insulină, maică, eu nu pot să zic, dacă mănânc în limite calorice şi nu sar calul cu alţi carbo în ziua aia, nu mi-e mai rău de la cartofi decât de la altceva.... la fel faci şi la cartof dulce? (mă rog, ăla nu prea e cartof, după părerea mea, are mai mult gust de dovleac)
cum eşti tu cu peştele, eu sunt fix pe dos. mănânc rar ton pentru că nu are gust de peşte
da, atunci poate ar fi bine să mai creşti proteinele, sau mai fă trucuri şi astucuri de sport, mai zăpăceşte organismul - cine ştie!?

aaaah, ce bine că venirăţi pe aci!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1115 (permalink)  
Vechi 11 mai 2014, 11:57:55
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

acum, raportul despre mine. ieri am avut sărbătorire şi, în plus, m-a sabotat mama cu un teanc de clătite, imposibil de rezistat în faţa lor, acompaniate de dulceaţă de vişine - deci adio şi-un praz verde punctaj de concurs
spre mirarea mea generală (mă rog, n-am sărit calul cu caloriile pe cât se putea, că a fost aproape un binge aseară, am mâncat ca ), la greutate am stat pe loc . de unde deduc că s-o fi văzut ceva de la sport, plus că am băgat cantităţi semnificative de apă.
well, azi încercăm să mai îndreptăm cu meniul, am fost cuminte până acum, sper să halească dragul tot ce-a rămas din clătitele alea maledite
mă tot câcâi să fac o cremă de cartofi pentru prânz, să videm ce iese
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Kclaudyia (12 mai 2014)
  #1116 (permalink)  
Vechi 11 mai 2014, 18:23:24
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
acum, raportul despre mine. ieri am avut sărbătorire şi, în plus, m-a sabotat mama cu un teanc de clătite, imposibil de rezistat în faţa lor, acompaniate de dulceaţă de vişine - deci adio şi-un praz verde punctaj de concurs
spre mirarea mea generală (mă rog, n-am sărit calul cu caloriile pe cât se putea, că a fost aproape un binge aseară, am mâncat ca ), la greutate am stat pe loc . de unde deduc că s-o fi văzut ceva de la sport, plus că am băgat cantităţi semnificative de apă.
well, azi încercăm să mai îndreptăm cu meniul, am fost cuminte până acum, sper să halească dragul tot ce-a rămas din clătitele alea maledite
mă tot câcâi să fac o cremă de cartofi pentru prânz, să videm ce iese
Sa te intreb ce-ai sarbatorit, sa nu te intreb...

Eu zic ca e de bravo totusi, pentru ca a fost un aproape binge, doar stii si tu ca puteai mai mult. Sper ca te-a scapat domnul de clatite, cand barbatul imi pleaca de acasa il pun sa isi ia dulciurile cu el, mai ales biscuitii de la care efectiv nu ma pot abtine, asa cand e el pe aici mai am o jena-doua. Si mai e bravo si pentru cantar nemiscat, sa ridicam sportul in slavi ca merita.

Cum adica crema de cartofi? D-aia duchess potatoes pufosi?

Hai ca s-a dus weekend-ul spurcat, mie una imi vine sa mananc si sa ma rasfat de vineri pana luni. Dar de ceva vreme nu m-am mai rasfatat cu nimicuta, numai cand ma gandesc cat transpir si ma chinui cu sportul nu-mi mai vine sa mestec.

Duminica frumoasa si neclatitoasa!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui CezaraCezarului:
Kclaudyia (12 mai 2014)
  #1117 (permalink)  
Vechi 11 mai 2014, 18:37:28
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

daaaa, m-a scăpat de clătite!
am serbat că am terminat cu bine şcoala (a eşit ordinu de ministru ).
cât despre supă: juma' de kil de cartofi, un morcov mare, un ardei gras, cimbru şi pătrunjel, pe foc. când se fierb, pasate, plus un dărăbel de unt şi ceva mai mult lapte bătut (reţeta originară, a lui hădean, e cu kefir de capră, dar n-aveam). sare şi piper. icselent! nu ştiu la calorii, încă mi-e frică să socotesc carbohidraţii, mai ales că pe seară preconizez nişte mâncare de linte, deci o să fie cam trei zile de răsfăţ carbo săptămâna asta, văd eu pe naiba la scăderea de săptămâna viitoare
daaaa, trăiască spoooortul! dar îmi trebuie greutăţi mai mari, că deja mă dau pe brazdă. sau, mai degrabă, cred că o să încep să folosesc coarda elastică, să nu mai dau banii şi pe alea.

duminică bună şi ţie, ce-a mai rămas din ea!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
anqutz (11 mai 2014), lidiuta (12 mai 2014)
  #1118 (permalink)  
Vechi 12 mai 2014, 06:09:21
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

ia, să facem o socoteală la puncte.
meniuri: 6x2 (vineri cheat meal) -2 (porcăiala de sâmbătă) = 10 puncte
sport: 130 + 83 = 5 + 2 = 7 puncte
greutate: -1,4 + reportul de 0,6 de săptămâna trecută = -2 kg = 6 puncte
total: 23 puncte
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Kclaudyia (12 mai 2014)
  #1119 (permalink)  
Vechi 12 mai 2014, 14:41:02
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
ia, să facem o socoteală la puncte.
meniuri: 6x2 (vineri cheat meal) -2 (porcăiala de sâmbătă) = 10 puncte
sport: 130 + 83 = 5 + 2 = 7 puncte
greutate: -1,4 + reportul de 0,6 de săptămâna trecută = -2 kg = 6 puncte
total: 23 puncte
Bravo doamna!!
Saptamana frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Zoe (12 mai 2014)
  #1120 (permalink)  
Vechi 12 mai 2014, 17:06:04
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

săr'na, şi ţie!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole