Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #271 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 20:01:19
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Exact asta incerc si eu acum - toata viata am incercat sa multumesc pe toata lumea, parintii, iubitul, sotul, socrii, sefi, copii. Am ajuns la capatul puterilor si stoarsa de orice urma de energie am divortat si am luat-o de la capat. Doar ca m-am trezit ca iar fac exact ACELASI LUCRU.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #272 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 20:27:35
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Exact asta incerc si eu acum - toata viata am incercat sa multumesc pe toata lumea, parintii, iubitul, sotul, socrii, sefi, copii. Am ajuns la capatul puterilor si stoarsa de orice urma de energie am divortat si am luat-o de la capat. Doar ca m-am trezit ca iar fac exact ACELASI LUCRU.
Deci te-ai convins ca totul depinde, in final, de tine? Si eu aveam senzatia ca nimeni nu ma intelege, toti imi cereau cate ceva si niciodata nu-i puteam multumi pe toti...Sunt oameni care sufera de perfectionism inutil, oameni sensibili, oameni slabi...eu cred ca am putin din fiecare, dar incerc sa ma schimb. Am renuntat la a mai pierde timp cu prietenii care nu sunau decat cand aveau nevoie, in a ma implica 150 % in ceea ce faceam la servici, eram in stare sa fac si munca colegilor doar pentru a nu ramane "in urma" cu ceva...nu mai stau zilnic in bucatarie, cand simt nevoia sa fiu singura ma duc in alta camera, ma urc pe bicicleta si ma uit la o emisiune tv fara sa-mi pese (da, chiar daca suna egoist) ca sotul meu se gandeste ca poate ar trebui sa fac nu stiu ce, ies la o cafea cu pritenele mele inca nemaritate fara sa-mi pese ca cineva ar putea spune ca ies la agatat...barbatii se nasc egoisti...asta mi-a spus-o o femeie inteleapta cred eu...la noi in Romania e vb si de mentalitate...eu m-as muta oricand in alta tara...esti libera?!? pai ar trebui sa zbori!!! habar n-ai ce program de viata mi-as face in locul tau
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
erasmine (06 dec 2012), Michelina (06 dec 2012), MIRUTZA (06 dec 2012)
  #273 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 20:40:04
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Libera? Nu. Recasatorita si cu 2 copii ai mei - unul la facultate in primul an si altul la liceu cu meditatii pentru admitere si o fata a sotului la facultate la master.
Programul de viata e facut. Dar oricand poate suferi mici modificari


PS - aia cu poate sotul se gandeste ca ar trebui sa faci altceva - a fost geniala. Doar ca sotul meu cand vede ca incerc sa nu-mi pese verbalizeaza dorintele si ma scoate din minti - asta pentru ca eu nu pot suferi sa nu fiu apreciata. Dar mai lucrez la asta.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 06 dec 2012 at 20:42:41.
  #274 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 20:56:03
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Libera? Nu. Recasatorita si cu 2 copii ai mei - unul la facultate in primul an si altul la liceu cu meditatii pentru admitere si o fata a sotului la facultate la master.
Programul de viata e facut. Dar oricand poate suferi mici modificari


PS - aia cu poate sotul se gandeste ca ar trebui sa faci altceva - a fost geniala. Doar ca sotul meu cand vede ca incerc sa nu-mi pese verbalizeaza dorintele si ma scoate din minti - asta pentru ca eu nu pot suferi sa nu fiu apreciata. Dar mai lucrez la asta.
...buna asta...sotul meu este opusul meu...taciturn, introvertit, imi da atentie cu portia...cred ca asta mi-a si placut la el...nu ma baga prea mult in seama si stie sa ma lase in pace, nu-mi impune chestii...doar ca "simt" ca asteapta mai mult de la mine...dar nu mai e ca acum 100 de ani, cand barbatul muncea, femeia statea acasa si se ocupa de tot...acum muncim cot la cot cu ei, si in timp ce el sta cu telecomanda in mana i-ar fi si pofta de "ceva dulce"...nu zau?!? eu zic sa incerci sa mai imparti din sarcini si sa le explici clar ca NU MAI POTI. E mult stres in ziua de astazi, sunt cheltuieli, responsabilitati, greutati...si totusi...in jungla asta trebuie sa ne oprim pentru o clipa si sa ne intrebam "ce vreau EU de fapt? cu mine cum ramane? "...esti mai puternica decat crezi! orice reusita incepe cu decizia de a incerca!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
MIRUTZA (06 dec 2012)
  #275 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 21:49:27
erasmine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Phoenix, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 77.4kg
Mesaje: 963
Aprecieri acordate: 154
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 123 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Buna Lory si in casuta ta ti=am citit toate postarile de astazi...sa inteleg ca ai fost intr-o forma f. buna. Imi place ceea cea ai spus. este 100% adevarat ca trebuie sa avem noi grija de noi.Noi suntem cele care ne putem face viata mai usoara. Am observat la multi barbati ca apreciaza mai mult o femeie care stie exact ce vrea...care stie sa ceara si totodata are ceva de oferit. Circula la un momentdat un mesaj cum ca nu e nevoie sa faci mereu curatenie...cine iti intra in casa si iti e prieten nu o sa se uite daca e curat sau nu...o sa vada doar ca ai muncit si ai nevoie de relaxare. Nu cred ca noi chiar ne dorim sa ni se planga de mile. Asa ca....cu curaj in viata! Totul incepe de la noi
__________________
Dukan 30.08.2012 - 70.5[/COLORe)
11.10 - 66.3 (-0.3kg)
Revenire 2013
08.01 - 13.01 - 68.3
13.01 - 14.01 - 66.59 kg
)
Revenire 2015- dieta personalizata
07.07 - 70.6

"Zambetul e ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia dar iti permite sa iti vezi de drum"
Jeanne Wasbro
Acest membru apreciaza mesajul lui erasmine:
LOREDANA99 (06 dec 2012)
  #276 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 22:01:28
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de erasmine Vezi mesajul
Buna Lory si in casuta ta ti=am citit toate postarile de astazi...sa inteleg ca ai fost intr-o forma f. buna. Imi place ceea cea ai spus. este 100% adevarat ca trebuie sa avem noi grija de noi.Noi suntem cele care ne putem face viata mai usoara. Am observat la multi barbati ca apreciaza mai mult o femeie care stie exact ce vrea...care stie sa ceara si totodata are ceva de oferit. Circula la un momentdat un mesaj cum ca nu e nevoie sa faci mereu curatenie...cine iti intra in casa si iti e prieten nu o sa se uite daca e curat sau nu...o sa vada doar ca ai muncit si ai nevoie de relaxare. Nu cred ca noi chiar ne dorim sa ni se planga de mile. Asa ca....cu curaj in viata! Totul incepe de la noi
...draga mea Mihaela, trebuie sa facem ce simtim, nu ce asteapta altii, sa fim NOI...cand vom ajunge sa ne cunoastem foarte bine, cred ca vom fi si cu adevarat fericite si implinite...cine isi doreste o sotie neingrijita si depresiva? de fericirea noastra depinde si fericirea familiei noastre pana la urma...femeia asa cum spuna Kartika caramida din temelia familiei...eu una m-am hotarat sa fiu eu, iar cand intalnesc oameni care sunt reticenti, nu mai incerc sa-i schimb, fiecare are dreptul sa fie El, nu putem fi pe placul tuturor...incerc sa iau tot ce-i frumos din viata si sa gasesc bucuria in lucruri mici!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Rallara (06 dec 2012)
  #277 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 22:14:58
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

“Nu conditia noastra, cat taria sufletului nostru ne face fericiti.” (Voltaire)

"Fericirea nu este un cont in banca. Viata mi-a demonstrat, de cele mai multe ori, ca fericirea are rar legatura cu banii de care dispui sau cu valoarea bogatiilor pe care le ai.Fericirea reprezinta o stare de intensa multumire sufleteasca. “Toti oamenii tind catre fericire, dar nu toti o concep la fel”, arata Petre Andrei, eminent filosof roman. De fapt, ea este o suma de bucurii mari si mica, care-i fac fiintei umane viata frumoasa, confortabila din punct de vedere psihic.Ce este fericirea? Ce rol are ea in viata omului? Atat sanatatea mentala cat si destinul uman, depinde de aceste raspunsuri. O importanta banca de investitii din Anglia isi sfatuieste clientii sa doarma mai mult, si sa se relaxeze, sa iubeasca, sa-si elimine sentimentele negative, sa nu-si mai lege fericirea de valoarea contului bancar.Cercetarile au demonstrat ca exista o adevarata terapie a fericirii, deosebit de eficienta si pe care noi o recomandam printre cele mai apropiate de fiinta umana in utilizarea psihoterapiei. Fericirea isi are sediul in noi, trebuie doar sa o descoperim, s-o ingrijim, s-o crestem, s-o facem sa devida elementul psihic de baza al vietii noastre.
“Fericit este acela care a putut cunoaste cauzele bucuriilor”, ne invata un mare spirit, Vergiliu. Bucuria apare ca un medicament tamaduitor si, provocand armonie in mentalul nostru, ne odera posibilitatea de a infrunta cu optimism si realism vicisitudinile vietii. Profesorul Michael Acgyle a facut la Oxford studii complexe in domeniul psihiatriei sociale si a descoperita ca oamenii fericiti cred tot timpul ca lucrurile vor merge bine, nu se sperie si nu considera o adevarata catastrofa cand lucrurile merg mai rau. El nu isi propun tinte imposibile de atins si, prin urmare, nu se creeaza o prapastie intre aspiratii si realitate. Terapeutic, sunt recomandate exercitii de invatare a fericirii, si a nume: a asculta si viziona informatii care aduc vesti bune, a frecventa societi in care umanul este la el acasa, a rade, a te relaxa si a medita la lucruri frumoase.
“Bucuria incepe cu intelegerea”, spune Lidia Barsan. A intelege sensul vietii, scopul ei, a fi apropiat de cel din jur si a face efort sa pricepi esenta lucrurilor este calea ta sper fericire. A vietui in armonie cu lumea inconjuratoare inseamna a cunoaste bucuria implinirii, dragostea de aproape si a trai frumusetea vietii. Fericirea se poate invata, si in ceast sens va oferim cateva idei, retete, urmand sa le stabiliti fiecare dintre voi in functie de personalitate, conditii, fapte etc.
1. Utilizati puterea imaginatiei !
Inchizand ochii, veti incerca sa activati puternic imaginatia. Va puteti inchipui ceva frumos, care a reprezentat pentru voi cu bucurie extraordinara. Imaginea unui rasarit de soare magnific, a unei livezi de merit infloriti sau a unui camp cu flori multicolore, va va calma si va va armoniza psihic.
2. Gasiti o cale speciala de a va relaxa !
Iesiti din starea de apatie in care sunteti si oferiti-va o relaxare:- mergeti si dansati sau participati la o intalnire cu colegii;- faceti sport sau realizati munci care necesita efort fizic, pentru ca astfel psihicul sa se relaxeze;- mergeti la un spectacol vesel sau la a un concert la care veti asculta muzica voastra preferata;- spargeti rutina in care va aflati si eliberati-va de sentimentele negative care va sufoca;- intalniti-va cu un prieten vesel. “O inima vesela va avea asupra voastra influenta binefacatoare a unui medicament psihic.”
3. Atingerea fizica
Este extraordinara bucuria pe care ti-o da o mangaiere, o atingere fizica. Contactul fizic, sub toate formele lui, trezeste sentimente de bucurie, sentimente de aparare, ocrotire si de implinire.Abraham Maslow arata ca omul care simte ca iubeste si este iubit, este capabil de performante exceptionale. El este fericit si adesea simte ca nu are nevoie de ceva material in mod obligatoriu.Invatati sa iubiti si sa va apropiati de ceilalti, veti fi fericit! Lauda-ti pe cei din jur! Cuvintele bune nu costa bani. Complimentati-i pe cei apropiati, daruiti-le mici atenti si intrebati-i despre familiile lor! Iesiti din izolare si veti simti ca sunteti inconjurati de simpatie.
4. Modificarea starii de constiinta – trecerea de la ura sau nepasare la dragoste
Schimbarea modului de a gandi, apropierea de oameni, bucuria de a imparti cu ceilalti, implinirea viselor, eliminarea fricii si a urii, a trai zambind si iubind reprezinta nu numai calea de a cunoaste fericirea pe pamant, ci si modul de a elimina dizarmonia din suflet si de a fi mai sanatosi, mai puternici si mai eficienti. Astfel gandind, bucuria va ramane mereu cu voi.Luati cat mai des masa cu familia sau intalniti-va cu prietenii, stingeti televizorul si vorbiti cu toata lumea, ascultati cu atentie ce spun ceilalti, fiti tolentanti in probleme minore si cautati sa ajutati pe cei aflati la ananghie! Una dintre cele mai eficiente metode de a scapa de sentimentul inutilitatii este aceea de a lucra ca voluntar intr-o organizatie, intr-un camin de batrani, la un orfelinat sau, eventual, a participa la actiuni gospodaresti la blocul in care locuiti. Munca fizica facuta cu placere este un terapeut exceptional. Bucuria de a realiza ceva, consumul de energie in folosul comunitatii va vor invata sa va apropiati de oameni, va vor invata sa-i pretuiti.
5. Fericirea este sa iti doresti ceea ce ai deja
Sa fim multumiti cu ceea ce avem.Exista un paradox: cu cat oamenii duc o viata mai imbelsugata, mai comoda si beneficiaza de marile avantaje ale progresului tehnic, cu atat ei par mai nemultumiti, mai nelinistiti. Studiile insa au aratat ca persoanele care sunt recunoscatoare lui Dumnezeu, celorlalti sau societatii, sunt mai fericiti si traiesc mai mult.Cercetarile au stabilit ca pentru a produce serotonina, creierul are nevoie de zahar. O alimentatie bogata in glucide, carne de pui, cea de curcan, ardeiul gras, spanacul, salata verde etc. contin componenti chimici care pot fi transformati in serotonina. Pe primul loc, din punct de vedere al continutului in “hormoni ai fericiti”, sunt bananele, dar nu trebuie omise nici ciocolata, care se manifesta ca un adevarat stimulent psihic.
Fericirea reprezinta o stare psihica pe care omul este posibil si trebuie sa o gaseasca. “Ecuatia fericirii” implica o rezolvare proprie pentru fiecare fiinta umana”. “Bucuria de a trai”, posibilitatea de a fi fericit, cere un efort sustinut pentru a-i descoperi secretul.
Pentru mai multe detalii, puteti consulta cartea “Psihoterapii” a lui Victor Duta.
Stefania Deac"
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de LOREDANA99; 06 dec 2012 at 22:22:55.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
kartika (06 dec 2012), Rallara (06 dec 2012)
  #278 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 22:38:09
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99



Noapte buna!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
Michelina (06 dec 2012), Rallara (06 dec 2012)
  #279 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 22:58:03
BianncaR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 oct 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Date: 170cm, 55kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 19 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Bunaa!! Am trecut si eu sa iti urez noapte buna

Apropo foarte frumoasa poza..m-a facut sa zambesc. Asta e sunt o romantica incurabila
  #280 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 23:07:44
kartika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2011
Locaţie: teramo / mures, Italia
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.668
Aprecieri acordate: 1.530
Am fost apreciat(a) de 1.878 ori in 1.097 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Buna dimineata drag jurnal!!! Astazi m-am trezit bine dispusa, a nins pentru prima data la noi! ...Mos Nicolae m-a sabotat cu ciocolata lui...mi-a adus 300 gr in plus dar stiu ca pot si vreau sa ajung unde mi-am propus...astazi sunt libera si imi voi savura cafeau facuta de sotul meu in pat ...
Waw,ce fierbinte trebuie sa fie patul...o face cu caimac?nu de alta dar la noi cafeaua se face pe soba...ehe,trece vremea
Astept un cadou de la tine,azi de Sfantul Nicolae...unul asa,maipoti sa-mi zici,,TU,,??
__________________
Jurnal kartika
Sa nu intorci fata ta de la izvorul lacrimilor mele,Fecioara,care ai nascut pe Hristos,Cel ce a sters lacrima de pe fata tuturor!






 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fericirii, jurnale, jurnalul, loredana99, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
In cautarea fericirii - Jurnal Maryo maryo Jurnale barbati 69 01 dec 2011 10:29:47
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole