Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Paulei

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #241 (permalink)  
Vechi 02 iun 2010, 23:45:33
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Si la mine daca apar vergeturi mov mari trec foarte repede si raman albe subtirele, macar pe asta nu o am, frica de vergeturi si nici nu-mi par asa ingrozitoare...pielea lasata nu-mi place, dar vergeturile sunt neutre pentru mine.

Ai dreptate cu indicele glicemic si mai precis incarcatura glicemica, eu o respect din 2004 (cand am fost diagnosticata cu prediabet, puteam sa fac diabet in 2 luni sau in 10 ani, dar oricum, risc foarte mare, deja analizele o luasera intr-acolo) si am decis atunci sa respect treaba cu incarcatura glicemica si o respect de-atunci, glicemia mea sta bine merci pe la 80-90, dimineata nu mai sare de 100, nu mai iese niciuna dintre analizele care indica prediabet, rezistenta la insulina (a ramas doar PCOS (SOP) care indica). Din punctul meu de vedere chiar functioneaza teribil treaba asta cu incarcatura glicemica a unei mese, mai ales ca a functionat dpdv diabet si cand mai aveam inca 100 kg.

Pentru mine Montignac e incurcat, m-a ajutat mai mult o carte 'Noua revolutie a glucozei' de unde am priceput cel mai bine ce sa fac cu incarcatura glicemica. Am invatat f. repede care-s alimentele cu IG mare sau ca de fapt mai mult conteaza incarcatura glicemica la o masa, sa fie mica. De exemplu din calcul reiese ca poti manca 500 g de capsuni la o masa (sa zicem, nu ca musai tre' sa mananci juma' de kg) si vreo 250 de cirese, dar ananas sau altele pe la 100 si ceva de grame. (Sa fie incarcatura glicemica pana in 10 la cantitatea de aliment)

Din punctul asta de vedere se potriveste si controlul portiilor al lui Bilic, ca portiile date de ea ies bine pe incarcatura glicemica a unei mese.

La fel si South Beach e ok din punctul asta de vedere. Ce sa zic, mie toate astea mi-au parut mai simple decat Montignac si nu stiu de ce, la Montignac aveam mai multe frustrari, total invers decat raporteaza fetele.

Vezi si tu care te ajuta mai mult, dar cam da, e util sa ai grija la treaba cu incarcatura, chit ca sub forma Montignac, Bilic, South Beach sau tabele cu alimente. Stiu ca a dat si DrIulia combinatiile ok la subiectul cu alimentatia sanatoasa, poate te ajuta de-acolo.
  #242 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 05:31:46
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Dragele mele
Ras Cristalin, Anes, Dara... multumesc de vizita si incurajari .
Ma gandeam asa, mama cand a compus regimul pt. tata si noi toti implicit habar nu avea de Monti .
Ea s-a bazat pe cele cateva reguli pe care le-a auzit din gura doctorului pe care acesta le-a zis in drum spre usa cand isi primea urmatorul pacient. Dar se pare ca a fost suficient.
Glicemia mea e pe la 120, uneori ma trezesc ca ma ia o foame de nu mai stiu nimic de mine, si nu vreau mancare, nu exista mancare care sa ma astampare, vreau doar ceva dulce.
Uneori beau un pahar de apa, alteori nu sunt suficient de tare si mananc ceva dulce.
Acum 2 ani am tinut 2 luni de monti si mi s-a parut simplu, si foarte usor si am si gasit multe combinatii.
Am sa ma apuc sa recitesc cartea din nou si sa vedem.
Pana atunci azi am sa mananc draga Rasule niste cas de oaie proaspat pe care mi l-am cumparat ieri din piata, alaturi de rosii, pe care am sa astern o ploaie de pantrunjel verde proaspat tocat ca sa nu simt atat de crunt lipsa sarii (nu tu dulciuri, nu tu sare ehei ), si pe seara o pulpa de pui fiert la fel, tot cu rosii si cu multa verdeata peste.
M-am urcat iar pe cantar, aceasi greutate, lucru care inainte ma supara, acum a inceput sa ma bucure. M-am uitat in oglinda, fata mea nu mai e buhaita din cauza retinerii de apa cum era in majoritatea diminetilor.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #243 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 05:44:38
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Draga Dara,

Am citit jurnalul tau, o mare parte din el... si m-a luat o tristete coplesitoare. Esti curajoasa ca-ti pui in fata problemele si incerci sa le rezolvi. Nici nu stiu ce sa zic despre trezit noaptea si mancat Eu n-am probleme din astea, adica nu in fiecare noapte, poate odata de doua ori pe an daca am un trezit asa si ceva care ma tenteaza prin casa ma duc si bag ceva in gura pt. a-mi schimba gustul. Culmea este ca in noaptea urmatoare dupa citirea jurnalului tau, m-am trezit pe la 1 si am inghitit 2 napolitane, mai mult n-am reusit ca am adormit .
Eu am avut ani de zile probleme cu somnul, ori dormeam doar 3-4 ore, si in rest faceam gaura in pat, ori nu reuseam sa adorm deloc.
Mi-am rezolvat problema transormandu-mi dormitorul in altar al somnului Cearseafuri pe care le iubesc si ma simt bine, absolut nimic in jur care sa-mi aduca aminte de probleme, un pahar de apa langa pat in cazul in care ma trezesc de sete, lumanarele parfumate, iar seara incerc sa ma relaxez, de obicei ma ajuta gatitul si aranjatul lucrurilor la locul lor, daca nu reusesc sa scap de nebunia gandurilor si grijilor citind o carte sun o prietena si vorbesc cu ea despre nimic, despre normalitate... Si adorm pe la 10:30 si nu ma misc pana la 6-7 dimineata decat f. rar.
Eu n-am crezut ca se va mai intoarce somnul vreodata in viata mea Sper sa nu mai plece niciodata.
Si apropo de somn, odata am dormit o noapte si jumatate de zi cand m-am trezit aveam cu un kil jumate mai putin )
Asta da slabit... in somn.
Te imbratisez...
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #244 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 09:41:03
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Neata Paula
Mi-ar placea si mie sa mananc la fel de ordonat ca tine... nu stiu ce am in ultimele zile, insa as manca tot ce-mi cade in mana. Ieri seara am ramas singura acasa si (din cauza de "singuratate", cum zicea Dara) m-au apucat nebuniile. Noroc ca n-aveam prajituri si ciocolata... dar mi-am fabricat singura. Orez brun cu cacao si fructoza, muschi feliat, capsuni cu fructoza, mere... In general carbohidrati multi si prosti. Ca sa nu mai zic ca n-am adormit pana la 3, m-am tot uitat la filme. E o problema mare singuratatea asta la mine, cand sunt cu cineva nu simt nici cea mai mica problema.
Uite, poate citeste Dara si aici si-mi spune ce sa fac cand mai raman singura, ca daca o tin tot asa, nu mai reusesc sa fac nimic.
Scuze ca ti-am folosit jurnalul, in loc sa dau ziua buna si sa vorbesc cu tine... am facut invers.
Uite iti las un coltisor verde de natura, sa ma ierti.
__________________
  #245 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 06:30:54
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Draga Rasule
Eu stiu foarte bine la ce te impinge singuratatea Am mancat painea asta de mai multe ori.
Am facut urmatorul lucru care a functionat.
Am facut o lista cu lucrurile pe care as vrea sa le fac si nu am libertatea totala cand nu sunt singura acasa.
De exemplu: epilatul, curatenia temeinica, nu ma pot concentra cand trebuie sa am grija sa nu-l deranjez pe dl... timp mai mult pt mine, nu mai trebuie sa imi pun in functiune creierul cu ce gatesc, cu ce pun pe masa . Pt mine o salata e un festin ca doar sunt la cura de slabire, si mai sunt. O gramada de lucruri pe care le poti face cand esti singur acasa.
Trebuie sa privesti asta ca pe un cadou Banuiesc ca nu vei ramane prea mult timp singurica, asa ca profita intr-un fel constructiv.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #246 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 06:34:08
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Eu m-am hotarat sa-mi fac un cadou.
Daca nu-mi promit ceva pt luna Iulie nu mai functionez, nu mai vreau sa merg la munca, nici sa fac sport, nici sa tin regim
Asa ca mi-am promis ca in primul weekend din Iulie ma duc la mare. 2 zile, ma duc sa salut marea, sa ma bucur de soare.
SI iarasi sunt vioaie si cu multa pofta de viata /
Va pup si va doresc sa va mearga bine.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #247 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 07:56:48
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 55
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Draga Paula
iar m-ai facut sa zambesc de dimineata! ma bucur pt tine ca esti atat de plina de viata si optimism si buna dispozitie! aaa! si-ti multumesc ca, citindu-ti randurile, primesc si eu o picatura din pozitivismul tau
sa aveti un wk minunat!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2434 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1401 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #248 (permalink)  
Vechi 06 iun 2010, 10:44:08
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Buna Paula,
sorry de tristete si in niciun caz nu mi-am dorit sa activez ceva noaptea, oricum cred ca partea a doua a jurnalului e mai optimista
Multumesc de ideile pentru somn, trebuie sa ma gandesc mai mult la asta, pentru ca de multe ori lucrez pana in prag de somn. Multumesc mult pentru 'tabloul' oferit, ca mi-am format o imagine in minte si ma ajuta. Mi-ai dat idei de masuri de luat pentru somn, ca vorba ta, daca nu ma trezesc, nici nu mai mananc.

Cred ca poate fi util sa ai grija un pic de glicemie. O sa vezi ca se normalizeaza si cu scaderi mici in greutate, nu neaparat la 'target'. Bine, plus cu alimentatie cu grija si miscare.

Iulia,
cu singuratatea e foarte bine ce-a zis Paula, cel putin ziua asa fac si eu, tot ce a zis Paula, plus ca ziua dau oricand de un prieten. Seara tarziu, dupa 10, mi-e mai greu si mie, mai ales cand am de lucru si nu pot face altceva, insa daca pot face altceva, ori gasesc ceva sa ma absoarba, chit ca este jurnalul cuiva de pe forum, de exemplu sau m-am invatat cand am o problema sa caut carti si articole despre problema aia, de ex. in cazul asta teama de singuratate (sau de abandon?) (de obicei le caut pe-afara ca ei au studiat mai multe mai in profunzime, tu stii limbi straine, ma gandesc ca poti face asta). Si in plus imi iau inima in dinti si ma gandesc ce inseamna pentru mine, de ce devin mai nelinistita cand sunt singura, uneori (se mai activeaza la mine la oboseala mare)...si de ce prezenta altcuiva are rol de calmare (ce asigurare imi ofera de fapt, cum de functioneaza ca distragere, ce ganduri am), cand se intampla sa fiu singura si totusi nu-s nelinistita, ce e diferit? Ca sa aplic si in rest. Imi mai observ si procesul de gandire, daca am ingrijorari pentru ceva. Si incerc sa duc gandurile pana la capat, nu se unde se impotmoleste constient ingrijorarea.
Dar cu gandurile merge bucata cu bucata, pe rand.

A, mai e foarte util un antrenament de relaxare, facut mai tot timpul, si cu respiratie (expir dublu decat inspirul) si relaxarea muschilor, cauta McKenna daca poti, are inregistrari audio ca sa inveti la inceput. Si dupa aia devine reflex in situatii in care nu te simti in elementul tau.
  #249 (permalink)  
Vechi 13 iun 2010, 19:14:28
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Buna din nou, de cate ori mi-am dorit sa va scriu in zilele astea de atatea ori am fost oprita la mijlocul povestii.
Am avut o saptamana de cosmar, trezit la 6, stat la cozi pt platit diverse dari la stat, fugit la servici, ore peste program, picioare umflate, dureri de spate ... Dar... Le-am dovedit!!!
Draga Dara
Iti multumesc mult pentru multele informatii pe care mi le-ai dat aici, m-au ajutat, am sa caut si cartea de care ziceai.
Deocamdata am reusit si am citit Montigniac, si m-am cam dumirit.
Ieri am mancat o conserva de ton, si o mare salata seara, si vreo 4 litri de apa, caldurile astea m-au ostenit rau de tot.
Azi am facut o friptura de pui cu o mare salata la pranz mai pe dupa masa de fapt, cand a mai alunecat soarele asta arzator iar de dimineata cam 300 de grame de cirese grase si reci si dulci .
Si doar vreo doi litri de apa.
Am pacatuit si ieri si azi, cu buna stiinta si constienta cu cate un shpritz de vin, bun si sec si parfumat. N-am sa mai fac curand...
Sunt bautoare de cafea hm, aici e mai greu... cum sa o scot... de fapt... ma uit la fusta pe care am purtat-o de ziua mea in septembrie 2008, aveam 82 in talie ar trebui sa o pun pe frigider.
Mda, e dificil cu apucaturile astea vicioase...
Maine am pregatite inca 300 de grame de cirese bunutz, si o salata, si o friptura.
Ah, si sa nu uit, in 2006 am slabit ceva kilograme cu o smecherie pe care mi-a zis-o doctorita de familie. Sa bei 2 L de apa pe stomacul gol Deocamdata ma trezesc si ca ratzusca bag botu in sticla care e langa pat, primele zile a fost cu noduri, acum e mai bine.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #250 (permalink)  
Vechi 13 iun 2010, 19:27:47
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Draga Rasule Cristalin
Eu nu mananc ordonat. Daca as fi mancat ordonat nu as fi la greutatea asta acum.
Nu sunt nici increzatoare in fortele proprii. Sunt sensibila si fricoasa te uiti urat la mine, si ma duc sa-mi iau o ciocolata sa-mi treaca supararea ca nu te-am putut infrunta.
Sunt acum dupa un lung sir de nopti nedormite, de plans in perina, de frustrari etc...
Dar am un obicei, sau poate e din mine... am propriile mele exercitii de fericire .
In iarna a fost momentul cel mai critic, mi-a plecat prietena cea mai buna din tara pentru 3 luni, si era si sotul plecat din tara. Atat de singura ca atunci rareori in viata m-am simtit.
Nu stii ce bune au fost cele trei luni, in care a trebuit sa ma hotarasc sa fiu prietena si iubita mea, caci nu mai aveam in bratele cui sa ma ascund ca sa ma impace si sa-mi mai ia din greu.
Singuratatea moderata este buna... iti ofera sansa introspectiei Mie 3 luni mi-au fost bune, dar cred ca 6 luni ar fi fost o lectie completa.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, motivatie, relatii, sport, viata


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul roxanika roxana1985 Arhiva jurnale slabit 158 31 dec 2010 11:50:11
Jurnalul Kitkat :D Kitkat Arhiva jurnale slabit 230 31 mai 2010 22:39:47
Jurnalul Sandrei Sandraa922 Arhiva jurnale slabit 49 15 mai 2010 09:20:27
Jurnalul Iuanei iuana Arhiva jurnale slabit 12 22 oct 2009 12:59:33
Jurnalul meu loryana Arhiva jurnale slabit 7 15 sep 2009 12:59:18

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole