Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5241 (permalink)  
Vechi 10 dec 2013, 22:04:43
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de oanizbani Vezi mesajul
sa te documentezi foarte bine inainte pentru ca multe din cunostintele mele care au tinut dukan se plang de colesterol ridicat si anemie...rezultatele cantarului au fost uimitoare dar analizele nu prea...nu zic sa nu incerci dar cu mare grija
Am o stare de sanatate foarte buna, si nu am avut niciodata probleme cu colesterolul sau glicemia in ciuda greutatii...deci nu am motive de ingrijorare momentan. Plus ca in general daca ceva e grav, simti! Dar iti multumesc pentru sfat.

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Problema la Dukan....e ca o sa creasca nivelul de ac uric din organism, dar depinde de la om la om. Daca exagerezi cu ouale, da creste colesterolul, daca nu...nu, pt ca se consuma alimente degresate!
Eu am avut prob cu colesterolul de dinainte si da...mancam cca 3-4 oua pe zi!
Eu nu ma omor dupa oua, in afara de o masa (2 oua), le-am mancat numai incorporate in amestecuri pentru muffins sau alte chestii pe care mi le-am gatit.

Maine e ultima zi de atac O sa imi cumpar legume si de-abia astept sa pap o salata joi! Nu imi vine sa cred ca am ajuns sa imi fie pofta de legume ) Azi mi-a zis o colega care a tinut si ea Dukan dupa a doua nastere ca ea nu avea energie in timpul atacului si ca ma vede pe mine ca sunt tare vioaie, spre deosebire de ea. Chiar tind sa cred ca imi prieste dieta asta. Si ca voi avea rezultatele la care visez...

Am fost si m-am vopsit in seara asta, iar joi seara o sa ma duc la un aranjat inainte de petrecere. Mi-am gasit prin dulap o bluza sclipicioasa pe care o s-o port la petrecere - o sa fiu toata in negru. Inca nu stiu cu ce sa ma incalt...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
rommyna (11 dec 2013), rozica1965 (10 dec 2013), vio ce doreste sa slabeasca (11 dec 2013)
  #5242 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 08:27:33
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Neata!

Am ajuns in ultima zi de atac, imi beau cafeaua amara cu muffin-urile cu scortisoara care au iesit un pic prea dulci, inca nu stiu sa dozez indulcitorul lichid prea bine (Desi am pus oricum mai putin decat scria in reteta).

Ma pun acum sa fac o liste cu legume, sa il trimit pe Andrei la cumparaturi. Saracul a prins o raceala cam urata, nu stiu cum sa fac sa ma feresc...

Ma simt bine, visez la o salata, pe care o voi manca maine, cu somon afumat, mmmm.

In rest, la munca nu am cine stie ce treaba, dar tot trebuie sa bantui pe aici si sa ma prefac macar ca sunt ocupata ) Deci va astept cu drag in vizita!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
jumbix (11 dec 2013), rommyna (11 dec 2013), rozica1965 (11 dec 2013)
  #5243 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 10:10:30
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Bravo Simicand se vrea se si poatevroiam sa iti spun ca eu pe timpul dukan am luat vitamine 30 zile si nu am avut probleme deloc,mai documenteaza-te si ai putea sa iei un complex,nu poti sa asimilezi asa multe vitamine din legume(care sunt si nu prea sunt pt ca in zilele PL trebuie sa te bazezi tot pe proteine mai mult,legumele is de pofta)+ ca fructe nu papi
Si zici ca esti prinsa asa de tare la munca incat te plictisesi?vine acus vacanta de sarbatorii
O zi faina
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
rozica1965 (11 dec 2013)
  #5244 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 10:34:33
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 52
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Am o stare de sanatate foarte buna, si nu am avut niciodata probleme cu colesterolul sau glicemia in ciuda greutatii...deci nu am motive de ingrijorare momentan. Plus ca in general daca ceva e grav, simti! Dar iti multumesc pentru sfat.



Eu nu ma omor dupa oua, in afara de o masa (2 oua), le-am mancat numai incorporate in amestecuri pentru muffins sau alte chestii pe care mi le-am gatit.

Maine e ultima zi de atac O sa imi cumpar legume si de-abia astept sa pap o salata joi! Nu imi vine sa cred ca am ajuns sa imi fie pofta de legume ) Azi mi-a zis o colega care a tinut si ea Dukan dupa a doua nastere ca ea nu avea energie in timpul atacului si ca ma vede pe mine ca sunt tare vioaie, spre deosebire de ea. Chiar tind sa cred ca imi prieste dieta asta. Si ca voi avea rezultatele la care visez...

Am fost si m-am vopsit in seara asta, iar joi seara o sa ma duc la un aranjat inainte de petrecere. Mi-am gasit prin dulap o bluza sclipicioasa pe care o s-o port la petrecere - o sa fiu toata in negru. Inca nu stiu cu ce sa ma incalt...
Buna ! Si mie mi-e dor de dukan ! Tare bine m-am simtit 7 luni , chiar din perioada atacului .....si moral si fizic , si nu sunt vorbe in vant .....depinde foarte mult de organismul fiecaruia ,dupa cum bine stim......Tu chiar ai dat frumos in perioada atacului , felicitari si sa ai rezultate imbucuratoare si pe viitor !Pupici !!!
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2360 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui vio ce doreste sa slabeasca:
rozica1965 (11 dec 2013)
  #5245 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 10:45:06
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Bravo Simicand se vrea se si poatevroiam sa iti spun ca eu pe timpul dukan am luat vitamine 30 zile si nu am avut probleme deloc,mai documenteaza-te si ai putea sa iei un complex,nu poti sa asimilezi asa multe vitamine din legume(care sunt si nu prea sunt pt ca in zilele PL trebuie sa te bazezi tot pe proteine mai mult,legumele is de pofta)+ ca fructe nu papi
Si zici ca esti prinsa asa de tare la munca incat te plictisesi?vine acus vacanta de sarbatorii
O zi faina
De-abia astept vacanta! Pana atunci, ma mai delectez cu un mers la teatru, un mers la opera, seri frumoase cu Andrei. Nu stiu ce sa zic de vitamine - si cu alea stateam foarte bine la ultimele analize. Am prin casa un complex de vitamine, cred ca e din ala axat pe articulatii - am mai luat asa, din cand in cand, dupa operatie. Poate ca le reiau pe alea.

In ceea ce priveste legumele... nelimitat scrie, nelimitat citim. Nu o sa mananc numai legume, asta e clar, dar in primele zile o sa imi fie pofta cu siguranta mai tare decat de obicei, si vreau sa imi satisfac nevoia respectiva. Am deja idei, vreau sa imi fac lasagna din dovlecei cu carnita de pui, crema de branza si rosii pasate mmmmm! Diseara!

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul

Buna ! Si mie mi-e dor de dukan ! Tare bine m-am simtit 7 luni , chiar din perioada atacului .....si moral si fizic , si nu sunt vorbe in vant .....depinde foarte mult de organismul fiecaruia ,dupa cum bine stim......Tu chiar ai dat frumos in perioada atacului , felicitari si sa ai rezultate imbucuratoare si pe viitor !Pupici !!!
Multumesc de vizita, Vio. Pai, si daca iti e dor de dukan... de ce nu il tii? Ce mai faci tu? Sper ca esti bine! Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
jumbix (11 dec 2013), vio ce doreste sa slabeasca (11 dec 2013)
  #5246 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 11:02:51
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 52
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
De-abia astept vacanta! Pana atunci, ma mai delectez cu un mers la teatru, un mers la opera, seri frumoase cu Andrei. Nu stiu ce sa zic de vitamine - si cu alea stateam foarte bine la ultimele analize. Am prin casa un complex de vitamine, cred ca e din ala axat pe articulatii - am mai luat asa, din cand in cand, dupa operatie. Poate ca le reiau pe alea.

In ceea ce priveste legumele... nelimitat scrie, nelimitat citim. Nu o sa mananc numai legume, asta e clar, dar in primele zile o sa imi fie pofta cu siguranta mai tare decat de obicei, si vreau sa imi satisfac nevoia respectiva. Am deja idei, vreau sa imi fac lasagna din dovlecei cu carnita de pui, crema de branza si rosii pasate mmmmm! Diseara!



Multumesc de vizita, Vio. Pai, si daca iti e dor de dukan... de ce nu il tii? Ce mai faci tu? Sper ca esti bine! Pupici!
Nu sunt deloc bine ! Din anumite motive nu mai pot tine dukan....motive materiale , am salariul foarte mic ...si morale ,pentru ca de cand a avut baiatul accident grav si a scapat cu viata tin posturile si automat nu se mai poate !!!!!
Nu sunt bine... ca lucrez in administratie si slarizarea se face dupa cum viseaza unii noaptea , am ajuns eu cu 23 ani vechime sa am salar cu unul care are 3 ani vechime ....si nimeni nu poate explica nimic ...eu nu -mi permit sa aduc control in unitate , sa-i dau in judecata, iar nu pot, ....au relatii peste tot si sunt descurajata ,,,sa plec nu am cum , se gaseste greu de lucru pe la noi si mai am un baietel mic la scoala ...si nici nu se pune problema de strainatate .....am nervii prajiti si ochii umflati de plans . Raspunderea e mare si slariul e mic 694 lei in mana ! Si toti dau din umeri ....si cine trebuie sa raspunda e curat ,,mafiot'' acesta nu sta la vorba .....te impusca direct cu prostia si indiferenta pe care o are !!!!! Hai ca te-am bombardat cu ale mele .......scuze tie si fetelor care citesc si care deja stiu povestea mea ......
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2360 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui vio ce doreste sa slabeasca:
azra (13 dec 2013), jumbix (11 dec 2013), oanizbani (11 dec 2013), rommyna (11 dec 2013), rozica1965 (11 dec 2013)
  #5247 (permalink)  
Vechi 11 dec 2013, 14:25:36
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Vio, nu iti mai cere atata scuze. Imi pare rau sa aud ca ai atatea necazuri, fiecare le are pe ale lui. Eu ma scandalizez cand imi dau seama din ce salarii sunt atatia romani obligati sa supravietuiasca. Inteleg si incompatibilitatea dintre salariu si Dukan - si eu simt ca e costisitoare dieta asta.

Te pup si iti urez numai bine, acolo unde se poate, si cat se poate!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
rommyna (11 dec 2013), rozica1965 (11 dec 2013), vio ce doreste sa slabeasca (11 dec 2013)
  #5248 (permalink)  
Vechi 12 dec 2013, 10:21:15
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Neata tuturor!

Azi e prima zi de croaziera si... nu am inceput bine ) Nu am nimic in frigider, andrei e racit cobza si nu a apucat sa mearga sa faca cumparaturi, asa ca aveam un dovlecel in frigider si dupa teatru, cand mai era un pic si se inchidea magazinul de langa mine, mi-am luat 3 rosii si o cutie de rucola.

Mi-am facut "lasagna" din dovlecei, crema de branza degresata si rosii, dar nu sunt convinsa ce si cum a iesit acolo. O sa verific la pranz.

Intrebare: acum pot sa mananc cacao in zilele de pl?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
rozica1965 (12 dec 2013), vio ce doreste sa slabeasca (13 dec 2013)
  #5249 (permalink)  
Vechi 12 dec 2013, 17:58:36
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Neata tuturor!

Azi e prima zi de croaziera si... nu am inceput bine ) Nu am nimic in frigider, andrei e racit cobza si nu a apucat sa mearga sa faca cumparaturi, asa ca aveam un dovlecel in frigider si dupa teatru, cand mai era un pic si se inchidea magazinul de langa mine, mi-am luat 3 rosii si o cutie de rucola.

Mi-am facut "lasagna" din dovlecei, crema de branza degresata si rosii, dar nu sunt convinsa ce si cum a iesit acolo. O sa verific la pranz.

Intrebare: acum pot sa mananc cacao in zilele de pl?
Sigur da.......dar sa fie degresata....
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
iuliana33 (12 dec 2013)
  #5250 (permalink)  
Vechi 12 dec 2013, 18:13:40
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Pai e praf de cacao, nu cred ca e nimic pus in el.... presupun ca e degresat, nu?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (12 dec 2013)
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole