Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2191 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 11:27:34
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Niculina, din pacate este taman invers, nu te poti gandi ca vei putea manca mereu cum mancai la o varsta mai mica si sa nu te ingrasi, in primul rand pentru ca metabolismul iti incetineste cu varsta, iar in al doilea, pentru ca normal este exact invers fata de ceea ce ai zis tu mai sus, adica sa traiesti o viata incercand sa elimini pe cat posibil alimentele nocive, calorice, dulci etc, si nu invers.

Revolta ta este justificata in sensul omenesc, ca fiecare ne-am dori sa mancam oricat de dezorganizat si de delicios posibil, insa realitatea este ca daca nu realizam ca pentru a fi sanatosi e nevoie de multa munca, mereu vom fi nemultumiti, fara sa realizam ca noi insine/insene suntem problema.
Zic asta pentru ca mi-am amintit de revolta mea extrema de pe la inceputuri, cand nu imi venea sa cred cand citeam ca pentru a slabi, dar si a te mentine sanatos, trebuie sa uit de ideea de a mananc dulciuri dupa plac Esti dependenta de dulciuri la modul serios, nu spun in gluma, zaharul este un drog, moartea alba e numit -ti-o spune o dependenta identica, care insa a reusit in timp sa-si controleze aceasta dependenta.

Nu trebuie sa renunti definitiv la ceea ce-ti place, insa trebuie sa faci schimbari majore in ceea ce faci, care sa dureze pe tot parcursul vietii, nu doar o perioada scurta, crezand ca te vei chinui un pic, vei slabi si apoi totul va fi magic continuand ca la inceput -exact cum spune Marina -nu trebuie sa slabim, ci sa ne schimbam stilul de viata, e un adevar foarte profund acesta.
eu sunt constienta ca tot ce ai scris doar ca uneori mai am scapari mari ,sunt zile in care doar gust dulcele pt ca nu imi place si am cate o sapt cand as rupe tot,eu cred ca mi se trage si de la pilule in momentul in care termin ultima sapt si incep alta luna imi da totul peste cap in organismsi o sapt asa o tin iar apoi intru in perioada de renegare a dulcelui.............modul de manca mi l-am schimbat din ian 2011 atunci cand am intrat in aceasta lupta dar ma lasa vointa uneori cand ma gandesc cum mancam atuci ma ingrozesc asa ca pasul cel mare l-am facut de mult dar sunt perioade in care clachez ,doar sunt om
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2192 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 11:43:12
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
eu sunt constienta ca tot ce ai scris doar ca uneori mai am scapari mari ,sunt zile in care doar gust dulcele pt ca nu imi place si am cate o sapt cand as rupe tot,eu cred ca mi se trage si de la pilule in momentul in care termin ultima sapt si incep alta luna imi da totul peste cap in organismsi o sapt asa o tin iar apoi intru in perioada de renegare a dulcelui.............modul de manca mi l-am schimbat din ian 2011 atunci cand am intrat in aceasta lupta dar ma lasa vointa uneori cand ma gandesc cum mancam atuci ma ingrozesc asa ca pasul cel mare l-am facut de mult dar sunt perioade in care clachez ,doar sunt om
Evident ca nu am eu caderea de a-mi da cu parerea despre ce faci exact din punct de vedere al dietei, am zis-o mai mult ca un indemn sa iti analizezi comportamentul alimentar mai bine si sa vezi daca, in mod real, ai mancat ceea ce trebuie sau nu, pe perioade suficient de lungi cat sa genereze un rezultat.
Stiu ce spui, si mie peroadele acelea ale lunii imi aduc "o furie hormonala" teribila, dar treptat inveti sa recunosti asta, sa stii ca si teoretic, si practic, nu exista un motiv real de a manca dulce in cantitati mari, sa stii ca poti gusta, dar te si poti opri si, mai ales, sa stii cand ajungi sa folosesti faptul ca vine 'perioada" mai mult ca o justificare, cand de fapt nu e vorba efectiv de o necesitate a corpului, ci de o comanda data de creier etc.
Mie imi este foarte util un jurnal alimentar pe care il tin zilnic, pentru ca inainte se strecurau diverse din "te miri ce", care in cap nu pareau importante, insa pe hartie realitatea e mai mult decat evidenta.
Sper sa nu se inteleaga ca tot ce am spus am spus ca o atentionare sau cu ton dojenitor, a fost o reflectie, chiar daca in scris poate nu se intelege bine, intentia mea e doar sa schimb idei.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2193 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 12:18:58
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Evident ca nu am eu caderea de a-mi da cu parerea despre ce faci exact din punct de vedere al dietei, am zis-o mai mult ca un indemn sa iti analizezi comportamentul alimentar mai bine si sa vezi daca, in mod real, ai mancat ceea ce trebuie sau nu, pe perioade suficient de lungi cat sa genereze un rezultat.
Stiu ce spui, si mie peroadele acelea ale lunii imi aduc "o furie hormonala" teribila, dar treptat inveti sa recunosti asta, sa stii ca si teoretic, si practic, nu exista un motiv real de a manca dulce in cantitati mari, sa stii ca poti gusta, dar te si poti opri si, mai ales, sa stii cand ajungi sa folosesti faptul ca vine 'perioada" mai mult ca o justificare, cand de fapt nu e vorba efectiv de o necesitate a corpului, ci de o comanda data de creier etc.
Mie imi este foarte util un jurnal alimentar pe care il tin zilnic, pentru ca inainte se strecurau diverse din "te miri ce", care in cap nu pareau importante, insa pe hartie realitatea e mai mult decat evidenta.
Sper sa nu se inteleaga ca tot ce am spus am spus ca o atentionare sau cu ton dojenitor, a fost o reflectie, chiar daca in scris poate nu se intelege bine, intentia mea e doar sa schimb idei.
am inteles perfect si iti multumescsi da comanda vine de la creier cand imi vine in minte ca vreau ceva sunt ca un robot,sunt constienta ca nu vreau acel ceva dar ma duc si il i-au dupa o lupta crancena dusa in capul meu ,uneori rezist dar alteori nudesi mi-as dori din toata inima,sper ca de sapt viitoare cand imi intru in programul normal sa am timpul ocupat si sa nu ma mai gandesc la mancare,nu vreau scuze dar uneori e asa greu cand tu tre sa gatesti pt toata fam si sa te lupti cu poftele lor pe care le faci cu placere as vrea sa am puterea sa le fac ceva si eu sa nu gust............mai citesc si eu pe ici pi colo mai privesc la tv cate o emisiune si imi dau seama ca am o problema pe care tre sa o depasesc ..........oh doamne greu mai e !!!si mai vreu parerile tale,poate ca discutand mai mult cu reusesc sa imi revin iarasi la cea care am fost la inceputul dorintei mele de a schimba ceva in bine pt mine
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2194 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 13:19:09
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Buna Cristina!

Mare adevar graiesti.. Convietuirea cu parintii nu e ok de la o anumita varsta.. Mai ales ca eu m-am obisnuit cu un anumit ritm, cu obiceiurile mele.. Si e f greu acum sa fac lucrurile in stilul ei.. Dar acum s-au linistit treburile si ne intelegem.. Am sa o las in pace cand e nervoasa si gata..

Nici noi nu avem de gand sa locuim vrodata cu parintii, oricat de greu ar fi sa platesti chirie.. Nu stiu inca ce vom face cand va veni mama lui de tot in tara dar mai e pana atunci

Te-ai lasat de fumat? Nu-mi zi ca ai citit si tu cartea minunata
Eu ma lasasem la un moment dat dar mi-a fost frica s anu ma ingras si m-am reapucat.. Nu fumez f mult, juma de pachet pe zi, uneori chiar mai putin, dar nu am inca motivatia sa ma las..

Tu ce mai faci? Ai inceput scoala?

Daaa, m-am lasat de fumat, dar nu cu acea carte minune, desi mi-a fost indelung recomandata. M-am lasat pentru ca cochetam de mult cu ideea, sotul meu se lasase deja de cateva luni bune si mi-am dorit sa o fac si eu. La mine faza aia cu banii, cu sanatatea ... nu prea a mers! Dar au contat mult rugamintile fierbinti ale copiilor, care de ceva vreme incercau sa ma convinga ca nu e bine, ca voi muri mai repede daca fumez, ca nu o sa apuc sa imi vad nepotii... din astea. Santaj sentimental! Mi-a prins bine, pentru ca m-a motivat.
M-am lasat chiar la scoala, acolo unde imi era cel mai greu sa ma abtin. Mi-am spus ca, daca rezist cateva pauze fara tigari, voi reusi. Si asa a fost! Doamne ajuta!
Pur si simplu vine o vreme potrivita pentru asta, cand ti se pare firesc sa faci asa si nu altfel... Asa a fost la mine si cu fumatul, si acum, cu aceasta schimbare de perspectiva asupra alimentatiei.
Acum ma simt mai usoara, mai libera, miros mai bine, simt gusturile mai bine, respir mai usor, nu mai gafai cand urc scarile... si as mai putea adauga cateva beneficii. Eu am si niste probleme de hipertensiune arteriala si acum s-au mai ameliorat si ele... deci, numai de bine.
Da, m-am ingrasat 4 kg in 4 luni de cand nu mai fumez. Am citit ca e si normal sa se intample asta, dar numai pe o perioasa scurta de timp. Deja am dat jos 3 dintre ele in 2 saptamani. Asa ca se merita.
Am fost la scoala ieri, iar de luni reincepem munca every day. Asta inseamna trezit foarte devreme si tot tacamul. Era inevitabil... nu ma plang. Numai ca va fi mai greu cu meniurile, pentru ca nu voi mai avea atata timp pentru gatit. Ma voi adapta la noul program, asta e!
Bye-By, Clau!! Be happy!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2195 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 18:49:44
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Eu am inceput sa nu o mai bag in seama, pe mama ))
plec si o las turuind!!!
Te pup nebunel....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2196 (permalink)  
Vechi 29 aug 2012, 20:34:47
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Cat am convietuit am avut cam aceleasi probleme de comunicare cu mama, ca mai toata lumea. Dar acum, adica de mai bine de 12 ani, de cele mai multe ori mi-e dor sa stau de vorba cu ea, ma bucur enorm cand vine pe la noi si ramane cateva zile.

O sa vina si pentru voi vremea cand relatia cu mama se va imbunatati simtitor doar prin schimbarea frecventei cu care va vedeti. Ascultati una mai trecuta prin viata!

Puuup you!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2197 (permalink)  
Vechi 30 aug 2012, 04:33:02
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2198 (permalink)  
Vechi 30 aug 2012, 07:06:03
Puffoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


) Refuleaza bre cat vrei.. Da' socra-ta ce probleme are? E din aia artagoasa care se ia de tine din orice? Care e problema ei??
Ea nu stie ca nu trebuie sa te stresezi acum??? Face rau la bebe..
Ochii care nu se vad.... inseamna ca au fost scosi
E salbatica si antisociala... si sunt sigura ca nu ma place.. asta oricum nu ma intereseaza ca doar fii-su tre sa ma placa
Femeia nu stie de gluma.. si orice vorba o interpreteaza. O doare-n dos de faptu ca-s gravida... eu vineri noaptea am stat pana la 3 cu o prietena sa fac pregatiri... iar ea si cumnatele mele s-au culcat de la 11:30 iar a doua zi de dimineata doamnele s-au trezit si s-au facut frumoase ( tot urate au fost) si eu faceam curat.
Oricum am sa ma razbun.. am 3 cumnate nemaritate
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Puffoasa; 30 aug 2012 at 07:12:28.
  #2199 (permalink)  
Vechi 30 aug 2012, 07:38:25
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

neata
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2200 (permalink)  
Vechi 30 aug 2012, 09:55:30
Twisty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna!
Ce mai faci?Cum mai e viata ta?


__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole