Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #13701 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 15:34:13
Twisty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!
  #13702 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 20:34:16
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Seara buna, dragelor!!Va scriu cu o mana, cu cealalta ma tin de birou sa nu ma rostogolescRad dar nu e rasul meu!Sa va spun de cantar?CIca 78,6)Sa fie,sa nu fie?Eu tind sa cred ca nu!Totusi mai, 5 kile in aproape 3 saptamani?Cu toate ca am mancat, m-am pus in cap rau de tot, ca sa spun asa, dar in halul asta sa ma fiingrasat?
Pozele de la revelion intr-adevar arata o Diana asa rotunda si uratica....Am de gand sa le sterg)
Acum sunt cumintica, dupa ce toata ziua am stat cu botul in prajituri, beau un ceai verde si ma gandesc la ziua d emaine,la plecarea de la work merg la market sa fac provizii sanatoase si usurele, am nevoie de lapte, iaurturi,legume si ceva carne de pui, gata cu mancarurile grele!Pe asta am sa o pot face dar cum fac sa ma misc la sport?Cum fac sa las lenea si oboseala deoparte?Ca nu imi mai revin o data din oboseala asta, am tinut-o tot in partyuri si nopti pierdute si sunt nedormita Si cand ma gandesc la sport imi vine sa plang!
Am si o oarecare melancolie, specifica acestei perioade, an de an sunt asa, datorita trecerii sarbatorilor, s-a dus magia, zilele alea asa frumoase, pregatiri, atmosfera de vis, in curand strang si bradutul, se duce si zapada si....gata....pana la anul ciuciu zapada si sarbatoriAr mai fi lipsit sa plec la camin, la facultate, cum era pana acum, ca deveneam emo,clar
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
niculina04 (03 ian 2013), Rallara (03 ian 2013)
  #13703 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 20:47:09
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Seara buna, dragelor!!Va scriu cu o mana, cu cealalta ma tin de birou sa nu ma rostogolescRad dar nu e rasul meu!Sa va spun de cantar?CIca 78,6)Sa fie,sa nu fie?Eu tind sa cred ca nu!Totusi mai, 5 kile in aproape 3 saptamani?Cu toate ca am mancat, m-am pus in cap rau de tot, ca sa spun asa, dar in halul asta sa ma fiingrasat?
Pozele de la revelion intr-adevar arata o Diana asa rotunda si uratica....Am de gand sa le sterg)
Acum sunt cumintica, dupa ce toata ziua am stat cu botul in prajituri, beau un ceai verde si ma gandesc la ziua d emaine,la plecarea de la work merg la market sa fac provizii sanatoase si usurele, am nevoie de lapte, iaurturi,legume si ceva carne de pui, gata cu mancarurile grele!Pe asta am sa o pot face dar cum fac sa ma misc la sport?Cum fac sa las lenea si oboseala deoparte?Ca nu imi mai revin o data din oboseala asta, am tinut-o tot in partyuri si nopti pierdute si sunt nedormita Si cand ma gandesc la sport imi vine sa plang!
Am si o oarecare melancolie, specifica acestei perioade, an de an sunt asa, datorita trecerii sarbatorilor, s-a dus magia, zilele alea asa frumoase, pregatiri, atmosfera de vis, in curand strang si bradutul, se duce si zapada si....gata....pana la anul ciuciu zapada si sarbatoriAr mai fi lipsit sa plec la camin, la facultate, cum era pana acum, ca deveneam emo,clar
Am venit honey...
Vai ce praf sunt si eu... am avut o zi de-a dreptul "puscata"

De azi trebuia sa incep SB si Ripped. Si de vreo ora doua am mancat fructe si acum de 5 minute o portie de paste cu branza ca i-am facut lui Liviu si nu m-am putut abtine sa nu infulec si eu... Bine ca nu e seara!!

Si stai... la sport... de la 5 vreau sa ma apuc... adica de 3 ceasuri... si in sfarsit, la 8 m-am apucat... vai asa nu aveam chef Dia... Si m-am si oprit din facut... ca niciodata... nici nu stiu daca am mai facut din-astea, poate o data... Sunt praaaf, si psihic la fel, sunt in PMS pana in gat, sunt nervoasa de imi vine sa ma dau cu capul de pereti... am baut azi si 2 ceaiuri laxative care nici macar nu si-au facut efectul inca dar care m-au balonat horror si mai ma taie si cate un junghi asa sa fie totul complet... Asadar dieta ioc, sport ioc... Eu am pus 2.5 kg. Si ma simt ca o balena... burtocul e la loc.

Mesajul tau e asa de dragut, vai ce dor mi-a fost sa te citesc, abia am asteptat sa vii. La faza cu rostogolitul am ras cu voce tare
Si sms-ul a fost funny as hell
Uff... vai de capul nostru...
Nu ne mai combinam la ceva Dienut?
Hai sa pun in functiune si cartela mea verde... ca doar nu am luat-o degeaba. Inca nu am decodat tel, tu cum stai cu min/sms pe cartela?
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
happygirldiana (03 ian 2013)
  #13704 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 20:49:28
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna seara domnitami-a fost dor de tine
Te petrecusi?felicitari,nu o faci de multe ori asa ca meritai.............sigur cantarul e stricats-au ai acumulat multa apa de la nehidratare,iti spun eu care in perioada de varf a sarbatorile (nu au tinut decat 2-3 zile de Craciun si la fel de Rev)am uitat sa mai beau apa
Auzi la ea sa le stergidar unde sunt pozele alea cu dolofanelul Dienush sa le vedem
La capitolul sport greu ma urnii si eu azinu am facut de duminica si am de recuperat inca 3 zile sa termin cele 4 sapt cu Carmencita si apoi sa vad pe ce ma axez sau poate le reiau
In mesajul anterior ziceai ca o sa te schimbi anul asta,sau doar culoarea parul naravul ramanesunt sigura ca revii pe fagasul normal dupa ce iti odihnesti corpul in deajuns
Hai optimism in forta si trage tare la sport ,nu in fiecare zi pt ca te exrtenuezi.......sfarsim prin a spune .....cu rabdare treci marea si oceanul pana la mine asa ca doucement madameservici usor
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
happygirldiana (03 ian 2013)
  #13705 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 20:52:00
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna seara dragele mele
Eu ca am 77 ce sa mai zic? Tinand cont ca in vara aveam 70...deh o sa trec eu si peste asta

__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Creatsa:
happygirldiana (03 ian 2013), Rallara (03 ian 2013)
  #13706 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 20:53:02
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

p.s de fapt o sa trecem toate
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Creatsa:
happygirldiana (03 ian 2013), niculina04 (03 ian 2013)
  #13707 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:00:57
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Am venit honey...
Vai ce praf sunt si eu... am avut o zi de-a dreptul "puscata"

De azi trebuia sa incep SB si Ripped. Si de vreo ora doua am mancat fructe si acum de 5 minute o portie de paste cu branza ca i-am facut lui Liviu si nu m-am putut abtine sa nu infulec si eu... Bine ca nu e seara!!

Si stai... la sport... de la 5 vreau sa ma apuc... adica de 3 ceasuri... si in sfarsit, la 8 m-am apucat... vai asa nu aveam chef Dia... Si m-am si oprit din facut... ca niciodata... nici nu stiu daca am mai facut din-astea, poate o data... Sunt praaaf, si psihic la fel, sunt in PMS pana in gat, sunt nervoasa de imi vine sa ma dau cu capul de pereti... am baut azi si 2 ceaiuri laxative care nici macar nu si-au facut efectul inca dar care m-au balonat horror si mai ma taie si cate un junghi asa sa fie totul complet... Asadar dieta ioc, sport ioc... Eu am pus 2.5 kg. Si ma simt ca o balena... burtocul e la loc.

Mesajul tau e asa de dragut, vai ce dor mi-a fost sa te citesc, abia am asteptat sa vii. La faza cu rostogolitul am ras cu voce tare
Si sms-ul a fost funny as hell
Uff... vai de capul nostru...
Nu ne mai combinam la ceva Dienut?
Hai sa pun in functiune si cartela mea verde... ca doar nu am luat-o degeaba. Inca nu am decodat tel, tu cum stai cu min/sms pe cartela?
Ma bagarati in ceatace dadu mama peste voi?hm.....eu cred ca de la tete(nu gasii e-ul ala cu palarie) va pleaca tot,calmati-va si apoi o sa aveti spor..........Ralucel si eu ieri noapte la 12h cand am bagat cred ca 700 calorii in 20 min ma gandeam la tine "ea poate ,eu de ce nu pot"si mai infulecam ceva cert este ca pana la 13h azi nu-mi trebui manacare.............haideti fetelor ca se poate,va si sunt alaturi de voi orice ar fi.........unirea fortelor malefice impotriva kg
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Creatsa (03 ian 2013), happygirldiana (03 ian 2013), Rallara (03 ian 2013)
  #13708 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:14:32
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Ma bagarati in ceatace dadu mama peste voi?hm.....eu cred ca de la tete(nu gasii e-ul ala cu palarie) va pleaca tot,calmati-va si apoi o sa aveti spor..........Ralucel si eu ieri noapte la 12h cand am bagat cred ca 700 calorii in 20 min ma gandeam la tine "ea poate ,eu de ce nu pot"si mai infulecam ceva cert este ca pana la 13h azi nu-mi trebui manacare.............haideti fetelor ca se poate,va si sunt alaturi de voi orice ar fi.........unirea fortelor malefice impotriva kg
Super tare Niculici
Nu, ca sunt ok... numai sunt nervoasa ca azi nu mi-a iesit ce mi-am propus, nici tu sport, nici dieta... si sunt si cu sindromul dinaintea rusilor... si nu am dispozitie buna... dar trece... pana in 10 ma suportati voi cumva.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
niculina04 (03 ian 2013)
  #13709 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:16:14
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Am venit honey...
Vai ce praf sunt si eu... am avut o zi de-a dreptul "puscata"

De azi trebuia sa incep SB si Ripped. Si de vreo ora doua am mancat fructe si acum de 5 minute o portie de paste cu branza ca i-am facut lui Liviu si nu m-am putut abtine sa nu infulec si eu... Bine ca nu e seara!!

Si stai... la sport... de la 5 vreau sa ma apuc... adica de 3 ceasuri... si in sfarsit, la 8 m-am apucat... vai asa nu aveam chef Dia... Si m-am si oprit din facut... ca niciodata... nici nu stiu daca am mai facut din-astea, poate o data... Sunt praaaf, si psihic la fel, sunt in PMS pana in gat, sunt nervoasa de imi vine sa ma dau cu capul de pereti... am baut azi si 2 ceaiuri laxative care nici macar nu si-au facut efectul inca dar care m-au balonat horror si mai ma taie si cate un junghi asa sa fie totul complet... Asadar dieta ioc, sport ioc... Eu am pus 2.5 kg. Si ma simt ca o balena... burtocul e la loc.

Mesajul tau e asa de dragut, vai ce dor mi-a fost sa te citesc, abia am asteptat sa vii. La faza cu rostogolitul am ras cu voce tare
Si sms-ul a fost funny as hell
Uff... vai de capul nostru...
Nu ne mai combinam la ceva Dienut?
Hai sa pun in functiune si cartela mea verde... ca doar nu am luat-o degeaba. Inca nu am decodat tel, tu cum stai cu min/sms pe cartela?
Ralucel
Nici nu stiu cu ce sa incep!Cuc artela e bine, pana pe 26 am sms nelimitate, dar pe urma sa vad de unde scot bani sa reincarc.Ma descurc eu, neaparat!Mai ales ca acum trebuie, e necesar,avand in vedere ca o sa incep iar sa fiu stresanta cu mesajele, cu sustinere si suport

E bine macar ca tu ai inceput cu sportul,chiar daca ai dat rateu Eu nici macar nu m-am gandit la asta
Tu...nu imi spune de kilograme ca imi venea sa mananc cantarul ala (vezi ca tot la mancare imi sta bibilica? )
Ce sa zic de combinare, eu m-as combina la ceva, as vorbi cu un drujbier sa vina sa ma decupeze oleaca, mare nevoie ar fiDar cum nu se poate....Nu stiu ce sa punem la cale, nu stiu incotro sa o mai luam si ce cale sa adoptam,speram ca ai tu un planMa tot gandesc la SB dar nu stiu daca pot sa il tin, parca mi-e teama de ceea ce se numeste "dieta"
Iar la sport...Eu sunt codasa rau!Sunt restanta cu 5 zile de level 2 si tot level 3 la Shred!Nu stiu cum sa fac, sa continui de unde am ramas, ca tot conteaza acolo miscarea,sau sa iau de lacapat?Sau sa incerc altceva?

SI eu ti-am dus dorul,scumpica!M-am gandit la tine in permanenta, am avut doua zile in care mi-am cautat disperata telefonul, Dumnezeu stia pe unde e, il gasii acum, ratacit pe fundul gentii,gemea si el, era descarcat
Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Buna seara domnitami-a fost dor de tine
Te petrecusi?felicitari,nu o faci de multe ori asa ca meritai.............sigur cantarul e stricats-au ai acumulat multa apa de la nehidratare,iti spun eu care in perioada de varf a sarbatorile (nu au tinut decat 2-3 zile de Craciun si la fel de Rev)am uitat sa mai beau apa
Auzi la ea sa le stergidar unde sunt pozele alea cu dolofanelul Dienush sa le vedem
La capitolul sport greu ma urnii si eu azinu am facut de duminica si am de recuperat inca 3 zile sa termin cele 4 sapt cu Carmencita si apoi sa vad pe ce ma axez sau poate le reiau
In mesajul anterior ziceai ca o sa te schimbi anul asta,sau doar culoarea parul naravul ramanesunt sigura ca revii pe fagasul normal dupa ce iti odihnesti corpul in deajuns
Hai optimism in forta si trage tare la sport ,nu in fiecare zi pt ca te exrtenuezi.......sfarsim prin a spune .....cu rabdare treci marea si oceanul pana la mine asa ca doucement madameservici usor
Seara buna,mamica draga!Si mie mi-a fost dor de tine,Niculi drag!
Da,da, stiu ce ziceam in mesajul anterior!Nu am renuntat si nu mi-am scos din minte ce am spus acolo, dovada si faptul ca sunt hotarata sa o iau din loc!Nu imi schimb doar culoarea parului,am de gand sa reusesc!Dar stiit u, inceputul e greu!Mai ales dupa asa sarbatori!
Crede-ma ca poze nu vrei sa vezi!Eu m-am sitmit extraodinar la revelion, ba chiar ma credeam sexi in tinuta respectiva dar cand am vazut pozele..... Mama, mama, teroare, sunt groaznica!
Doucement, mon amour, doucement!Incetul cu incetul se fabrica otetul!
Ia zi tu, cate kile ai la bagaj,dupa sarbatori?
Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Buna seara dragele mele
Eu ca am 77 ce sa mai zic? Tinand cont ca in vara aveam 70...deh o sa trec eu si peste asta

Eh, grase si frumoase, Lavi,asa-i?)Ca parca prea eram stravezii, ne-am gandit s amai mancam un pic sa ne revenim la culoare)
Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
p.s de fapt o sa trecem toate
Bine zici acolo!
Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Ma bagarati in ceatace dadu mama peste voi?hm.....eu cred ca de la tete(nu gasii e-ul ala cu palarie) va pleaca tot,calmati-va si apoi o sa aveti spor..........Ralucel si eu ieri noapte la 12h cand am bagat cred ca 700 calorii in 20 min ma gandeam la tine "ea poate ,eu de ce nu pot"si mai infulecam ceva cert este ca pana la 13h azi nu-mi trebui manacare.............haideti fetelor ca se poate,va si sunt alaturi de voi orice ar fi.........unirea fortelor malefice impotriva kg
Unirea, unirea!Nici nu ma gandesc la altceva!Iti dai seama ca suntem dezamagite, desi nu avem de ce, ca ne-am facut-o c gura noastra, dar deh, acum incepe munca!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13710 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:31:04
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Super tare Niculici
Nu, ca sunt ok... numai sunt nervoasa ca azi nu mi-a iesit ce mi-am propus, nici tu sport, nici dieta... si sunt si cu sindromul dinaintea rusilor... si nu am dispozitie buna... dar trece... pana in 10 ma suportati voi cumva.
Si eu sunt cu sindromul ala dar de aseara de cand am inceput sa beau calciu ma simt un pic mai bine...........azi am mancat cu sila parca toata mancare e stricatacred ca m-am stricat de ieri noapte cand am mancat 10 ardeiasi iuti ca foculsi niste usturoi ca sa fie tacamul complet apoi am dres totul cu o bucata mare de tort
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole