Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #7711 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 08:51:50
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Am stat departe de forum exact 45 minute..ca ma tot gindeam..oare ce o face Dienuta mea...spor sa ai iubita in tot ceea ce-ti propui..acum..pot sa dau inainte cu curatenia,nu?Te pupacesc muuult de tot..imbratisari
Scumpa mea, Ella Ce draguta esti!AM intrat si eu pe aici, nu am ajuns inca pe la toate slabutele....Eram pe drum
Da,iubita mea, da-i inainte cu curatenia, ca te ajung si eu!Multumesc,Ella, din suflet!
Spor la treaba!Poate te gasesc deseara pe aici,sunt la serviciu si e ceva mai mult timp pentru taclale
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7712 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 08:56:36
bellajane's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana


Buna dimi Diana!
Sa ai o zi frumoasa...si spor la ce faci! popici
  #7713 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 08:59:12
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de bellajane Vezi mesajul

Buna dimi Diana!
Sa ai o zi frumoasa...si spor la ce faci! popici
Multumesc, draguta blonduta
Si tie la fel, sa ai o zi minunata!Spor la treburi si la dieta
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7714 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 09:27:49
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Si uite cum intr-o ora si jum de cand am intrat aici nu am reusit decat sa le spun "buna dimineata"fetelor, in casutele lor si atat....As mai staaa, as mai sta cu eleee, dar nu pot......Geamurile nesterse ma striga, gresia nespalata tipa, perdelele nepuse la ferestre ma asteapta, asa ca....acum trec la treaba.Muzica la maxim,dispozitie si la treaba!Dupa asta, nu ma rog decat sa mai am energia necesara pentru TF.E musai!Dar pentru EZ Class 55.Pentru ca doar ala imi place, e singurul care sincronizeaza imaginea cu sunetul,celelalte nu fac asta si nu se potrivesc pasii pe muzica....Poate doar la mine e asa, dar ma enerveaza

Gata, ca iar ma intind!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7715 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 10:13:46
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Neata,dragelor!!!Ui,m-ati vizitat Ce dimineata frumoasa!M-am trezit bine, e ok deocamdata Aseara am ajuns acasa, am facut un dus si am trecut direct la pat!Super bine a fost!Astazi m-am trezit la 8:30Am baut un suc natural si am mancat 2 rulouri cu vanilie, am cumparat aseara cu iubi, am zis ca imi fac pofta de dimineata, nu sunt nici frustrata ca le am in casa si nici nu ma afecteaza prea tare.
Ma pierd olecuta pe aici, cu voi, va mai citesc, va mai vizitez, apoi trec la curatenie, mai am camera noastra si bucataria.Baia o voi lasa pentru maine.Trebuie sa si gatesc putin sa aiba puiu ce papa cand vine acasa

Acu'...cu tigarile, ce sa zic...Mi-au stricat rau de tot ziua ieri, pacat,pentru ca aveam buna dispozitie in prima parte a zilei.Asa ca am hotarat asa:incerc sa le imputinez in prima faza, incerc sa nu mai fumez de plictiseala,asta e marea problema.O sa fumez doar atunci cand chiar am pofta de una.Si pe parcurs o sa le raresc in asa fel incat o sa renunt pana la urma....Vedem,pe viitor , cum o sa fac.Cert e ca pentru inceput o sa le reduc drastic.

Ieri am avut o zi cam urata din punctul de vedere al caloriiloe, am avut cam multe,prea multe as spune,dar astazi va sta cu totul altfel situatia.Incerc sa nu ma mai panichez in orice situatie si sa dau cu nasul in mancare.O sa iau totul cu calm, o sa tratez totul mai relaxata si o sa ma mentin pe drumul cel corect.

Toate astea fiind spuse, va pup pe fiecare in parte si va doresc o zi minunata si insorita, asa cum sunteti voi, slabute dragi din viata mea!
Mai Dienush dragalash!
Ce scumpa si draga imi esti tu!
Zau ca e o placere sa te citesc si imi vine sa te strang in brate!

Parerea mea e ca ieri te-ai stresta prea tare apropo de meniu, de ceea ce ai mancat.. Nu mi se pare ca afost asa de grav, cum zicea si Ralu.. Ce mare branza ca ai mancat niste carne?
Ei fas! Doar nu vrei sa faci fotosinteza de-acuma )

Ce tare faza cu "boracii", asa le zic si eu.. Lasa ca tu mai ai timp sa ii faci.. La mine cam bate ceasul Dar nu ma grabesc, ca am barbat tanar si viril )

Cu tigarile zic eu ca ai luat o decizie f buna sa nu mai fumezi de plictiseala.. Fumeaza una dimineata la cafea sau doua daca vrei tu, ca de cafea cu tigara merg uns, apoi mai fumezi una dupa masa.. Si una seara, cu iubi si gataaa!
Sunt de acord cu Codris in ceea ce priveste semintele, au grasimi bune si mananci din alea fara sare. Eu sunt mare fan seminte si mai rau e ca imi plac alea cu multa sare de-mi face bot de maimuta batuta cu lopata in gura

Cred ca ai fugit deja la curatenie.. Eh las ca revii tu!

Te pup dulcel si sa ai mult spor si voie buna! Mpuaaaah!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7716 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 12:44:38
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Diana! Am venit si eu la tine! Eu mi-am facut portia de sport la care m-ai provocat in jurnalul meu, deci te astept cu portia ta de sport! Altfel ne certam.

Sa ai o zi buna, in ciuda programului incrcat si a muncilor obositoare in casa. Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7717 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 13:46:24
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

salut D ,ce harnicuta poti sa fieu sunt rupta de somndar am painica in cuptor si tre sa stau dupa ea(prefer sa fac decat sa cumpar).........sa ai spor in continuare
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7718 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 13:58:13
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana



Buna Dienush scump,

Am trecut sa-ti dau un pupic dulce de tot ca-mi lipsesti tare mult....sper sa recuperez timpul pierdut si sa intru mult mai des de aici inainte.....trebuie sa-mi fac timp....sa va fiu alaturi tuturor....oricum vreau sa-ti spun ca sunt tare mandra de tine....imi tii locul foarte bine si te ocupi de fete atunci cand nu sunt eu pe aici....stiu ca impreuna dam un randament si mai bun....dar ce sa-i faci.....este treaba multa in perioada asta...
Vad ca te-ai apucat si tu de curatenie generala....asa ca-ti doresc sa ai mult spor....

Ai grija de tine draga mea!
Pup dulce!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7719 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 19:19:32
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Mai Dienush dragalash!
Ce scumpa si draga imi esti tu!
Zau ca e o placere sa te citesc si imi vine sa te strang in brate!

Parerea mea e ca ieri te-ai stresta prea tare apropo de meniu, de ceea ce ai mancat.. Nu mi se pare ca afost asa de grav, cum zicea si Ralu.. Ce mare branza ca ai mancat niste carne?
Ei fas! Doar nu vrei sa faci fotosinteza de-acuma )

Ce tare faza cu "boracii", asa le zic si eu.. Lasa ca tu mai ai timp sa ii faci.. La mine cam bate ceasul Dar nu ma grabesc, ca am barbat tanar si viril )

Cu tigarile zic eu ca ai luat o decizie f buna sa nu mai fumezi de plictiseala.. Fumeaza una dimineata la cafea sau doua daca vrei tu, ca de cafea cu tigara merg uns, apoi mai fumezi una dupa masa.. Si una seara, cu iubi si gataaa!
Sunt de acord cu Codris in ceea ce priveste semintele, au grasimi bune si mananci din alea fara sare. Eu sunt mare fan seminte si mai rau e ca imi plac alea cu multa sare de-mi face bot de maimuta batuta cu lopata in gura

Cred ca ai fugit deja la curatenie.. Eh las ca revii tu!

Te pup dulcel si sa ai mult spor si voie buna! Mpuaaaah!
Clau, cat am putut sa radAuzi, bot de maimuta batuta cu lopata in guraDar sa stii ca si mie imi plac semintele alea, prefer Nutline,cu sare, ca au cele mai putine calorii, parca vreo 273/100 gr.deci iti dai seama cum bag cand am pofta

Sa stii tu,scumpica, chiar m-am stresat cam degeaba, prea mult "sparnau" cum spun bunicii mei, am facut, m-am cam crizat pentru ca nu prea mai respect meniurile de regula si ieri chiar m-am suparat pe mine.Si mai era si faza cu tigarileCu un om nefumat niciodata sa nu te puiAzi a fost bine, am fumat 2 de dimineata pana pe la 14,cand a venit iubi,iar pentru astaseara si noaptea asta am 4Dar nu e un pachet,asa-i?De plictiseala nu voi mai fuma,clar, sa simt ca imi arde gatul si atunci ii dau foc

Ooo,da, boraciiIeri am plecat lipsita de vlaga de la serviciu, fara pic de energie si au stat aici doar 3 ore.Dar au fost maximi in alea trei ore.Vajaiau creierasii mei

Am facut curatenie in camera noastra si bucatarie, dar am avut niste nervi pe geamuri...S-au sters mai rost ca niciodata!Niste dare imenseeeeee!Unde mai pui ca pe unul nici nu l-am sters pentru ca nu se deschide geamul din cauza coltarului,trebuie intai sa demontez coltarul,sa deschid geaamul si apoi sterg,maine ii e randul!

Noroc ca am terminat relativ repede,am si dormit,am picat rupta

Pups pentru tine, Claudici scump!
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Diana! Am venit si eu la tine! Eu mi-am facut portia de sport la care m-ai provocat in jurnalul meu, deci te astept cu portia ta de sport! Altfel ne certam.

Sa ai o zi buna, in ciuda programului incrcat si a muncilor obositoare in casa. Pupici!
Simi,am imprsia c ava iesi galceava)Am avut destula treaba iar cand am terminat-o am cazut lata...Initial am vrut sa stau in pat de la 3 jum la 4,dar am adormit pana la 6:20, am fost in criza de timp si nici pe cap nu m-am spalat, doar dus simpluNici nu stiu cand m-am imbracat,machiat,etc...Asa ca azi....nema TF,desi eram chitita si hotarata sa il fac

Bate-ma, pedepseste-ma,dar eu tot mai energica si vioaie sunt acum,dupa ce am dormit!
Nu stiu cand naiba m-oi apuca si eu d esport cum trebuie si cand oi rezerva sieu timp mai mult pentru mine,sa fac ce imi place...Stiu ca o sa vina ziua aia

Pupici si de la mine!
Esti la Braila?SAu inca la Bucarest?
Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Buna Dienush scump,

Am trecut sa-ti dau un pupic dulce de tot ca-mi lipsesti tare mult....sper sa recuperez timpul pierdut si sa intru mult mai des de aici inainte.....trebuie sa-mi fac timp....sa va fiu alaturi tuturor....oricum vreau sa-ti spun ca sunt tare mandra de tine....imi tii locul foarte bine si te ocupi de fete atunci cand nu sunt eu pe aici....stiu ca impreuna dam un randament si mai bun....dar ce sa-i faci.....este treaba multa in perioada asta...
Vad ca te-ai apucat si tu de curatenie generala....asa ca-ti doresc sa ai mult spor....

Ai grija de tine draga mea!
Pup dulce!
Buna,Roxanel!Ma bucur sa vad ca imi mai scrii si mie din cand in cand, asa ma conving ca nu m-ai uitat
Mai,eu nu simt ca iti tin locul,nu as vrea sa asta, eu activez in comunitate ca si pana acum, atat ca,de cand cu petitia, am realizat ca sanatatea e cea mai importanta si alimentatia conteaza foarte mult si sunt hotarata sa indrum fiecare slabuta de aici care vrea sa tina fel si fel de cure "minune".Nu vreau sa iti tin locul, fiecare activeaza in felul ei in comunitate, cand am aplicat pentru experienta, nu am aplicat cu gandul de a ramane in locul vreunei slabute cat e ea plecata

Da,scumpa mea, am si terminat cu camerele si bucataria.Mai ramane baia si balconul,probabil maine le voi executaAbia astept sa termin, in urmatoarele libere ma voi ocupa de masa de Pasti,iar in acest weekend voi merge la tara, si la iubi si la mine,o sa imi vad parintii,in sfarsit!!

Te pupic, Roxanel, trec acum pe la tine
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7720 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 19:21:11
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
salut D ,ce harnicuta poti sa fieu sunt rupta de somndar am painica in cuptor si tre sa stau dupa ea(prefer sa fac decat sa cumpar).........sa ai spor in continuare
Niculici!Buna!!Si eu fac painica, din faina neagra, este atat de buna si sanatoasa!Chiar maine voi face una, cu seminte de in

Te pup, scumpica!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole