Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #7731 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:05:22
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Constiincioasa mica

Apropo de spalat vasele, sper ca folosesti manusi Trebuie sa avem manute frumoase... mie imi place sa spal vasele... tot timpul cand ma apuc de ele, imi starneste pofta sa ma apuc de curatenie... incep cu ele... apoi ma uit in dreapta, aragazul... daca el e curat pai si pe jos sa sterg umpic.. dar inainte sa dau cu aspiratorul... si uite asa incep o curatenie buna. De obicei vineri. Dar si cand le spal, parca fac eu un dus. Nu stiu cum de.

Odihnita, da, cunosc cuvantul... Am dormit si eu ca un prunc azi... Am scris in jurnal, asa mai cu paguba... vreo 3 ore cred ca am dormit, m-am trezit nauca la 7 ca nu imi venea sa cred Cam rar mai dorm dupa-amiaza. Acum voi sta de veghe cu cainii vecinilor si ne vom uita la luna Pai... nu a mers bine azi... la capitolul carti... si nici maine nu stiu cum voi invata pentru ca e ziua de curatenie... mai trebuie sa ma si epilez... sweet pain (dulce placere). Am gatit umpicut azi, mi-am facut iar sufleul de conopida Si... m-am mai uitat la cateva seriale, daca tot nu am avut spor... pai sa o fac lata ce Dumnezeu, nu?



Maine vine si L.
Nu folosesc manusi scumpica, ma deranjeaza, sunt incomodeFiecare cu piticul luiAsa fac si eu,zic ca spal vasele, in stanga aragazul, chiar de are doar o mica pata, il spal si pe el.Gresia parca nu luceste destul, o spal si pe ea.Ajung in bucatarie, aceeasi chestie.Si uite de-asta nu ma odihnescCa gasesc mereu ceva d efacut
Ai dormit si tu un picut, lasa ca iti face bine

Eh, tu esti fata desteapta, se prinde repede de tine invatatul,deci nu iti face probleme
Eu saptamana asta am renuntat la acea sweet pain, am apelat direct la lama pentru ca era urgenta, trebuia sa merg la consultatie si nu aveam timp de chin cu epilatorulSi cand ma gandesc la cum o sa creasca iar parul....Il fac suvite

Ah,sufletu de conopida Eu maine cred ca o sa fac sufleu de legume, mai fac si cu mix mexican, tare bun!Sau minisufleuri,ca asa haioase sunt

Eee, maine vine dragul tau, sunteti impreuna, petreceti timp impreuna,da?Lasi slabutele, ca destul de rar va vedeti...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7732 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:17:50
marinella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 dec 2010
Locaţie: Torino, Italia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 64kg
Mesaje: 254
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Pam pam!! A aparut si Marinela in peisaj! Poti sa crezi k am jumate de ora de cand citesc filele de jurnal pierdute? Se pare ca, in zilele acestea "a fost ceva in atmosfera"(stii tu..scuza cea mai buna! la cap alimentatie, am mai facut si eu gafe..astazi am fost mai atenta si mi-am pregatit si pachetel pe maine la servici, ca lipsa lui ma poarta prin magazine! Macar bine ca acul cantarului nu a mai urcat... a ramas la 67, in ciuda greselilor mele. Acum iar mi s-a pus un gargaune un cap si vreau sa vad 66 la cantar. Desi e cam imposibil in aceste doua saptamani... sambata primesc pachetel din Romania cu cozonaci si cine mai stie ce bunatati pe acolo. Daca nu slabesc in perioada asta, macar sa ma mentin iar dupa Paste, cumintenie! O sa vedem ce va fi, cu Doamne ajuta! Te pup, fi vesela!
__________________
Doctorul cel mai bun este cumpatul.http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tul-11275.html
marinella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2056 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1539 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1023 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7733 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:22:59
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de marinella Vezi mesajul
Pam pam!! A aparut si Marinela in peisaj! Poti sa crezi k am jumate de ora de cand citesc filele de jurnal pierdute? Se pare ca, in zilele acestea "a fost ceva in atmosfera"(stii tu..scuza cea mai buna! la cap alimentatie, am mai facut si eu gafe..astazi am fost mai atenta si mi-am pregatit si pachetel pe maine la servici, ca lipsa lui ma poarta prin magazine! Macar bine ca acul cantarului nu a mai urcat... a ramas la 67, in ciuda greselilor mele. Acum iar mi s-a pus un gargaune un cap si vreau sa vad 66 la cantar. Desi e cam imposibil in aceste doua saptamani... sambata primesc pachetel din Romania cu cozonaci si cine mai stie ce bunatati pe acolo. Daca nu slabesc in perioada asta, macar sa ma mentin iar dupa Paste, cumintenie! O sa vedem ce va fi, cu Doamne ajuta! Te pup, fi vesela!
Mari meu!!!Aparusi, fi-ti-ar nasu'afurisit, vagabontesti in ultimul timp
Lasa, scumpa mea, ca ne mentinem de PAsti, nici nu vreau sa aud iar de ingrasare
Ia-ti pachet la tine, nu cumpara din magazine, ca eu ieri asa am facut si am ales alimente naspa....Am avut o zi aiurea...Nimic nu e ca mancarea gatita de tine,de manuta ta

Si la mine e aiurea cu cantarul,desi la ticker am 71,8 cred ca am fost prea goala atunci,nu stiu sigur ca de cele mai multe ori imi arata 72,4,deci cred ca stagnez la 72,4 Mai las timp,sa ma lamureasca, ma cantaresc luni.Si daca face figuri tranzitul, trec pe Detoxicolon

Te pup si eu,gagica!Mai stai pe aici?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7734 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:25:30
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Nu folosesc manusi scumpica, ma deranjeaza, sunt incomodeFiecare cu piticul luiAsa fac si eu,zic ca spal vasele, in stanga aragazul, chiar de are doar o mica pata, il spal si pe el.Gresia parca nu luceste destul, o spal si pe ea.Ajung in bucatarie, aceeasi chestie.Si uite de-asta nu ma odihnescCa gasesc mereu ceva d efacut
Ai dormit si tu un picut, lasa ca iti face bine

Eh, tu esti fata desteapta, se prinde repede de tine invatatul,deci nu iti face probleme
Eu saptamana asta am renuntat la acea sweet pain, am apelat direct la lama pentru ca era urgenta, trebuia sa merg la consultatie si nu aveam timp de chin cu epilatorulSi cand ma gandesc la cum o sa creasca iar parul....Il fac suvite

Ah,sufletu de conopida Eu maine cred ca o sa fac sufleu de legume, mai fac si cu mix mexican, tare bun!Sau minisufleuri,ca asa haioase sunt

Eee, maine vine dragul tau, sunteti impreuna, petreceti timp impreuna,da?Lasi slabutele, ca destul de rar va vedeti...

Hei hei... ce pitic... detergentul strica pielea Dar da ca le gasesti incomode acum... ce sa zic
Ooo vad ca nu sunt singura cu activitate spontana declansata de spalatul vaselor

Paii... multu multu... dar daca nu pun osul, pot fi desteapta lui peste Dar esti o scumpa, mersi
Vai vai... epilatorul ala... as avea cateva cuvinte neortodoxe cu dedicatie speciala pentru el... mi-a cam distrus mie pielea domnul respectiv... si mi-a fost destul de greu sa imi treaca problema... bata-l grau'.

Sufleul de legume are aici reteta? Sa imi dai si mie linkul te rog Minisufleuri? Da, suna iammi si cred ca arata frumos asa, micute, in ce le faci?

Da, pe timpul weekendului intru cam putin
Dragostea va pluti in aer...

Scuze ca raspund mai greut, mai prind din urma si alte jurnalele.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Rallara; 05 apr 2012 at 22:27:31.
  #7735 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:31:09
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Hei hei... ce pitic... detergentul strica pielea Dar da ca le gasesti incomode acum... ce sa zic
Ooo vad ca nu sunt singura cu activitate spontana declansata de spalatul vaselor

Paii... multu multu... dar daca nu pun osul, pot fi desteapta lui peste Dar esti o scumpa, mersi
Vai vai... epilatorul ala... as avea cateva cuvinte neortodoxe cu dedicatie speciala pentru el... mi-a cam distrus mie pielea domnul respectiv... si mi-a fost destul de greu sa imi treaca problema... bata-l grau'.

Sufleul de legume are aici reteta? Sa imi dai si mie linkul te rog Minisufleuri? Da, suna iammi si cred ca arata frumos asa, micute, in ce le faci?

Da, pe timpul weekendului intru cam putin
Dragostea v-a pluti in aer...

Scuze ca raspund mai greut, mai prind din urma si alte jurnalele.
Mai stricate decat sunt mainile mele,nu cred ca se poateAm o problema cu mainile si tenul.Macar cu tenul s-a mai remediat, traisca Nidoflorul!Dar tot e de munca.Si il ingrijesc, nu stiu de ce arata asa.Ba stiu....tigarile

Ganduri si cuvinte neortodoxe am si eu pt epilator, dar din cauza durerii provocate, probleme nu mi-a facut,gen fire pe sub piele sau bubite.Mai iese cate un fir pe sub piele dar folosesc crema de galbenele, e altfel

Pai...sufleul ala de legume nu l-am adaugat aici, nu am avut timp sa il adaug,am adaptat dupa caloriile altei retete.Dar e simplu de facut:branzica(cam cat doresti tu,100-200 de gr), legumele congelate(o punga), ceapa tocata fin, un ou si voie buna!Amesteci toate ingredientele si le pui intr-o forma de copt, eventual cu hartie de copt.Minisufleurile la fel sunt facute, numai ca le coc in tavita d muffinsCand nu am ce face, ma apuc de migaleli din astea

Si eu sunt cu ochiul pe jurnaleASsa ca nu-i problema
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7736 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:41:25
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Mai stricate decat sunt mainile mele,nu cred ca se poateAm o problema cu mainile si tenul.Macar cu tenul s-a mai remediat, traisca Nidoflorul!Dar tot e de munca.Si il ingrijesc, nu stiu de ce arata asa.Ba stiu....tigarile

Ganduri si cuvinte neortodoxe am si eu pt epilator, dar din cauza durerii provocate, probleme nu mi-a facut,gen fire pe sub piele sau bubite.Mai iese cate un fir pe sub piele dar folosesc crema de galbenele, e altfel

Pai...sufleul ala de legume nu l-am adaugat aici, nu am avut timp sa il adaug,am adaptat dupa caloriile altei retete.Dar e simplu de facut:branzica(cam cat doresti tu,100-200 de gr), legumele congelate(o punga), ceapa tocata fin, un ou si voie buna!Amesteci toate ingredientele si le pui intr-o forma de copt, eventual cu hartie de copt.Minisufleurile la fel sunt facute, numai ca le coc in tavita d muffinsCand nu am ce face, ma apuc de migaleli din astea

Si eu sunt cu ochiul pe jurnaleASsa ca nu-i problema
Mda, cu fetisoara nici eu nu o duc prea bine... dar sa nu ne mai tot laudam...
Da, mie mi-au iesit! Bine ca tu nu ai treaba Crema de galbenele am folosit si eu, bine nu pe corp, ca imi obtura porii, dar asa pe maini iarna... e super. Are efect bun.
Suna bine mancarica, poate fac si eu. Ce legume congelate folosesti?
Eu nu cred ca mai stau, e destul de tarziu si daca dorm asa pe la ora asta, ma voi trezi pe la 9... o ora de evitat cum am ceva treaba maine
Te pup dulce
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7737 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:43:48
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Mda, cu fetisoara nici eu nu o duc prea bine... dar sa nu ne mai tot laudam...
Da, mie mi-au iesit! Bine ca tu nu ai treaba Crema de galbenele am folosit si eu, bine nu pe corp, ca imi obtura porii, dar asa pe maini iarna... e super. Are efect bun.
Suna bine mancarica, poate fac si eu. Ce legume congelate folosesti?
Eu nu cred ca mai stau, e destul de tarziu si daca dorm asa pe la ora asta, ma voi trezi pe la 9... o ora de evitat cum am ceva treaba maine
Te pup dulce
Orice leguma congelata dar preferatele mele sunt mixurile mexicaneUna bucata punga de amestec mexican si asta e mancarica
Pup dulce pentru Ralucelu' meu drag!!
Sa visezi frumos!Pe maine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7738 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:49:40
marinella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 dec 2010
Locaţie: Torino, Italia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 64kg
Mesaje: 254
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana


Acum fug la nani..de fapt eu "fug" de o ora la nani ca am si obosit!
Sa stii ca nici eu nu am un tranzit foarte reusit... am observat k in cele doua saptamani in care m-am jucat de-a dieta SB a fost mai ok... apoi am avut o alimentatie dezechilibrata si din nou un tranzit lenes. Si la cap hidratare am stat prost. Deci eu chiar merit batuta. Stii de ce? Ca eu chiar nu am probleme in a bea lichide, doar ca uit! Ma iau cu treaba si efectiv uit sa beau apa...
Te pupacesc!
__________________
Doctorul cel mai bun este cumpatul.http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tul-11275.html
marinella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2056 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1539 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1023 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7739 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 23:23:46
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de marinella Vezi mesajul

Acum fug la nani..de fapt eu "fug" de o ora la nani ca am si obosit!
Sa stii ca nici eu nu am un tranzit foarte reusit... am observat k in cele doua saptamani in care m-am jucat de-a dieta SB a fost mai ok... apoi am avut o alimentatie dezechilibrata si din nou un tranzit lenes. Si la cap hidratare am stat prost. Deci eu chiar merit batuta. Stii de ce? Ca eu chiar nu am probleme in a bea lichide, doar ca uit! Ma iau cu treaba si efectiv uit sa beau apa...
Te pupacesc!
Eh,eu nu uit, eu nu prea pot sa beau apa de aici de la munca, pute ,nu miroase urat.PuteeeeeIar acasa cand naiba sa mai beau daca dupa tura de noapte dorm sis unt adormita si cand nu dormLa mine era regula,2 l de lichide ii topeam.In ultimul timp cam greu cu asta....Si tot spun ca remediez situatia dar nu prea reusesc.Si maine e o zi...

Noapte buna,draguta!Pupicioi!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7740 (permalink)  
Vechi 06 apr 2012, 00:22:25
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Buna, Chriselle!Dap,sunt la serviciu....
Ei,as, avem pe naiba....E greu,tot mai greu..In vara se anunta ceva mai bine,dar deocamdata e jale
Tu ce mai zic?Deja iesisi?
Hei! M-am intors Credeam ca nu esti pe la calculator si ca esti ocupata Si am vazut ca era finala la o emisiune care imi placea si nu am rezistat tentatiei Era un fel de concurs - cel mai bun hairdresser din Marea Britanie. Si cand vine vorba de coafura, makeup, fotografie si design de orice fel in general ma simt inntr-o lume magica - devin ca un copil in cel mai mare magazin de jucarii si uit de tot ce e in jurul meu
Tu pana la cat ai tura astazi?
__________________
De vorba cu Mr. J
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole