Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #9301 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 09:22:59
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Tu de cate saptamani faci TF? Cat mai ai din cele 20 de saptamani? Am vazut ca tu faci si Zumba pe langa TF... Se vad rezultatele? ....de fapt, ce sa te intreb daca se vad rezultatele, ca e clar ca se vad ... arati super

Eu o tot tin cu sportul meu pe xbox, dar chiar trebuie sa-mi fac curaj pentru ceva mai strong

Nici eu nu stiu ce e Les Mills...poate ne lamuresc fetele
Se vad rezultatele in masa musculara! Si ma simt mai tonifiata. Si respir mai bine, si transpir mai mult, dar obosesc mai putin. E din ce in ce mai placut!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9302 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 09:37:45
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana



Te imbratisez cu drag Dia...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9303 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 10:45:50
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata ,Dyenus !
somn usor in continuare ,ne auzim mai tarziu !
te pup
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9304 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 11:06:27
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Buna dimineata ,Dyenus !
somn usor in continuare ,ne auzim mai tarziu !
te pup

Buna Diana!

Tot nu ne-am nimerit! Somn usor si o zi frumoasa!

Cum mai stai cu munca, dieta si sportul?

Eu cu dieta stau proooooost!
Dimineata simt nevoia sa mananc numai dulciuri, parca am innebunit!

Pup
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9305 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 11:44:38
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dragele mele, dupa cum ar spune Mirela Zeta in rolul Innei, la Mondenii Show: "O maga o maga o maga" (aka Oh,my God)
Ce de vizite,dragele mele!Imi umpleti sufletul!
Si acum sa trec la raspuns pana cand nu ma apuc de gatit ca ma prind printre oale pe aici si cine stie cand mai pot sta de vorba, desi nu o sa ies

Citat:
Anterior postat de Geanynna Vezi mesajul
buna dimi Diutza am vazut ca aseara au fost discutii aprinse aici, dar nu mai am rabdare sa le citesc pe toate sa vad ce ti-am scris ultima oara
cum esti? cum te simti?
sper ca esti mai bine cu moralul azi. nu fi trista, eu te sfatuiesc sa gandesti pozitiv. nimic nu dureaza o vesnicieasa cum si clipele frumoase trec repede, si cele grele vor trece o data !
Buna,Tina!
Neaaaah, nu discutii aprinse.Discutam, poate pare ca ne certam,dar nici gand. Daca parea ca o cearta eu si Simi urmam sa spunem una alteia"scuze daca te-am suparat sau daca ti s-a parut ca m-am exprimat aiurea bla bla bla" pentru ca mereu avem tendinta sa ne cerem scuze una alteia si sa credem ca ne suparam reciproc cand avem un subiect mai "asa"in discutie

Sunt convinsa ca vor trece si cele rele, de-asta nu imi fac griji si nu mai stau incruntata.Pentru ca stiu ca nu sunt singura, nu sunt "the only one"care are probleme si chiar si-asa o r sa se rezolve toate

Eu ti pup, fata draga!Sa ai o zi minunata!
Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Bonjour si de la mine, somn dulce pe mai tarziu, si zi-le la povestitori sa dea volumul mai incet daca ii apuca cheful de palavre.
Te pup, sa te odihnesti.
Ciao, Ralucel!
AM dormit si eu olecuta dar intens.De cand nu am mai spus asta,dar in 2 ore si cateva minutele am dormit bustean!Povestitorii au fost cuminti, iubi a plecat la munci iar sorela e la Craiova la examen.Deci liniste si pace

Pupici pentru Ralucel!

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul


Buna dimineata! Somnic usor draga!
Nu am apucat sa citesc tot jurnalul tau de ieri pana astazi, dar vad ca iar sunt lucruri tulburi...nu te mai necaji atat de toate cele. Te pup
Buna, Romi!
Nu sunt lucruri tulburi.Adica doar le discutam, dar nu le mai las sa ma doboare sau ma distruga psihic.Astea sunt, trec eleNu ma mai intristez si nu ma mai supar eu pentru orice, ce sens are?Viata e frumoasa chiar si cu micile probleme intampinate.Astea fac deliciul

Te pup,strumfico!Sa ai o zi buna!
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Si al meu s-a facut tot cam atat Dar mi-a spsu doctorul ca nu este obez inca
Si..matzucul este pentru Diana, daaaa?!?! Tie iti aduc altul
Pentru mine, pentru mine!Desi nu as tine un matzuc in casa, mi-e groaza de blana aia "cazatoare"Prefer papagalii si chiar azi am dus lupte de convingere cu iubi sa ne mai luam o nimfa, dupa ce ne-a murit Aki anul trecut in septembrieSper sa reusesc sa il conving
Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Asta nu ma impiedica sa ii fac comentariu, mai ales ca noi aici suntem slabute. Sa intre si el in gasca, nu?
Uf... Miti a mea e asa de slabuta saraca... ma chinui de atata vreme sa o ingras... Nu papa mult si basta. Si in weekend mergem la deparazitat. Mitzu ce face
Ralucel, mitzi a ta nu papa pentru ca vrea si ea sa fie o slabuta!Si?Ce?Te oftici?Pai ce, numai tu sa fii slabta, ea de ce sa nu se mentina siluet?Iaaaaaa......
Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Offff....si voi cum o sa va descurcati? Really...eu nu imi imaginez cum puteti sa supravietuiti. Sunt convinsa ca ii vor prelungi contractul pentru ca vor avea in continuare nevoie de oameni si iubi tau e muncitor



Si mie mi-e dor de iubi...locuim impreuna, dar ne vedem doar seara si doar putin pentru ca el are de invatat pentru un examen....dar sambata viitoare va scapa si we will be free
Miha, deocamdata ne descurcam binisor, adica am reusit sa agonisesc niste banuti pentru intretnerea pe luna iiunie iar acum ca sa pot gati ceva si sa putem manca nu am decat sa intru in banutii aia.EU sunt foarte calculata cu chestiile astea.De obicei am banuti pe iunie, sa zicem, iulie, fiecare cu rostul lui, am banuti de cheltuiala, de mancare, de hainute.Nu merge asa, oricum la mineDar acum pe bune ca nu mai am ce gati, nu mai m ce face si trebuie sa umblu la agoniseala de iunie.Sa vedem ce fac cand vin facturileNe descurcam noi!Pana atunci ia iubi salariul, s-or destepta totusi si ai nostri si ne-or da macar jum de salariu.....

Doamne ajuta sa il prelungeasca.A inceput contractul pe 30 aprilie si incepteaza in iulie.Sper sa fie bine si sa fie la fel de multumiti ca acum de el, in asa fel incat sa mearga cu el in continuare!

Astaseara si maineseara o sa petrecem si noi mai mult timp impreuna....Atat cat putem.Ca s-au gasit sa il mai lase azi pe tura de dupa-amiaza, iar maine il baga de dimineata ca se deschide supermarketul siau nevoie de oameni care au invatat foarte bine.SI uite asa, eu llibera, puteam sa petrecem timp impreuna ca er adupa-masa la serviciu,dar s-au revocat ordinele
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Este cuminte...are numai mancare de regim royal canin weight control/management. I-am dat o perioada mai lunga...Problema este cu hrana umeda...Nu ii iau dietetica si ii dau cate o lingurita dimineata si seara. As vrea sa nu-i dau deloc, dar nu am cu cine...mieuna pana nu mai poate...Este rau ca sta in casa, si singurul sport este alergatul cand se enerveaza pe mine
Asa, Romi!Tine-l la respect!Diet scrie pe el, ha?sa ii faci cont pe SLabuteAm vazut ca pe Facebook e la moda contul pentru animalul de companie
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Neata, Diana! Si, fetelor, ca e aglomeratie mare pe aici, ca de obicei!

Suna bine planul de sport, si eu am pauza la tf, dar am de recuperat o zi de saptamana trecuta, deci am si azi program!

Les Mills ce e? Am cautat pe youtube si am gasit multe filmulete cu instructori diferiti, si pe torrent nu am gasit nimic care sa clarifice. Imi spune si mie cineva?

O zi buna sa ai Diana, sa nu vorbeasca prea tare sora si iubi Puuup!
Buna, Siminel drag!
Da, trebuie sa ma misc neaparat, doar asa fac cantarul sa se miste si elAsa ca sper sa avem spor amandoua

Les Mills e un program de aerobic minunat!Scoate untul din tine si apa din untE tare ritmat, muzica buna si energica!Pe torrentii astia cunosutir nu gasesti, doar pe unul rusesc, pe mine slabuta Cris(mutulica) m-a ajutat sa il gasesc.
Les mills e impartit in mai multe tipuri de aerobic: Body attack, Body combat, body pump, Body jam si parca atat. Attack si combat imi par mie cele mai frumoase, o sa le incerc ca de mult zic asta.
Sunt foarte mute filmulete, intr-adevar, cu antrenori diferiti!Dar cred ca eminunat programelul!Daca il fac azi revin cu pareri

Sa ai si tu o zi buna!
Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
G' morning, Codrina!

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul
Buna dimineata

Buna dimineata, Pufa!Asa am sa fac, i'll keep smiling!
Sa ai o zi buna,draga mea!
Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul


Te imbratisez cu drag Dia...
Buna, Gazulitza!Nu cred ca te-am prins pe aici...Iti doresc o zi buna si te imbratisez si eu cu acelasi drag si cu ganduri bune!
Pupici!Ne-om auzi mai pe seara!
Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Buna dimineata ,Dyenus !
somn usor in continuare ,ne auzim mai tarziu !
te pup
Pupici,Cretsush!
I'm up!Gata cu somnul trecem la bucatarit!

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna Diana!

Tot nu ne-am nimerit! Somn usor si o zi frumoasa!

Cum mai stai cu munca, dieta si sportul?

Eu cu dieta stau proooooost!
Dimineata simt nevoia sa mananc numai dulciuri, parca am innebunit!

Pup
Buna, Andre!Buna si aici!
Acum sunt pe aici, oi fi iesit tuAm dormit si eu vreo 2 ore, somn bun, intens.Acum trebuie s ama pun la gatit si printre [icaturi sa va vizitez si eu pe voi sa vad ce mai misca prin casutele voastre

Ce sa zic, draga mea, merge bine deocamdata.Se pare ca am gasit destula ambitie si vointa si am regasit perseverenta: ma misc, imi fac sportul.Adevarat, scapari mai am, in special dupa schimbul 3, dar incerc sa nu fac gafe prea mari!Ieri spre exemplu am scapat la paine alba.Zic eu ca e binsior avand in vedere ca in alte zile devoram 2 eugenii (a cate 4 bucati in pachet), ciocolata si chipsuri.
Pofta de dulce mai simt dar cred ca mai bine m-as invata cu ea sau as invata-o cu o lingurita de miere sau dulceata.CU fructe nu tine dupa turele de noapte.In alte situatii da, dar deupa schimbul 3 nu.

Te-ai gandit ca poti avea lipsa de crom?Poftele astea de dulce pot fi cauzate de lipsa de crom.Ia cauta tu detalii despre crom pilcolinat.AM mai vb eu despre el.Am avut mare incredere in el si mi-a facut foarte bine.Plus ca nu l-am luat de capul meu, l-am luat prescris de medic.

Trebuie sa iti gasesti, sa iti regasesti ambitia.!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9306 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 11:48:26
Geanynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 166cm, 61kg
Mesaje: 2.383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Nu mi s-a parut cearta deloc !
Iar asa cum zici, nu esti sigura care are greutati, asa ca stai calma. Poate a tale sunt o firimitura pe langa ale altora !
Te pup si capu' sus
__________________
Daca Vrei, Poti !
Jurnalul meu Geanynna
Geanynna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9307 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 11:50:54
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Geanynna Vezi mesajul
Nu mi s-a parut cearta deloc !
Iar asa cum zici, nu esti sigura care are greutati, asa ca stai calma. Poate a tale sunt o firimitura pe langa ale altora !
Te pup si capu' sus
tocmai de-asta nu imi mai bat capul,draga mealas'sa treaca. cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune

ce faci azi?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9308 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 11:58:21
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Mersi pentru clarificarile legate de les mills. Poate imi poti trimite si mie link-urile alea intr-un mesaj privat,sau...?

Spor la treaba, sa ai o zi frumoasa!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9309 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 12:03:20
Geanynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 166cm, 61kg
Mesaje: 2.383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

tocmai de-asta nu imi mai bat capul,draga mealas'sa treaca. cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune
ce faci azi?
Asa cum zici ! de acoooord ! sa se adune cat mai multe
In afara de faptul ca muncesc , ca in fiecare zi, cand ajung acasa am de facut un referat pe maine si apoi mai vedem ce permite timpul .
Abia astept sa scap de sesiune, disertatie, de statul asta in casa obligat-fortat. Vreau la aer, la soare, sa nu mai vad atatia pereti in jurul meu.
Tu cum iti petreci ziua libera?
__________________
Daca Vrei, Poti !
Jurnalul meu Geanynna
Geanynna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9310 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 12:06:29
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Spor la gatit ,eu astept sa vina mama cu pieptul de pui
pana atunci merg sa le gatesc ceva la ai mei

__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole