Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2441 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 21:32:17
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
... ce dumnezeu facem?? mai slabim noi la calendele grecesti!
Tre' sa nu ne lasam, asta este. E usor sa te lasi si se aduna Kilele dupa aia rapid. Eu am avut o perioada de carbs putini de tot si m-a dat peste cap in sensul ca am slabit dar m-a terminat psihic, mi-a lucrat la biluta un pic. Poa' sa te bage in depresii si e rau.

Acum mananc si carbs si de toate da' mai usurel asa, insa zi de zi. Voraba ta, daca ma apuca pofta de o inghetata o mananc si gata. Da' nu mare deci nu multa ci mai putin. Nu stiu, nu mai am acum vointa asa d-aia de nezdruncinat, parca nu mai am nici chef. Vreau sa slabesc ca sa nu ma mai doara spatele si gata. Ma doare in toc de cum arat in costum de baie ca ma duc la ocean rar, ma intereseaza sa ma simt bine cu spatele, per total etc.

Acum ca am mai puc un pic pe mine e nasol, ma face sa ma simt mai greoaie mai ales ca ma obisnuiesem iar pe la 74-75 si era misto.

Tre' sa ne mobilizam cat de cat, e pacat de Dumnezeu sa amanam chestia cu slabitul si sa toooot treneze asa. Ma gandesc ca o sa ajung la x varsta si o sa-mi zic, "Mai da' cum mi-am batut joc la tinerete si nu eram in stare sa dau jos cateva amarate de Kg."

Ma duc sa ma apuc sa pregatesc pranzul. Revin dupa aia sa mai scriu ca am timp si chef.
  #2442 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 22:11:04
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
parca nu mai am nici chef
exact! nu mai am nici eu chef, si e o chestie pe viata, nu de 2 luni. si eu am fost in depresii de la low carb. am tinut 3 saptamani de south beach very low carb si mi a fost nasol.. acum e ok, mananc... cereale! da parca ti am mai spus
sunt efectiv ingrozita de ele.. cereale + sedentarism = diabet.. si eu nu ma mai satur mancand paine, cereale fierte si biscuiti digestivi .. dar nici low carb.. dar nici cereale multe... si iar ajung la .. echilibru... mama ma-sii de echilibru! ca nu l mai gasesc o data!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #2443 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 22:32:02
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
... si iar ajung la .. echilibru... mama ma-sii de echilibru! ca nu l mai gasesc o data!!
Pai echilibrul nu se gaseste prin mancare. Acum incep sa scriu asa adanc ca tocmai mi-am satisfacut matzul mancand de pranz. Si ca desert un fel de budinca de orez fara zahar cu gem de dieta peste, doua lingurite de gem de zmeura. Buuun!

Cred ca chestia cu gasirea echilibului e de durata, adica tre' sa lucrezi la ea, si tu si eu si toata lumea...asa in timp. Nu poti dintr-o data sa ...pac, gata iti gasesti echilibrul perfect. E de durata chestia si se perfectioneaza in timp. Te mai testeaza cel de sus din cand in cand si mai cazi ca sa te ridici dupa aia si asa mai departe.

De ce o fi facut Dumnezeu atatea mancaruri gustoase? Nu stiu. Si dulciurile. Nu stiu. Si obiceiurile proaste. Ne-a aruncat in jungla asta cu tentatii si cica sa ne gasim echilibrul. Auzi tu.

Tu ca medic vezi zilnic tot felul de cazuri si boli. Am senzatia ca multe vin de la o alimentatie proasta, deficitara, prea abundenta in x sau y. Cati la suta din pacienti...ma intreb eu acum...si-ar schimba modul de viata radical ca sa se faca bine si sa moara mai sanatosi? Macar sa nu se mai chinuie.
  #2444 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 04:22:21
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Neata Sandule! Sus vointa!!!!!!!!!!!!!!
__________________
  #2445 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 17:09:11
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Neata Sandule! Sus vointa!!!!!!!!!!!!!!
Merci Rozi, asa asa.

Azi la prima ora am dat cu ochii de una pe internet, o gagica care la 55 de ani arata de mi-a cazut fata. Cica participa la concursuri de fitness si le castiga. A inceput in 2006, e bunica. Zicea ca in primul an ca sa ajunga la corpul pe care il are si acum...adica traznet dar cu muschi nu d-aia lesinata de slaba ci cu carnita pe ea...a mancat un an de zile numai mancare neprocesata. M-am uitat sa vad ce e aia mancare neprocesata pe net si am aflat. Nu conserve, nu zahar, nu cereale cu zahar, nu paini albe, nu paste albe, nu orezuri albe, nu mezeluri, carnati etc. Nici un fel de supa la cutie, nici un fel de cipsi sau biscuiti sau alte minuni de genul asta. Un an. Oaaaa.

Asa ca m-a apucat si pe mine ideea sa tin asa ceva. Meniul de azi o sa fie asa:

d - o banana mica, un paharel cu suc de portocale natural (fara zahar), doua felii mici de paine cu branza de capra;
g1 - juma' de papaya, o cafea mai tarziu (fara cofeina);
p - pui cu conopida, cilantro si parmezan + sos de rosii fara sare;
g2 - 50g. alune;
s - ton in apa cu salata de varza cruda, masline si lamaie.

Plus mers intens 40 minute. Ieri am mers seara dar fara tras de fiare, deh.

Sa vedem ce-o iesi dupa cateva luni de dieta asa. Apropo, plec in concediu peste 16 zile si lipsesc 2 saptamani. Plec in Germania/Italia si nu si Romania. In Romania ma duc separat, de Craciun alte doua saptamani. In Italia nu sunt sigura ca ajung dar vreau sa ma duc, sa vad Assisi si Florenta.
  #2446 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 17:55:36
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Pai echilibrul nu se gaseste prin mancare. Acum incep sa scriu asa adanc ca tocmai mi-am satisfacut matzul mancand de pranz. Si ca desert un fel de budinca de orez fara zahar cu gem de dieta peste, doua lingurite de gem de zmeura. Buuun!

Cred ca chestia cu gasirea echilibului e de durata, adica tre' sa lucrezi la ea, si tu si eu si toata lumea...asa in timp. Nu poti dintr-o data sa ...pac, gata iti gasesti echilibrul perfect. E de durata chestia si se perfectioneaza in timp. Te mai testeaza cel de sus din cand in cand si mai cazi ca sa te ridici dupa aia si asa mai departe.

De ce o fi facut Dumnezeu atatea mancaruri gustoase? Nu stiu. Si dulciurile. Nu stiu. Si obiceiurile proaste. Ne-a aruncat in jungla asta cu tentatii si cica sa ne gasim echilibrul. Auzi tu.

Tu ca medic vezi zilnic tot felul de cazuri si boli. Am senzatia ca multe vin de la o alimentatie proasta, deficitara, prea abundenta in x sau y. Cati la suta din pacienti...ma intreb eu acum...si-ar schimba modul de viata radical ca sa se faca bine si sa moara mai sanatosi? Macar sa nu se mai chinuie.
eeeehhh cale lunga cu echilibru stiu... mie nu mi convine ca ma stradui de un an sa-l gasesc am realizat mult in anul asta, chiar daca m-am oprit la slabit.. cel mai important lucru il sarbatoresc chiar saptamana asta, joi-vineri cand fac UN AN de cand nu am mai pus tigare in gura... bine "sarbatoresc" si un an de cand am facut embolia pulmonara, dar n-o mai socotesc si privesc numai inainte!

eu as face chiar afirmatii, din experienta mea de zi cu zi in care vad aproape exclusiv (cu cateva exceptii) numai pacienti de la bolnavi la foarte bolnavi, pot sa afirm ca starea lor de sanatate se datoreaza aproape exclusiv stilului de viata. terenul genetic conteaza, insa daca nu ai trigger, nu declansezi nicio boala. pe partea cealalta vad si pacienti care sunt bolnavi dar care sunt sariti bine de 80 de ani...poate chiar de 85.
luni am stat de vorba cu un cuplu, o doamna urma sa se opereze a 3 a oara de cancer vulvar. era insotita de sotul ei. am stat cateva minute de vorba cu ei, ca nu stiam pentru ce operatie e programata, si ea tot povestindu-mi ca asa vin cu varsta bolile, si ca ei, ambii, s-au saturat sa tot traga de pe urma bolilor, m-am uitat pe fisa ei sa vad cati ani are... as fi putut jura ca are in jur de 65, poate spre un 70. ea are 82 de ani si el are 80 de ani. am ramas socata si i-am spus ca arata incredibil si nu i as fi dat mai mult de 65 de ani. au inceput amandoi sa planga...
tot luni am vazut o pacienta nascuta in 1915. are dementa, nu te intelegi cu ea, insa traieste si nu de pe o zi pe alta.
imi amintesc ca prima mea anestezie spinala am facut-o unei femei in varsta de 106 ani. femeia asta era insa lucida, intreaga la cap!
sunt oameni care erau adolescenti in timpul razboiului, care au trait si crescut in vremurile postbelice, cand nu cred ca mancau carne in nestire si tot felul de delicatese si mac-uri, prajeli, inghetata si alte cofetarii.... asta daca mancau zilnic!
vremuri in care termenul procesat era un termen stiintific si nu culinar, vremuri in care mancau hipocaloric fara, sa numere calorii, legume si cartofi fara sa se gandeasca daca i seara, pranz sau dimineata.

si nu numai ca bolile le poti preveni prin alimentatie unele le poti vindeca. tot luni am avut un pacient care a slabit 40 de kg ( n am intrebat in cat timp) si face sport (la sala) de 3x pe sapt si si-a injumatatit doza de antihipertensiv.
deci se poate!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #2447 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 18:13:10
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Merci Rozi, asa asa.

Azi la prima ora am dat cu ochii de una pe internet, o gagica care la 55 de ani arata de mi-a cazut fata. Cica participa la concursuri de fitness si le castiga. A inceput in 2006, e bunica. Zicea ca in primul an ca sa ajunga la corpul pe care il are si acum...adica traznet dar cu muschi nu d-aia lesinata de slaba ci cu carnita pe ea...a mancat un an de zile numai mancare neprocesata. M-am uitat sa vad ce e aia mancare neprocesata pe net si am aflat. Nu conserve, nu zahar, nu cereale cu zahar, nu paini albe, nu paste albe, nu orezuri albe, nu mezeluri, carnati etc. Nici un fel de supa la cutie, nici un fel de cipsi sau biscuiti sau alte minuni de genul asta. Un an. Oaaaa.

Asa ca m-a apucat si pe mine ideea sa tin asa ceva. Meniul de azi o sa fie asa:

d - o banana mica, un paharel cu suc de portocale natural (fara zahar), doua felii mici de paine cu branza de capra;
g1 - juma' de papaya, o cafea mai tarziu (fara cofeina);
p - pui cu conopida, cilantro si parmezan + sos de rosii fara sare;
g2 - 50g. alune;
s - ton in apa cu salata de varza cruda, masline si lamaie.

Plus mers intens 40 minute. Ieri am mers seara dar fara tras de fiare, deh.

Sa vedem ce-o iesi dupa cateva luni de dieta asa. Apropo, plec in concediu peste 16 zile si lipsesc 2 saptamani. Plec in Germania/Italia si nu si Romania. In Romania ma duc separat, de Craciun alte doua saptamani. In Italia nu sunt sigura ca ajung dar vreau sa ma duc, sa vad Assisi si Florenta.
dupa ce am scris mesajul meu am vazut mesajul tau... deci ai dat si tu de babe care se tin mai bine decat daramatele de noi glumesc... sunt doar eu daramata
si eu de cand imi propun sa nu mai mananc chestii conservate si tot imi iau: ton la conserva, fasole rosie la conserva, mai iau si sunca cateodata ( o vreme nu mai luasem, acum m a apucat iar) si mai iau chestii care stiu ca s nesanatoase!!!
poate daca ne mobilizam una pe cealalta ne mobilizam mai bine...
sa mi zici si mie cand exact vii in germania... poate cine stie.. si cat timp stai. zona am retinut-o... zona düsseldorf-ului

Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #2448 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 18:29:50
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Merci Rozi, asa asa.

Azi la prima ora am dat cu ochii de una pe internet, o gagica care la 55 de ani arata de mi-a cazut fata. Cica participa la concursuri de fitness si le castiga. A inceput in 2006, e bunica. Zicea ca in primul an ca sa ajunga la corpul pe care il are si acum...adica traznet dar cu muschi nu d-aia lesinata de slaba ci cu carnita pe ea...a mancat un an de zile numai mancare neprocesata. M-am uitat sa vad ce e aia mancare neprocesata pe net si am aflat. Nu conserve, nu zahar, nu cereale cu zahar, nu paini albe, nu paste albe, nu orezuri albe, nu mezeluri, carnati etc. Nici un fel de supa la cutie, nici un fel de cipsi sau biscuiti sau alte minuni de genul asta. Un an. Oaaaa.

Asa ca m-a apucat si pe mine ideea sa tin asa ceva. Meniul de azi o sa fie asa:

d - o banana mica, un paharel cu suc de portocale natural (fara zahar), doua felii mici de paine cu branza de capra;
g1 - juma' de papaya, o cafea mai tarziu (fara cofeina);
p - pui cu conopida, cilantro si parmezan + sos de rosii fara sare;
g2 - 50g. alune;
s - ton in apa cu salata de varza cruda, masline si lamaie.

Plus mers intens 40 minute. Ieri am mers seara dar fara tras de fiare, deh.

Sa vedem ce-o iesi dupa cateva luni de dieta asa. Apropo, plec in concediu peste 16 zile si lipsesc 2 saptamani. Plec in Germania/Italia si nu si Romania. In Romania ma duc separat, de Craciun alte doua saptamani. In Italia nu sunt sigura ca ajung dar vreau sa ma duc, sa vad Assisi si Florenta.

Exista ceva care se numeste pe aici "pain essene", adica paine facuta nu din faina ci din seminte de cereale germinate si macinate. E mai OK decat painea propriu-zisa si aduce si carbsii aia de care ai nevoie...

PS. In perioada low-carb eu eram euforic...efectul corpilor cetonici...
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2449 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 18:29:53
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
...cand fac UN AN de cand nu am mai pus tigare in gura... bine "sarbatoresc" si un an de cand am facut embolia pulmonara, dar n-o mai socotesc si privesc numai inainte!

...eu as face chiar afirmatii, din experienta mea de zi cu zi ...
...sunt oameni care erau adolescenti in timpul razboiului, care au trait si crescut in vremurile postbelice, cand nu cred ca mancau carne in nestire si tot felul de delicatese si mac-uri, prajeli, inghetata si alte cofetarii.... asta daca mancau zilnic!
vremuri in care termenul procesat era un termen stiintific si nu culinar, vremuri in care mancau hipocaloric fara, sa numere calorii, legume si cartofi fara sa se gandeasca daca i seara, pranz sau dimineata.

...si nu numai ca bolile le poti preveni prin alimentatie unele le poti vindeca...deci se poate!
Draga Eva,

In primul rand felicitari pentru anul care a trecut...adica pentru anul care se implineste acum in doua-trei zile. Bravo tie! Sanatate multa in continuare!

Asa este, esti ceea ce mananci...ca sa zic asa. Tatal mamei s-a nascut in 1900 si amurit in 1994. A fumat 3 pachete pe zi pana la 65 de ani cand s-a lasat brusc dupa o chestie la plamani si nu mai fumat niciodata dupa aia. A mancat foarte bun si foarte sanatos si foarte putin toata viata. Tin minte ca se ducea in piata (ii cunostea pe toti) si dadea un pic plus taranului sa-l lase sa-si aleaga perele, merele etc. Mancau si el si mamaia celemai frumoase chestii, ziceai ca sunt din revista. Dar foarte putin. El era foarte slab si foarte in forma super tare fizica, mergea extrem de mult pe jos, si la 94 de ani. Tin inte ca pe la 80 de ani s-a operat de nu stiu ce. Ce mult conteaza dieta si alimentatia! Nu mai zis ca la cap erau brici amandoi, erau mai brici decat noi de fapt.

Mesajul tau este foarte interesant si te rog sa mai scrii cu exemple de genul asta despre pacientii tai pentru ca ma intereseaza sincer. Vorbesti cu ei in germana? Mare admiratie am pentru tine, mi se pare greu sa porti o conversatie despre sanatate, cu termeni de specialitate etc. in germana. Eu nu pot.

Se poate schimba omul oricand, numai sa vrea. Nu exista nu se poate, e doar vrei sau nu vrei. Din nou felicitari pentru anul asta si cat mai multi in continuare cu sanatate!
  #2450 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 18:38:55
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
...daca ne mobilizam una pe cealalta ne mobilizam mai bine...
sa mi zici si mie cand exact vii in germania... poate cine stie.. si cat timp stai. zona am retinut-o... zona düsseldorf-ului
Sigur, facem impreuna. Eu mai am ton in apa si fara sare prin bucatarie, tre' sa-l mananc si pe asta. O sa termin insa cu conservele, nu mai pun gura si gata. Nu o sa crap, nu o sa am nimic.

Plec pe 24 mai si ma intorc pe 7 iunie (plec joi si vin joi, stau 2 saptamani). Mi-ar placea sa ne vedem dar nu stiu cum o sa reusim. Am vrea sa ne repezim 2-3 zile in Italia, cu avionul si dupa aia sa inchiriem o masina sa vedem Assisi si Florenta, visez de ani de zile la asta dar nu sunt sigura ca o sa si reusim. S-ar ridica un pic cheltuielile si inca stam pe ganduri cu asta, sa mai vedem.
Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul

Exista ceva care se numeste pe aici "pain essene", adica paine facuta nu din faina ci din seminte de cereale germinate si macinate. E mai OK decat painea propriu-zisa si aduce si carbsii aia de care ai nevoie...

PS. In perioada low-carb eu eram euforic...efectul corpilor cetonici...
Buna Nemo,

Euforic? Ce chestie...ma mir, mie imi venea sa plang, eram cand trista cand normala, cand plina de energie de-mi venea sa ma invart ca titirezul, cand cadeam lata si dormeam 12 ore. Foarte ciudate senzatii. Apropo de paine, am luat acum juma' de ani de pe internet de la un magazin online niste faina speciala, pentru obsedati d-astia cu sanatatea si staaaaa in dulap si acum, tre' sa ma apuc domle' sa fac niste paine ca am aparat. Mai mare rusinea! Am sa insist si sa chitai un pic la brabata-miu sa facem in doi in weekend-ul asta care vine ca nu mai vreau sa mananc paine, nici daca e neagra.
 

Informatii despre slabit
abdomen, dieta, jurnal, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Aida35 - Vreau sa ma micsorez... de la 120 kg la... Aida35 Arhiva jurnale slabit 2100 30 apr 2012 10:11:51
Jurnal Alina_neamt alina_neamt Arhiva jurnale slabit 184 12 ian 2012 10:25:59
De la 90 kg in jos... cincicincizerozero Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 38 21 oct 2010 14:42:09
Vreau sa slabesc 20 de kg in 6 luni mishutza Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 62 19 oct 2010 20:43:45
Jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg teo23 Arhiva jurnale slabit 168 26 mai 2010 19:38:40

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole