Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1621 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 23:59:31
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Fetelor uitati ce am gasit...zau ca eu nu mai stiu ce sa cred?!

Consumul cafelei decofeinizate creste colesterolul negativ(rau), boabele de cafea fara cofeina sunt mai grase si de o calitatea nu foarte buna.De aceea e mai bine sa nu se faca exces.
P.S.si mie asa mi-a spus cardiologul,ca mai bine sa beau dimineata o cafea normala decat cea decof ...tot asa a spus si el ca cea decof face mai rau decat cea normala
Draga Loly asa stiam si eu ca nu e buna de nimic cafeaua deco si in plus, chiar daca scrie deco, prin procesul de deco nu-si pierde complet cofeina, deci e cumva semi-deco
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1622 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 23:59:42
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

hai mai Lolita..taman cand mi-am luat o cutie de decaff?? hmmm

cum te simti acum?? tare nu-mi place cand aud ca nu iti e bine. Ai grija de tine, ok?

Cristinica..azi nu ai mai intrat?? cum esti??
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1623 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 00:18:59
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

ce concursuri ??
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1624 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 02:28:50
valery's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M.M
Date: 164cm, 51kg
Mesaje: 104
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
la mine... hai veniti?
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,Eva,hai ca vin euAici deja nu se respira..
Fetele,o intrebare:
daca fac o inghetata (sau semifreddo,ce o iesi),din urmatoarele:
lapte de soia indulcit cu agave,smantana de bucatarie,2 oua,si muulte fructe de padure,ceva cioco 75% rasa prin ea...o fi conformCa eu de soia aia nu-s niciodata sigura unde sa o incadrez
vine meseriasa si-ti raspunde asta ca sa vada profesoarele ca si de mine s-a lipit ceva chiar daca-s blonda rau uneori merge sa pui lapte de soia


Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Apropo de inghetata, e moartea mea. Nu sunt mare fan dulciuri, dar cand vine vorba de inghetata o iau complet razna. Cred ca as putea trai doar cu inghetata si nu mi s-ar lua niciodata de ea
ce ma bucur sa aflu ca nu sunt singura lesinata dupa inghetata eu as putea enumera mai multe tipuri de dulce cu care as putea trai fara sa-mi lipseasca mancarea

Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Ciao, Eva!!
Sugestii pt pastai:1. poti sa le fierbi putin si sa faci un sos de iaurt mai gras cu marar si putin usturoi si-un praf de sare....ii f buna chestia asta mai preg si o bucata de carne langa facuta separat si e super....pui pastaile in farfurie, sos asta peste si o bucata de carne..este un pranz ,cina...hmm vei mirosi a usturoi si poate la d-nul domn doctor n-o sa-i placa asa ca...e un pranz f bun.
2. Supa de fasole ( pui la fiert fasolea cu putina sare , o ceapa mica taiata marunt, usturoi taiat marunt,putina gulie( o felie) tot taiata marunt,se fierb , la final verdeata, si cand mananc pun o lingura de smantana...reteta bunicii e altfel putin, am modificat-o sa fie monti.
3. asta e o chestie pe care mama mea o face uneori si tare-mi place....fierbe fasolea , o lasa sa se scurga, o taie marunt..asa cat o unghie mare...apoi o pune in tigaie cu f putin ulei si peste ea arunca oua batute in care pune si patrunjel taiat marunt. Are gust de bureţi de roua cu ou..yamiii...e buna si chestia asta.
Te pusiccccccccc si spor la facut curatenie!!
Ms ptr idee , suna bine retetele tale , eu o trec pe lista cu prioritati pe cea cu nr 3 si dupa restul

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,iubitele
Evace scumpica estiSa stii ca si eu am pe aici balciuri cam in fiecare vichendDa zau ca la tarabele alea nici ca ma uit..doar ca la mine e chinul mare la bar,la md,cu cornul cu nuttela..Asta in mod normal,ca ultimele 2 saptamani au fost total not me..imi luase locul o fiinta (auto)distructiva

Tina3000 de km sunt cat fac eu din Italica pana la Brailacam mult..da uite ce optimista e azi Camy,zice ca musai o sa va intalniti
sa va zic la ce ma gandeam aziCa sa castig la lotoSi sa fac turul lumii pe la fiecare slabutaNu ar fi fain
Mamaaaa,ce de racoare si zapada si sucuri inghetzate ne-a adus CasyMultumim!Parca simt deja racoarea
Casy,multa sanatate,ma bucur ca merge bine dieta ,sper sa rezolvi si problemutele cu sanatatea
Lume noua , bine ai venit acasa Vento imi pare tare rau de bebelocul vostru sper sa se faca bine cat mai repede . Emy draga o sa ma rog la doamne doamne sa catstigi la loterie sa ne poti vizita

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Fetelor uitati ce am gasit...zau ca eu nu mai stiu ce sa cred?!

Consumul cafelei decofeinizate creste colesterolul negativ(rau), boabele de cafea fara cofeina sunt mai grase si de o calitatea nu foarte buna.De aceea e mai bine sa nu se faca exces.
P.S.si mie asa mi-a spus cardiologul,ca mai bine sa beau dimineata o cafea normala decat cea decof ...tot asa a spus si el ca cea decof face mai rau decat cea normala
Are dreptate Ricci si medicul tau in cea ce au spus despre cafea
valery, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1078 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1625 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 03:24:33
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
hai mai Lolita..taman cand mi-am luat o cutie de decaff?? hmmm

cum te simti acum?? tare nu-mi place cand aud ca nu iti e bine. Ai grija de tine, ok?

Cristinica..azi nu ai mai intrat?? cum esti??
Nu sint ok, nu vreau sa fiu o plingacioasa dar nu reusesc sa imi controlez emotile, asta este, o sa treaca maine.
Maine ma duc sa il duc dimi la sora mea si la intoarcere o sa pling un pic si uite asa ma voi descarca.
Azi am dat-o in bara cu ciocolata am mincat o tableta si jumate de ciocolata in rest conforma, am vrut sa fac mai mari prosti dar m-am luptat puternic cu cerebelul
Cami mai prins

Astazi am facut o boacana cu iphone-ul si s-au sters toate datele, informatile, contactele, pozele asta mi-a pus capac
Dar sa nu te ingrijorezi ca maine imi voi reveni sigur, toata starea asta nu are legatura cu slabitul sau cintarul alea au ramas intacte
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1626 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 03:28:42
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Fetelor uitati ce am gasit...zau ca eu nu mai stiu ce sa cred?!

Consumul cafelei decofeinizate creste colesterolul negativ(rau), boabele de cafea fara cofeina sunt mai grase si de o calitatea nu foarte buna.De aceea e mai bine sa nu se faca exces.
P.S.si mie asa mi-a spus cardiologul,ca mai bine sa beau dimineata o cafea normala decat cea decof ...tot asa a spus si el ca cea decof face mai rau decat cea normala
Loly eu nu ma inteleg deloc cu arabica, dupa ce beau cafeaua arabica am arsuri, dureri la stomac am impresia ca se freaca pereti stomacului, daca beau decof ma simt cel mai bine.
Deci daca maine o sa zica sa nu mai respiram nu mai respiram, am obosit cite info ne dau astia, cafeaua este buna dar nu buna
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1627 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 04:18:26
valery's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M.M
Date: 164cm, 51kg
Mesaje: 104
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Valery,asa cum ti-a spus si Magda,te rog frumos sa nu mai fi asa de rigida,relaxeaza-te ca nu face bine la dieta (iti vb din proprie experienta)

Sylvester ma alatur si eu celor spuse de Magda...n-am spus noi fara suparari?! ca fiec e liber sa se exprime?! Hai nu fi supi si stai aici cu noi ca nimeni nu-ti vrea rau...ba din contra...ok?!

Magda,arata fenomenal tarta ta...acum ma ``constrngi`` sa fac si eu si ``de gustibus non discutandum est`` ..asa ca nu esti nesimtita...SIGUR! .Eu am observat ca tie iti place mult soia si folosesti des...mie nu...si de aceea eu o simt si-n faina SM


Fetelor de la concurs,vreau sa va spun ca sunteti FANTASTICE (ca si noi restul,de altfel )...vreau sa va felicit si CONTINUATI ASA!!!
- in legatura cu faina de soia nici mie nu-mi place deloc nici mirosul nici gustul desi soia-mi place f tare , poti neutraliza cu esente , scortisoara , cacao , am auzit de la o prietena ca ea macina boabele de soia si face faina , si super ok fata de faina din comert , o sa incerc si iti spun , pana si granule soia rasnesc multe fete si folosesc in loc de faina de soia ,asta am incercat si eu ,e grozava , dar iasa mult mai scumpa decat faina de soia

Citat:
Anterior postat de laura roman Vezi mesajul
bun, bun, bun.....da' faina? care-i faina pe care o folosesti? cat costa faina?! cat costa faina?!

citisem pe undeva ca de fapt majoritatea fainilor pe care le gasim noi in comert nu ar fi chiar atat de integrale pe cat pretind "dansele" si as fi vrut sa stiu de la voi, din experienta, care ii cea mai ok pentru paine cu adevarat integrala.
incearca sa cauti faina Dobrogea macinis integral , sau Galmopan macinis integral , 7 spice asta e inetgrala clar , daca-mi aduc aminte iti mai spun

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Imi pare tare rau pentru pui mic...insanatosire grabnica si sa auzim doar de bine!

bine ai venit in gasca!Cat despre tinerete...chiar asa: ce sa mai spunem eu,Loly,Crissa?Suntem expiraciuni pe langa tine

Cand nu stii cat de "integrala" este faina,o poti rezolva amestecand-o cu tarate,astfel ii scazi I.G.-ul.Cea mai buna ar fi cea Dr.Man,dar e cam scumpa.Eu iau faina intergrala de secara de la Kaufland(5 lei si ceva kg,asa s-a facut),sau de la plafar faina intergala de grau,secara,orz,etc...Era candva o faina intergala (macinis integral)dietetica la Kaufland,dar a disparut de vreun an de zile din rafturi si mor de ciuda:era amestecata deja cu tarate si era si foarte buna la pret
la noi o aparut la Billa faina Dobrogea macinis integral dietetic la 3,80 , incerca sa te uiti si tu daca ia prin preajma o billa
---Cat despre tinerete...chiar asa: ce sa mai spunem eu,Loly,Crissa?Suntem expiraciuni pe langa tine , vezi ca ai uitat sa me treci si pe mine in breasla expiraciunilor )


Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
salut fetelor...
am ajuns acum...a fost frumos dar obositor tare....imi asez topate bagajele la loc si ma organizez si diseara va citesc din urma ...am vazut ca am deja 13 pagini de recuperatati fost active...diseara intru si la concurs sa dau meniurile pe ultimele trei zile

va pup....
eva...as fi vrut eu sa fac tachinarea aia de care vorbeai tu inainte sa plec...da..a dracului nu mi-a iesit deloc...m-am chinuit eu sa scap ba de tanc , ba de un prieten venit cu noi ,ba de o prietena si na...ca nu mi-a iesit nik...am ratat inca o ocazie...fir-ar sa fie

pacat ca nu ti-a ieist pasenta ..., iti tin pumnii pe data vitoare , daca o sa simt un cutremur usor ...inseamna ca ai reusit




Nu este voie paine cu mezel decit wasa 24%fibre se poate minca cu mezel.





Cami o sa ma obisnuiesc usor cu gindul dar nu imi este usor avind in vedere ca acesti copilasi au fost tot timpul NUMAI CU MINE.
Te pup vad ca esti constincioasa sti ce treaba ai, bravo.
[/QUOTE]Te inteleg perfect cu bobolocii tai , tu esti o fericita ca ai doi , eu am doar unul , incearca usor usor sa te obisnuiesti cate putin si fara ei ..azi maine isi i-a zborul si o sa inebunesti , vb din eperienta si al meu a fost tot timpul numai cu mine ...si tot a zburat

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

La mine cand e capu' linistit merge si dieta si tot..cand se intampla ceva nasty nu mai imi arde de nimic..ba chiar sunt autolezionistaca ma razbun pe corp mancand aiurea si din rasputeri
O sa ncerc sa intru mai des,da nu promit
Da de ce numa fierte ovezurile sunt bune?Ca eu ,pe caldura asta,le-am lasat in lapte rece la frigider vreo ora..si a fost bun
si eu vreau purici Loly sa mananc , dar m-ati derutat acuma nu mai stiu ce fel de cereale sa pun fierte sau cum , te rog frumos sa-mi scri si mie cand ai timp , pusi

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Dragele mele,va multumesc f mult ca-mi purtati de grija si am venit sa va multumesc pt gandurile voastre bune si sa va spun ca operatia e ok si cea mai buna veste e ca numai o saptamana mai trebuie sa iau cortizon ,desi ochiul (vederea) inca n-a recuperat nimic ,insa au spus ca e devreme pt un verdict...; pe de alta parte mi-au facut acum contol si la celalat ochi si au confirmat acelasi diagnostic ca si la cel operat ,dar deocamdata acesta e stationar...
ma bucur din suflet ca ai venit cu vesti bune , cat despre celalalt nu te necaji ne rugam la doamne doamne si o sa fie bine si scapi fara operatie

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
E cald,e cald,e cald!!!! Nu mai pooooooooot!!! Nu pot sa dorm de caldura!!!

hai la mine Loly ca e tare racoare noaptea , ziua mori de cald , dar pe seara nu poti iesi doar in tricou ca e rece rau , macar pot sa-mi trag sufletul seara , si eu lesin ziua de caldura , eu dau vina pe glanda si pe spasmofilie

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Nu pot pleca nicaieri, Loly, cata vreme nu am scris m-am gandit tot timpul la voi si la ce ati mai scris, ce mai faceti . Sunt ceea ce sunt, o montignaca si ma bucur asa mult sa fac parte din Gasca super terra mega gica meseriasa!
multumesc ptr cafeluta Cine se supara ii taiem nasucul , noi de aici-a nu plecam nu plecam la la la , mai departe canti si tu cu mine si cu toate slabutele

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Buna dimineata! O zi frumoasa si racoroaasa, partea asta nu stiu unde o gasiti
la mine

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Off,of...pui si tu sare pe rana
Fetelor,au am pus la cuptor dovlecei,ciuperci,fenel+ sare,piper si curry,ulei de masline si cativa catei de usturoi.Pt. ai mei am pus cartofi,copanele,morcovi rondele si cateva rondele de ciuperci si dovlecei+ condimente si usturoi...Si pentru ca ma manca spinarea am facut repede si o "tarta" cu fructe cu faina Dr.Man,pe care am zis de data asta sa o schimb un pic sa fie mai Monti
  • 2 albusuri
  • 1 esenta de vanilie
  • 1 cana de apa in care am picurat cam 2 linguri de ulei(data urmatoare vreau sa vad cum iese far grasime deloc)
  • 1 varf de bicarbonat stins cu zeama de lamaie
  • 3 linguri de fructoza(habar nu am cat de dulce va iesi,ca cea de data trecuta a fost usor dulce,numai buna)
  • faina cat cuprinde(mai gros aluatul decat la clatite,ca pentru chec sa zicem)
Am mixat totul la gramada si am trunat pe hartie de copt in tava de tarte,am presarat piersici bucati si cateva prune uscate(mai mult pentru contrast).As fi pus si cateva migdale feliate,dar am constatat ca nu mai am
Asa arata acum,inainte de copt:

si urmeaza sa vin cu poza de "dupa"
astept si poza coapta ...asa o sa am motiv sa o mai pun de inca o tarta

Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Neata fetelor! O zi frumoasa tuturor!!!
Emy cred ca asa am sa procedez si eu cu pepenele rosu, am sa mai mananc din cand in cand in loc de cina, cred.
Oana ce tarta frumoasa ai facut!!!! Uff imi e ciuda ca eu nu sunt asa o gospodina, retetele astea de dulciuri Monti nu imi ies aproape deloc Doar am mai facut torturi, pandispan, chec, tarte si imi ieseau dar la Monti nu ma descurc
he he , nu fi trista , nu esti singura ,eu care am fost mare cofetareasa si bucatareasa ...acum invat din nou sa gatesc

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
mai Cris..de acord cu tine ca is femeie maritata si cu copii..si etc..da fata.."la locul meu"?? fugi d-aici..

Esti o scumpa..

Mie Cris mi s-a parut tanara dupa voce..tanara rau..ca-mi vorbea despre copiii si nu-mi venea a crede.

Mai Cris, cu siguranta ai sa vii la Vancouver,..e un oras pentru vacante..iar eu sigur ajung in Montreal..ai sa vezi!!
Oana draga m-ai omorat cu tarta ta , salivez , si eu care mi-am propus sa o las mai usor cu dulciurile uite de ce nu pot sa vi si cu rezultatul copt de la tarta cu piersica
valery, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1078 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1628 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 04:42:58
valery's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M.M
Date: 164cm, 51kg
Mesaje: 104
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Fetelor o sa radeti de mine daca va divulg un mare secret si o sa dovedesc ca -s mai blonda decat par sa fiu a mami daca nu ma puneti sa citesc de 5 ori un mesaj pana inteleg cine cu cine vb ....o aparut emy , cami , cris ..etc etc si uite asa eu citesc de 5 ori dar nu scapati voi asa usor ...deja incep sa ma prind va place voua sa induceti blondele in eroare Sunteti niste scumpe ! tineti-o tot asa tare gragi imi sunteti ,reusiti sa ma faceti de fiecare data sa rad de cate ori va citesc
- imi pregatesc funduletul la bataie prezint meniul
Mic dejun : cafea , kefir cu colon-help si seminte in pisate
Pranz:13 clatitute cu dovlecei ( dovlecel , oua , 1 lingurita rasa faina de linte , sare piper, marar si 1 lingurita ulei masline ) 50 gr branza , 1 rosie , 1 castravete
Desert : inghetata de ciocolata conforma de casa
Gustare:5 pere mici si 3 corcoduse
Cina :19: la fel ca si pranzul
Gustare:22:30 un pahar mare de ceai de soc 50 gr alune si 2 cuburi ciocolata Kandia 75%

sa nu ma trageti prea tare de urechi va servesc niste clatitute cu dovlecei , rapid de gatit ptr zilele toride de vara si merge si ca gustare si mancare si ca ce vreti voi , merge facuta in multe feluri dupa gustul fiecaruia si cu branza in compozitie etc etc
- va pup pe toate cu mult drag
Imagini ataşate
File Type: jpg clatitute cu dovlecei.JPG (484,8 KB, 17 vizualizări)
File Type: jpg pranzul meu.JPG (484,3 KB, 13 vizualizări)
valery, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1078 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1629 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 07:49:00
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Loly si Casiopeea ,sanatate mulat si aveti grija de voi!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Uite ca de dragul tau nu a mai pus poaza
Am intarziat cu restul mesei si nu am mai avut timp,mai ales ca a venit masina si m-a luat la munca ceva mai devreme
Dar uite ca pun poze acum,ba chiar cu bonus
P.S.: iese buna si fara ulei,dar trebuia categoric ceva mai multa frucotza,ca nu prea e dulce...


si dovleceii cu ciuperci si fenel(pana la urma am vazut ca s-a "evaporat" branzica mea brie din frigider,asa ca am avut parte de o felie de cascaval si un pic de urda sfaramata pe deasupra(dar nu am mai pozat)

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
ohh Alessi ce faine suna retetele tale cu fasolea pastai. Nu mi-a placut niciodata..si singurul mod in car eo mancam era fiarta si amestecata cu usturoi si cu umei masline si cu otet..dar mi s-a luat de la o vreme si nu ma mai atragea deloc!! Buun..am s aincerc reteta numarul 3..suna bunutel!!
altfel..va salut fetele si va spun ca ieri am fost la gym si am lucrat 2 ore..am iesit lesinataa!!
Bravo pentru sport!!!
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Nu sint ok, nu vreau sa fiu o plingacioasa dar nu reusesc sa imi controlez emotile, asta este, o sa treaca maine.
Maine ma duc sa il duc dimi la sora mea si la intoarcere o sa pling un pic si uite asa ma voi descarca.
Azi am dat-o in bara cu ciocolata am mincat o tableta si jumate de ciocolata in rest conforma, am vrut sa fac mai mari prosti dar m-am luptat puternic cu cerebelul
Cami mai prins

Astazi am facut o boacana cu iphone-ul si s-au sters toate datele, informatile, contactele, pozele asta mi-a pus capac
Dar sa nu te ingrijorezi ca maine imi voi reveni sigur, toata starea asta nu are legatura cu slabitul sau cintarul alea au ramas intacte
O sa fie ok,stai calma!E greu ,stiu,dar te vei obisnui ca n-ai de ales!Copiii cresc,vrem nu vrem
Va pup pe toate si fug la treburi!

Ultima dată editat de oanamagdalena; 13 iul 2011 at 07:51:52.
  #1630 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 07:49:30
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Valery,tare bine arata ce ai facut tu acolo
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole