Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3991 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 08:06:33
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Acum o intrebare daca-mi permiteti , fasole uscata e voie in F1 ? daca da presupun ca fara grasime si cu salate care au IG-ul mai mic de 35 , daca gresesc va rooog sa ma urecheati , multumesc anticipat , va pup si va
doresc multa sanatate si spor la slabit .
Ame,uite,de fasolea uscata intreba..ca deaia pastai stiu ca e permisa cu carne
Ma bucur ca ajungi la BR,saluta Dunarea din partea meaO sa ramai de cate schimbari se vad de pe un an pe altul..mie asa imi place ca se modernizeaza orasul
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Da Emi, aj o fuga! Nu am cum sa nu dau si pe acasa, iti dai seama. Va fi o cursa contracronometru vacanta asta.
Vezi ca Valery vb mai sus e fasolea verde, adica de pastai, care si in prima carte erau ok. Au IG mic.
La tine cum mai merg pregatirile cu casa? Stiu ca nu mai e asa mult si ca incet incet se aseaza toate. Oricum, proiectul e superb. Casa o faci in oras sau undeva pe langa?
Te pup!
Casa creste,ieri au terminat de pus tzigla,mai au garajul si gata faza la rosu..incep la interioare ,sper sa fie gata pana in august,sa am timp sa o mobilez si sa ma bucur de cateva luni in ea anul asta..desi mai degraba de la primavara cred ca o s-o folosesc ,pana atunci tot s-or ivi lucruri de modificat..
Ms,casa e chiar la capatul Vidinului,s-au dat locuri noi de edificat,unde era un camp,aproape de casa parinteascaE in oras dar e si linistea ca la tzara..am si avantaje si dezavantaje,ca utilitatile inca nu-s si tre sa fiu eu pionniera care le trage
Pup!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Da, se pot! De ce sa le arunci? Si daca iti mai raman fa dulceata sau gem, iese extraordinar.
Eu aici nu gasesc asa ieftine ca pe la voi, inca sunt 4 euro kilogramul.
Pupici!
Mhh,lenea tipa in mine..da o sa incerc sa fac si gem,sau dulceata,ce-o iesi,sper sa iasa fara ndulcitori,ca eu sunt Gica contra:::Ma duc sa le curat>
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3992 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 08:27:21
Alesiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 45
Dieta: vegetariană
Date: 165cm, 65.7kg
Mesaje: 928
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

" Neata, gasca !! Ce faceti? Bine , sanatoase? Eu sunt bine dar f ocupata acum am reusit sa recoltez tot spanacul si mazarea. Spanac am avut 26 kg , si mazare am avut 8 kg gata curatate , le-am pus in congelator.
Asa ca pe langa serv si cabinet fuga si la gradina, deja am rosii cat oul de gaina. Scuzati-ma daca suna a lauda, dar sunt asa de incantata...
Cristina, felicitari pt cele 3 zile fara abateri. Alla, ce bine te inteleg cand spui ca esti ffff ocupata.
Magda, ma bucur ca intri si en mai scrii. Cum e mama ta? Dar cu serviciul cum esti?
Meniul il scriu mai tarziu. Mic dejun....am servit cirese ..vreo 200 de gr sa fie..cate cirese am mancat anul asta nu am mancat in ultimii 5.
Vb mai tarziu. Va pusic pe toate !
__________________
Jurnalul meu...Alesiana
  #3993 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 08:55:32
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Ame,uite,de fasolea uscata intreba..ca deaia pastai stiu ca e permisa cu carne
Ma bucur ca ajungi la BR,saluta Dunarea din partea meaO sa ramai de cate schimbari se vad de pe un an pe altul..mie asa imi place ca se modernizeaza orasul

Casa creste,ieri au terminat de pus tzigla,mai au garajul si gata faza la rosu..incep la interioare ,sper sa fie gata pana in august,sa am timp sa o mobilez si sa ma bucur de cateva luni in ea anul asta..desi mai degraba de la primavara cred ca o s-o folosesc ,pana atunci tot s-or ivi lucruri de modificat..
Ms,casa e chiar la capatul Vidinului,s-au dat locuri noi de edificat,unde era un camp,aproape de casa parinteascaE in oras dar e si linistea ca la tzara..am si avantaje si dezavantaje,ca utilitatile inca nu-s si tre sa fiu eu pionniera care le trage
Pup!


Mhh,lenea tipa in mine..da o sa incerc sa fac si gem,sau dulceata,ce-o iesi,sper sa iasa fara ndulcitori,ca eu sunt Gica contra:::Ma duc sa le curat>
Emi, scuze, cred ca dorm inca!
E greu cand trebuie sa fii tu primul dar lasa, cand va fi gata vei uita toate pidicile si problemele. Sa va ajute Dumnezeu!
Spor la curatat!
Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
" Neata, gasca !! Ce faceti? Bine , sanatoase? Eu sunt bine dar f ocupata acum am reusit sa recoltez tot spanacul si mazarea. Spanac am avut 26 kg , si mazare am avut 8 kg gata curatate , le-am pus in congelator.
Asa ca pe langa serv si cabinet fuga si la gradina, deja am rosii cat oul de gaina. Scuzati-ma daca suna a lauda, dar sunt asa de incantata...
Cristina, felicitari pt cele 3 zile fara abateri. Alla, ce bine te inteleg cand spui ca esti ffff ocupata.
Magda, ma bucur ca intri si en mai scrii. Cum e mama ta? Dar cu serviciul cum esti?
Meniul il scriu mai tarziu. Mic dejun....am servit cirese ..vreo 200 de gr sa fie..cate cirese am mancat anul asta nu am mancat in ultimii 5.
Vb mai tarziu. Va pusic pe toate !
Neata Ale!
Ce mai faci tu?
Ce mi-ar place si mie sa ma laud asa ca tine! Stai linistita, ai muncit enorm si acum culegi roadele, cum e si normal. Sa le mananci cu placere.
Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3994 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 09:15:57
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Neata fetele!!!
Vento arata tare bine casuta ta!! Cate camere are? Si noi cautam pamant sa ne apucam de o casuta si mi-ar place tot asa fara etaj. Dar as vrea sa am 4 camere si un living.

Alesiana super cultura ti-ai facut!!! Bravo!!!!!

Alla cat timp dureaza cursul? Eu zic cand ai sa termini cu cursul o sa reusesti sa te remobilizezi pe dieta, acum ai grija sa te si odihnesti

VAme de ce ai renuntat la dieta?

Ramona ce mai face piticul?

Aussie sunt tare simpatice postarile tale chiar mi-ar place sa te mai citesc aici in casuta noastra

Fetele o zi frumoasa tuturor!!!!!Pupici!!!!!!!!
__________________
Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri(J. F. Kennedy)
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3995 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 09:19:29
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Neata fetele!!!
Vento arata tare bine casuta ta!! Cate camere are? Si noi cautam pamant sa ne apucam de o casuta si mi-ar place tot asa fara etaj. Dar as vrea sa am 4 camere si un living.

Alesiana super cultura ti-ai facut!!! Bravo!!!!!

Alla cat timp dureaza cursul? Eu zic cand ai sa termini cu cursul o sa reusesti sa te remobilizezi pe dieta, acum ai grija sa te si odihnesti

VAme de ce ai renuntat la dieta?

Ramona ce mai face piticul?

Aussie sunt tare simpatice postarile tale chiar mi-ar place sa te mai citesc aici in casuta noastra

Fetele o zi frumoasa tuturor!!!!!Pupici!!!!!!!!
Effe, probleme la creieras. Nu mai accepta nimic, s-a razvratit cu totul si tot incerc sa-l aduc pe drumul cel bun!
Momentan incerc fara sare, ieri nu mi-a iesit decat pe jumatate, sa vedem azi. De aceea nici nu spun ce aberatii mananc eu, ca nu are rost. La kg. sunt clar inapoi de unde am plecat, dar nu mai modific nimic ca nici curaj sa ma urc pe cantar nu am, stiu clar ce voi vedea!
Tu ce mai faci?

Cody, cum mai e baiatul?
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3996 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 10:17:10
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Multumesc fetele: Emi, Ame...
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3997 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 10:26:03
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

fetele,am si laut pauzapauzele lungi si dese..Acu savurez minunatul sheke cu cirese si scortisoara,mama,ce bun eSi am ciresele pe foc,da tare imi e ca iasa un compot,ca au lasat la apaa...Stau cu voi juma de ora si fug iar la treaba
Ale,ce superrrr,imi place asa mult ca tot ce culegi tu acolo e bioDeabia astept anul viitorsa fac si eu
Effe,mersisa va ajute D-zeu si pe voi,ca tare e frumos sa faci o casuta de la 0,cu tot stresul si problemele
Casa are 2 dormitoare mari,un living imens,bucatarie,2 bai,un loc de luat masa(care poate fi transformat la nevoie in camera de oaspeti),2 holuri.E incapatoare,nu vreau mai mare,am deja aici un palat si e greu de intretinut..Plus ca locul e 500 m,si eu vreau gradina..
Pup!
Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Multumesc fetele: Emi, Ame...
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3998 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 12:48:37
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetele,am si laut pauzapauzele lungi si dese..Acu savurez minunatul sheke cu cirese si scortisoara,mama,ce bun eSi am ciresele pe foc,da tare imi e ca iasa un compot,ca au lasat la apaa...Stau cu voi juma de ora si fug iar la treaba
Ale,ce superrrr,imi place asa mult ca tot ce culegi tu acolo e bioDeabia astept anul viitorsa fac si eu
Effe,mersisa va ajute D-zeu si pe voi,ca tare e frumos sa faci o casuta de la 0,cu tot stresul si problemele
Casa are 2 dormitoare mari,un living imens,bucatarie,2 bai,un loc de luat masa(care poate fi transformat la nevoie in camera de oaspeti),2 holuri.E incapatoare,nu vreau mai mare,am deja aici un palat si e greu de intretinut..Plus ca locul e 500 m,si eu vreau gradina..
Pup!

Felicitari Emi pentru casa ta. Si eu mi-as dori una. Nu mai spun de gradina. Sa ma apuc de gradinarit. ....si sa pot folosi in dieta propriile legume.
Sa o stapanesti sanatoasa!
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3999 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 14:52:22
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

buna slabutelor dragute,

va multumesc la toate pt intrebari...am ajuns astazi de la spital ...m-am cerut eu acasa...baiatul e mai bine....ma bucura faptul ca nu imi face mofturi la mancare ...nici in spital nu mi-a facut
cred ca l-am trecut printr-un chin care nu era neaparat necesar...ma refer la injectiile care le-a facut in spital. de aceea m-am si cerut acasa.
el avea rosu in gat si era sub tratament, acasa ,dar m-a speriat f tare faptul ca a ajuns la febra asa mare 39,4 (niciodata nu a avut asa mare) plus ca se invintetise la buzite si la fata si pe cat e el de zglobiu chiar daca e bolnav, atunci era leguma si avea si frisoane
am chemat salvarea mai mult in ideea ca vor urca sus si il vor controla mai intai...deh...de unde...la noi in romania?...cand a ajuns salvarea erau ofuscati ca de ce nu i-am asteptat jos si m-am luat de ei...ca masina de dus la spital aveam si eu...ideea a fost ca era nevoie de interventie rapida (cel putin asa am simtit eu pe moment) ori ei nici nu s-au sinchisit...norocul a fost ca de la supozitorul de paracetomol pe care i-l dadusem, pana a ajuns salvarea febra incepuse sa scada si rozul ii revenise cat de cat pe obraji
asa ca...am ajuns la spital adusa fiind de salvare si dr de la urgenta mi-a zis..."daca ati venit cu salavarea tb internare, ca altfel nu prea era cazul"...puteau sa-mi spuna cei de la salvare asta...in fine....ROMANIA
In spital primise injectii pana luni inclusiv...ori saracutul deja suferea prea mult si am cerut externarea...Rosu in gat inca il mai are dar e forma usoara si nu tb decat sa continuui tratamentul care il lua deja acasa..a reluat analizele acolo in spital pe toate si e ok din toate pct de vedere in afara de gatut....macar m-am linistit cu analizele ca le are pe toate la zi si stiu acum ca in rest e sanatos
si pt ca am apucat sa va citesc pana la zi, va raspund la intrebarea de ce tot face rosu in gat
el a fost diagnosticat la nastere cu o bacterie luata din spital ,banuiesc eu, cei de la spital spun ca o avea inca din burta mea...in fine...bacterie care nu face decat sa il "ajute" sa ia o boala din aer mult mai usor decat altii si eventual sa o agraveze. Pb e ca aceasta bacterie, e vb de "stafilococ auriu" localizat in nasuc momentan, a dezvoltat rezistenta la multe antibiotice ...mai exact nu prea mai are variante de tratament si ca atare nu pot taia raul de la radacina din pacate...
Tocmai primise de la un domn dr, in care eu am mare incredere, un alt tratament pt imunitate dar nu am apucat sa i-l dau pt ca a si facut rosu in gat. astept acum sa ii treaca ca sa-l pot incerca. Oricum domnul dr mi-a zis ca tb rabdare multa pt ca nu voi vedea efectul dupa prima cura
Noi oricum vrem sa ne mutam de aici cel putin pt o perioada ...pt ca micul nostru cartier, care e ANL, e facut undeva la iesirea din oras si mai tot timpul bate un vant pe aici..plus ca aduce multi microbi de la niste tigani care stau la marginea acestui cartier si cred ca este un alt motiv pt care bebe meu face asa usor rosu in gat

va pup pe toate ...sunteti toate tare dragute si ma scuzati daca va mai plictisesc uneori
ma duc acum sa ma odihnesc si eu cat doarme bebe-ul meu si apoi cand ma trezesc sa inecepem mutarea
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4000 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 17:10:57
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Hello

Ramona bine ca sa rezolvat cu bine si ca sinteti acasa, eu cind vad ca a mea (chiar si baiatului) face febra mare pe linga medicament ii pun soseste inmuiate in apa si otet, ii sterg bratele cu otetul si apa, compresa pe frunte, ma ajutat foarte mult leacul asta si ii verific tempratura des o tin dezbracata chiar daca are frisoane. Daca vad ca urca ma duc la urgenta nu stau nici eu, o data am fost cu ea la urgenta fiindca a ajuns la 39.9 si ce crezi ca au facut nimic am stat cel putin 5 ore pina sa o vada doctorul, infirmiera mi-a dat tylenol si stai in sala de asteptare cu lumea care este bolnava de tot felul la final am primit antibiotic si sa o tin acasa. Pentru asta fac orice ca sa ii scada febra sa nu mai ajung la ei, dar la tine bebe am inteles ca este mai sensibil. Bine ca sinteti acasa, spor la mutat si odihneste-te

Pe mine ma luat febra gatitului de dimineata', cred ca am ramas cuplata cu zilele precedente
Vin cu o reteta noua si foarte buna....Gogosi din naut care pot fi mincati cu salata sau cu un sos de rosi.
Mai tarziu voi face un chec din cartofi dulci (GP) foarte interesant, o sa va dau de veste cum este la gust
O sa vin cu retetele si poze ca altfel nu merge
Al meu fecior ma anuntat azi dimineata ca are 63.5kg deci un - 700 gr, numai masa nu mai slabeste dar eu sint super fericita daca slabeste el si eu stagnez numai sa nu urc asa in nestire.
O sa il masor maine, nu ii place in timpul saptamini din cauza scoli, vom incepe si exerciti pentru abdomen, acolo va fi amuzant, pisicuta Alexandra va fi calare pe noi, dupa care se apuca si ea de abdomene
Va las ma duc sa imi fac treburile mai vin ca sa raspund la mesajele vostre ca nu am apucat.




TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole