Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3891 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 18:24:01
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Loly tinem pumnii sa mearga bine operatia si sa te intorci repede aici in casuta!

Bun venit fetelor noi!!! Spor la slabit!
__________________
Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri(J. F. Kennedy)
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de effegi; 13 iun 2011 at 18:26:12.
  #3892 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 18:25:06
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Meniul pe astazi:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:05
Paine, secara, prajita, 54g - 154 calorii, 5.1 proteine, 1.9 grasimi, 0 colesterol, 28.7 carbohidrati, 3.5 fibre, 391.5 sodiu, 2.3 zaharuri

Gustare 1, ora 11:21
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 13:05
Ardei umpluti (Motignac) a la Extasssy, 400g - 341 calorii, 33.6 proteine, 16.8 grasimi, 0 colesterol, 14.8 carbohidrati, 4.8 fibre, 758 sodiu, 5.6 zaharuri
Smantana fina, 24g - 47 calorii, 0.5 proteine, 4.7 grasimi, 12.5 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 19.2 sodiu, 0.8 zaharuri
Ceapa verde, 12g - 3 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0.3 zaharuri
Ciocolata amaruie 75% cacao (unt de cacao pur), Kandia, 18g - 90 calorii, 1.9 proteine, 6.6 grasimi, - colesterol, 7.3 carbohidrati, 2.2 fibre, 18 sodiu, 4.1 zaharuri

Gustare 2, ora 15:21
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cirese, 100g - 63 calorii, 1.1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 16 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 12.8 zaharuri

Cina, ora 18:30
Urda, 150g - 204 calorii, 27 proteine, 6 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Oua ochiuri, 100g - 158 calorii, 10 proteine, 12.9 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Castraveti, 80g - 12 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.4 zaharuri
Ardei verde, 120g - 24 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 2.9 zaharuri
Cirese, 200g - 126 calorii, 2.2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 32 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 25.6 zaharuri

Gustare 3, ora 20:22
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1222 calorii, 83.3 proteine, (mult)49.5 grasimi, 12.5 colesterol, (mic)118 carbohidrati, 19.6 fibre, 1186.7 sodiu, (mult)55.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers nordic, normal, 20min - 114 calorii
Mutat cutii, 20min - 107 calorii
Ridicare greutati usoare, 40min - 115 calorii
Ridicare greutati, intens, 10min - 57 calorii
Metabolism bazal - 1308 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1701 calorii
__________________
Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri(J. F. Kennedy)
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3893 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 18:35:12
otiliaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Salutare!!!!fetelor,ma simt ca o oaie pierduta intr-un tunel fara speranta de a mai iesi.am avut musafirii saptamana trecuta,iar trecerea lor s-a lasat cu 2kg in plus.am o stare de descurajare...si ma gandesc ca duminica ma intorc in Romania...astazi chiar daca nu am avut chef am facut 50 min de bici,15 min de greutati si o ora de plimbare sper sa nu ma mai prostesc,caci trece timpul si eu ma umflu cu spor
Voi ce mai faceti?ma duc sa mai citesc din urma ca sa fiu la curent cu tot.va pup si va urez o seara placuta
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3894 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 18:35:47
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna seara dragele mele,

Probleme de santate m-au tinut oarecum departe de site, dar nu si de dieta (in mare). Acum, cu speranta ca in sfarsit am scapat, sper sa intru mai des si sa ma ambitionez ca alaturi de voi sa-mi ating tinta. De citit oricum v-am citit, dar nu am avut starea necesara sa si postez comentarii.
De doua saptamani am renuntat la tigari si am o mare teama ca se va vedea la cantar. Pofta de mancare mi-o tin in frau, dar am citit pe diverse forumuri ca te poti ingrasa si fara sa mananci mai mult, doar prin faptul ca metabolismul incetineste un pic. Daca ati trecut prin asta si imi puteti spune cum a fost in cazul vostru, mi-ar fi de mare ajutor, macar psihologic, pentru ca stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit. Stiu ca era Floricica care renuntase la tigari, dar intra mai rar.
Va pup si o seara placuta in continuare
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3895 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 19:29:29
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de pucca Vezi mesajul
pana la urma am mai mancat: 50 de grame de friptura si 50 de g de chec aperitiv.. e ok?? ma simt tare stangace acum la inceput... mie mi se pare enorm de mult:O dar incep sa realizez ce inseamna sa nu infometezi cred...
oricum calc de calorii ma sperie pt ca eram obisnuita sa mi arate total alte rapoarte acolo.. sunt curioasa ce se intampla dupa prima saptamana
E ok asa! Sa nu te orientezi dupa prima saptamana deoarece corpul acum va reactiona la schimbarile astea si s-ar putea sa vezi o usoara crestere. Dar se regleaza apoi imediat. Daca te simti mai sigura, tine un pic in control si caloriile si creste treptat, de la o saptamana la alta. Dar eu sunt sigura ca vei fi ok, vei vedea.
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Hello frumoaselor

Multumesc fetelor pentru urari
Nah acuma trec la treaba ca se ingroasa gluma sa mai si slabim
Bine ati venit fetele noi spor la slabit
Loly va fi bine. ai sa scapi si de asta, ma voi gindi la tine si te astept aici sa ne continuam drumu ca sa ajungem la final
La noi este frig si urat afara, nu iti vine sa misti nici un ac, am o lene nici sa scriu nu am chef ma duc sa imi pun o cafeluta , vin mai tarziu cu meniu, apropo astazi baiatul meu are balul organizat la finalul scoli primare se duce imbracat la costum cu cravatica, petrecerea va fi pe un vapor.
Cris, ce sa ii urez cavalerului, petrecere placuta!
Iar tie sa ne pui multe pozici cu el!
Citat:
Anterior postat de otiliaa Vezi mesajul
Salutare!!!!fetelor,ma simt ca o oaie pierduta intr-un tunel fara speranta de a mai iesi.am avut musafirii saptamana trecuta,iar trecerea lor s-a lasat cu 2kg in plus.am o stare de descurajare...si ma gandesc ca duminica ma intorc in Romania...astazi chiar daca nu am avut chef am facut 50 min de bici,15 min de greutati si o ora de plimbare sper sa nu ma mai prostesc,caci trece timpul si eu ma umflu cu spor
Voi ce mai faceti?ma duc sa mai citesc din urma ca sa fiu la curent cu tot.va pup si va urez o seara placuta
Oti, stai calma ca sigur e apa. Nu te-ai ingrasat ca nu se depune asa repede. Probabil ca stagnezi si mai ai si ceva exces de lichide acumulat. O sa se duca saptamana asta cu dieta si sport. Si mie mi-e frica de Romania.
Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Buna seara dragele mele,

Probleme de santate m-au tinut oarecum departe de site, dar nu si de dieta (in mare). Acum, cu speranta ca in sfarsit am scapat, sper sa intru mai des si sa ma ambitionez ca alaturi de voi sa-mi ating tinta. De citit oricum v-am citit, dar nu am avut starea necesara sa si postez comentarii.
De doua saptamani am renuntat la tigari si am o mare teama ca se va vedea la cantar. Pofta de mancare mi-o tin in frau, dar am citit pe diverse forumuri ca te poti ingrasa si fara sa mananci mai mult, doar prin faptul ca metabolismul incetineste un pic. Daca ati trecut prin asta si imi puteti spune cum a fost in cazul vostru, mi-ar fi de mare ajutor, macar psihologic, pentru ca stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit. Stiu ca era Floricica care renuntase la tigari, dar intra mai rar.
Va pup si o seara placuta in continuare
Imi pare rau ca ai avut probleme, dar ma bucur ca acum esti mai bine si te-ai decis sa ni te alaturi din nou.
Despre lasatul de tigari nu stiu ce sa iti spun ca eu nu am trecut prin asa ceva. dar sunt sigura ca singurul care dicteaza e creierul nostru si avem puterea de a face ceea ce e ok pt noi. Felicitari si bafta in continuare!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3896 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 20:22:52
CASSYopea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 155cm, 68kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Buna seara dragele mele,

Probleme de santate m-au tinut oarecum departe de site, dar nu si de dieta (in mare). Acum, cu speranta ca in sfarsit am scapat, sper sa intru mai des si sa ma ambitionez ca alaturi de voi sa-mi ating tinta. De citit oricum v-am citit, dar nu am avut starea necesara sa si postez comentarii.
De doua saptamani am renuntat la tigari si am o mare teama ca se va vedea la cantar. Pofta de mancare mi-o tin in frau, dar am citit pe diverse forumuri ca te poti ingrasa si fara sa mananci mai mult, doar prin faptul ca metabolismul incetineste un pic. Daca ati trecut prin asta si imi puteti spune cum a fost in cazul vostru, mi-ar fi de mare ajutor, macar psihologic, pentru ca stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit. Stiu ca era Floricica care renuntase la tigari, dar intra mai rar.
Va pup si o seara placuta in continuare
Riccioli, eu nu mai fumez de aproape doi ani. Nu stiu daca ai auzit de Allen Carr, metoda lui este foarte eficienta, gasesti cartea pe net : "In sfarsit nefumator". Pe mine m-a ajutat, chiar am fost surprinsa cat de usor poate fi, doar frica este mare. Kg in schimb am pus, chiar daca atunci faceam sport regulat (nu ca acuma), fapt ce m-a si determinat apoi sa ma apuc de dieta. Eu zic daca urmezi principiile lui Montignac nu ai de ce sa iti faci griji. Daca chiar te simti foarte frustata, tine faza 2 pentru o luna doua, apoi reia faza 1, sanatatea este mai importanta decat cateva kg in plus.
Felicitari pentru alegerea facuta, de a redevenii nefumatoare!
Bafta si sa ne tii la curent!
__________________
''Tinteste spre luna. Daca ratezi s-ar putea sa lovesti o stea.'' W. Clement Stone
CASSYopea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3897 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 21:05:50
riccioli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 52.5kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Imi pare rau ca ai avut probleme, dar ma bucur ca acum esti mai bine si te-ai decis sa ni te alaturi din nou.
Despre lasatul de tigari nu stiu ce sa iti spun ca eu nu am trecut prin asa ceva. dar sunt sigura ca singurul care dicteaza e creierul nostru si avem puterea de a face ceea ce e ok pt noi. Felicitari si bafta in continuare!
Multumesc Ame pentru incurajare. Stiu ca tine de mine sa iau cele mai bune decizii. Stiu ca am luat cea mai buna dezicie si sper s-o tin asa toata viata.

Citat:
Anterior postat de CASSYopea Vezi mesajul
Riccioli, eu nu mai fumez de aproape doi ani. Nu stiu daca ai auzit de Allen Carr, metoda lui este foarte eficienta, gasesti cartea pe net : "In sfarsit nefumator". Pe mine m-a ajutat, chiar am fost surprinsa cat de usor poate fi, doar frica este mare. Kg in schimb am pus, chiar daca atunci faceam sport regulat (nu ca acuma), fapt ce m-a si determinat apoi sa ma apuc de dieta. Eu zic daca urmezi principiile lui Montignac nu ai de ce sa iti faci griji. Daca chiar te simti foarte frustata, tine faza 2 pentru o luna doua, apoi reia faza 1, sanatatea este mai importanta decat cateva kg in plus.
Felicitari pentru alegerea facuta, de a redevenii nefumatoare!
Bafta si sa ne tii la curent!
Am citit cartea lui Allen Carr si ma incadrez in procentul acela care nu au renuntat imediat dupa. Au trecut trei luni de atunci, poate ca sunt totusi sub efectul cartii, cine stie. Am doua saptamani de cand nu fumez, mai exact 15 zile (la un moment dat o sa le pierd sirul). Cert e ca nu simt ca fac vreun efort, nu ma simt frustrata, nu am pofte, nu as manca incontinuu. Dar, cu toate astea am citit ca desi poti sa ai foarte mare grija la alimentatie si sa nu consumi mai mult decat atunci cand erai fumator, te poti ingrasa, deoarece disparand nicotina, care era un stimulent al metabolismului, acesta din urma incetineste pentru o perioada, pana se reobisnuieste cu noile conditii.
Din ce scrii tu sa inteleg ca in momentul in care te-ai lasat nu prea ai avut grija la alimentatie si d-aia te-ai ingrasat? Apropo, cate kg ai laut si in cat timp?
Sper ca nu v-am obosit cu problemele mele si promit ca ma opresc aici


Mai am o intrebare pentru tine Ame, am voie seminte de dovleac prajite cu sare (nu multa), fara ulei sau guma de mestecat fara zahar? Sunt cele doua lucruri cu care incerc sa scap, cand mai am caderi. Merci
riccioli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3898 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 21:21:22
FlorentinaHN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna fetelor!

Sper ca va mai aduceti aminte de mine. Fiul risipitor s-a intors acasa cu un kg in plus fata de cat arata tickerul. Vreau sa slabesc si sa ajung la tinta. In perioada asta mai mult am stagnat. Rar am sarit peste 65, insa vreau sa revin la slabit si dieta. E clar ca organismul reactioneaza mai bine dua o dieta monti pentru ca am reusit sa ma mentin, desi nu va imaginati cate prostii am mancat.

Dar sa reveim la ideea de baza: vreau sa ma alatur slabutelor si sa raman alaturi de voi. Pentru inceput am sa incep cu o dieta Man, simt nevoia de ceva drastic, sa-mi aminteasca ce-i asa disciplina.
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3899 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 21:26:41
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Buna fetelor!

Sper ca va mai aduceti aminte de mine. Fiul risipitor s-a intors acasa cu un kg in plus fata de cat arata tickerul. Vreau sa slabesc si sa ajung la tinta. In perioada asta mai mult am stagnat. Rar am sarit peste 65, insa vreau sa revin la slabit si dieta. E clar ca organismul reactioneaza mai bine dua o dieta monti pentru ca am reusit sa ma mentin, desi nu va imaginati cate prostii am mancat.

Dar sa reveim la ideea de baza: vreau sa ma alatur slabutelor si sa raman alaturi de voi. Pentru inceput am sa incep cu o dieta Man, simt nevoia de ceva drastic, sa-mi aminteasca ce-i asa disciplina.
Bine ai revenit Florentina.cum sa te uitam?felicitari ca te-ai mentinut.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3900 (permalink)  
Vechi 13 iun 2011, 22:00:20
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Multumesc Ame pentru incurajare. Stiu ca tine de mine sa iau cele mai bune decizii. Stiu ca am luat cea mai buna dezicie si sper s-o tin asa toata viata.



Am citit cartea lui Allen Carr si ma incadrez in procentul acela care nu au renuntat imediat dupa. Au trecut trei luni de atunci, poate ca sunt totusi sub efectul cartii, cine stie. Am doua saptamani de cand nu fumez, mai exact 15 zile (la un moment dat o sa le pierd sirul). Cert e ca nu simt ca fac vreun efort, nu ma simt frustrata, nu am pofte, nu as manca incontinuu. Dar, cu toate astea am citit ca desi poti sa ai foarte mare grija la alimentatie si sa nu consumi mai mult decat atunci cand erai fumator, te poti ingrasa, deoarece disparand nicotina, care era un stimulent al metabolismului, acesta din urma incetineste pentru o perioada, pana se reobisnuieste cu noile conditii.
Din ce scrii tu sa inteleg ca in momentul in care te-ai lasat nu prea ai avut grija la alimentatie si d-aia te-ai ingrasat? Apropo, cate kg ai laut si in cat timp?
Sper ca nu v-am obosit cu problemele mele si promit ca ma opresc aici


Mai am o intrebare pentru tine Ame, am voie seminte de dovleac prajite cu sare (nu multa), fara ulei sau guma de mestecat fara zahar? Sunt cele doua lucruri cu care incerc sa scap, cand mai am caderi. Merci
Ricci, despre seminte iti pot spune ca sunt ok daca sunt neprajite, sarea chiar nu prea conteaza (decat daca ai probleme cu retinerile de apap si atunci orice variatie fata de obisnuit iti va aduce ceva apa in plus la cantar). Prajite nu pot fi numite abatere, dar oleaginoasele devin toxice prin prajire (mai exact uleiurile pe care ele le contin si care in stare cruda sunt extrem de folositoare organismului). Guma de mestecat, in afara de faptul ca e 100% chimicale, iar nu poate fi incadrata in abateri. Sfatul meu, cel putin pana te stabilizezi dupa lasatul de tigari, ar fi sa iti pastrezi micile placeri. Atat timp cat raman mici. Daca vezi ca devii dependenta de ele sau incepi sa exagerezi, atunci incearca sa le elimini.
Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Buna fetelor!

Sper ca va mai aduceti aminte de mine. Fiul risipitor s-a intors acasa cu un kg in plus fata de cat arata tickerul. Vreau sa slabesc si sa ajung la tinta. In perioada asta mai mult am stagnat. Rar am sarit peste 65, insa vreau sa revin la slabit si dieta. E clar ca organismul reactioneaza mai bine dua o dieta monti pentru ca am reusit sa ma mentin, desi nu va imaginati cate prostii am mancat.

Dar sa reveim la ideea de baza: vreau sa ma alatur slabutelor si sa raman alaturi de voi. Pentru inceput am sa incep cu o dieta Man, simt nevoia de ceva drastic, sa-mi aminteasca ce-i asa disciplina.
Flori, ce m-as bucura daca s-ar mai intoarce din fete. Ce s-a intamplat cu Diana cealalta? (Purple Flower) Ca ea a disparut cat eram eu in perioada mea neagra si n-am intrat pe forum.
E bine totusi ca te-ai mentinut. Eu nu reusesc faza asta, se pare ca imi place sa am kg. extra. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole