Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11621 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 21:29:10
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Cica e bine sa ai md copios,cea mai importanta masa a zilei ..da la mine e bla bla bla,ca de obicei beau un pahar de lapte sau un cappucino Asta pt ca ma trezesc tarziu,in jur de orA 9-10,MERGEM LA CAFENEA,ACOLO NU PREA AM CE ALEGE(scuze de caps),si pranzul il iau pe la 13-14,asa ca..Daca ne merge cantarul in jos,e bine cum facem
Ce obosita is..am ajuns acasa acu vreo ora,azi am fost cu prietenii,maine suntem invitati la ei la gratar,o sa aleg de dieta,desi tare ma supara cand am obligatii destea cu vizite cand sunt la dietaSigur o sa ne imbie cu desert..si e urat sa refuzi in casa omului,offf...SPer s ama fofilez ca data trecuta cand am fost musafir
Azi am mers canebuna..f f mult,si pe tocuri,o premiera pt mine.Am talpile in flacari da ce mai conteaza..De dimineata am fost la targul de pantofi,mi-am luat adidas tapiterie e la moda aici,roz cu floricele asa,ca tapiteria canapelei lui Maruta si o sanda neagra de catifea,m-a mancat sa o iau cu toc,eu care nu port deloc.
Am baut un capucino decoff la md,pranzul a fost juma de pui la rotisor(de la magazin),cu salata,fara vin ca am uitat sa luamPe urma fuga la intalnire cu prietenii astia pe care nu-i vedeam de 2 ani,au facut inconjurul lumii cu camperulmai ca ne-au convins sa ne luam si noi,dar sunt probleme logistice,trebuie sa-l iau pe numele meu si aici nu am rezidenta,nu stiu cum sa facem..Ne mai gandimCu ei am mai baut o dracie ,ginger nu stiu cum,semana cu cafeaua dar cica e facut cu praf de ginger..ce o mai fi si ala.Oricum,continea zahar,si vorba unei fete de aici,mi s-a parut tare gretos,dupa luni de zile de cand nu mai folosesc zaharul..
Cina o iau acuma,o rosie,o ceapa verde si cu o bucata de branza de capra tare.Mai tarziu pun poze si de la plimbarea de la mare,o ora de mers alert pe tocuri,ar trebui sa imi dea o medalie cineva Plus acuma am terminat si 15 minute cu Billy si 2 mile cu Leslie.Puteam sa fac 3,dar am zis sa nu exagerez,ma simt destul de obosita.

Am scris roman
O seara frumoasa,weekend placut si succes fetelor din casuta care s-au inscris la concurs!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (18 apr 2015), Michelina (19 apr 2015), michellabfirst (18 apr 2015), Mihaela1006 (18 apr 2015)
  #11622 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 21:37:45
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Emy, bravo tie pentru ca te mentii activa
Ginger este ghimbir ,la inceput ti se pare ciudat dar e tare sanatos,mie imi place in biscuiti sau in ceai.
Apropo de mic dejun,am citit principiile unei diete care e in voga aici in ultima vreme si se spune acolo ca nu conteaza peste care masa sari sau e mai saraca in calorii,daca poti sa o faci e ok;daca imi amintesc bine chiar recomndau sa sari peste micul dejun daca nu simti sa mananci,in felul asta reducand numarul de calorii din timpul zilei respective;am ami citit si prin alte parti ca e bine sa stai fara hrana daca nu ai senzatia de foame ca nu e bai. Acu ce sa zic, eu personal chiar nu cred in povestile cu micul dejun ptr ca atunci cand mananc dimineata mi-e foame toata ziua si ma indop ca un purcel.
Hai ca am scris si eu tot un roman,asa ca ma retrag
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cristy28:
Michelina (19 apr 2015), VentoFreddo (18 apr 2015)
  #11623 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 21:51:40
cristy28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Anglia
Vârsta: 49
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 54.7kg
Mesaje: 248
Aprecieri acordate: 549
Am fost apreciat(a) de 532 ori in 235 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ralu,unde esti?
Ai aflat de concurs?
cristy28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui cristy28:
RaluR (24 apr 2015)
  #11624 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 21:54:43
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ca sa scazi caloriile..nu sunt de acord,ca atunci am manca 2 fruzne de salata si gata,am slabi.Monty nu e asta..si mie una nu imi place sa fac foamea,imi place sa mananc si sa ma simt satulaMonty pt mine a fost o mana cereasca,a functionat mereu.
Dar sunt de acord cu faptul ca e inutil sa mananci daca nu ti-e foame..Dar macar ceva simbolic,acolo,sa nu ai stomacul gol,un pahar de lapte sau o bucatica de branza nu cred ca e rau.Eu incerc mereu sa iau md,rar il sar total,cam de 2 ori pe luna sa zic..

Am schimbat cina,in loc de branza am mancat 100 gr somon afumat conform..m-am gandit ca am ingurgitat destul colesterol cu puiul ala cu tot cu piele ca sa-mi mai incarc arterele si cu cel din branza.
Ma duc sa imi calculez meniul si sa mai pun cateva poze la album.
Noapte buna,pe maine!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
cristy28 (18 apr 2015), michellabfirst (18 apr 2015)
  #11625 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 22:23:49
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Eu ma dezmeticesc mai greu in prima parte a zilei si de multe ori mananc ptr ca trebuie,nu pentru ca simt .Nu dati cu pietre,e doar parerea mea despre masa de dimi pe care as sari-o cu placere si as pastra cafeaua si poate un fruct
Sa stii ca exact la fel functionez si eu.Mananc oarecum fortat daca mananc atunci cand ma trezesc.
Sa ma dezmeticesc imi trebuie o mare cana de cafea.Neagra. Si daca e, micul dejun e pe la 10.Eu ma trezesc in fiecare dimineata in jur de 6:30.
Eu una nu pot da cu pietre ca si eu fac la fel.
Dar cum zice si Emi, una din regulile lui MM e sa nu sarim nici o masa.

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Michella, ma bucur enorm ca te-ai mobilizat,ca esti bine si ca ni te alaturi la concurs; e o sansa nemaipomenita sa mancam sanatos, sa fim in priza,sa ne cunoastem mai bine pe noi insine si fetele din grup, ce sa mai,numai plusuri.
Eu sunt foarte excited,ca sa zic asa,ca azi mi-am cumparat un brat de tzoale si parca mi-ar veni mai bine daca as mai da jos putin(cateva kg acolo).
Mersic pentru mesajul de mai devreme si m-am mai linistit ca nu sunt singura cu pb micului dejun.
Pupici
Sper din tot sufletu sa ma motiveze concursul asta.Si apoi mi ar face placere sa comunic mai mult cu voi.
Cum v am mai spus, va urmaresc aproape zilnic dar probabil ca din cauza timiditatii mele, scriu mai rar.Sper sa schimb si asta.
Sper sa reusesc o data cu concursul asta sa ma duc si la sala mai des.Chiar azi s a luat sotul de mine ca platesc degeaba, nu am mai dat pe acolo de vreo 3 saptamani cred.
Te pupici si eu
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Cica e bine sa ai md copios,cea mai importanta masa a zilei ..da la mine e bla bla bla,ca de obicei beau un pahar de lapte sau un cappucino Asta pt ca ma trezesc tarziu,in jur de orA 9-10,MERGEM LA CAFENEA,ACOLO NU PREA AM CE ALEGE(scuze de caps),si pranzul il iau pe la 13-14,asa ca..Daca ne merge cantarul in jos,e bine cum facem
Ce obosita is..am ajuns acasa acu vreo ora,azi am fost cu prietenii,maine suntem invitati la ei la gratar,o sa aleg de dieta,desi tare ma supara cand am obligatii destea cu vizite cand sunt la dietaSigur o sa ne imbie cu desert..si e urat sa refuzi in casa omului,offf...SPer s ama fofilez ca data trecuta cand am fost musafir
Azi am mers canebuna..f f mult,si pe tocuri,o premiera pt mine.Am talpile in flacari da ce mai conteaza..De dimineata am fost la targul de pantofi,mi-am luat adidas tapiterie e la moda aici,roz cu floricele asa,ca tapiteria canapelei lui Maruta si o sanda neagra de catifea,m-a mancat sa o iau cu toc,eu care nu port deloc.
Am baut un capucino decoff la md,pranzul a fost juma de pui la rotisor(de la magazin),cu salata,fara vin ca am uitat sa luamPe urma fuga la intalnire cu prietenii astia pe care nu-i vedeam de 2 ani,au facut inconjurul lumii cu camperulmai ca ne-au convins sa ne luam si noi,dar sunt probleme logistice,trebuie sa-l iau pe numele meu si aici nu am rezidenta,nu stiu cum sa facem..Ne mai gandimCu ei am mai baut o dracie ,ginger nu stiu cum,semana cu cafeaua dar cica e facut cu praf de ginger..ce o mai fi si ala.Oricum,continea zahar,si vorba unei fete de aici,mi s-a parut tare gretos,dupa luni de zile de cand nu mai folosesc zaharul..
Cina o iau acuma,o rosie,o ceapa verde si cu o bucata de branza de capra tare.Mai tarziu pun poze si de la plimbarea de la mare,o ora de mers alert pe tocuri,ar trebui sa imi dea o medalie cineva Plus acuma am terminat si 15 minute cu Billy si 2 mile cu Leslie.Puteam sa fac 3,dar am zis sa nu exagerez,ma simt destul de obosita.

Am scris roman
O seara frumoasa,weekend placut si succes fetelor din casuta care s-au inscris la concurs!
Sa stii ca ai dreptate tu cu branza sau cu laptele.Voi incerca sa te copiez
Sa pui si tu o poza te rog, cu adidasii aia ca m ai facut curioasa
Daca ai desert, incearca sa aplici cumva regula fazei II, baga mai multa salata sa mai diminuezi impactul
Eu pot numara pe degete de cate ori am purtat tocuri in viata mea, nici nu stiu cum sa merg, dau cu stangul in dreptu'.Da' pai sa mai merg si atat Te admir

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ca sa scazi caloriile..nu sunt de acord,ca atunci am manca 2 fruzne de salata si gata,am slabi.Monty nu e asta..si mie una nu imi place sa fac foamea,imi place sa mananc si sa ma simt satulaMonty pt mine a fost o mana cereasca,a functionat mereu.
Dar sunt de acord cu faptul ca e inutil sa mananci daca nu ti-e foame..Dar macar ceva simbolic,acolo,sa nu ai stomacul gol,un pahar de lapte sau o bucatica de branza nu cred ca e rau.Eu incerc mereu sa iau md,rar il sar total,cam de 2 ori pe luna sa zic..

Am schimbat cina,in loc de branza am mancat 100 gr somon afumat conform..m-am gandit ca am ingurgitat destul colesterol cu puiul ala cu tot cu piele ca sa-mi mai incarc arterele si cu cel din branza.
Ma duc sa imi calculez meniul si sa mai pun cateva poze la album.
Noapte buna,pe maine!
Eu am o problema cu mancatul sa ma simt satula.Chiar daca mananc conform, am impresia ca mananc totusi foarte mult
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
cristy28 (18 apr 2015), VentoFreddo (18 apr 2015)
  #11626 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 22:39:32
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Si legat de mancatul mult, vroiam sa va intreb ceva.
In seara asta cina mea a fost compusa din: omleta din 5 albusuri de ou si 3 fire ceapa verde, facuta in tigaia de teflon fara mg, salata rucola si valeriana (mache in franceza), o rosie, putin castravete si am mai adaugat exact 50gr somon afumat si 60gr branza de capra.Am mai pus si putin oted de mere si putina sare.
Cum credeti ca e? Ma refer la amestecul de somon, branza si eu.Si ca si cantitate, nu vi se pare mult?
Asa a aratat cina mea.Salata a fost mai multa
Imagini ataşate
File Type: jpg 20150418_204040.jpg (3,30 MB, 0 vizualizări)
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
cristy28 (18 apr 2015), VentoFreddo (18 apr 2015)
  #11627 (permalink)  
Vechi 18 apr 2015, 23:44:05
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

e f ok cina ta!Eu din principiu asa,mi-am facut ca regula sa nu mananc mai multe proteine la o masa..adica nu amestec peste cu carne cu branza etc.Dar nu e gresit la Monty,absolut deloc.Mai ales ou cu somon,yammm!
Pun acuma o poza cu adidasii s-ar putea sa iasa intoarsa,ca nu stiu sa pun drepte,dar iti dai seama cum sunt.
Imagini ataşate
File Type: jpg 20150418_200814.jpg (2,00 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg 20150418_201009.jpg (1,47 MB, 0 vizualizări)
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #11628 (permalink)  
Vechi 19 apr 2015, 00:00:07
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
e f ok cina ta!Eu din principiu asa,mi-am facut ca regula sa nu mananc mai multe proteine la o masa..adica nu amestec peste cu carne cu branza etc.Dar nu e gresit la Monty,absolut deloc.Mai ales ou cu somon,yammm!
Pun acuma o poza cu adidasii s-ar putea sa iasa intoarsa,ca nu stiu sa pun drepte,dar iti dai seama cum sunt.
Moamaaa ce misto sunt Ai dat mult pe ei? Si sandalutele sunt superbe.Hai ca pe toc de ala mai merg da nu mai mult de 1km N am curajul tau.
Adidasii sunt mortali! Sa i porti cu mare placere
Legat de cina, ma gandeam ca e f mult si ou si peste si branza.Dar imi era f foame si somonul era desfacut de 2 zile si branza la fel si am zis sa le pun sa nu se strice Albusurile erau ramase de la o tura de cozonac facuta ieri.
Am sa incerc sa mai reduc din cantitati, mi se pare ca mananc totusi destul de mult.Mai stau sa vad dupa o saptamana fara abateri daca se schimba cantarul, daca nu, micsorez portiile
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui michellabfirst:
VentoFreddo (19 apr 2015)
  #11629 (permalink)  
Vechi 19 apr 2015, 00:13:25
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Multumesc!Pe adidasi am dat 15 euro,sunt f usori,nici nu-i simti..sandalele au costat 60 pt ca sunt de piele intoarsa.
Sa stii ca si eu am zis mereu,ca tin cantarul sub supraveghere,daca slabesc continui s amananc pe saturate,daca stagnez mai umblu la portii,la vin etc.Dar pana acuma nu mi s-a intamplat sa stagnez fara motiv.Adica,daca mananc pasca si cozonac,e normal sa nu am scadere..Deabia astept luni cantarul,sper sa vad in sfarsit 6-le ala in fata,pentru mine e un prag psihologic
Noapte buna,gata,nu mai intru azi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
michellabfirst (19 apr 2015)
  #11630 (permalink)  
Vechi 19 apr 2015, 00:20:48
michellabfirst's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Multumesc!Pe adidasi am dat 15 euro,sunt f usori,nici nu-i simti..sandalele au costat 60 pt ca sunt de piele intoarsa.
Sa stii ca si eu am zis mereu,ca tin cantarul sub supraveghere,daca slabesc continui s amananc pe saturate,daca stagnez mai umblu la portii,la vin etc.Dar pana acuma nu mi s-a intamplat sa stagnez fara motiv.Adica,daca mananc pasca si cozonac,e normal sa nu am scadere..Deabia astept luni cantarul,sper sa vad in sfarsit 6-le ala in fata,pentru mine e un prag psihologic
Noapte buna,gata,nu mai intru azi
Nu sunt scumpi deloc. Si sandalele se vede ca sunt de buna calitate.Sa le porti cu placere!
Eu nici nu ma gandesc la scadere la cantarul de luni ca de pe vineri sau sambata trecuta am avut aproape zilnic cate o abatere.Sa zic mersi daca n am crestere.Oricum nu m ar mira.
Somnic usor, fug si eu ca acum am vazut cat e ceasul.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui michellabfirst:
VentoFreddo (19 apr 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole