Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3791 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:00:35
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

meniul de azi:

MD 2 mere + castron cu lapte 0,1 si fulgi de ovaz, indulcitor
P supa de linte si rosii cu o bucata de piept de pui
G alune de padure
C salata cred ca nu am chef de gatit

Baut : cafea, apa, ceai
__________________
Răspuns cu citat
  #3792 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:02:09
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Un search pe net imi zice ca mazare boabe proaspata are ig 35..si mancarea de mazare boabe verde cu pui are ig 30..
SI am gasit si dudele,au ig ca si murele..25
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3793 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:22:17
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Si eu stiam ca mazarea are IG mic, si cam tot timpul am mancat-o cu oua ochiuri, sau carne.
Răspuns cu citat
  #3794 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:35:00
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Oh, perfect. Deci diseara am piure de mazare cu pui la gratar La pranz am mancat o salata verde cu ardei gras si mix de fructe de mare.

Emy: insanatosire grabnica!
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3795 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:40:58
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
RaluR, in niciun caz nu consider a fi critica sau altceva, ba din contra iti multumesc ca acorzi cateva minute sa imi dai sfaturi pt ca stiu ca timpul e pretios pt toata lumea
Legat de proteine in general mananc zilnic, in special seara. Stiu ca mai degraba la pranz, dar deh, e greu la munca cu mancarurile cu carne, dar in ultima vreme mi-a fost lene sa fac gratar. Am niste pestuci variati la conge (somon, fitofag, fructe de mare, pastravi) in care abia astept sa ma infig Din pacate am facut luni niste pulpe de pui cu mancarica de fasole galbena langa, dar am facut greseala sa incalzesc la microunde si desi zic mereu sa nu mai fac asta, tot o comit. Am observat ca la microunde carnea de pui PUTE groaznic, nu stiu a ce, dar n-am putut-o manca. Deci, in general sunt si cu proteina, carnita, peste, fasolici, dar azi mi-e greata de toate

Intrebare: pastele integrale merg combinate cu fructele de mare?

Legat de painica: era cea facuta de mine si mi-era mila sa o arunc. Eu inca pap paine in unele dimineti cu gem facut de mine, conform, sau cu de-ala de prune fara zahar din comert, sau cu iaurt 0%. Inca n-am incercat iaurt cu cereale. Se inmoaie la fel de bine ca in lapte?

Salexandre: la calorii nu m-am gandit, ai dreptate, probabil prea putine. Am sa adaug migdale la ciocolata amaruie. Sau ceva ton conserva la cina, dupa ciorba de loboda.

Multumesc mult, fetelor!!
Vad ca ti-au cam raspuns fetele la intrebari: paste cu fructe de mare in faza 2, fulgii de ovaz nu se inmoaie la fel de repede in iaurt dar vad ca deja ai experimentat, poti face si cu lapte degresat. Mie cand mi-e pofta de cinniminis, imi pun fulgi de ovaz, lapte, scortisoara si putina fructoza sa au fix acelasi gust, ba chiar ajuta la slabit!!!!
Cu carnea de pui la microunde, daca te referi la programul de dezghetat, am patit si eu treaba cu imputitul. Oribil... Pune carnea in apa cu multa sare daca vrei sa dezgheti mai repede.

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Stirul (motar) o alta planta cu proprietati miraculoase....daca stiam ca se numeste asa nu o mai taiam din gradina
M-ai facut asa de curioasa, acum ma duc pe net sa caut imagini, sa vad daca n-am si eu prin gradina!

Citat:
Anterior postat de ruru89 Vezi mesajul
Stiu si bobitele negre. Astea de catina de gard sunt insa rosii, ca niste rosii prunisoare foarte mici Turbarea cainelui cred ca le spuneam. M-am mai documentat si fructele sunt toxice. Se folosesc doar pentru anumite extracte. Catina portocaliu intens se mai numeste si catina alba
Asta e ca in bancul ala:

" - Tata, ce sunt astea?
- Prune negre!
- Si de ce sunt rosii?
- Pentru ca sunt verzi!"

Ardelenii spun verde in loc de crud. Ce frumoasa e lingvistica!

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Multumesc de sfaturi, VentoFreddo! Pot sa intreb cum te cheama?
Am urmat sfaturile voastre si am renuntat la cina la ciorba de loboda (care era apropo dreasa cu ou) si am mancat o conserva de ton. Si migdale cu cioco amaruie la gustarica.
Nu stiam de pontul cu cereale in iaurt de cu seara, suna bine!
La cafea sunt ok, numai arabica si neagra. Nu folosesc indulcitori la nimic.

Va pup!! Si sa stiti ca ma ajutati foarte foarte mult! Sper sa dau inapoi ajutor atunci cand voi putea oferi
Nu-ti bate capul cu intorsul ajutorului, asa simteam si eu mereu, dar deja am capatat un pic de experiente si stiu: toate de-aici am fost la inceput (eu, dupa 3 luni jumate, inca ma simt incepatoare, fata de fetele mai vechi) si am fost ajutate, iar acum ajutam la randul nostru. Ia sa vezi in scurt timp cum tu ai sa dai sfaturi fetelor noi!

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Neata fetelor,
Emy, minunat sfat cu cereale in iaurt, s-au inmuiat si au fost super bune.
O sa fiu mereu complet sincera si pe forum si cu mine insami: cred ca micul meu dejun nu a fost foarte conform: iaurtul era un kefir cu 3% grasime, iar ovazul nu era tarate, ci fulgi. Am pus si o lingurita de seminte de seminte de in in el.
La gustare mi-am luat migdale crude.
La pranz comand ceva peste cu legume ca nu mi-am luat nimic pachet la mine.
Iar la cina, as face un piure de mazare (mazare fiarta blendata cu putin ulei de masline), dar nu stiu daca se poate consuma cu carne? Daca nu e nevoie cu carne, o voi face mancare de mazare ca sa o pot manca goala (nu stiu cu ce altceva o pot asocia).
Eu am ciuperca de kefir si fac singura acasa, din lapte integral, proaspat muls, e o conventie a mea, tin un fel de dieta lacto-monti Dar nu trebuie sa faci ca mine, daca vrei sa slabesti mai alert. Oricum, despre kefir am citit intr-un interviu cu Michel Montignac ca a spus ca e foarte bun, ca are indice glicemic foarte scazut. Voi, fetelor, ce credeti despre asta? Ca ar trebui asociat cu ce? Cu lipide, mai degraba? Sau daca-l asociem cu glucide e gresit?
Oricum, Alina, fulgii de ovaz sunt foarte buni si ei, iar kefirul este senzational, daca ti-l mai poti face si in casa... e medicament curat! Cei care beau in mod constant kefir au cea mai mare rata de longevitate din lume!

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Buna dimineata!
fetelor eu azi intentionez sa fac o ciorba de fasole boabe daca ii pun morcov si telina nu e bine?
carne, oua, lapte, branza..astea se pot manca in prima faza...pt ca nu stiu ce IG au...
dar capsuni?
dar daca mananc lapte cu cereale fitness la MD e bine?
Multumesc!
Produsele animale despre care vorbesti nu fac parte din clasa glucidelor, ci a proteinelor, deci nu au indice glicemic. Le poti manca linistita, ba chiar sunt recomandate!!! Combina-le cu legume, cu salate, fa-ti mancarici, ciorbe, omlete cu tot ce vrei (numai nu glucide, adica nu fainoase). Legumele si ele sunt in general clasate ca fibre, nu ca glucide, foarte putine sunt cele cu IG mare si e bine sa le eviti.
Capsunele le poti manca linistita, cum ti-au spus si fetele, si ca desert si ca gustare.
In loc de Fitness, care cu siguranta contin zahar si Dumnezeu stie mai ce, cauta fulgii de ovaz! La Lidl spre exemplu chiar nu sunt scumpi.

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Este de-aia proaspata noua de la piata. E ok cu carne de pui asta?
Sau te referi la cea de se gaseste la pungi, mai mica la bob, tare si parca taiata in jumatati?

Multumesc
Aia proaspata are IG mediu, mai bine o combini cu glucide, aia congelata e ok, poti s-o mananci cu carne.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
MULBERRY= duda

fetelor ati facut foarte bine ca ati ales dudele negre... e o regula, cea a steagului Germaniei care zice ca fructele trebuie consumate dupa culorile acestui steag: cele galbene au antioxidanti, cele rosii au antioxidanti mai multi decat cele galbene dar mai putine decat fructele negre/mov, iar fructele negre sunt bombe de antioxidanti.
deci daca alegeti mereu struguri negri, blueberries (afine cred ca se numesc) coacaze negre etc etc nu dati gres

va salut gagici pe toate!!
eu sunt iarasi dupa 24 de ore de garda... azi ma duc iar la dentist sa-mi scot firele din gura ...yeeeeyyy poate am sa pot manca si eu ca omu normal.
ieri am mancat numai branza quarc, ceva gen urda cu 0.3% grasime, vreo 500g cred cu piure de mere si mango, niste mozzarele mici mici si cam atat... ce parere aveti?? am mancat cu lingurita mica si mi-a luat o ora sa mananc ce voi ati manca in 3 minute cu un linguroi... nu mai pot culmea e ca nici nu mi e foame. azi noapte pe la 11 ma uitam la o ciocolatica mica de 25 g cu 85% cacao si-am zis "neee, n-am chef!" deci va dati seama daca am ajuns sa refuz ciocolata ce defecta sunt
sper sa-mi revin. mama a calit niste varza murata cu boia si sos de rosii... langa sunt niste carnati foarte picanti...
Quark si mozarella cred ca sunt amandoua branzeturi cu zer. Le-ai mancat in aceeasi zi? (oricum, nu-s persoana potrivita sa te trag de maneca cu asta)
Stiu cat de obositor este sa mananci cand ai gauri in gura... De-aia nu-ti vine sa mananci nimic...

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Pasy, tu revino-ti in fire!! ti-am mai zis si mai demult ca nu e un drum de 3 luni si-apoi gata! uite sa-ti zica si Emi si Magda si Tina si nu numai, ce se intampla daca pleci. Ai slabit atatea kg in asa scurt timp... daca ai chef de o "pauza" si iei kg inapoi, n-ai sa mai slabesti asa usor, pentru ca acum s-a prins si organismul tau ce-i faci!!
de ce crezi ca sunt asa multe fete care mananca perfect si fac si sport si nu slabesc, sau slabesc 2 kg in 2 luni!! in plus de asta te mai avertizez intr-o privinta: ai slabit mult si grasimea ta, oricat de greu iti vine sa crezi secreta niste hormoni... care dau niste semnale creierului ca nivelul ei (de grasime) scade. organismul tau percepe treaba asta ca pe o alarma de supravietuire! si incepe sa-ti trimita semnale, adica pofteee!!! si incepi sa mananci, sa poftesti, ca sa-si puna el la loc rezervele... crede-ma!! oricat de poveste suna, fiziologia umana e o poveste frumoasa! citeste singura despre leptina si grelina!
lupta cu poftele si chefurile de pauza... sunt PA-CA-LELI!!! propriul tau corp, propriul tau instinct de supravietuire incearca sa-ti saboteze tot efortul depus pana acum!! iar aici pe forum ai zeci, daca nu suteee de exemple de astfel de fete.. care au slabit, au plecat, ca mai tarziu sa revina cu kg in plus... a doua oara lupta e inzecit mai grea! nu-ti bate joc de munca ta!!

Ai mare dreptate, exact despre asta citeam eu aseara in Metoda Montignac pentru femei!

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Sa nu ma certati, dar revin cu intrebari de incepator si tot cu mazarea

Initial am crezut ca am inteles, dar apoi am vazut pe siteul lui Monti ca:

Green peas (fresh) - GI 35

Si in carte un ex. de meniu de faza I:

Salata verde creaţă cu slăninuţă
Pui la grătar
Mazăre verde
Brânză
Băuturi: apă, ceai rusesc slab, ceai de plante

Deci pot manca pana la urma mazare cu carne slaba sau cu orice carne? Vad acolo slaninuta...

Nu te cearta nimeni, intreaba orice!!! Numai ca nu stim mereu raspunsul la toate intrebarile. Ce am stiut ti-am spus deja: mazarea verde are IG mai mare, nu sunt sigura cat, dar sigur cea congelata e de preferat, are IG mai mic.
Slaninuta, da, vezi bine, dar nu stim daca nu cumva e o eroare a lui cu mazarea, daca nu cumva are IG mai mare de 35! Cum am mai spus, grasimile sunt bune si ele, explica Monti de ce, e obligatoriu sa le incluzi in alimentatia ta (e de preferat sa alegi grasimile bune, cele din peste) important e sa le combini cu fibre, nu cu glucide.
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3796 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:50:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Oh, perfect. Deci diseara am piure de mazare cu pui la gratar La pranz am mancat o salata verde cu ardei gras si mix de fructe de mare.
Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul

Emy: insanatosire grabnica!
Eu nu am nimicEva e cu problemutele
Sa ai pofta..fructele de mare contin si scoici?ca alea nu-s permise.cica.
Sa ai pofta.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3797 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 13:51:40
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ralu,te salut si pe tine
AM iesit la pranz,pe mai tarziu,fetele
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3798 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 14:50:44
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ralu,te salut si pe tine
AM iesit la pranz,pe mai tarziu,fetele
Pupici, Emy! See you later, aligator!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3799 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 15:34:11
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ciao fete dragi

Va multumesc tuturor pt sfaturi si incurajari, fiecareia in parte nu am cum sa o fac separat ca nu vreau sa sar din greseala pe cineva da va iubesc pe toate, zau
De plecat nu plec nicaieri mi-ati lipsi mult prea mult si nici de "dieta" nu scap nu ma lasati nici voi nici al meu iubit si si stiu prea multe, doar ca zau ca nu ma mai sui pe cantar, cat o fi atat sa fie, oricum arat beton acum fata de acu 5 luni, am spus demult adio colaceilor si abdomenului acela imens avem noi o treaba cu burta bine, mai am inca un pic de burtica, da nici nu se compara, acu imi vad picioarele cand ma uit in jos da, am citit nu stiu unde ca Monti poate fi cea mai scumpa dieta posibila si asa a fost si la mine pt ca trebuie sa imi schimb integral garderoba
Eva iti multumesc in mod special pt informatii, zau ca nu stiam ce mi-ai spus tu, desi am citit mult de tot despre alimentatie si nutritie, acum imi inteleg si mai bine reactiile
Ideea era ca m-am suparat pe faptul ca daca am calcat un pic pe de laturi am pus un kg la loc, si nici macar nu am mancat un kg de chestii, na asta e, e aiurea cand tot oscilez, imi e ciuda pe mine ca nu mai pot fi asa ca la inceput si ca tot oscilez.

Da nu plec nicaieri

Meniul meu de azi:
MD: Maioneza cu varza servita pe felii de legume si cascaval
G: o nectarina si o capsuna
P: Supa de gulii, absolut delicioasa, o sa va pun reteta mai incolo, am vazut ca nu este
C: Probabil fasole scazuta

Am inceput sa beau iar ceai laxativ si diuretic, am obs ca am ceva probleme cu tranzitul, poate si de acolo stagnarea si oscilarea asta.


Sa aveti o zi superba asa cum va doriti, va pup dulce pe toate

Oare pe unde o fi Magda?
Răspuns cu citat
  #3800 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 15:41:48
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Pasy, ce bine ca esti cu noi!

Sa stiti ca am pus si eu un album cu cateva poze, sa ma vedeti si pe mine!


Puuup!!!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole