Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3811 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 12:30:53
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata, St3fyk!
De ce mananci doar doi morcovi cand ajungi acasa? Sa inteleg ca ajung acasa fff tarziu? Poti sa iti iei la tine acolo unde pleci ceva? Niste migdale macar.
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3812 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 13:56:39
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bine v-am regasit frumoaselor

Va multumesc pt vorbele bune si pt gandurile frumoase m-ati atins adanc de tot , dar stiti si voi ca atunci cand te inveti cu ceva greu te mai dezveti ma refer acu la voi, mi-ati lipsi mult prea mult or mai fi si pauze la condica, da in general am sa fiu prin preajma

Uite si reteta de ieri Supa de gulii , Eva, din pacate nu e raw, poate candva in viitor o sa incerc sa vad ce imi iese eu am facut-o pt ca pofteam la supa de cartofi si mi-a iesit o minunatie, e bestiala zau un pic dulcie da foarte foarte buna, pt gustul meu

Meniu de azi ca si ieri asa ca nu il mai scriu, probabil o sa ies la un frappe neconform azi

Va doresc o zi minunata cu mult soare si multa iubire

PS. Alina (anorien) felicitari pt scadere
Răspuns cu citat
  #3813 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 14:41:48
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ralu,am vazut pozele,sunteti o familie f frumoasa,si e asa dragalasa fetita,cu parul ei auriu..
Multumim! Si pentru invitatia de prietenie!

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
Fetelor am vazut si eu pozele cu voi!!!! Nene dar sunteti inzestrate zau... Pai Ralu eu nici nu am vazut fata in poza aia.. stii tu care... am vazut o talie sperba!!! si niste sani cupa E-F-G , ochi frumosi, par frumos... no comment!
Da, port cupa F la sutien, dar nu e o fericire. Mai ales dupa alaptat... Forta gravitationala e direct proportionala cu greutatea... lor. Noroc (sau nu?) ca nu mai trebuie sa ma vada nimeni fara sutien, inafara de sotul meu, care cu toate pacatele lui, nu se uita nici dupa altele si nici nu ma face sa ma simt nasol. Dar... o fi valabil si pentru alte femei, desi nu am fost niciodata fotomodel, am fost obisnuita sa fiu centrul atentiei in special a barbatilor (acum ati vazut si voi cel putin 2 dintre motive ) si dupa ce am nascut am simtit ca nu mai sunt eu... ca am disparut... sau sunt invizibila! Si Montignac, impreuna cu Slabutele, m-au facut incet-incet sa realizez ca pot sa redevin eu, nu e ceva neaparat permanent starea asta a mea, ba din contra, acum sunt si mai inteleapta si mai toleranta si mai rabdatoare de cand sunt mama si am si o minunatie de copil pe langa! Si ca pot intoarce capete si mai si, acum! Lumea poate sa zica nu doar uite ce bine arata ci... wow, vrei sa spui ca femeia asta a nascut??? Un copil de 4 kile 300?????
Mai am ceva pana acolo, dar voi ma tineti pe drumul cel bun!

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna dimineata tuturor! Eu azi ma simt foarte bine si foarte pozitiva, un motiv ar fi vremea care pare a se incalzi si al doilea cantarul care mi-a dat numai vesti bune. Nu tin Monti decat de maxim 2 saptamani si deja am atins un prag minim de kg pe care nici cu SouthBeach nu l-am atins (si la SB m-am chinuit si mai mult). Am scazut de la 65 la 63.5 in cca 2 saptamani. N-am mai vazut cifra 63 dinainte de faza de ingrasare. Parca am prins aripi cand am vazut. Uimitor ce face pentru psihic. Si nu ma mai simt balonata si incap in blugi care ma strangeau si ma faceau sa ma sufoc din cauza burtii stranse. Stiu ca pare putin 1.5 kg, prea putin sa imi dea atata fericire, dar nu simt ca si cum as fi facut vreun efort. N-am simtit frustrarea aia de o simti cand te abtii in diete low-carb, sau in hipocalorice. Bravo, Monti, esti genial!!

Meniul meu azi:
Azi e ziua sefului meu si in mod sigur ne va tine dupa munca la birou pt o mini petrecere ca sa ne serveasca niste chestii neconforme si nu stiu cum o sa scap, dar voi face tot posibilul sa nu ma ating de zahar si sa ma indrept mai degraba catre rosii, branza si ceva conform.
Tot azi am si invitati acasa care vin sa vedem finala la basket si au zis ca aduc si ceva bun. Probabil ceva desert, tipa face niste placinte cu dovleac/mere/pere de iti lingi degetele. Toate cu zahar si faina! Nu prea cred ca pot sa o refuz, deci probabil voi gusta un patratel. De asemenea o sa fie si multa bautura. Beri, voda cu portocale, Radler (apropo cat de necoform e un pahar de Radler? Imi pare cat de cat ok pt ceva alcoolic. Are alcool pana in 2%, contine ceva limonda - nu stiu cat de naturala- si cica si fructoza, nu zahar), asa ca eu ma voi indrepta ori catre un paharel de radler ori catre unul de vin rosu (demidulce, n-am sec inca!)
Iar restul meselor:
G: 2 pumni de cirese (8.30)
MD: kefir cu fulgi ovaz si seminte de in (9.30)
P: piure de mazare, piept de pui la gratar, rosie, castravete (13.00)
G: 2 pumni cirese (16.30)
C: porc la gratar cu salata.

Va pup si va doresc o zi minunata!!
Monti ERA genial, ca din pacate a murit (sotul meu mereu face misto de mine pe tema asta, zice ca a murit de la dieta). Dar intr-adevar metoda o gasesc si eu geniala si ma bucur ca ai rezultate peste asteptari! O sa vezi ca nu se opresc aici beneficiile. Sa vezi cum o sa te simti!!!!!
Eu la Radler nu m-as baga, daca stiu ca vreau sa slabesc si ca oricum voi manca ceva deserturi. Mai degraba as opta pentru vin rosu. Si incearca si azi si maine sa nu mananci glucide, ca sa atenuezi efectele abaterii tale. Baga proteine si fibre la greu. Sper ca am inteles si retransmis bine sfatul Evei. Mie mi-a zis asta legat de nunta la care voi merge la sfarsitul lunii. Deja vad ca ai mancat si fulgi de ovaz... poare renunti la cirese pentru azi. Deci proteine si fibre, ca sa nu se vada abaterea la cantar.
Pofta buna si distractie maxima! Pupici!!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3814 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 15:15:54
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetele
Am intrat si azidimi,v-am scris un mesaj luung,cu citate si tot,v-am luat pe rand...si mi-a disparut,tocmai cand il trimiteamMi s-a facut lehamite si m-am nervat eu cu mine ca de ce nu l-oi fi salvat intaisi am iesit..
Acu va pup pe toate asa,la gramada,va felicit pt starea buna si realizari,si va urez un weekend minunat!
Meniul de azi:
md-ora 6.30-o cana de lapte de soia indulcit cu agave+cafea decoff
pranz-13.30-juma de pui la cuptor(am mancat si pielea,din pacate...era asa crocanta si rumena..si eu asa moarta de foame )+megasalata cu otet mere+dovlecei trasi in tigaie+un pahar de vin rosu
gustare-18-6-7 caise
cina-salata cu de toate si urda
Inca o data va si va!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3815 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 20:14:54
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna fetele!



Da,asta e..dar zice in articol ca se culeg doar frunzele de baza,deci mult inainte de a inflori..cred eu.Adica cand planta are doar alea 4-5 frunze,ca papadia..da cum sa o deosebesti de alte ierbaturi nu mai stiu






Waaa...ce super!!deci am liber la dude negrePai si strugurii negri sunt buniiii,da nenea MOnty zice nu.Eu ii consum totusi..in stare de..vin!
Iubita draga,sper sa revii repede la normal,si sa poti manca ,ca e tare frustrantSanatate!

Fetele,va pup cu drag,o zi frumoasa sa aveti!
PS.Pt cine vrea sa ma cunoasca si nu ma stie inca,am pus cateva poze acuma:::::::::::
Emy am gasit azi 2 tulpini de cicoare(inca nu e inflorita are niste frunzulite mici ascutite.O pun la uscat cu totul,o macin si o fac cafea?sau o pun in iaurt?
Ghici ce am mancat azi?cirese amare...
Avem la serviciu un pom de care cred ca a uitat lumea si am fadunat cred ca vreo 2 kg de pe margine.Mai sunt o groaza in varf....
[QUOTE=RaluR;1061659]



M-ai facut asa de curioasa, acum ma duc pe net sa caut imagini, sa vad daca n-am si eu prin gradina!
Inca nu a iesit....






















Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!Am intrat sa va spun ca voi mai lipsi...baiatul meu e a 8 a,deci mamele stiu prin ce trecem acum...In plus nu am timp nici sa respir...Dar o sa vina ea si perioada mai lejera si atunci o sa semnez condica...Nu am citit din urma,chiar nu am mai deschis acasa calc.Scuze
Eu nu am mai tinut dieta...am mancat aiurea si se vede,dar sunt cu inima la gat si nu ma pot gandi acum la mine...
Va pup si sper sa revin curand!Imi lipsiti!!!
Bafta la examene!
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul

Fetelor am vazut si eu pozele cu voi!!!! Nene dar sunteti inzestrate zau... Pai Ralu eu nici nu am vazut fata in poza aia.. stii tu care... am vazut o talie sperba!!! si niste sani cupa E-F-G , ochi frumosi, par frumos... no comment!
Emi tu esti o aparitie, esti o femeie superba! Si imi doresc sa te vad asa si peste 20 de ani!!! Ce mi-ar placea sa te cunosc!
Tu laurra esti scumpa la vedere... insa berriz mixul tau m-a dat pe spate!! eu le iubesc mult mult fructele de padure!! si ma bucur ca incet incet incep si romanii sa manance, la noi nu e lumea asa obisnuita cu fructele de padure... mai ca sunt si f f scumpe!Daca o sa slabesc cat vreau eu ...o sa ma pozez in costum de baie
cum am spus mai sus am mancat azi cirese amare
Emi ma simt mai bine... sa zicem. azi am scos firele, ieri am incetat si cu antibioticul ca nu mai rezist cu el... sa vedem cum se vindeca gingia in urmatoarele 2-3 saptamani... ieri am mancat numai cu lingurita parca nici nu mananc. e exact sentimentul ala >mananc sa nu lesin< mananc sa stau in viata, nu mai mananc de placere... n-am nici pofta de mancare

Ce bine ca ai scapat de ea...eu mai am 2 colturi sus la cele de minte( au inceput sa se macine dupa ce am nascut)

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
OOPS, ce m-am gafat Eva, insanatosire grabnica!!!

Buna dimineata tuturor! Eu azi ma simt foarte bine si foarte pozitiva, un motiv ar fi vremea care pare a se incalzi si al doilea cantarul care mi-a dat numai vesti bune. Nu tin Monti decat de maxim 2 saptamani si deja am atins un prag minim de kg pe care nici cu SouthBeach nu l-am atins (si la SB m-am chinuit si mai mult). Am scazut de la 65 la 63.5 in cca 2 saptamani. N-am mai vazut cifra 63 dinainte de faza de ingrasare. Parca am prins aripi cand am vazut. Uimitor ce face pentru psihic. Si nu ma mai simt balonata si incap in blugi care ma strangeau si ma faceau sa ma sufoc din cauza burtii stranse. Stiu ca pare putin 1.5 kg, prea putin sa imi dea atata fericire, dar nu simt ca si cum as fi facut vreun efort. N-am simtit frustrarea aia de o simti cand te abtii in diete low-carb, sau in hipocalorice. Bravo, Monti, esti genial!!

Meniul meu azi:
Azi e ziua sefului meu si in mod sigur ne va tine dupa munca la birou pt o mini petrecere ca sa ne serveasca niste chestii neconforme si nu stiu cum o sa scap, dar voi face tot posibilul sa nu ma ating de zahar si sa ma indrept mai degraba catre rosii, branza si ceva conform.
Tot azi am si invitati acasa care vin sa vedem finala la basket si au zis ca aduc si ceva bun. Probabil ceva desert, tipa face niste placinte cu dovleac/mere/pere de iti lingi degetele. Toate cu zahar si faina! Nu prea cred ca pot sa o refuz, deci probabil voi gusta un patratel. De asemenea o sa fie si multa bautura. Beri, voda cu portocale, Radler (apropo cat de necoform e un pahar de Radler? Imi pare cat de cat ok pt ceva alcoolic. Are alcool pana in 2%, contine ceva limonda - nu stiu cat de naturala- si cica si fructoza, nu zahar), asa ca eu ma voi indrepta ori catre un paharel de radler ori catre unul de vin rosu (demidulce, n-am sec inca!)
Iar restul meselor:
G: 2 pumni de cirese (8.30)
MD: kefir cu fulgi ovaz si seminte de in (9.30)
P: piure de mazare, piept de pui la gratar, rosie, castravete (13.00)
G: 2 pumni cirese (16.30)
C: porc la gratar cu salata.

Va pup si va doresc o zi minunata!!
Felicitari

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Multumim! Si pentru invitatia de prietenie!



Da, port cupa F la sutien, dar nu e o fericire. Mai ales dupa alaptat... Forta gravitationala e direct proportionala cu greutatea... lor. Noroc (sau nu?) ca nu mai trebuie sa ma vada nimeni fara sutien, inafara de sotul meu, care cu toate pacatele lui, nu se uita nici dupa altele si nici nu ma face sa ma simt nasol. Dar... o fi valabil si pentru alte femei, desi nu am fost niciodata fotomodel, am fost obisnuita sa fiu centrul atentiei in special a barbatilor (acum ati vazut si voi cel putin 2 dintre motive ) si dupa ce am nascut am simtit ca nu mai sunt eu... ca am disparut... sau sunt invizibila! Si Montignac, impreuna cu Slabutele, m-au facut incet-incet sa realizez ca pot sa redevin eu, nu e ceva neaparat permanent starea asta a mea, ba din contra, acum sunt si mai inteleapta si mai toleranta si mai rabdatoare de cand sunt mama si am si o minunatie de copil pe langa! Si ca pot intoarce capete si mai si, acum! Lumea poate sa zica nu doar uite ce bine arata ci... wow, vrei sa spui ca femeia asta a nascut??? Un copil de 4 kile 300?????
Mai am ceva pana acolo, dar voi ma tineti pe drumul cel bun!



Monti ERA genial, ca din pacate a murit (sotul meu mereu face misto de mine pe tema asta, zice ca a murit de la dieta). Dar intr-adevar metoda o gasesc si eu geniala si ma bucur ca ai rezultate peste asteptari! O sa vezi ca nu se opresc aici beneficiile. Sa vezi cum o sa te simti!!!!!
Eu la Radler nu m-as baga, daca stiu ca vreau sa slabesc si ca oricum voi manca ceva deserturi. Mai degraba as opta pentru vin rosu. Si incearca si azi si maine sa nu mananci glucide, ca sa atenuezi efectele abaterii tale. Baga proteine si fibre la greu. Sper ca am inteles si retransmis bine sfatul Evei. Mie mi-a zis asta legat de nunta la care voi merge la sfarsitul lunii. Deja vad ca ai mancat si fulgi de ovaz... poare renunti la cirese pentru azi. Deci proteine si fibre, ca sa nu se vada abaterea la cantar.
Pofta buna si distractie maxima! Pupici!!
Si eu m-am gandit o data la asta.Daca nu ma insel a avut cancer la stomac
Seara buna fetelor !Sunt obosita mai mult de la caldura decat de la munca,Abia astept sa ma bag in pat.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3816 (permalink)  
Vechi 09 iun 2012, 00:19:15
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Multumim! Si pentru invitatia de prietenie!



Da, port cupa F la sutien, dar nu e o fericire. Mai ales dupa alaptat... Forta gravitationala e direct proportionala cu greutatea... lor. Noroc (sau nu?) ca nu mai trebuie sa ma vada nimeni fara sutien, inafara de sotul meu, care cu toate pacatele lui, nu se uita nici dupa altele si nici nu ma face sa ma simt nasol. Dar... o fi valabil si pentru alte femei, desi nu am fost niciodata fotomodel, am fost obisnuita sa fiu centrul atentiei in special a barbatilor (acum ati vazut si voi cel putin 2 dintre motive ) si dupa ce am nascut am simtit ca nu mai sunt eu... ca am disparut... sau sunt invizibila! Si Montignac, impreuna cu Slabutele, m-au facut incet-incet sa realizez ca pot sa redevin eu, nu e ceva neaparat permanent starea asta a mea, ba din contra, acum sunt si mai inteleapta si mai toleranta si mai rabdatoare de cand sunt mama si am si o minunatie de copil pe langa! Si ca pot intoarce capete si mai si, acum! Lumea poate sa zica nu doar uite ce bine arata ci... wow, vrei sa spui ca femeia asta a nascut??? Un copil de 4 kile 300?????
Mai am ceva pana acolo, dar voi ma tineti pe drumul cel bun!

Imi place la nebunie perceptia ta asupra propria-ti persoana. Este foarte sanatoasa si te ajuta sa scapi de kg in exces. Felicitari! Si...wow, 4.300? Way to go, mommy! Ai fost foarte curajoasa si ai o fetita superba.


Monti ERA genial, ca din pacate a murit (sotul meu mereu face misto de mine pe tema asta, zice ca a murit de la dieta). Dar intr-adevar metoda o gasesc si eu geniala si ma bucur ca ai rezultate peste asteptari! O sa vezi ca nu se opresc aici beneficiile. Sa vezi cum o sa te simti!!!!!
Eu la Radler nu m-as baga, daca stiu ca vreau sa slabesc si ca oricum voi manca ceva deserturi. Mai degraba as opta pentru vin rosu. Si incearca si azi si maine sa nu mananci glucide, ca sa atenuezi efectele abaterii tale. Baga proteine si fibre la greu. Sper ca am inteles si retransmis bine sfatul Evei. Mie mi-a zis asta legat de nunta la care voi merge la sfarsitul lunii. Deja vad ca ai mancat si fulgi de ovaz... poare renunti la cirese pentru azi. Deci proteine si fibre, ca sa nu se vada abaterea la cantar.
Pofta buna si distractie maxima! Pupici!!
Ah, da, stiam ca a murit, nu stiam de ce. Asta imi aminteste de Allen Carr, celalalt geniu a carui carte m-a facut sa ma las de tigari dupa 13 ani de fumat activ (inspre ultimii ani ajusesem sa fumez intre 2.5-3 pachete/zi) si care fusese la randu-i un fumator inrait de 3 pachete pe zi si care normal, s-a lasat si in final a murit de cancer la plamani.
La Radler nu m-am bagat. Am sarit si peste cirese. Dar cam atat. Dupa care potopul La ziua sefului a adus pizza si bomboane de cioco. La pizza am gasit un compromis si am mancat 2 felii numai ce era deasupra, fara paine. La bomboane, am calcat stramb si am mancat 3. Si seara a continut tot la fel. Invitatii au adus ciorba de fasole cu ciolan si fursecuri cu stafide de casa care miroseau demential. Mi-era si f foame asa ca am mancat ciorba si imediat dupa cred ca vreo 8 fursecuri Dupa care am baut un pahar de vin rosu. Instant m-am balonat si blugii de dimineata care imi veneau ok, acum ma strangeau de mi-au lasat urma adanca pe sold :O Si acum ma simt la fel de umflata si bolboroseste totul pe dinauntru. Uff. Nasol sentiment, mai ales comparat cu cel de dimineata. Dar alea miroseau asa bine, erau calde, proaspete. Am cedat, am fost slaba. Sper sa nu platesc cu o crestere in greutate, sau cel putin nu mai mare de 0.5 kg. Weekendul va continua oarecum la fel. Plecam la un concert in Vama, unde mi-am promis ca mananc conform si beau doar vin rosu.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna fetele
Am intrat si azidimi,v-am scris un mesaj luung,cu citate si tot,v-am luat pe rand...si mi-a disparut,tocmai cand il trimiteamMi s-a facut lehamite si m-am nervat eu cu mine ca de ce nu l-oi fi salvat intaisi am iesit..
Acu va pup pe toate asa,la gramada,va felicit pt starea buna si realizari,si va urez un weekend minunat!
Meniul de azi:
md-ora 6.30-o cana de lapte de soia indulcit cu agave+cafea decoff
pranz-13.30-juma de pui la cuptor(am mancat si pielea,din pacate...era asa crocanta si rumena..si eu asa moarta de foame )+megasalata cu otet mere+dovlecei trasi in tigaie+un pahar de vin rosu
gustare-18-6-7 caise
cina-salata cu de toate si urda
Inca o data va si va!

Buna Emy! Pare rau de mesajul tau de dimineata, acum ma intreb oare ce ne-ai scris
Cina ta suna extraordinat de apetisant!
Multumim de urari si tie weekend placut!
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3817 (permalink)  
Vechi 09 iun 2012, 19:57:21
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ohooho,bate vantul in casutza,inseamna ca aveti weekend frumos,si sunteti toate la plimbareala
Passy,mi-a placut reteta ta,o sa incerc si eu imediat ce gasesc gulii..aici nu am vazut
Alina,ai rezistat eroic si pe urma ai "cazut" in fatza unor amarate de bomboaneBine ca ai reparat cat de cat
Laura citeste si tu din articol si fa cum te duce capul,eu una mananc numa cicoare deaia cultivata,nu ma incumet sa te sfatuiesc ce si cum..nu vreau sa te pricopsesti din cauza mea cu vreo durere de stomac ceva

Fetele,asa lunga si veloce a fost plimbarea aseara pe maul mariinu credeam ca mersul rapid poate fi asa obositorda imi placesi deja fac o sapt de cand iesim,exceptie o seara cand a fost frig.
Azi am un meniu perfect dpv al valorilor nutritionale..carbo f mici,proteine f mari si grasimile la limita superioara..dar grasimi bune-bunute
App,am mancat un somonoi enorm..un file de 550 grApropo,daca fac exces de somon o fi bine..o fi rau..Pana una alta profit ca il am,cam de 3 ori pe sapt,ca in Ro nu cred ca-mi permit..plus ca acolo nu -s niciodata sigura pe prospetimea lui.Aici e adus intr-o zi din Norvegia,proaspat,nu congelat,in ladite cu gheatza

Meniul:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:33
Branza de oaie Pecorino, 46g - 179 calorii, 14.6 proteine, 12.4 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.3 zaharuri
Rosie, 80g - 20 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 3.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Painite 24% fibre, Wasa, 35g - 123 calorii, 4.6 proteine, 2.3 grasimi, - colesterol, 16.8 carbohidrati, 8.4 fibre, 210 sodiu, 0.9 zaharuri
Fileuri de hamsii sarate in ulei de floarea soarelui, Campisi, 20g - 40 calorii, 5.4 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Vin rosu sec, 110ml - 83 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Prânz, ora 14:45
Ciuperci la gratar simple, by Gea, 80g - 22 calorii, 1 proteine, 1.9 grasimi, - colesterol, 3.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Castraveti, 80g - 12 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.4 zaharuri
Otet de mere, 15ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zaharuri
Ceapa, 140g - 59 calorii, 1.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 14.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Radicchio, crud, 150g - 35 calorii, 2.1 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 33 sodiu, 0.9 zaharuri
Salata verde, 70g - 12 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Somon, roz, gatit, la cuptor/grill/tigaie, 550g - 820 calorii, 140.6 proteine, 24.3 grasimi, 368.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 473 sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 18:50
Indulcitor de Stevie Pure Via, Whole Earth, 5g - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 4.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 80ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0.2 zaharuri
Ciocolata extraneagra 80%,cu pastai de cacao, 10g - 62 calorii, 0.9 proteine, 5.1 grasimi, - colesterol, 2.3 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 1.7 zaharuri
Cina, ora 20:30
Fasole cannellini, Ca'dell'Orto, 125g - 93 calorii, 6.9 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 15 carbohidrati, 8.3 fibre, 500 sodiu, 0.5 zaharuri
Spanac, congelat, tocat sau frunze, gatit, fiert, scurs de apa, cu sare, 200g - 68 calorii, 8 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 7.4 fibre, 644 sodiu, 1 zaharuri
Ceapa, 60g - 26 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 6.1 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 10ml - 83 calorii, 0 proteine, 9.1 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1744 calorii, (mult)188.4 proteine, (mult)59.8 grasimi, 368.5 colesterol, (mic)93.4 carbohidrati, 31.4 fibre, 1860.8 sodiu, 7 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 60min - 190 calorii
Metabolism bazal - 1438 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1628 calorii

Va pup cu drag,fetele,o seara frumoasa si o zi de duminica minunata,asa ca voi!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3818 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 08:01:38
medeeams's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetelor..,ma bucur ca va regasesc din nou...cred ca ma alatur din nou comunitatii voastre.Pup.o zi buna sa aveti.Am de studiat.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3819 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 14:03:58
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Salut, fetele! Am revenit si eu din weekend.
Excese: niste orez cu curry cam 2 linguri, un pahar extra de vin, o jum. de pahar de bere, o mana de hamsie prajita - cred ca avea faina-
Burta mi s-a umflat din nou si simt ca nu imi prieste, dar deh, e greu sa nu ma infig in toate mai ales ca am acces usor la ele.
Emy, nu cred ca exista exces de somon , iar de 3 ori/sapt nu e exces. Profita de faptul ca ti-l permiti si ca iti place.
Bravo pentru iesirile pe malul marii si pt plimbari. Si noi ne gandim sa facem la fel, dar ne urnim greu

Pup pe toate!
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3820 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 14:27:59
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

buna, am si eu o intrebare....am citit cartea "mananc deci slabesc"
eu intelesesem ca avem voie sa combinam fasolea alba cu carne, sau mazare cu carne...dar in carte scrie ca nu...ori mergi pe lipide ori pe glucide permise..dar nu combinate
"În afară de elementele care vă sunt interzise în toate cazurile (zahărul, cartofii etc.), va trebui să evitaţi, cu stricteţe, să mâncaţi lipide la o masă glucidică.
Fără lipide înseamnă fără carne, peşte, ulei, unt, ouă, brânză (cu excepţia brânzei de vaci cu 0% grăsimi, cum este aceea pe care o mâncaţi la micul dejun).
Rămân, prin urmare, toate legumele verzi şi orezul neprelucrat, fasolea şi lintea. Dar, atenţie, fără unt, margarină, ulei sau alte grăsimi animale. Am putea include în această listă pastele făcute din făină necernută, numai că sunt greu de găsit. Dacă, totuşi, aveţi şansa de a le fi obţinut, va trebui neapărat să le verificaţi, ca să nu conţină, sub nici un motiv, materii grase. Când le veţi mânca fără unt şi fără brânză, veţi evita jalea care v-ar cuprinde încurajându-vă cu un sos de busuioc sau de roşii, ambele recomandate la orezul neprelucrat "
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole