Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dieta South Beach

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1801 (permalink)  
Vechi 07 iun 2010, 17:22:24
manuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2009
Locaţie: Halle, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: SB faza I
Date: 173cm, 79.9kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Prima zi de SB s-a incheiat bine
13:00- o omleta din 2 oua si 3 felii sunca de pui si o cafea cu lapte(degresat)-am sarit peste md ca nu am avut timp....
15:00- din nou o cafea cu lapte
17:00- salata verde cu o rosie,piept de pui,putina branzica feta(nu stiu dc e permisa dar am pus doar putin)
va pup fetele si spor la dieta.....
__________________
''Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa!''
  #1802 (permalink)  
Vechi 07 iun 2010, 18:33:15
glambert's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: SB, Romania
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 209
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


E si stres, e si lipsa de timp, si toate impreuna creeaza o ambianta nu prea pozitiva, din punctul meu de vedere mai bine mananc cirese si capsuni decat prajituri

Mama abia asteapta sa vin acasa si sa tinem impreuna dieta.
Ei i-au mai ramas ultimele 6 kg si spera sa o ajut eu

Sari coarda? Esti la curte?
Desi imi place acest sport, nu imi permit la bloc

Ma bucur ca te descurci cu dietuta
Draga Slabuta, eu sar coarda in casa. Locuiesc intr-o casa pe stil vechi sa zic asa, cu ziduri/pereti/structura f. solide, asa ca pot sa sar. Cred. Ca n-am intrebat vecinii.
Acum, nu sar sa le intru in casa, sar cu simt.
In anii trecuti ajunsesem sa sar 45-50 min fara intrerupere, cred ca ardeam miiiiiiii de caloriiiiiii..... Dar daca m-am ingrasat, m-am lasat, bineinteles, ca provocam cutremure prin zona.
Acum m-a luat din nou febra sportului. Chiar am citit undeva ca daca tii dieta, iti vine pana la urma si cheful de sport...si invers. Asa este.


Mama ta tine tot SB? Cati ani are mama, daca nu te superi?
Daaaa, si ai dreptate, decat dulciuri, mult mai bine fructe. Ia-o ca pe o cura de detoxifiere.
Te pup.
__________________
glambert, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1803 (permalink)  
Vechi 07 iun 2010, 18:41:26
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de glambert Vezi mesajul
Draga Slabuta, eu sar coarda in casa. Locuiesc intr-o casa pe stil vechi sa zic asa, cu ziduri/pereti/structura f. solide, asa ca pot sa sar. Cred. Ca n-am intrebat vecinii.
Acum, nu sar sa le intru in casa, sar cu simt.
In anii trecuti ajunsesem sa sar 45-50 min fara intrerupere, cred ca ardeam miiiiiiii de caloriiiiiii..... Dar daca m-am ingrasat, m-am lasat, bineinteles, ca provocam cutremure prin zona.
Acum m-a luat din nou febra sportului. Chiar am citit undeva ca daca tii dieta, iti vine pana la urma si cheful de sport...si invers. Asa este.


Mama ta tine tot SB? Cati ani are mama, daca nu te superi?
Daaaa, si ai dreptate, decat dulciuri, mult mai bine fructe. Ia-o ca pe o cura de detoxifiere.
Te pup.
Aham La mine se aude si cand merge vecinul la baie
Nici nu incerc sa utilizez coarda ca sigur ma trezesc cu vreun vecin la usa

45-50minute Bravo, asta da...
Eu cand fac sport sunt mai vesela si mai plina de viata, chiar ma simt fericita fara un motiv anume

Mama anul acesta face 49 ani.
Ea a avut 86 kg dar cu o dieta echilibrata (a combinat dieta hipocalorica cu cea pe grupe sanguine, plus a mai baut apa calda pe stomac gol, o lingura de tarate.... ) si a slabit pana la 63 kg

Acum se chinuie cu ultimele kg
Este micuta, are 155 cm

Si ma gandesc ca SB ar ajuta-o, mai ales ca i-am povestit de aceasta dieta, si de rezultatele in zona burtii, acolo este punctul ei de rezistenta

Si ea ma asteapta pe mine ca sa tinem impreuna
Asa ca ne apucam serios peste 2 saptamani, o sa stau acasa cam 1 luna
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #1804 (permalink)  
Vechi 07 iun 2010, 18:42:10
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de manuela Vezi mesajul
Prima zi de SB s-a incheiat bine
13:00- o omleta din 2 oua si 3 felii sunca de pui si o cafea cu lapte(degresat)-am sarit peste md ca nu am avut timp....
15:00- din nou o cafea cu lapte
17:00- salata verde cu o rosie,piept de pui,putina branzica feta(nu stiu dc e permisa dar am pus doar putin)
va pup fetele si spor la dieta.....
Manuela unde-i pranzul?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #1805 (permalink)  
Vechi 07 iun 2010, 19:26:15
glambert's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: SB, Romania
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 209
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Aham La mine se aude si cand merge vecinul la baie
Nici nu incerc sa utilizez coarda ca sigur ma trezesc cu vreun vecin la usa

45-50minute Bravo, asta da...
Eu cand fac sport sunt mai vesela si mai plina de viata, chiar ma simt fericita fara un motiv anume

Mama anul acesta face 49 ani.
Ea a avut 86 kg dar cu o dieta echilibrata (a combinat dieta hipocalorica cu cea pe grupe sanguine, plus a mai baut apa calda pe stomac gol, o lingura de tarate.... ) si a slabit pana la 63 kg

Acum se chinuie cu ultimele kg
Este micuta, are 155 cm

Si ma gandesc ca SB ar ajuta-o, mai ales ca i-am povestit de aceasta dieta, si de rezultatele in zona burtii, acolo este punctul ei de rezistenta

Si ea ma asteapta pe mine ca sa tinem impreuna
Asa ca ne apucam serios peste 2 saptamani, o sa stau acasa cam 1 luna

Wow, ce tare! De la 86 la 63, asta da ambitie! Felicitari!

Cat despre coarda mea, sa stii ca eu am inceput cu 5 minute si treptat (cam in 6 luni) am ajuns la 50min. Dar ma simteam minunat, exact cum zici tu, fericita fara niciun motiv special.

Eu oricum am prins aripi de cand cu SB, in primul rand, cand ma gandesc ca este un program pt. mentinerea sanatatii inimii,asta ma face sa simt ca fac intr-adevar ceva pt. sanatatea mea. Iar in al doilea rand, cand vad ca slabesc, dar si mananc, nu fac foame, so... ce poate fi mai minunat?

Multa bafta, Slabuta! Si mamei tale la fel.
__________________
glambert, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1806 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 06:53:20
glambert's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: SB, Romania
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 209
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach


__________________
glambert, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1807 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 09:50:34
anda07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: South Beach
Date: 177cm, 73kg
Mesaje: 34
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Dragele mele,
Eu sunt noua in familia slabutelor.
Am deschis un jurnal si sper sa ma vizitati si sa imi dati sfaturi pentru a ma face sa slabesc.
Am inceput de astazi dieta South Beach si as vrea sa va intreb daca in cadrul acestei diete ai voie dimineata cafea cu lapte, ca in anumite articole am citit ca ai voie doar cafea decofeinizata.
Ai voie vreun fel de suc cum ar fii: Cola light sau Fanta light?
Am citit de asemenea ca laptele si iaurtul degresat trebuie limitat la doua cani pe zi.
Stii unde pot gasi mai multe informatii.
Va multumesc mult!
anda07, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1786 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1269 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1808 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 11:44:00
jojo23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac, South Beach
Date: 170cm, 59kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna Jojo

Nu cred ca e voie carnaciori si parizer, au cam multe grasimi.
Si per total este prea putin ce mananci tu, nu cred ca o sa ai rezultate satisfacatoare.

Zaharul nu este permis.


M-am gandit eu ca nu au ce cauta carnaciorii si parizerul, dar era cam ce aveam prin frigider. motiv pt care am mancat si mai putin na..paguba mare nu cred ca a fost carnaciorul a avut cam 10cm maxim si parizerul era slab...cel putin asa scria pe el.
am bagat si 2 ore de sala cu total de calorii arse aprox 1000.
pentru azi meniul este:
mic dejun 08:30: 2 oua fierte
12:00: 200ml lapte...de 1,5%- mai salb de atat nu pot sa beau
pranz: piept pui gratar+salata varza +rosii
cina..nu sunt sigura.. probabil niste legume inabusite
salata 1,5 ore +15min sauna

si partea cu zaharu..nu ma pot abtine la cafeaua de dimineata si fara zahar e chiar

si acum..nush daca sa iti dau dreptate slabuta...referitor la "nu cred ca o sa ai rezultate satisfacatoare" pentru ca depinde ce inseamna satisfacator la tine... pentru mine satisfacator ar insemna 2-3 kg in faza 1 si vreo 2-3 kg maxim in faza 2. eu mai mult de 5-6 kg in total nu am de dat jos..cred ca ar fi destul la 1.71 m sa am 53-54 kg...tu nu?
jojo23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2029 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1512 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 738 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de jojo23; 08 iun 2010 at 11:47:30. Motiv: completare
  #1809 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 13:06:30
glambert's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: SB, Romania
Date: 161cm, 70kg
Mesaje: 209
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de anda07 Vezi mesajul
Dragele mele,
Eu sunt noua in familia slabutelor.
Am deschis un jurnal si sper sa ma vizitati si sa imi dati sfaturi pentru a ma face sa slabesc.
Am inceput de astazi dieta South Beach si as vrea sa va intreb daca in cadrul acestei diete ai voie dimineata cafea cu lapte, ca in anumite articole am citit ca ai voie doar cafea decofeinizata.
Ai voie vreun fel de suc cum ar fii: Cola light sau Fanta light?
Am citit de asemenea ca laptele si iaurtul degresat trebuie limitat la doua cani pe zi.
Stii unde pot gasi mai multe informatii.
Va multumesc mult!
Bine ai venit, Anda!

In cartea mea scrie ca:
"ai voie cafea decof., bauturi dietetice, fara zahar si decofeinizate, ceaiuri din plante, lapte (degresat sau cu 1%fat si lapte de soia simplu, degresat), bauturi energizante fara zahar, sucuri de legume. Nota: cafeaua cu cofeina e permisa in limita a una sau doua portii pe zi. Idem pt. bauturile acidulate dietetice cu cofeina."
Informatiile le am din cartea "Programul SB pt. sanatatea inimii" editura Curtea Veche.

Multa bafta!
__________________
glambert, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1810 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 13:08:29
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de anda07 Vezi mesajul
Dragele mele,
Eu sunt noua in familia slabutelor.
Am deschis un jurnal si sper sa ma vizitati si sa imi dati sfaturi pentru a ma face sa slabesc.
Am inceput de astazi dieta South Beach si as vrea sa va intreb daca in cadrul acestei diete ai voie dimineata cafea cu lapte, ca in anumite articole am citit ca ai voie doar cafea decofeinizata.
Ai voie vreun fel de suc cum ar fii: Cola light sau Fanta light?
Am citit de asemenea ca laptele si iaurtul degresat trebuie limitat la doua cani pe zi.
Stii unde pot gasi mai multe informatii.
Va multumesc mult!
Buna Anda si bun venit in gasca
Eu am baut cafea si nu a fost o piedica in calea slabitului
Lapte semidegresat, nu integral.

Cola si fanta nu ai voie, chiar daca in carte scrie ca poti bea, sunt nesanatoase si nu iti furnizeaza nimic bun pentru organism. Doar chimicate si asa ne facem plinul de euri.
Stiati ca intr-un an omul mananca 7 kg de aditivi?

Da, la 2 cani, adica ~500 ml.

Citat:
Anterior postat de jojo23 Vezi mesajul
M-am gandit eu ca nu au ce cauta carnaciorii si parizerul, dar era cam ce aveam prin frigider. motiv pt care am mancat si mai putin na..paguba mare nu cred ca a fost carnaciorul a avut cam 10cm maxim si parizerul era slab...cel putin asa scria pe el.
am bagat si 2 ore de sala cu total de calorii arse aprox 1000.
pentru azi meniul este:
mic dejun 08:30: 2 oua fierte
12:00: 200ml lapte...de 1,5%- mai salb de atat nu pot sa beau
pranz: piept pui gratar+salata varza +rosii
cina..nu sunt sigura.. probabil niste legume inabusite
salata 1,5 ore +15min sauna

si partea cu zaharu..nu ma pot abtine la cafeaua de dimineata si fara zahar e chiar

si acum..nush daca sa iti dau dreptate slabuta...referitor la "nu cred ca o sa ai rezultate satisfacatoare" pentru ca depinde ce inseamna satisfacator la tine... pentru mine satisfacator ar insemna 2-3 kg in faza 1 si vreo 2-3 kg maxim in faza 2. eu mai mult de 5-6 kg in total nu am de dat jos..cred ca ar fi destul la 1.71 m sa am 53-54 kg...tu nu?
Salutare Jojo

Prin rezultate satisfacatoare am in vedere urmatoarele

Exista posibilitatea ca mancand foarte putin, deci aport caloric mic, sa:
  • Nu slabesti deloc, deci sa stagnezi
  • Sa slabesti, dar sa iti faci probleme de sanatate si, dupa ce nu mai mananci la fel, sa pui dublu la loc
  • Sa te ingrasi, pentru ca organismul intra in alerta de supravietuire, neprimind necesarul zilnic si stocheaza tot ce papi

Depinde de fiecare corp in parte cum reactioneaza la stresul alimentar.

54 ar fi perfect, mai putin nici nu trebuie
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 08 iun 2010 at 13:10:46.
Subiect închis

Informatii despre slabit
dieta, dieta south beach, greutate, jurnal, kilograme, regim, sanatos, slabire, slabit, south beach


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole