Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4791 (permalink)  
Vechi 16 mar 2012, 17:17:20
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Papa 5 mese cu lapte si papa 160-220 ml/ masa...si inainte sa pape lapte, papa mancarica solida( pireu de mere,banane,pere,biscuiti,cereale si supe,pireu de morcovi,patrunjel,telina,ardei,cartof,orez * intre 70-100 grame ).De la 2 luni i-a si multivitamine.

Pui vroiam oricum sa ii dau ca se recomanda de la 6 luni
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Am citit ca galbenusul de ou se da de la 7 luni...noi avem doar 6...
Si ca la inceput se da jumatate de galbenus si treptat se ajunge la un galbenus intreg.Iar albusul mult mai tarziu...
Azi a papat pui prima oara si i-a placut...a mancat pireu de cartofi cu morcovi si pui si a fost incantata. Deci cred ca e carnivora ca si taticul ei.
Poate mananca prea mult lapte, a mea la 6 luni avea 3 mese de lapte si 2 solide: fructe cu branza si legume cu carne. Galbenusul de la 7 luni, eu am citit ca nu se da mai mult de 1 galbenus/saptamana. Cate putin pana ajungi la 1 intreg. Si fimea a mancat o luna foarte bine legumele, ma minunam de ea de numa si acum nici nu vrea sa auda de ele daca nu sunt cu iaurt.

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
mamici.. cum vi se pare experienta de mama? a fost /este mai greu decat credeati inainte? sunt unele lucruri care nu le suportati? va mai apiuca ;;depresiile'' si va certati cu sotul? v-a ajutat careva?
va pun eu asa intrebarile mele.. pt ca iar ma iau gandurile.. pt cum o sa fie la mine..
tot citesc la topicul cellalat si ;;aflu'' cat de groaznic e sa ai copii..
mie imi place cand imi zice sotul tot felul de lucruri frumoase care le vede el in mintea lui..
azi dim imi zicea ca abia asteapta sa vina cu copilu sa o trezeasca pe mami,, sa ma chinuiasca haha.. sa ma traga de nas si par
Este extraordinar! Mentionez ca mie nu imi placeau copii, mai ales bebei pana intr-un an si ma uitam la mamele disperate si le criticam in gandul meu. Vorba soramii: tie iti plac copii numai daca sunt ai tai! Nu mi se pare o corvoada, tot ce fac fac de placere dar mai am momente si tensionate mai ales cand sunt obosita. Cu sotul ne mai ciondanim, noi pana sa avem copii rar ne certam dar acum ne mai impungem. El e mamos, protectiv, o alinta prea mult si eu trebuie sa ii atrag atentia. Sta cu ea de cand vine, i-o pasez si mai fac si eu una alta, mai ies cu fetele in oras o data pe luna, chestii trestii. E foarte frumos! Vorba unei prietene: nu ai stiut cat timp liber ai pana nu faci un copil. Iti dai seama cum e cu 2!

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Vreau sa va anunt aparitia primului dintisor al Anei
Ieri a fost mai maraita, astazi si mai si, de dimineata vroia tot in brate, nu a avut chef de mancare... Initial am crezut ca mi-a dus dorul ieri, dar de fapt ea avea dureri Iar acuma seara am vrut sa o fac cu Calgel pe gingie, sa nu o mai doara, si m-a zgariat dintele de numa pe deget A pus si sotul si nu se astepta sa fi iesit asa mult intr-o zi (ieri nu avea nimic, era doar mai rosie).

Acum il asteptam pe cel de langa, pentru ca si ala se vede si e gingia mai subtire si ar trebui sa puste Sunt fericita ca avem si noi dinti dupa un an, doua luni si 4 zile
S-au lasat asteptati nu gluma! Felicitari si la mai multi!

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Neata fetelor!

Baiatul meu a invatat sa se invarta de pe spate pe burta si asta face cam toata noaptea (( eu il pun la el in patut pe spate el, poc pe burta, capul sus si vrea sa o ia din loc...l-am intors azi noapte cred ca de 100 de ori, nu mai pot, is franta de obosita, azi-maine sunt 6 luni de cand nu am dormit mai mult de 3 ore legate pe noapte, azi sincer imi vine sa fug de-acasa (
Asa face si a mea, la varsta asta deja nu mai ai control asupra pozitiei. De obicei o tin intr-o parte pana adoarme sau se intoarce ea pe burta. O sa se obisnuiasca el si nu o sa mai fie asa de incantat de manevra, ai incredere! Sotul de ce nu te ajuta? Eu mai dorm noaptea si se trezeste el, ca si eu stau toata ziua cu ea acasa si nu stau sa dorm. Inca a mea e bolnava acum si eu sunt si el se trezeste si sta cu ea pana adoarme la loc ca sa ma lase pe mine sa dorm.

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Greu cu Viktor cu diversificarea

ceea ce mananca sa zic cam o jumatate de portie sunt cerealele alea de dimineata, ce se fac ca un piure, si cele de seara care se fac lichide si le bea in sticluta...in rest eu i-am dat sa guste de toate de cand avea vreo 4 luni insa nu am depasit faza de doua-trei lingurite cu nimic, nici carne, nici fructe, nimic...aici la mine nu exista interdictii, cum ziceti voi cu galbenusul de ou, de exemplu, exista totusi cateva alimente cu care se asteapta pana la un an, in rest e liber la orice

nu stiu ce sa fac cu el si cand o sa vrea sa manance si el mai mult, no ca scrie sa incepi cu o lingurita, doua samd dar noi nu am ajuns prea departe, problema e ca si lapte mananca foarte putin...habar nu am cu ce traieste

i-am cumparat si piureuri de fructe, ca asa ne-a zis Eva, daca nu merge si nu merge cu legume, carne, peste, e voie cu fructe, nici cu astea nu se omoara, e si mai greu sa zic asa...de-abia ia putin pe o lingurita

presimt ca o sa ma lupt cu el cu mancarea, si asa mult mi-am dorit sa ii pot da de mancare eu, in ideea in care nu l-am putut alapta si totusi inca nu functioneaza
Poate ii place laptele si prefera sa bea lapte in loc de mancare. Ai incercat sa il lasi un pic mai mult intre mese? Sa i se faca foame.. ma gandesc si eu. Gaseste solutia optima pentru el.
Răspuns cu citat
  #4792 (permalink)  
Vechi 16 mar 2012, 23:46:53
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

salutare!
hop si eu! va anunt ca toata familia e bolnava! toti ,mai putin tati luam tratament!azi am fost cu copiii la doctor ,nu avem rosu in gat ,nu se aude nimik pulmonar ,dar tusim de mama focului! si copiii au muci! multi muci!
speram sa ne facem bine!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Intrebare intrebatoare: Voi le dati la copilasi lapte, smantana, branzica de vaci din comert?

Si pireu de cartofi de cand ati inceput sa le dati?
eu ii dau lapte 1,5% zuzu ,cu din asta ii fac cerealele!si acum papam si iaurt natural zuzu!cred ca ii voi da si smantana (oare este de la zuzu ,am eu o fixatie pe zuzu)!
poti sa ii dai cartofi linistita!
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Buna. Am vazut ca esti o mamica recenta. Pot sa te intreb ceva?
spune Rozi mama,ce bai ai?
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
ceilalti bebe cat au acuma?? si cat au avut la 7 luni?
Radu avea azi imbracat asa de casa 9660g!(nu l-am dezbrcat ca era deschis geamul la doctor cand am mers noi si era rece!deci vreo 9000-9200 g!
la 7 luni nu l-am cantarit!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
mamici.. cum vi se pare experienta de mama? a fost /este mai greu decat credeati inainte? sunt unele lucruri care nu le suportati? va mai apiuca ;;depresiile'' si va certati cu sotul? v-a ajutat careva?
va pun eu asa intrebarile mele.. pt ca iar ma iau gandurile.. pt cum o sa fie la mine..
tot citesc la topicul cellalat si ;;aflu'' cat de groaznic e sa ai copii..
mie imi place cand imi zice sotul tot felul de lucruri frumoase care le vede el in mintea lui..
azi dim imi zicea ca abia asteapta sa vina cu copilu sa o trezeasca pe mami,, sa ma chinuiasca haha.. sa ma traga de nas si par
este extraordinara ,cateodata grea (acum 2 zile mi-a fost asa de rau de abia stateam in picioare ,frisoane etc ,dar am stat cu ei ,cu masca la gura ,si ne-am jucat pana a venit tati;si i-am avut si pe ai nasei la mine;dar ei saracii nu stiu cand la mami ii e rau;ala mare intreba:mami bine tie nu???no crezi ca mai imi pasa ca abia stateam in picioare???)dar plina de emotii si unica in viata!nu se compara cu nimik bucuria de a fi mama!
Citat:
Anterior postat de sandural Vezi mesajul
buna,ce mai faceti?am reusit si eu in sfarsit sa intru,am luat carnetul sunt fericita,am mai si slabit putin,de acum o sa intru la mine in jurnal,ma gasiti acolo,bebeii mei i-am nascut natural,este diferenta intr-e ei de 1 an si 3 luni. cu robi mi-a fost mai greu ca a avut si colici si dintisorii i-au dat cate 2 sau 4 odata,de exemplu maselute tocmai i-au iesit cate una pe fiecare parte si sus si jos,adica 4,plange saracutul noaptea... va pup si va astept in jurnalul meu cu drag.
felicitari! si pt carnet si pt slabire!
te rog sa iti pui jurnalul la semnatura ,asa il gasim mai usor!
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Vreau sa va anunt aparitia primului dintisor al Anei
Ieri a fost mai maraita, astazi si mai si, de dimineata vroia tot in brate, nu a avut chef de mancare... Initial am crezut ca mi-a dus dorul ieri, dar de fapt ea avea dureri Iar acuma seara am vrut sa o fac cu Calgel pe gingie, sa nu o mai doara, si m-a zgariat dintele de numa pe deget A pus si sotul si nu se astepta sa fi iesit asa mult intr-o zi (ieri nu avea nimic, era doar mai rosie).

Acum il asteptam pe cel de langa, pentru ca si ala se vede si e gingia mai subtire si ar trebui sa puste Sunt fericita ca avem si noi dinti dupa un an, doua luni si 4 zile
felicitari!!!!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
haha frumoase povestiri.. eu traiesc numai din imaginatii haha.. dar stiu ca o sa fie frumos chiar daca greu..e f bine sa fie implicati si tatii sa stea cu bebelusul..nu sa zica ca lasa.. ca copilu o vrea pe mama haha/../..sau daca stau eu, il pun pe el s ama ajute la celelelate treburi.. eu is multumita si acuma.. cand ma ajuta sotul la toate.. si el deja zice ca o sa ii placa sa stea cu copilu.daca nu ma enervez haha..
sa mai pov de copii vostrii sigur acum fac mai multe chestiute de bebe marisor
abia astept sa ne anunti!!!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Neata fetelor!

Baiatul meu a invatat sa se invarta de pe spate pe burta si asta face cam toata noaptea (( eu il pun la el in patut pe spate el, poc pe burta, capul sus si vrea sa o ia din loc...l-am intors azi noapte cred ca de 100 de ori, nu mai pot, is franta de obosita, azi-maine sunt 6 luni de cand nu am dormit mai mult de 3 ore legate pe noapte, azi sincer imi vine sa fug de-acasa (
offf ,imi pare rau!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Am citit ca galbenusul de ou se da de la 7 luni...noi avem doar 6...
Si ca la inceput se da jumatate de galbenus si treptat se ajunge la un galbenus intreg.Iar albusul mult mai tarziu...
Azi a papat pui prima oara si i-a placut...a mancat pireu de cartofi cu morcovi si pui si a fost incantata. Deci cred ca e carnivora ca si taticul ei.
sa ii fie de bine!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4793 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 00:06:48
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ce fac fetele?
doamne, nu reusesc sa-i dau sa bea cu biberonul nici cum...
nu stiu cum sa mai incerc.... azi am incercat - stand culcat i-am dat o gura de papa(cereale cu lapte) si apoi biberonul in gura (unul cu cereale cu lapte si unul cu apa). si tot asa. pana la urma l-a acceptat pe ala cu apa si a baut unpic da doar 10 ml...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4794 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 01:21:42
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

azi mi-am facut pateu de linte (e prima oara cand mananc linte) a iesit super bun
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4795 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 09:10:55
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna dimineata dragelor!!
noi nu mai plecam la snagov astazi ca ni s-a spus ca e zapada, deci nu are sens sa tremuram pe acolo, mai bine iesim aici afara si va fi mai bine.

eu am adormit pe la 8 si ceva aseara cand incercam sa o culc pe raisa si pe la 5 si ceva eram treze si eu si ea

sa aveti o zi buna, si calduroasa, desigur
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4796 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 12:59:44
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Salutare!

Noi am fost aseara invitati la masa la o familie mareeee, cu vreo 7 copii, apoi au venit si verisori de-ai lor si bunici si noi...vreau sa va spun ca au fost muuulti decibeli, aproape insuportabil, si cu toate astea, in tot haosul, fiecare isi faceau de cap dar se si impacau singuri.

Viktor mai mult a plans , neobisnuit cu atatea urlete, fuga, rasete etc, nu i-a prea priit, nu cred ca a inteles nimic din ce s-a intamplat. Fetita cea mai micuta a lor are trei luni si maraia si ea intr-un leagan, eu cu Viktor m-am asezat sa stam sa ne uitam la ea si a inceput al meu sa planga ca din gura de sarpe cand o auzea ca maraie...dupa asta de fiecare data cand o vedea doar, se apuca de plans, pana la urma pe la 7 si ceva l-am bagat in carucior si a adormit, desi era o galagie de nedescris, cred ca l-a obosit atata agitatie.

Cand sa plecam acasa l-am bagat in masina, s-a trezit si acasa nu a vrut sa se mai culce pana pe la 12 azi noapte, la 7 s-a trezit, sunt obbosita rupta nu stiu cand mai scap de atata oboseala.

O sambata linistita va doresc
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4797 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 13:07:03
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
[COLOR="Teal"][SIZE="4"]salutare!
hop si eu! va anunt ca toata familia e bolnava! toti ,mai putin tati luam tratament!azi am fost cu copiii la doctor ,nu avem rosu in gat ,nu se aude nimik pulmonar ,dar tusim de mama focului! si copiii au muci! multi muci!
speram sa ne facem bine!
eu ii dau lapte 1,5% zuzu ,cu din asta ii fac cerealele!si acum papam si iaurt natural zuzu!cred ca ii voi da si smantana (oare este de la zuzu ,am eu o fixatie pe zuzu)!
poti sa ii dai cartofi linistita!

spune Rozi mama,ce bai ai?

Radu avea azi imbracat asa de casa 9660g!(nu l-am dezbrcat ca era deschis geamul la doctor cand am mers noi si era rece!deci vreo 9000-9200 g!
la 7 luni nu l-am cantarit!



Sper sa va faceti bine in curand, si cei la care am fost noi in vizita aseara au fost raciti, sper sa nu fi prins si noi ceva bacili de pe la ei

ooo, ai baiat mare si voinic Nicoleta, sa-ti traiasca

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
azi mi-am facut pateu de linte (e prima oara cand mananc linte) a iesit super bun
Linte imi place si mie la nebunie, cum ai facut pateul??? vreau si eu reteta, pls

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dimineata dragelor!!
noi nu mai plecam la snagov astazi ca ni s-a spus ca e zapada, deci nu are sens sa tremuram pe acolo, mai bine iesim aici afara si va fi mai bine.

eu am adormit pe la 8 si ceva aseara cand incercam sa o culc pe raisa si pe la 5 si ceva eram treze si eu si ea

sa aveti o zi buna, si calduroasa, desigur
Zi buna si voua Simona, ce fain ca v-ati odihnit asa bine, acuma pioti incepe saptamana noua cu forte proaspete

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Poate ii place laptele si prefera sa bea lapte in loc de mancare. Ai incercat sa il lasi un pic mai mult intre mese? Sa i se faca foame.. ma gandesc si eu. Gaseste solutia optima pentru el.
Am incercat si asta, eu oricum ii dau mancare cand ii e foame, asta cam la 3-4 ore cand maraie...lapte bea foarte rau si putin, am mai zis...habar nu am cu ce traieste sincer
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4798 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 13:10:56
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Nico stai linistita ca si noi suntem la fel. Si cu masca si tot ai dat copiilor, nu stiu de ce te mai chinui! Eu dau exemplu pe cumnata mea, baiatul are 3 ani si incearca din toamna sa-l duca la gradi si se imbolnaveste dupa 2 zile mereu. Asta pentru ca toti din casa stateau cu masca cand erau bolnavi. Eu am fost racita si fimea nu avea nimic, trebuie sa se imunizeze.

Si noi am fost ieri la doctor iar, i-a dat altceva ca tot nu scapa de muci de o saptamana si deja e mai bine. Nu s-a mai trezit noaptea si respira mult mai bine. Am fost la pediatru de data asta, ca medic de familie nu mai am

Pasarico eu tot nu am inteles de ce nu sta si sotul cu el sa te odihnesti si tu! Sau cand doarme el dormi si tu, lasa tot ce ai de facut, ca nu moare nimeni daca nu faci curat sau mancare 2 zile. Si cand vine sotul acasa sa-l anunti ca trebuie sa ia mancare in drum ca tu nu ai putut sa gatesti.

Si a mea s-a obisnuit f greu cu bibe si avea decat 4 luni cand am intarcat-o. Asa e cu copii alaptati, trebuia sa-i faci cunostinta cu el mai devreme. Incearca cu canita, nu e bai daca nu folositi bibe.

Ultima dată editat de aleka008; 17 mar 2012 at 13:14:29.
Răspuns cu citat
  #4799 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 15:07:20
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Alekaa, Anca ma numesc dar pasarica imi spune al meu, cica ciripesc mereu prin casa
am si eu problemele mele personale cu somnul, dintotdeauna le-am avut

sotul are 2 serviciuri, lucreaza la unul si de noapte, deci, cam greu cu ajutatul si pt el
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4800 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 17:28:35
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul

Si a mea s-a obisnuit f greu cu bibe si avea decat 4 luni cand am intarcat-o. Asa e cu copii alaptati, trebuia sa-i faci cunostinta cu el mai devreme. Incearca cu canita, nu e bai daca nu folositi bibe.
I-AM FACUT CUNOSTIINTA cu biberonul demult.. si atunci trebuia sa-l prostesc ca nu-l vroia... atunci il prosteam ca-i dadeam tzitzi scoteam tzitzi si bagam repede biberonul cu ceai/ apa... ii dadeam mai demult si suc de portocale cu biberonul...tot asa ca il prosteam... numai ca acuma a crescut si nu mai merge cu prostitul
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole