Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #241 (permalink)  
Vechi 23 oct 2010, 04:22:34
tinatin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2010
Locaţie: ON, Canada
Date: 164cm, 109kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

rectific "efectul jo-jo "- efectul Yo-Yo
tinatin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2700 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2183 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 634 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #242 (permalink)  
Vechi 23 oct 2010, 13:47:02
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Tina eu inteleg k te incanta cantarul care deja iti arata mai putin dar ai inceput total gresit...nu se mananca in nici un caz sub 1000 de cal...la greutatea ta si 1000 sunt prea putine...sub 1000 se numeste infometare si de aici starile de oboseala accentuate si bineinteles k nu vei putea sa faci asta pt mult timp....si atunci cand vei incepe sa mananci din nou normal vei relua toate kg dak nu chiar si cateva in plus...nu vreau sa te sperii dar dak vrei sa slabesti trebuie sa te inarmezi cu rabdare...si sa iti schimbi stilul alimentar...sa treci la un mod de viata cat ma sanatos posibil...sa ai 3 mese pe zi si 1-2 gustari plus k trebuie sa faci si ceva miscare....hai sa zicem k pt inceput e bn mersul pe jos de care vb si foitul de colo colo dar mai incolo va trebui sa suplimentezi miscarea....la tickerul tau scrie k ai nevoie de 1539cal pt a slabi 5-7kg pe luna...poti incepe chiar cu mai mult...adik vreo 1700cal/zi....ai un drum lung de parcurs si dak de akm mananci asa de putin mai tarziu nu vei mai avea de unde scade si te vei bloca din nou pt k organismul invata sa se descurce si cu mai putin dak e nevoit....pupici si sper k vei adopta o dieta sanatoasa
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
Răspuns cu citat
  #243 (permalink)  
Vechi 24 oct 2010, 22:54:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de tinatin Vezi mesajul
In principiu de cand inceput dieta mananc cam asa: dimineata cafea fara zahar si o felie de paine prajita cu sau fara ceva (margarina salt free sau branza 1% grasime Philadelphia) pranz: 2 oua fierte cu o salata mare sau 200 grame carne vita sau pui, fiarta cu o salata mare (rosii, castraveti, ardei, salata verde, ceapa verde - in aceasta combinatie sau excluzand cate un ingredient doua) sau 300 grame branza cu salata sau 300 grame perle de branza cu smantana 1%grasime sau iaurt mare cu fulgi simpli de porumb si seara pe la 7-8 cam ca la pranz diferenta fiind ca nu repet ce a fost la pranz decat daca sunt legume. Miercurea si vinerea e mai greu pentru ca nu manac decat legume verzi in combinatie cu paste si cartofi uneori, ciuperi fierte, mazare fiarta sau mancare de fasole verde(cantitate : o portie= 250 grame cred).In aceste zile culmea e ca si caloriile consumate pot fi mai multe decat ceea ce imi propusesem eu.

Mai consum fructe: banane, mere, nectarine, ceai neindulcit de musetel (face bine la stomacul meu sensibil la atatea cruditati) si cam atat.

Sport nu fac, dar cred ca aprox un an de zile am fost la aerobic cam de 2 ori pe sapt si pot sa spun ca sportul face pofta de mancare si mie imi dadea si mai multa energie (efortul, nu mancarea); in plus mergeam la servici pe jos (total 1h de mers pe jos pe zi). Tot acest efort nu s-a concretizat cu prea multe rezultate decat in combinatie stricta cu regimul alimentar. Intr-o discutie cu un doctor endocrinolog acesta mi-a confrmat ideea cu pofta de mancare si pe atunci mi-a recomandat in primul rand regim alimentar pana ajung la o greutate de macar 90 de kg . In schimb serviciul este foarte solicitant in ultimul timp si sunt zile cand nici sa mananc, nu am timp sa stau jos. Banuiesc ca 8 ore de foici de colo pana colo , sa zicem , de 3 ori pe saptamana, tot se pune.

Altceva ce sa iti mai zic: sunt putin speriata de efectul jo-jo pentru ca de cand ma stiu am avut o greutate peste limitele normale si stiu ca daca nu ma tin de regim , se tin kg de mine si revin sau depasec greutatea initiala. Acum imi doresc doar sa ma obisnuiesc cu regimul cat de cat, pentru ca stiu ca o data depasit momentul asta de inceput si mai ales cele de oboseala, stiu ca sunt capabila de reusite, chiar si cu mici scapari la <<fructul interzis>>.

Ma bucur ca am atatea optiuni pe site-ul asta si pot gasi informatii despre calorii, puncte cat si pareri sincere.Am o singura nelamurire: cum imi dau seama de retetele folosite. La multe produse deja introduse in baza voastra de date , nu reusesc sa gasesc reteta dupa care au fost preparate bucatele.

Multumesc inca o data si astept cu nerabdare opinii si experiente de impartasit...

Tina


Buna Tina si bine ai venit printre noi

Am venit sa iti comentez putin meniul, daca imi permiti.
Painica nu se mananca cu grasimi gen margarina (si in general margarina trebuie restrictionata) cu branza e ok.

Fulgi simpli de porumb cat mai rar, nu au multe calitati nutritive.

In rest pranzul este bun.

Mai recomand gustarile, asta ca sa fie un meniu complet si sa avem certitudinea ca treci de 1000 kcal.

Legat de efectul yo-yo. Acesta va aparea daca te vei infometa, daca vei avea un aport caloric scazut, daca vei tine disociate drastice, revenind la alimentatia nedisociata, bineinteles kg vor reveni....

Citat:
cum imi dau seama de retetele folosite. La multe produse deja introduse in baza voastra de date , nu reusesc sa gasesc reteta dupa care au fost preparate bucatele.
Din mai 2010 toate retetele au ingrediente si mod de preparare, pana atunci se adaugau ca un aliment din comert, dar anul acesta ne-am gandit ca ar fi bine ca autorul retetei sa dea toate informatiile necesare pentru a putea fi preparata reteta.
Cele din anul tecut au fost lasate asa, fara aceste detalii.

Dar, daca gatesti ceva al tau, poti adauga si tu reteta ta la calculator, este foarte simplu sa calculezi informatiile nutritionale.

Calcularea numarului de calorii pentru o reteta

Iti doresc mult succes si te mai asteptam, sa reusesti in ceea ce ti-ai propus.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #244 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 00:08:29
CameliaMidnight's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Horoscop - Sagetator
Date: 172cm, 120kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy An 120 de kg si Vreau Sa Slabesc

Ma numesc Camelia, am 20 de ani si 120 de kg. Vreau sa slabesc dar n u stiu de unde sa incep. Am mai tinut anumite diete, dar nu am putut mai mult de o saptamana pentru ca simt mereu dorinta sa mananc dulce si nu pot sa ma abtin. Sunt studenta dar simt ca nu ma pot integra cu colegii mei, sun mereu constienta ca nu sunt ca ei! vreau sa ajung la 63 de kg si sa imi schimb modul sedentar de viata! Help!
CameliaMidnight, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2341 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1824 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1050 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #245 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 20:47:23
deliamaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: medgidia, Romania
Date: 165cm, 110kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Buna.Vreau sa intru si eu in clubul vostru si sa invat cate ceva de la voi pentru a da jos cateva kilograme.
deliamaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2045 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1528 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #246 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 21:14:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de CameliaMidnight Vezi mesajul
Ma numesc Camelia, am 20 de ani si 120 de kg. Vreau sa slabesc dar n u stiu de unde sa incep. Am mai tinut anumite diete, dar nu am putut mai mult de o saptamana pentru ca simt mereu dorinta sa mananc dulce si nu pot sa ma abtin. Sunt studenta dar simt ca nu ma pot integra cu colegii mei, sun mereu constienta ca nu sunt ca ei! vreau sa ajung la 63 de kg si sa imi schimb modul sedentar de viata! Help!
Citat:
Anterior postat de deliamaria Vezi mesajul
Buna.Vreau sa intru si eu in clubul vostru si sa invat cate ceva de la voi pentru a da jos cateva kilograme.
Bun venit printre noi viitoarelor slabute

Ce alimentatie aveti in prezent?
Ca exemplu, ce ati mancat azi, pe mese daca se poate.

Ce activitate fizica aveti?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #247 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 22:04:13
vlad daniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 oct 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 64
Date: 170cm, 120kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Buna,fetelor ! si eu am tot 120 de kg,dar am si 50 de ani si de 20 se ani tot tin regimuri.Cel mai mult am slabit 24 de kg ,dar nu am fost in stare sa ma mentin decat doi ani.Vreau si eu sa slabesc ,dar nu mai reusesc.Cum sa fac?Stiu ca trebuie sa imi schimb stilul de viata ,dar nu reusesc.-am inscris in club si impreuna poate ma mai ambitionez.Nu fac miscare deloc.Mai vb,multumesc!
vlad daniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2143 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1626 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #248 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 11:17:10
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de vlad daniela Vezi mesajul
Buna,fetelor ! si eu am tot 120 de kg,dar am si 50 de ani si de 20 se ani tot tin regimuri.Cel mai mult am slabit 24 de kg ,dar nu am fost in stare sa ma mentin decat doi ani.Vreau si eu sa slabesc ,dar nu mai reusesc.Cum sa fac?Stiu ca trebuie sa imi schimb stilul de viata ,dar nu reusesc.-am inscris in club si impreuna poate ma mai ambitionez.Nu fac miscare deloc.Mai vb,multumesc!
Buna draga Daniela, bine ai venit!

Multi ani inainte si multe kg in minus.

Da, ai inteles bine, trebuie sa iti schimbi stilul de viata si sa il pastrezi asa de acum incolo.

Ce mananci in prezent?
Da-ne un exemplu de meniu intr-o zi.

Trebuie sa faci plimbari prin parc, mers pe jos... activitati fizice usoare.

Te poti alatura si slabutelor de aici, sunt foarte prietenoase si de treaba
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-ani-1043.html
"Slabute" si la 50 de ani ;)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #249 (permalink)  
Vechi 05 nov 2010, 10:54:04
Arodoet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Köln, Germania
Vârsta: 45
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 174cm, 112.9kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Buna fetelor! De 1 saptamana ma tin de treaba, dar bine de tot. Am renutat la ispita de a tine dieta daneza din frica de a pati ce am patit de fiecare data...yo-yo. Asa ca acum, mandra de mine va spun ce am mancat saptamana asta. Dimineata muesli cu smoothies de fructe ( cam 400 cal), la pranz 125g de sunca cu un ardei, rosii si cateodata un morcov ( vreo 250-300cal). Seara am mancat legume si ceva proteina, ori piept de pui, ori cascaval ori peste. Intr-o zi am mancat spanac cu un pic de smantana si 2 oua fierte. Ca gustari am avut dimineaza un mar si dupa-masa 10 nuci sau alune ( mix). In vreo doua seri am mai mancat 1 iaurt sau 2 morcovi daca mi.a fost foame dupa sport, ca si sport am facut in fiecare zi cam 1 ora. Nu m-am cantarit pt ca mi-e frica sa nu ma demoralizez. In momentul de fata am vreo 1200-1300cal pe zi. E ok sau e prea putin? La greutatea mea mi-e sa nu fie prea putin si dupa aia sa nu mai am de unde scadea. Ce ziceti? Nu mai vreau sub nici o forma sa mai fac yo-yo. Asta am facut aproape 20 de ani ca de cand ma stiu cred ca am tinut vreo cura ******* de slabire. Va rog daca cineva are experienta sau idee sau a slabit cat trebuie eu sa mai slabesc adica inca minim 30kg, va rog sa imi zica daca pot sa raman la nr asta de cal sau va trebui sa tot reduc pe masura ce slabesc ca mult nu prea am de redus de la 1200-1300 si dupa aia ce ma fac?
Stie cineva de faza aia ca tot a patra zi, sau asa ceva corpul verifica aportul de energie si daca in a 4-a zi manaci mai mult, el inregistreaza ca e suficient aport prezent si nu scade metabolismul. Ati auzit de asa ceva? As dori sa stiu mai multe si daca e o prostie sau e ceva adevarat, dar pe net am google-nit dar nu am gasit nimic.
Va multumesc inca de pe acum pt. raspunsuri !
Arodoet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2521 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2004 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1230 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #250 (permalink)  
Vechi 07 nov 2010, 03:02:25
tinatin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2010
Locaţie: ON, Canada
Date: 164cm, 109kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Tina eu inteleg k te incanta cantarul care deja iti arata mai putin dar ai inceput total gresit...nu se mananca in nici un caz sub 1000 de cal...la greutatea ta si 1000 sunt prea putine....ai un drum lung de parcurs si dak de akm mananci asa de putin mai tarziu nu vei mai avea de unde scade si te vei bloca din nou pt k organismul invata sa se descurce si cu mai putin dak e nevoit....pupici si sper k vei adopta o dieta sanatoasa
Buna Alina,
Multumesc de explicatie... uneori, desi stii unele detalii, e mai bine sa le mai auzi/citesti inca o data...

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna Tina si bine ai venit printre noi

Am venit sa iti comentez putin meniul, daca imi permiti.
Painica nu se mananca cu grasimi gen margarina (si in general margarina trebuie restrictionata) cu branza e ok.

Calcularea numarului de calorii pentru o reteta

Iti doresc mult succes si te mai asteptam, sa reusesti in ceea ce ti-ai propus.
Multumesc slabuta,

As avea o mica intrebare pentru tine si nu numai: ai vreo idee ce mancaruri de post ar fi mai potrivite pentru un regim? cam ce combinatii de legume se pot face si mai ales ca orezul si pastele sunt interzise

Multam inca o data,
Tina


tinatin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2700 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2183 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 634 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
110 kg, dieta, jurnal dieta, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg Slabuta Am intre 100 kg si 110 kg 2624 08 iul 2015 08:13:57
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg 8959 02 ian 2012 04:31:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole