Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5351 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:10:55
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Helau fetitele!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
incognito (17 dec 2012), lacra81 (17 dec 2012), manumanuela (17 dec 2012)
  #5352 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:31:25
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

Ce bine o duci tu...mama face aia,socraailalta.....eu trebuie sa le fac toate...am musafiri o sapt...frTele sorului cu sotia si baietelul.....

Tocmai am aosit de la mag,cadouri...cate un set de parfum cumnatei si cumnTului,nepotelului o masina xu telecomanda,mie un foen cu 2000 w,lui Darius 2 carti si o bluza tip geaca,ceva ce- i place lui.....plus fetitei coafezei mele 2 carti de scoala,mate,deutsch......
Aum am pus niste peste la cuptor ca vine imedit sotul la masa.
Sa stii ca am noroc cu mamele noastre. Inca ceva ani si se intoarce roata..mai profit si e cat pot.
Ce de cadouri.. si tie ce iti aduce Mosu?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna scumpele mele ,eu sunt binisor dar un pic trista cu fratiorul ,Kamy intrebai pe unde am umblat ieri nicaieri am stat acasa in patut si am vorbit la telefon cu fratiorul meu drag ore in sir ,am avut o zi cu multe crize din cauza durerilor ,cand ma supar si ma consum asa patesc ,cel mai mare defect al meu sunt foarte sufletista si nu ma pot detasa deloc ,am inceput dimineata cu dureri groaznice si a sunat fratiorul ca s-a certat cu iubita si asa de afectat era ,el este pe dinafara un dur ca mine ,dar cand este vorba de relatii dam tot din noi ,azi astept sa vad daca sau impacat,din cate am inteles este inca maritata,fara copii...nu stiu sigur in ce s-a bagat dar a pus mult suflet si acum sufera ca un copil desi are 44 de ani ,Angi ma intrebai ce am facut dulce ,nimic nu am fost in stare sa fac ,de abia am facut o mancarica de mazare pentru al meu sa aibe de pachet ,si am asa o stare proasta si ceva in stomac ,greu nici azi nu am facut nimic pana la ora asta ,mamii meu este la el sa-i faca de papa si eu vb cu el la telefon de azi dimi ,de fapt decat el vorbeste eu ascult ,dar acum i-am inchis ca mi se terminase bateria si i-am zis ca am trebuie sa merg la doctora ingerasului sa-i dau cadou de sarbatori ,dar pana ma intorc o sa stau cu gandul la el . Va iubesc pe toate si imi este tare dor sa tau mai mult cu voi ,poate pe seara cand ma intorc daca nu o sa ma cheme fratiorul la el ,cica a fost cam o cearta de despartire,este foarte geloasa ea ,posesiva si ea are 31 de ani ,cica tot au mai avut certuri mici si numai din cauza asta ,ea le incepea pe toate ! Imi doresc din sufletul sa se impace ,gata fug sa ma imbrac ca ma asteapta doctora ingerasului,o zi frumoasa va doresc !
Deci tu iar nu esti bine.Stai la caldurica in pat si odihna cat mai multa. Imi pare rau de fratiorul tau, poate s-or impaca ..vin sarbatorile..pup
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul

deci ..nu ma mai joc
eu gatesc de sarb pt ai mei (adica noi +copii),soacra (ii trimit pachet in It)noroc ca tata s-a recasatorit si are cine-i face ...ca de nu
fain ..bucura-te cat mai mult posibil
oricum te invidiez
nu mai zic nimic..................
in locul tau nici pe alea nu le-as spala ..tot e vremea asta naspa
si sunt trista de sarb ...ca nu-i mama ...dar acum nu mai pot ca daca ma vede sotul asa ... si tatal lui a murit anul asta ....pe neasteptate ..fetele stiu...asa c n-am dreptul sa transform sarb in tristete
trebuie sa ne bucuram si sa ne multumim cu ce avem
Lacra multa putere sa le poti face pe toate. Vine si randul meu peste cativa ani..atunci s avezi gatit pentru 3 locuri, curatenii etc.. Sa-i tina Dzeu sanatosi pe toti si in putere .
E greu fara parinti de sarbatori, nici nu pot sa-mi inchipui..
Dar sarbatorile trebuie sa fie motiv de bucurie pt toti, atat cat se poate.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, buna si de la mine

eu am fost tot pe drumuri, incoace si incolo, ba dupa una ba dupa alta, in rest am dormit.
v-am citit, dar mereu cand am ajuns cu timp de calculator, eram obosita si mi se inchideau ochiii, nu am mai avut chef sa si scriu

eu tot racita, piciorul e bine nu prea ma mai doare.

fug acuma sa-mi fac ceva sa pap ca mor de foame, sa fac o baie si sa ma pregatesc de munca mai tarziu.

pana atunci azi relax, ca vine ploaia

Tot racita deci.. Ce bine ca nu mai e mult si vii acasa
Spor la munci Flory
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fetele
Gata cu vajaiala pe ziua de azi,ieri si azi am cheltuit 8 milioane de leiVreo 2 pe peleti,vreo 2 si ceva pe benzina..dar restul pe mancare,apa,provizii ca se anunta iar zapezi si nu stiu cand mai iesim din casa..
Nu stiu de zapezi,dar frig vine sigur.. Las ca-i bine sa ai proviziiIar banii se duc..de numa , am observat si eu
am luat si ingrediente pt un tort de craciun,tot vorbeati de bunatati,mie imi face mamasi azi tre sa mai ies o tura ca mi-a gatit varza calita cu ciocanele de pui si mancarica de cartofi..varza pt mine,cartofii pt al meu
Ce papa bun..
azi in oras am mancat un covrig,la pranz salata de fasole(varza,castraveti,morcov,boabe de fasole,otet balsamic,putin UME,ceapa cruda) si un pahar de vin rosu..
Cam multi carbo..am f multe fructe,kivi,portocale,mandarine,mere,gutui,maine cred ca tin zi de fructe legume..mai tine careva?
NU cred ca pot sa te incurc Succes
ce mancarica bunaeu nu stiu sa fac nici ciorba nici toch...parca ai reteta pe aici..da dacsa e alba,nu-i place sigur alui meuFace el tortul?super..
chiar te-ai scos cu mancarea..bravo tie,nic eu nu gatesc cine stie ce,doar dulcele il fac ..nici nu stiu daca stam acasa,posibil sa facem cu sora mea si cu finii lor(ne sunt veri),asa am fost anul trecut.
Pai nici eu nu prea sunt pe acasa si nici nu imi vin musafiri..
Eu geamurile nu le mai spal neamde 2 ori le-am spalat in ultima luna si sunt varza..poi se anunta iar zapezi asa ca..asa sa stea
Vizionare placuta la film!eu astept "lumea lui Pi" da vad ca nu mai apare odata..
Sa stii ca ma gandesc daca sa le spal sau nu
Din 20 vine filmul


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Roxy,ce tare ai fost ca de sfarsitul lumii te coafezim-ai facut sa radpai daca tot vine,sa ne gaseasca mumoase,nu?(si eu tot atunci ma duc sa ma tund,imi iau din varfuri ca-s tocite,nu cine stie ce..si vreu unghii cu gel,da mi-e teama sa nu patesc ceva la unghii).
Kamy,pe tine cat te-a costat?aici costa 600 de mii..(60 de lei),si 30 de lei intretinerea,cam o data la 3 saptamani
asa zic la toata lumea..ca de sf lumii nu-s acasa..sunt la coafor
F bine ca mergi si tu sa te aranjezi.
Unghiile cu acril ma costa 50 de fiecare data (+5 cand fac model de 2 din ele).
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Ziua buna fete dragiEu sunt bine,dar am probleme cu netul de vreo 4 zile.Scriu repede sa nu pice iar
Ehe..chiar ma gandeam sa le intreb pe fete daca nu stiu ceva de tineBine ca esti ok
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Tot cu treaba prin casa,am fost cu Andrei sa-i fac analize de sange,iar maine am programare la neuro-pediatru.Despre minece sa spunam redescoperit CIOCOLATA.De dieta nici vorba,sportce-i alaMi-a intrat in cap ,ca incep in ianuarie.Intrebarea este,de la acte kgca in ritmul asta,recuperez ce-am pierdutEu am zis mereu,daca nu stau mai mult cu voi,o iau pe aratura
Da, dar de la 1 ianuarie..Multa sanatate micutului. I-ai luat telefonul?
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Tin pumnii sa iasa bine analizele baiatului.
aha....ce ciocolata? deaia cu 90% cacao,nu? Sa stii ca si eu tot in ianuarie mi-e sperantaparca nu tot noi tragem si atunci..da asta e,eu tot zic ca daca plecam in Spania,acolo ma apuc si de sport si de dieta,ca deh,vreo 2-3 luni,singuri,ce altceva sa fac..?
Vezi ca salvez mesajul..
[QUOTE=manumanuela;1191734]
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


aha....ce ciocolata? deaia cu 90% cacao,nu?

Cioco 90%exista asa ceva??Nuuu,eu am batonase cu cioco si caramel,cioco umplutace sa fac,daca si-au facut aprovizionarea,le-au pus pe la baza bradutului,prin sertare,pe unde ma duc dau de ciocosi am lipici in palmenu stiu ce-i cu mine,nu ma recunosc.Vad ca Roxy se coafeaza se sf lumiieu ma indop cu ciocolata.Daca tot vine ,sa ma prinda satula nu?


Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
al meu vrea pizza in seara astaasa ca dispar sa framant coca..mai trebuie sa umplu si centrala cu ceva saci de peleti,sa spal vase,ca am chiuveta plinala pranz nu am avut chef de spalat.
M-a sunat fratele ca isi ia porc sapt viit,nu vreau si eu..eu plec,ce porc sa mai vreau..
revin cand creste coca si e curat in bucatarie
pizza pizza..pofta pofta..nu voie nu voie
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Helau fetitele!!!!!!!
Servus Rozi. Seara faina. Ce ai mai facut?

De la mine din casa , se vede in departare ca a izbucnit un incediu..flacari , fum mult, m-am tot uitat la stiti sa vad daca zic ceva, dar nimic pana acum.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui incognito:
lacra81 (17 dec 2012), manumanuela (17 dec 2012)
  #5353 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:32:27
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Emishor, ce o sa faceti in Spania?
merfgeti in vacanta?
Răspuns cu citat
  #5354 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:43:12
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Roxi, eu tot racita, dar ce sa fac daca asa is eu, incapatanata, si nu iau medicamnte?
am luat abea vreo 2-3 efervescente pentru febra
am acu o febra uscata ce ma zgarie in piept de numa numa.
merg sa fac baie, gata.
mi-e si groaza sa fac baie.
data trecuta eram aproape bine, am mers la baie si imediat m-a luat inapoi durerea de gat si tusea, nici nu apucasem sa-mi usuc parul.
tare aiurea. dar daca nu trece in 2 zile, ma bag la sirop pentru caile respiratorii
Răspuns cu citat
  #5355 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:44:36
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

[QUOTE=incognito;1191752]
Sa stii ca am noroc cu mamele noastre. Inca ceva ani si se intoarce roata..mai profit si e cat pot.
Ce de cadouri.. si tie ce iti aduce Mosu?

Deci tu iar nu esti bine.Stai la caldurica in pat si odihna cat mai multa. Imi pare rau de fratiorul tau, poate s-or impaca ..vin sarbatorile..pup

Lacra multa putere sa le poti face pe toate. Vine si randul meu peste cativa ani..atunci s avezi gatit pentru 3 locuri, curatenii etc.. Sa-i tina Dzeu sanatosi pe toti si in putere .
E greu fara parinti de sarbatori, nici nu pot sa-mi inchipui..
Dar sarbatorile trebuie sa fie motiv de bucurie pt toti, atat cat se poate.

Tot racita deci.. Ce bine ca nu mai e mult si vii acasa
Spor la munci Flory



asa zic la toata lumea..ca de sf lumii nu-s acasa..sunt la coafor
F bine ca mergi si tu sa te aranjezi.
Unghiile cu acril ma costa 50 de fiecare data (+5 cand fac model de 2 din ele).

Ehe..chiar ma gandeam sa le intreb pe fete daca nu stiu ceva de tineBine ca esti ok

Da, dar de la 1 ianuarie..Multa sanatate micutului. I-ai luat telefonul?

Vezi ca salvez mesajul..
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul


pizza pizza..pofta pofta..nu voie nu voie

Servus Rozi. Seara faina. Ce ai mai facut?

De la mine din casa , se vede in departare ca a izbucnit un incediu..flacari , fum mult, m-am tot uitat la stiti sa vad daca zic ceva, dar nimic pana acum.

Servus! Nu am mai facut nimic deosebit.......servici si acasa......
__________________
Răspuns cu citat
  #5356 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:54:38
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Roxy,ce tare ai fost ca de sfarsitul lumii te coafezim-ai facut sa radpai daca tot vine,sa ne gaseasca mumoase,nu?(si eu tot atunci ma duc sa ma tund,imi iau din varfuri ca-s tocite,nu cine stie ce..si vreu unghii cu gel,da mi-e teama sa nu patesc ceva la unghii).
Kamy,pe tine cat te-a costat?aici costa 600 de mii..(60 de lei),si 30 de lei intretinerea,cam o data la 3 saptamani
60€ prima data apoi la 4 sapt si costa 40€... Eu nu am patit nimic nicu acum nici data trecuta.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5357 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 17:59:20
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

[QUOTE=incognito;1191752]
Sa stii ca am noroc cu mamele noastre. Inca ceva ani si se intoarce roata..mai profit si e cat pot.
Ce de cadouri.. si tie ce iti aduce Mosu?

Deci tu iar nu esti bine.Stai la caldurica in pat si odihna cat mai multa. Imi pare rau de fratiorul tau, poate s-or impaca ..vin sarbatorile..pup

Lacra multa putere sa le poti face pe toate. Vine si randul meu peste cativa ani..atunci s avezi gatit pentru 3 locuri, curatenii etc.. Sa-i tina Dzeu sanatosi pe toti si in putere .
E greu fara parinti de sarbatori, nici nu pot sa-mi inchipui..
Dar sarbatorile trebuie sa fie motiv de bucurie pt toti, atat cat se poate.

Tot racita deci.. Ce bine ca nu mai e mult si vii acasa
Spor la munci Flory



asa zic la toata lumea..ca de sf lumii nu-s acasa..sunt la coafor
F bine ca mergi si tu sa te aranjezi.
Unghiile cu acril ma costa 50 de fiecare data (+5 cand fac model de 2 din ele).

Ehe..chiar ma gandeam sa le intreb pe fete daca nu stiu ceva de tineBine ca esti ok

Da, dar de la 1 ianuarie..Multa sanatate micutului. I-ai luat telefonul?

Vezi ca salvez mesajul..
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul


pizza pizza..pofta pofta..nu voie nu voie

Servus Rozi. Seara faina. Ce ai mai facut?

De la mine din casa , se vede in departare ca a izbucnit un incediu..flacari , fum mult, m-am tot uitat la stiti sa vad daca zic ceva, dar nimic pana acum.

Deci chiar nu stiu ce imi aduce mosul ca am detoate...de ziua me am ochit un ceas frumos de firma,peste 100€ si l- am instiintay pe sot...azi am ma cat o tura pe la mag poate un pantalon de trening sau o bluza tip hanorac de la Adidas...sa vad...i - am mai luat la darius adidasi de firma redusi cu 20%...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5358 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 18:01:44
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am pus 2 poze cu Darius...le- a facut fotograful la scoala...dfff frumoase.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
rainbow (17 dec 2012)
  #5359 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 18:21:16
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
Roxi, eu tot racita, dar ce sa fac daca asa is eu, incapatanata, si nu iau medicamnte?
am luat abea vreo 2-3 efervescente pentru febra
am acu o febra uscata ce ma zgarie in piept de numa numa.
merg sa fac baie, gata.
mi-e si groaza sa fac baie.
data trecuta eram aproape bine, am mers la baie si imediat m-a luat inapoi durerea de gat si tusea, nici nu apucasem sa-mi usuc parul.
tare aiurea. dar daca nu trece in 2 zile, ma bag la sirop pentru caile respiratorii
Poate ar fi fost ma bine sa iei ceva din prima zi si sa stopezi. Grija cu baia..iesi afara..sa nu te ia mai rau.

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
[

Servus! Nu am mai facut nimic deosebit.......servici si acasa......

Banuiesc ca ai liber de sarbatori
Atunci, odihna faina si o seara buna
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul


Deci chiar nu stiu ce imi aduce mosul ca am detoate...de ziua me am ochit un ceas frumos de firma,peste 100€ si l- am instiintay pe sot...azi am ma cat o tura pe la mag poate un pantalon de trening sau o bluza tip hanorac de la Adidas...sa vad...i - am mai luat la darius adidasi de firma redusi cu 20%...

Sa iti aduca ce iti doresti
Si eu vreau un ceas, dar nu va fi de firma.Imi iau fetele. Sa ii poarte sanatos.
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Am pus 2 poze cu Darius...le- a facut fotograful la scoala...dfff frumoase.
Ma uit imediat.

Am aflat ce erau cu flacarile..a luat foc un mall pe langa gara..se pare ca nu sunt victime...dar pagube sunt mari. O sa arate la stiri mai multe diseara.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui incognito:
floricica0vesela (17 dec 2012), Kamyy (17 dec 2012)
  #5360 (permalink)  
Vechi 17 dec 2012, 18:32:02
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Poate ar fi fost ma bine sa iei ceva din prima zi si sa stopezi. Grija cu baia..iesi afara..sa nu te ia mai rau.


Banuiesc ca ai liber de sarbatori
Atunci, odihna faina si o seara buna
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Sa iti aduca ce iti doresti
Si eu vreau un ceas, dar nu va fi de firma.Imi iau fetele. Sa ii poarte sanatos.

Ma uit imediat.

Am aflat ce erau cu flacarile..a luat foc un mall pe langa gara..se pare ca nu sunt victime...dar pagube sunt mari. O sa arate la stiri mai multe diseara. [/SIZE][/COLOR][/FONT]
Mersi....pai vine si ziua ta,inainte de a mea.....capricorn.....[/SIZE][/COLOR][/FONT]
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
incognito (17 dec 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole