Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6351 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 19:13:28
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Somn usor Fulgule!
Vaz ca ti-ai scos matura la interval si si o rezerva .. o sa aibe treaba nu gluma!
Anes iubita am ascuns matura cu tot cu vrajitoare ,Emy se sperie foarte tare de ea ,dar asa imi place sa o necajesc ,dar de maine gata o postez iar sau pun la avatar vaca nebuna
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Legat de ce zm zis mai sus.. stiu ca fiecare e cu bune si cu rele, nimeni nu e perfect. Slava , Domnului si eu am coliviile mele si sunt greu de suportat uneoriDar in orice relatie trebuie facute compromisuri de ambele parti , si trebuie sa ne luam cum suntem, ca altfel..
Si cand cineva iti spune" nu e ok ce faci, n-o sa reusesti.." parca iti piere tot cheful sa te mai apuci de ceva. Cel putin asa e la mine.
Ei gata, ma duc sa ma imbrac si plec la ai mei.
Roxy sper ca pana la urma ai avut o duminica frumoasa petrecuta cu familia ,stii cum sunt baieteii nu mai trebuie sa punem la suflet ce zic ei ,in primul rand nu trebuie sa cedezi asa repede in fata lui ,stiu ca o sa zici.....tu esti singura care detine controlul asupra corpului tau ,ia fa tu bine si de maine arata-i ca se poate sa slabesti cand vrei tu ,nu vreau sa par rautacioasa dar al meu daca comenteaza ceva de greutatea mea si-o ia grav .
Te pup dulce si nu uita ca suntem aici mereu ,mai ales eu Emy daca citesti asta inseamna ca nu vezi bine !
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Hello dragele mele,
va scriu din pat...inca lenesc...imi beau cafeaua cu lapte!
Voi cum sunteti?
Eu usor deprimata, asa repede trece timpul...au trecut sarbatorile...casa inca imi e impodobita...si de luni iarasi la scarbici!
Azi nu am fost cuminte si am mancat o muffins mare cu ciucalata...ma omoara Rozi ...Cum sa ii rezist?O duminica superba tuturor!
Frumos din partea ta Ema ,eu dadeam din maini si picioare si tu papai prajiturici in patut ,am vazut ce te-a omorat a facut clatite cu ciucalata .Cred ca deja nu mai esti deprimata ca azi dimi la cat ati ras in casuta !
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Sa va fie anul plin de bucurii si de sanatate si de fericire si de de lucruri bune si impliniri de toate felurile..La multi ani,dragele mele..Multumesc pt urari si sa ma iertati ca abia acum va raspund dar in Romania nu am avut acces pe net,decit un pic de pe telefonul fiica-mii...
M-am reintors..din R..cu bateriile incarcate..si cu multa liniste..ceea va urez si voua..ca de avem liniste si sanatate le facem pe toate...Sa aveti o duminica frumoasa..ne auzim miine la cafeluta..
La multi ani Ella bine ai revenit acasa ,sanatoasa si cu chef de dieta sper,abia astept sa citesc maine cum a fost in Ro si cum te-ai distrat!
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
K...am o intrebare..voi va stiti fb?
As vrea sa vi-l stiu si eu la care vreti...facem schimd de id-uri pe PM...si ne cerem prietenia reciproc...Cine vrea sa fie prietena mea pe fb?
Stai linistita ca nici eu nu le stiu pe ale fetelor ca nu prea stau pe acolo ,am avut un cont acolo dar intra cumnatica ,dar nu mai stie parola si zice ca este contul blocat ,asa ca am facut altul dar nici pe ala nu stau deloc ,decat daca imi zice fratiorul sau cumnata sa intru sa-mi arate ceva !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (07 ian 2013), rozica1965 (06 ian 2013)
  #6352 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 19:41:17
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fulgu, si eu i-am dresat bine pe toti cu dieta mea. la inceput au zis toti ca ce mananc una sau alta ca aia ingrasa.....si cand am dat primele 3 kg in 2 saptamani, au tacut toti si de atunci si la nunti sau la neamuri daca mergeam si insista vreo matusa ca sa iau prajitura sau ceva, desi eu am is ca nu vreau, ori tata ori al meu le zicea ca sa ma lase in pace ca mi-e rau daca mananc

sa nu mai spun ca ma intrebau ce si cum sa-mi gateasca......
mai ales fostul, dupa ce ne-am mutat impreuna, ca eu munceam si el avea mai mult timp sa gateasca, vreau sa zic ca numai conform mi-a gatit, tot ce am vrut

la mine nimeni nu mai comenteaza nimic, ca vai si amar ce taraboi fac cu ei

Ultima dată editat de floricica0vesela; 06 ian 2013 at 19:43:37.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
incognito (07 ian 2013), penny (06 ian 2013)
  #6353 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 19:45:30
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
scumpa,sper sa rezolvi curand si tu cu laptopul,sa iti vad scrisul albastriu ca inainte,cat mai desCa de obicei,harnicuta si ocupata.Fratele cum mai e,sper ca nu se mai cearta,sa inceapa si el anul nou in pace si linistit
Abia astept sa vad ce zice maine seara sau marti cand sunam sa stiu ori cumpar ori il face ca asa de greu imi este fara el cu fratiorul nu prea mai am putere sa povestesc nu il pot convinge cum vreau eu si imi este tare greu sa-l vad in starea asta ,ea zice ca zilele astea ar trebui sa iasa actele de divort ,dar el nu o mai crede ca minte mult ...ei stiu mai bine ,dar am obosit sa stau la telefon cu orele cand cu ea cand cu el ,mamii este suparat pe el ca eu ma consum si de cateva zile vars tot ce pap,al meu zice ,,nu ti-a fost rau la cat am mancat de sarbatori si iti este rau acum cand papi fructe si legume'' ,au dreptate ,dar nu stiu ce ma face sa tin cu ea ,ingerasul si mamii sunt contra ei ,zice ca l-a zapacit de cap ,ca-i nevos si u se mai intelege cu nimeni...dar eu inteleg sunt indragostiti si o sa fac tot posibilul sa fie impreuna daca asta isi doresc.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Painea mie imi place f crocanta,deia eu o fac sub forma de chifle..
Mofturosul meu daca nu este pufoasa nu papa ,oricum nu prea i-a placut ca a fost cu faina integrala ,el a crezut ca fac cu faina neagra din aia scumpa,dar nu am gasit ! Dar papa mamii meu de rupe ,vine si fura cate o bucata si fuge cu ea in camera !
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Credeam ca doar eu sunt ''dusa''...
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Tu esti dusa, iar io mi-s plecata de tot
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

mai suntem..
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Si eu am stolul meu de pasarele...
Iubitele aici ma alatur si eu fata cu animalele nebune
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Super fain programul...e destul de scump abonamentul tau!E fain ca e diversificat si nu te plictisesti!
Ema sa stii ca asta am cautat sa nu ma plictisesc ,eu inainte faceam sala mereu dar de cand sunt mai rau cu coloana nu am mai avut voie ,fitnessul este viata mea ,dar imi place la nebunie si restul zumba,tae-bo.Azi a fost cam gol la aerobic ,dar am fugit dupa ce am terminat si la aparate.maine sigur nu ma mai pot scula din pat sau merg cracanata
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Fulguta:
losefat (06 ian 2013)
  #6354 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 20:04:17
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Daca vi doar in chilotei...o sa ingheti!

....
Doar ii las la vedere ...

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Multumesc Anes, sper sa fie vreme buna desi la meteo anunta cod galben de vant sper sa ajungem cu bine acolo, este pentru prima data cand mergem iarna la munte, mai mult pentru Alex....

Fulgu o seara frumoasa si tie!
Tu nu skiezi?

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Anes iubita am ascuns matura cu tot cu vrajitoare ,Emy se sperie foarte tare de ea ,dar asa imi place sa o necajesc ,dar de maine gata o postez iar sau pun la avatar vaca nebuna

....
Daaaaaa ... fetele noi le cunosc pe vacile nebune?
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anes:
incognito (07 ian 2013)
  #6355 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 20:05:57
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Neata Clau si Ane. Multam fain de cafea
Salutari si celor ce intra mai tarziu azi.
Eu merg la ai mei la masa, ca in fiecare duminica.
Azi am o stare mai aiurea , o fi de la vremea urata de afara sau?
Sper sa ma apuc de treaba de luni.
Nu e prima data cand ma setez sa ma apuc de dieta , sport si nu numai si mi se taie craca de catre al meu..
El zice ca sa mananc iaurt cu covrigi d 2 ori pe zi ..si sa vad eu cum o sa slabesc.
Nu mai am nici putere nici chef sa-i explc ca nu e sanatos . El vrea rezultate rapide si gata . Si crede ca daca rade de greutatea mea , ma ambitioneza. Eectul e insa opus, imi piere tot cheful ...Nu dai jos 10 kg in 2 sapt.... dar n-am cu cine ma intelege.. Zice ca totul , orice schimbare dureaza f mult la mine, ca am nevoie de 2 ani ca sa slabesc sau sa fac altceva ? Etc.. Na ca m-am descarcat putin... Intr-un fel inteleg, ca are multe chestii pe cap si giji si.. si-si scoate nervii si frustrarile pe mine.. Dar eu daca NU sunt ok psihic, nu pot sa ma apuc de nimic. Si asa speram sa ies din starea asta de blocaj in care sunt de mult timp..si sa ma apuc de multe chestii la inceput de an.. No sper sa reusesc.
Apropo de dieta, nu stiu ce o sa tin. Banuiesc ca voi numara caloriile si sa fac zumba in fiecare zi(mai putin primele 4 zile cu rusii)..si cu Dumnezeu inainte..
Nu pot si nu vreau sa tin ceva drastic. Cand am tinut prima dieta pe la 30 ani, a fost South Beach, rezultate bunicele nu spectaculoase , desi am tinut strict si mi-a fost greu fara fructe in prima parte..dar s-au intors kg muulte. A doua a fost disociata ..am slabit nu zic , in 3 luni aprox 8 kg..si apoi am dat de voi si cu numarat calorii si alte principii de la mai multe diete, am mai slabit 4 kg in 3 luni. Apoi iar pauza...si pus si mai mult inapoi.
Asa ca ..sanatoase sa fim si linistite si sa ne permitem sa mancam sanatos si in cazul meu, sa imi revin, ca sa ma pot apuca si tine de zumba..si rezultate vor fi , incet, incet.
Ideea e ca nu mi se pare o idee buna sa ma apuc de nu stiu ce dieta , sa ma chinui, ca stiu ca nu o sa o pot tine forever..si apoi sa pun dublu inapoi.
Nu de alta, dar anii trec si kg puse acum, se dau mult mai greu jos , decat acum 3 ani de ex.
Sa avem/aveti succes!
Ma duc sa termin cafeaua (de la Ane) si mai vorbim sper mai tarziu.
In general intru cand sunt solo acasa, ca... va pup .
Ufff mi pare rau...al meu nu zice niciodata ca sunt grasa.... Las ca tinem hipo,numaram calorii si o sa fie ok....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
floricica0vesela (06 ian 2013), incognito (07 ian 2013)
  #6356 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 20:24:09
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Am inteles,e super abonamentul tau,ah.daca as avea si eu sala langa minedaca ar fi deschis si noaptea pun pariu ca tu ai bantui pe acolo
Stai asa ca sunt la inceput sa vezi cand ma obisnuiesc iar si ramane soacra acasa nu mai trec pe acasa imi fac prieteni acolo si sa vezi destrabalare pe mine fac mancare si treburile casei pentru ingeras si restul timpului acolo stiu eu de ce am facut abonamentul asa ,ce crezi ca sunt proasta ,mai ma prefac eu dar nu sunt !
Citat:
Anterior postat de penny Vezi mesajul
Fulguta, felicitari pt abonament! Sa-l stapanesti sanatoasa si tonifiata
Acum asteptam si impresiile, ce exercitii ce antrenori
Spor mult sa ai! La mine e zi de leneveala... ploua, e urat, nu-i nimic de facut.. eu tot cu PMS-ul.. ma simt ca lovita in cap
Multumesc Lidia ,eu sunt obisnuita cu sportul uite intra aici sa ma laud si eu ,ma relaxeaza ,de antrenori nu prea o sa am ce sa zic ,la aerobic,zumba.....sunt fete cred ca 4 una pentru tae-bo.......iar la fitness sunt numai baietei si ce imi place ,eu ma inteleg foarte bine cu ei ,chiar azi am fost bagata in seama cam prea mult dar mi-a placut sa fiu in centru atentiei.
Iubita dar nu ai luat nimic de dureri ,,,stai in patut la caldurica ,daca este vorba despre ce cred eu noi zicem ca au venit rusii .
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Hop si eu cu stolurile mele Nu m-am potolit dupa negresele de aseara si am mai facut si niste fursecuri cu scortisoara pentru alti prieteni Trimit pachet Si pozele doveditoare si bonus poze cu "bomboanele" pe care le-am facut din resturile de cozonac ramase si o felie din tortul de Anul Nou
Mariana stii ce parere am eu despre tine ,esti minunata ,si sper ca in curand cel mult 2 saptamani sa ma intalnesc cu tine si Ana (Ralu),la o cafea ,cand putem separat sau cum o fi ,pana atunci vreau sa rezolv si eu cu medicamentele ingerasului pentru inca 3 luni si ma linistesc ,multa sanatate !
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
la mine AC merge de 2 ore si sunt 16 grade in jumate casa. daca il opresc, ciuciu.
si eu sunt rea de frig..............
asa ca merg unde e cald si bine pana e timpul pentru cina, poate se mai opreste nitel si vremea asta
Flori sa ai grija de tine si bine faci ca mergi unde este caldurica mai este putin si ajungi acasa ,eu nu suport AC deloc,fie vara ,fie iarna simt ca nu am aer ...
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Extraordinar cum ma torturezi...tu si Fulgu...
Ema nu te torturam ,te calim pentru zile negre .Pupici dulci printeselor tale .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Fulguta:
incognito (07 ian 2013)
  #6357 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 20:31:18
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

vai da ce vorbaraie pe voi pai dupa ce am stat juma de zi la bucatarie acu stau si juma de noapte sa va citesc
gata respir si eu le-am facut poftele sotului si bubulinei piftia e la frigider a iesit super buna toba e la scurs fasolica e gata ciorba de zarzavat
ah si am facut un experiment de cocteil pt ziua mea sa vad daca e bun si il pot servi invitatilor vreau sa va zic ca e super delicios eu nu beau dar cred ca cu asta ma fac alcoolica
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui claudia22:
incognito (07 ian 2013)
  #6358 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 21:09:19
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetele imi este dor de Alynuta si Crina am gasit pozele astea in casutele vechi ,le serveam papa cu mesaje ,daca asta nu-i iubire ce sa mai zic !
Sper ca sunt bine ,sa nu radeti,pozelele sunt din 2010
Imagini ataşate
File Type: jpg Aly.jpg (36,1 KB, 15 vizualizări)
File Type: jpg Crina.jpg (38,4 KB, 12 vizualizări)
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (07 ian 2013), losefat (06 ian 2013)
  #6359 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 21:11:32
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Helau fetele!!!!!
De maine treceti la slabit? Sau asteptati sa treaca si Sf Ioan?
__________________
Răspuns cu citat
  #6360 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 21:21:55
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele imi este dor de Alynuta si Crina am gasit pozele astea in casutele vechi ,le serveam papa cu mesaje ,daca asta nu-i iubire ce sa mai zic !
Sper ca sunt bine ,sa nu radeti,pozelele sunt din 2010
Ce frumos...esti o scumpa!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Helau fetele!!!!!
De maine treceti la slabit? Sau asteptati sa treaca si Sf Ioan?
Rozica...da ce poza haioasa ai...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Stai asa ca sunt la inceput sa vezi cand ma obisnuiesc iar si ramane soacra acasa nu mai trec pe acasa imi fac prieteni acolo si sa vezi destrabalare pe mine fac mancare si treburile casei pentru ingeras si restul timpului acolo stiu eu de ce am facut abonamentul asa ,ce crezi ca sunt proasta ,mai ma prefac eu dar nu sunt !

Multumesc Lidia ,eu sunt obisnuita cu sportul uite intra aici sa ma laud si eu ,ma relaxeaza ,de antrenori nu prea o sa am ce sa zic ,la aerobic,zumba.....sunt fete cred ca 4 una pentru tae-bo.......iar la fitness sunt numai baietei si ce imi place ,eu ma inteleg foarte bine cu ei ,chiar azi am fost bagata in seama cam prea mult dar mi-a placut sa fiu in centru atentiei.
Iubita dar nu ai luat nimic de dureri ,,,stai in patut la caldurica ,daca este vorba despre ce cred eu noi zicem ca au venit rusii .

Mariana stii ce parere am eu despre tine ,esti minunata ,si sper ca in curand cel mult 2 saptamani sa ma intalnesc cu tine si Ana (Ralu),la o cafea ,cand putem separat sau cum o fi ,pana atunci vreau sa rezolv si eu cu medicamentele ingerasului pentru inca 3 luni si ma linistesc ,multa sanatate !

Flori sa ai grija de tine si bine faci ca mergi unde este caldurica mai este putin si ajungi acasa ,eu nu suport AC deloc,fie vara ,fie iarna simt ca nu am aer ...

Ema nu te torturam ,te calim pentru zile negre .Pupici dulci printeselor tale .
Fulgu esti frumusica foc...e normal sa te bage in seama baieti!
Ce frumos ca va vedeti fetelor......mi-ar place asa tare sa va intalnesc!
Auuuoleu ce caleala...tortura mai nene...cu pozele astea la care tot balesc...
Acum am papat la greu fructe...cred ca o sa ma ia cu dureri de burta...of...dar aveam o foame monstru...astea dupa iaurtul de 400 g de 0,1 % grasime si sunca de pui cam 70 g mancate pe la ora 7!
Noroc ca am facut totusi ceva miscare azi...of, am o pofta de mancare...nu ma pot oprii...
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui losefat:
incognito (07 ian 2013), rozica1965 (06 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole