Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #7151 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 11:22:34
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

fug ,fetelor
tb sa ne preg de scoala ..deja e tarziu ..tb sa fac si niste acte ca tb duse
vb mai pe seara
o zi frumoasa
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
incognito (15 ian 2013), VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7152 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 11:39:31
mariana34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna fetile!
Scrisesem, dar nu stiu ce-am facut de mi-a disparut si asa ma enerveaza
Vidia iti doresc multa, multa sanatate! Ai grija de tine!
Eu abia acum imi beau cafeaua, am si ceaiul facut in ibric, il beau imediat.
Astazi, la capitolul sport, cred ca am sa fac bicicleta ca n-am facut demult, poate si Billy, vedem, ce apuc sa fac cand doarme fata la amiaza. Mancare mai este pentru sot, iar pentru mine, am sa-mi fac 2 oua fierte cu branza degresata la amiaza, pe seara, nu stiu, vad eu, ce improvizez.
Nu v-am povestit, de cumnata, care s-a ambitionat sa slabeasca, facand foamea (se ambitioneaza, ca ma vede pe mine, ca-mi cantaresc mancarea si ma vede ca fac sport). Ea, nu are rabdare, vrea daca se poate peste noapte, vroia daneza, dar sotul dansei nu vrea sa-i dea bani sa se aprovizioneze, iar banii ei pe luna asta s-au dus deja). Pe langa toate astea, alapteaza. Nu are asa mult de dat jos, dar....... In fine, asta este.
Am de facut gulerul si sa cos nasturii la jacheta fetei, pe urma ma apuc de o rochita.
Salutari la toate, spor la treburile pe care vi le-ati propus pe ziua de azi.
Sunt prin zona, doar ca tricotez intre timp.
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
david (15 ian 2013), incognito (15 ian 2013), manumanuela (15 ian 2013), myha (15 ian 2013), VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7153 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 11:56:09
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetelor, sunt la serviciu si am nevoie de un pahar mare cu chef de munca. Din pacate am cautat si n-am gasit nicaieri.
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Vuvuzela:
coco23 (15 ian 2013), incognito (15 ian 2013), manumanuela (15 ian 2013), VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7154 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 12:53:51
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
nu sta pe bici Clau, pedaleaza

pai da ce crezi ca ma uit la ea ca de cand am venit acasa s-a pus un praf pe ea saraca

Ce bine este sa ne facem pofta asa!Tu gata, ai scapat de tentatii sa-ti fei de bine!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... am reaparut,nu pt.mult timppt.ca am de munca...
Anes cum pot face si eu cunostinta cu Carmen ?
Manu ai dreptate e un fel de ecografie a inimi ,nu mai retin cum ii zice ceva cu D... eu am facut-o de 2 ori...la raul cel aveam si starile de sufocare lipsa de aer,durerile in piept...gheara din gat,nu putea sa cred ca inima mea e sanatoasa...am fact una in Hateg si una la Tm la un medic renumit...acolo iti vede si venele,tensiunea sangelui in vena...etc...problema mea e ca acum daca merg sa-mi i-au tensiunea la medic creste automat..cica e sindromul halatului alb...fiecare cu pasaricile lui dar la mine a un momendat isi facusera cuib...
Vezi Vidia ce patesti daca nu ma asculti......ce ti-am zis...cand scriai cu ceva luni in urma, ma vedeam pe mine, cum trageam de mine ... acum mi-ai reamintit din nou de starile mele...eu la atacurile de panica imi crestea tensiunea ,am avut si 14 cu 9 ce pt.mine era fff.mult...in rest tensiunea mea era 8 sa 9 cu 5 sau 6...v-am scris ca am avut si 7 cu 3...(asta intr-o zi la servici)...acum multumesc lui Dumnezeu sunt bine...
Roxy cum a fost ziua ta de ieri?

Fetele va pupacesc mult pe toate si va doresc o zi linistita si frumoasa...

[B][FONT=Arial Black]Claudia daca ma invitai eu eram a 14[/FONT
Rozy vezi sa nu fi pusa azi absenta in casuta...

Emy ce ma fac/...nu am avut timp sa dau o tura prin albumele la fete?

Fulgule, daca esti ocupata asta e...ma suni tu cand ai timp...cred ca daca puteai ma sunai pana acum de cand tot ca nu ma suni...

Oana Andrei e mai bine?...Maria am inteles ca e cumintica...draga de ea,sa creasca mare si sa fie sanatoasa....ce bine ca ai si o fetita...

da poti veni cand vrei draga esti bine venita
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui claudia22:
VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7155 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 13:28:08
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
crinutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.nu pot sa cred.nici daca ne vb.ce zici tu?1000kg.uitat-te la mine 2000kgam eu.te pupik si vreau sa vad formula completa plus fetele care eu inca nu le cunosc dar acum studiez.

oana, bunaaaaaaaaa, eu stiu ca erai gravida, cred ca ai nascut..cum esti bine?
copilasul ? Andrei ?
te pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7156 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 13:37:01
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara scumpele,v-am citit si acum va spun noapte buna si fug la patut ,sunt pe telefon ,laptopul cel vechi nu se mai deschide deloc ,mai incerc maine dimi ,eu sunt ok ,felicitari fetelor care au scazut la cantar,Angi scumpa maine ne auzim daca ai timp,oricum am zi plina ,dar o sa incerc sa imi fac un pic de timp liber ! Va pupacesc dulce ,dulce mai ales pe slabutele depresive si multa sanatate celor bolnavioare !

tu cum te mai simti? Ce iti mai face spatele? Ai fost sa te operezi pana la urma?
te pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui crina38:
claudia22 (15 ian 2013)
  #7157 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 13:42:45
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

buna emi,

mai fac sport, chiar f mult: bici aproapte zilnic am facut in ultima luna 30 min la treapta cea mai avansata, mai alternez si cu dans/aerobic---stil propriu(rade aia mica cand ma vede...)abdomene fac cam 130 odata.Dar m-am decis sa fiu vegetariana de la 1 oct .Si nu e deloc greu, eu oricum nu ma omoram dupa carne.Aaaa dar mancam lactate(doar fara carne si ou) si....m-am ingrasat cam 4 kg in plus nu ma simteam deloc...mai cu viata, energie....eu oricum debordez de energie si ma simt bine....una peste alta cand am vazut ca am 77kg, m-au apucat nervii...gata cu vegetarismul...revin la vechiul meu stil de viata.In plus imi era foame tot timpul
deci sa vedem in continuare...dar deja am inceput sa scad la cantar....
te pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui crina38:
claudia22 (15 ian 2013), incognito (15 ian 2013), manumanuela (15 ian 2013), myha (15 ian 2013), VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7158 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 14:55:28
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna, fetelor! ce fac scumpele mele? sper sa aveti o zi placuta in continuare

Am si eu o intrebare, ca voi va pricepeti sigur mai bine decat mine: icrele de peste se pot gati si altfel decat salata? ca am o gramada prin frigider si mi s-a acrit de salata

Emisor, stiu cum e cu plata se duc banii repede... stai linistita, si la privat sunt la fel de mici salariile
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Deci...logoreeee...ati vorbit...mult, mult...abia am reusit sa citesc...deja imi fac ochii ca la bingo!
Pup toate fetele...sunt usor deprimata...azi am cheltuit atatia bani...doooooamne, taxe, taxe...nu mai pot...ma irita nevoia asta de bani...faptul ca oricand e loc de mai multi...niciodata nu ajung...of.Salariul meu de bugetara a intrat azi pe card si in 15 min de plati online e gata...oribil...
Deci cine ma imbratiseaza si pupa sa imi treaca depresia?
Buna, Vidia, scumpa, muuuuuulta sanatate! fa niste analize in profunzime, poate fi ceva serios! Atacurile de panica dau totusi stari fizice proaste pupici!
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna seara dragelor .Am fost la gineco azi ,am inceput tratament pentru rana ,timp de 10 zile dupa care din nu la control.Am alta problema ,vineri noapte am ajuns la urgenta cu dureri mari in piept si nu puteam respira ,pna a ajunge la spital am zis ca mor in masina ,nu am nimic la inima ,analizele bune doar calciul scazut foarte putin ,perfuzii ,oxigen si multe pastile,mi-a fost rau si sambata ,dupa ce am sarbatorit ,iar cand toata lumea dormea ,eu nu mai puteam credeam ca o sa ajung din nou la spital si azi de dimi m-am simtit la fel ,acum sunt bine.am facut atac de panica ,varianta doctoritei (are dreptate cu siguranta ,va dati voi seama de ce am ajuns,asa ).Am gasit un pshiolog ,sun maine pentru programare ca nu se mai poate.Va pup dulce fetele.PS am slabit 1,6 kilo si cate 2cm in talie coapsa si burta colac ,iar sold si bust cate 3,sunt foarte bucuroasa ,imi trece si menstruatia si m-am desumflat complet
Buuuuna, Myha cum faci sucul, in ce proportii? as fi tentata sa fac si eu... pentru ce il bei?
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna dimineata Angi, ce matinala, deja cu Billy...o zi frumoasa

Neata fetelor, sa aveti pofta la cafeluta sau ceai, dupa caz
Eu acum imi beau sucul de morcov si sfecla rosie
Asta da cosmar, Manu
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Azi am de facut curatenie,de gatit, fac supa cu galuste si ardei umpluti.Sa stiti ca mi-am facut pofta de dulceAm visat un tort imens,plin de crema si pe mine,langa el,mancand intr-unaToata lumea avea cate o bucatica doar eu terminam una,luam altaVa dati seama?Am cosmaruri dulciGata,mi-am facut pofta de dulce
Mai se vand ciupercile, Lacra? am o cunostinta care lucra intr-un hipermarket si mi-a spus ca foarte prost se vand, ca lumea nu mai cumpara ciuperci ca acum 3 ani...
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul

buna,angy
da ..am avut ceva trebusoara..curatenie,gatit,stat la magazin ,musafiri.............
ciupercile tb sa creasca ..cred ca la sf sapt incepem culesul
miceliul il aduc din Ungaria ..e pe tona si e scump ..iar champignon sunt mult mai pretentioase decat pleurotusle tb conditii speciale ..ventilatie ,etc..........
pe 20 de t de miceliu +transport dau 1800-2000 euro

Hai uite iti trimit eu o galeata mare de chef!!! Spoooooooor!
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Fetelor, sunt la serviciu si am nevoie de un pahar mare cu chef de munca. Din pacate am cautat si n-am gasit nicaieri.
Buna, Crina, si eu sunt vegetariana de cativa ani buni, poate nu te-ai informat suficient inainte! succes in orice drum ai alege pt slabit, importanta e ambitia! pupici!

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna emi,

mai fac sport, chiar f mult: bici aproapte zilnic am facut in ultima luna 30 min la treapta cea mai avansata, mai alternez si cu dans/aerobic---stil propriu(rade aia mica cand ma vede...)abdomene fac cam 130 odata.Dar m-am decis sa fiu vegetariana de la 1 oct .Si nu e deloc greu, eu oricum nu ma omoram dupa carne.Aaaa dar mancam lactate(doar fara carne si ou) si....m-am ingrasat cam 4 kg in plus nu ma simteam deloc...mai cu viata, energie....eu oricum debordez de energie si ma simt bine....una peste alta cand am vazut ca am 77kg, m-au apucat nervii...gata cu vegetarismul...revin la vechiul meu stil de viata.In plus imi era foame tot timpul
deci sa vedem in continuare...dar deja am inceput sa scad la cantar....
te pup
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui coco23:
claudia22 (15 ian 2013), incognito (15 ian 2013), lacra81 (15 ian 2013), manumanuela (15 ian 2013), VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7159 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 15:08:45
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna, fetelor! ce fac scumpele mele? sper sa aveti o zi placuta in continuare

Am si eu o intrebare, ca voi va pricepeti sigur mai bine decat mine: icrele de peste se pot gati si altfel decat salata? ca am o gramada prin frigider si mi s-a acrit de salata

Emisor, stiu cum e cu plata se duc banii repede... stai linistita, si la privat sunt la fel de mici salariile


Buna, Vidia, scumpa, muuuuuulta sanatate! fa niste analize in profunzime, poate fi ceva serios! Atacurile de panica dau totusi stari fizice proaste pupici!


Buuuuna, Myha cum faci sucul, in ce proportii? as fi tentata sa fac si eu... pentru ce il bei?


Asta da cosmar, Manu


Mai se vand ciupercile, Lacra? am o cunostinta care lucra intr-un hipermarket si mi-a spus ca foarte prost se vand, ca lumea nu mai cumpara ciuperci ca acum 3 ani...



Hai uite iti trimit eu o galeata mare de chef!!! Spoooooooor!


Buna, Crina, si eu sunt vegetariana de cativa ani buni, poate nu te-ai informat suficient inainte! succes in orice drum ai alege pt slabit, importanta e ambitia! pupici!
am revenit
irina,nimic nu se mai vinde ca acum 3 ani
eu am si mag alimentar ..am avut si bar si disco,pizzerie,catering ,balta de peste ..cred ca n-am uitat nimic ..stiu f bine cum a fost si cum este
din pacate ,nu stim ce va urma dar bine nu cred

eu vand multe la magazinele din zona ,mi-am facut clienti si mag din Is si multe pers fizice am cunostinte si le sun..ma suna si le duc 2-3-4..10 kg ..cate vor e munca multa ...profit mic ..stres cat incape ..dar ..dupa atatia ani nu pot sa merg sa ma angajez pt altul
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
claudia22 (15 ian 2013), david (15 ian 2013), floricica0vesela (15 ian 2013), incognito (15 ian 2013), manumanuela (15 ian 2013), VentoFreddo (15 ian 2013)
  #7160 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 15:33:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,scumpele,v-am zis ca zilele astea nu prea stau acasa,am treburi..dar vin sa mananc si pe urma profit sa stau un pic cu cvoi..scrieti intr-un ritm..
azi am facut si provizii,cruditati pt ziua de maine(gref,kivi,mandarine,castraveti,rosii,ciuperc i,mai am ardei gra ssi capia,ridiche neagra,telina etc..tot sa tin)..si in sfarsit mi-am facut pofta,de cand a pomenit Anes de pastele cu scoici facute de copiii ei..azi mi-am cumparat midii,le-am facut picante,cu putin ulei de masline,usturoi si ardei iute,mamaaa..ce bune au fost..A fost pranzul ideal,cu garnitura de varzute de bruxeles gratinate si cartofi dulci gratinati..si vin rosu(mergea alb dar eu stiu ca cel rosu e medicament curat,are antioxidANTI CE LIPSESC IN CEL ALB).
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Sara' buna gazdoaie ...
Mai da' vorbirati, da' vorbirati de numa'! ...
Eu pe la 19 si ceva am ajuns acasa, abia am terminat de mancat ... nasol, dar a fost nepravazut ca stau pana la ora asta la job. Acu ma bate gandul -ca sa nu ma mai mustre constiinta- sa oinvit pe Carmen sa petreaca o tzara de vreme cu mine. Ma tot inebuniti toate cu Billy ... stiti ce faina-i Carmen?!


Cauta-ti tarate de psillyum si manaca zilnic, macar o lingurita in iaurt. Si eu am avut mari probleme, cred ca psillyumul m-a scapat de ele. Acum am citit si de semintele de chia, m-am indragostit de ele. Si bineinteles trebe apa, ceai in cantitati mari.
Am citi ca intre timp s-a rezolvat ... Dar poti oricum incerca psillyumul.


Ms, voi incerca!


Ando
ce comica esti..bravo pt Carmena ta,da la >Billy iti mai clatesti ochii cu un pectoral,cu una cu alta..mai trece altfel timpul decat uitandu-te la o fata
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna seara dragelor .Am fost la gineco azi ,am inceput tratament pentru rana ,timp de 10 zile dupa care din nu la control.Am alta problema ,vineri noapte am ajuns la urgenta cu dureri mari in piept si nu puteam respira ,pna a ajunge la spital am zis ca mor in masina ,nu am nimic la inima ,analizele bune doar calciul scazut foarte putin ,perfuzii ,oxigen si multe pastile,mi-a fost rau si sambata ,dupa ce am sarbatorit ,iar cand toata lumea dormea ,eu nu mai puteam credeam ca o sa ajung din nou la spital si azi de dimi m-am simtit la fel ,acum sunt bine.am facut atac de panica ,varianta doctoritei (are dreptate cu siguranta ,va dati voi seama de ce am ajuns,asa ).Am gasit un pshiolog ,sun maine pentru programare ca nu se mai poate.Va pup dulce fetele.PS am slabit 1,6 kilo si cate 2cm in talie coapsa si burta colac ,iar sold si bust cate 3,sunt foarte bucuroasa ,imi trece si menstruatia si m-am desumflat complet
Zau daca ma intereseaza cat ai slabiteu vreau sa te s tiu sanatoasa si pe urma slaba.nu ca slabesti din cauza ca te simti rauTe pup si iti tin pumnii sa iti rezolvi problemele,ma bucur ca nu ai prejudecati ridicole si te duci la psiholog
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Vin la raport...gata zuuuumba...dushuita si mirosind a floricele...va pup si multumesc de imbratisari!Mi-au facut bine...asa bine m-am distrat la zuumba...sper sa o conving pe Anne sa vina cu mine...macar odata!
Noapte buna dragele mele!
Bravo,bre!Cine e Anne?
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
draguta ai grija su du-te la doctor.eu stiu ce inseamna sa ai atucuri de panica repetate.eu eram in depresie cand am pierdut sarcina si exact asa simteam si eu ca nu am aer si ca o sa mor sufocata.toata ziua eram la urgente cu calciu pe vena.eu simteam ca mor si lumea imis puen aca nu am nimik.in final mi-am revenit si exact cand am iesit din depresie nu am mai avut nici acele atacuri
Acum totul e un vis urat,a trecut,bucura-te de prezent si de minunile tale
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ati scris de am ametiti citind
Dar nu am timp sa va raspund.
Multa sanatate bolnavioarelor si felicitari celor care au slabit.
Eu dupa pizza de sambata..se pare ca am pus 300g,cel putin asa arata ieri la cantar.
Eu am niste zile nebune..
Nu stiu cand pot intra si cand pot scrie, macar de apuc sa va citesc si tot e ok.
Va pup , o zi frumoasa si o saptamana asemenea.
Buna scumpa,mi-ai lipsit ieri pe aici..daa,am scris de m-a durut mana
deci ai un plus...da pizza aia a fost delicioasa,asa ca merita nu?
Spor la treburile pe care le ai,si eu zic mereu ca nu intru,uite sta al meu langa mine:"hai,te imbraci?hai nu mergem..?" da eu nici nu-l bag in seama,pana nu termin pe aici


Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... am reaparut,nu pt.mult timppt.ca am de munca...
Anes cum pot face si eu cunostinta cu Carmen ?
Manu ai dreptate e un fel de ecografie a inimi ,nu mai retin cum ii zice ceva cu D... eu am facut-o de 2 ori...la raul cel aveam si starile de sufocare lipsa de aer,durerile in piept...gheara din gat,nu putea sa cred ca inima mea e sanatoasa...am fact una in Hateg si una la Tm la un medic renumit...acolo iti vede si venele,tensiunea sangelui in vena...etc...problema mea e ca acum daca merg sa-mi i-au tensiunea la medic creste automat..cica e sindromul halatului alb...fiecare cu pasaricile lui dar la mine a un momendat isi facusera cuib...
Vezi Vidia ce patesti daca nu ma asculti......ce ti-am zis...cand scriai cu ceva luni in urma, ma vedeam pe mine, cum trageam de mine ... acum mi-ai reamintit din nou de starile mele...eu la atacurile de panica imi crestea tensiunea ,am avut si 14 cu 9 ce pt.mine era fff.mult...in rest tensiunea mea era 8 sa 9 cu 5 sau 6...v-am scris ca am avut si 7 cu 3...(asta intr-o zi la servici)...acum multumesc lui Dumnezeu sunt bine...
Roxy cum a fost ziua ta de ieri?

Fetele va pupacesc mult pe toate si va doresc o zi linistita si frumoasa...

Claudia daca ma invitai eu eram a 14

Rozy vezi sa nu fi pusa azi absenta in casuta...

Emy ce ma fac/...nu am avut timp sa dau o tura prin albumele la fete?

Fulgule, daca esti ocupata asta e...ma suni tu cand ai timp...cred ca daca puteai ma sunai pana acum de cand tot ca nu ma suni...

Oana Andrei e mai bine?...Maria am inteles ca e cumintica...draga de ea,sa creasca mare si sa fie sanatoasa....ce bine ca ai si o fetita...
Se pare ca toate avem o saptamana mai aglomerata..AI timp sa te uiti la poze,poate intr-o zi ploioasa de weekend..azi zici ca e primavara,8 grade,soare si cald..acu vine primavara si incepem cu gradinile,sapatul,plivitul etcapp,al meu cica vede ca eu trag contra si nu vreau sa plec,s-ar putea sa nu mai merg in Spania totusi..in mai sigur mergem in Italia,e musai,ca nu m-as duce..si anul asta vreau sa ajung la Praga,Paris si Canada(la Camy-Aussie),daca o mai fi valabila invitatia..
Bine ca ai trecut cu bine peste toate greutatile...
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
iubita andrei e parca un pic mai bine.l-am dus la doctor si mi-a dat un tratament de 200 ron si consultul tot atat.am cheltuit asa scurt 400 ron de am zis ca ma inteapa in inima.maria e cuminte intradevar ma rog si stau cu sufletul ala gura sa nu ia si ea raceala.ii tin camere separate
vAIII..CE MULT PT UN COPILAS...macar sa nu ia Maria
Citat:
Anterior postat de mariana34 Vezi mesajul
Buna fetile!
Scrisesem, dar nu stiu ce-am facut de mi-a disparut si asa ma enerveaza
Vidia iti doresc multa, multa sanatate! Ai grija de tine!
Eu abia acum imi beau cafeaua, am si ceaiul facut in ibric il beau imediat.
Astazi, la capitolul sport, cred ca am sa fac bicicleta ca n-am facut demult, poate si Billy, vedem, ce apuc sa fac cand doarme fata la amiaza. Mancare mai este pentru sot, iar pentru mine, am sa-mi fac 2 oua fierte cu branza degresata la amiaza, pe seara, nu stiu, vad eu, ce improvizez.
Nu v-am povestit, de cumnata, care s-a ambitionat sa slabeasca, facand foamea (se ambitioneaza, ca ma vede pe mine, ca-mi cantaresc mancarea si ma vede ca fac sport). Ea, nu are rabdare, vrea daca se poate peste noapte, vroia daneza, dar sotul dansei nu vrea sa-i dea bani sa se aprovizioneze, iar banii ei pe luna asta s-au dus deja). Pe langa toate astea, alapteaza. Nu are asa mult de dat jos, dar....... In fine, asta este.
Am de facut gulerul si sa cos nasturii la jacheta fetei, pe urma ma apuc de o rochita.
Salutari la toate, spor la treburile pe care vi le-ati propus pe ziua de azi.
Sunt prin zona, doar ca tricotez intre timp.
mi se intamapla des sa-mi dispara mesajele,si ieri am patit-o,ce aiurea e
Felicitari pt sport
vaii..cumnata e inconstienta,daca face foamea slabeste si pe urma se ingrasa dublu,chiar si e la o gura de castravete..Plus ca o sa aiba de suferit garantat alaptatul..ce mama e...in loc sa puna pe primul loc acuma copilul
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Fetelor, sunt la serviciu si am nevoie de un pahar mare cu chef de munca. Din pacate am cautat si n-am gasit nicaieri.
) nici la mine nu gasesti asa cevacred ca mai ai putin si pleci acasa acuma,nu?
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
oana, bunaaaaaaaaa, eu stiu ca erai gravida, cred ca ai nascut..cum esti bine?
copilasul ? Andrei ?
te pup
tu stiai?eu habar nu aveam..a fost surpriza totala.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna emi,

mai fac sport, chiar f mult: bici aproapte zilnic am facut in ultima luna 30 min la treapta cea mai avansata, mai alternez si cu dans/aerobic---stil propriu(rade aia mica cand ma vede...)abdomene fac cam 130 odata.Dar m-am decis sa fiu vegetariana de la 1 oct .Si nu e deloc greu, eu oricum nu ma omoram dupa carne.Aaaa dar mancam lactate(doar fara carne si ou) si....m-am ingrasat cam 4 kg in plus nu ma simteam deloc...mai cu viata, energie....eu oricum debordez de energie si ma simt bine....una peste alta cand am vazut ca am 77kg, m-au apucat nervii...gata cu vegetarismul...revin la vechiul meu stil de viata.In plus imi era foame tot timpul
deci sa vedem in continuare...dar deja am inceput sa scad la cantar....
te pup
hai ca ai fost comica ..CA SA FII VEGETARIANA,trebuie s ate documentezi bine,sa faci in asa fel sa nu-ti lipseasca nimic,si sa iei si suplimente de vitamine si minerale..la tine nu a functionat,bafta cu noua dieta,si felicitari pt rezultate si sport!
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul

am revenit
irina,nimic nu se mai vinde ca acum 3 ani
eu am si mag alimentar ..am avut si bar si disco,pizzerie,catering ,balta de peste ..cred ca n-am uitat nimic ..stiu f bine cum a fost si cum este
din pacate ,nu stim ce va urma dar bine nu cred

eu vand multe la magazinele din zona ,mi-am facut clienti si mag din Is si multe pers fizice am cunostinte si le sun..ma suna si le duc 2-3-4..10 kg ..cate vor e munca multa ...profit mic ..stres cat incape ..dar ..dupa atatia ani nu pot sa merg sa ma angajez pt altul
cate ai incercat si tute admir ca ai avut curaj...
daca eram aproape,luam sigur cateva kile pe saptamana,ca eu ador ciupercile..si azi am luat,la oferta,juma de kil champignon-6 lei..o fi bun,nu o fi.. culese pe 13..

Hai s fim optimisti,sigur acest an nu o sa fie unul bun,dar poate 2014 o sa fie mai luminos..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (15 ian 2013), floricica0vesela (15 ian 2013), incognito (15 ian 2013), Kamyy (15 ian 2013), lacra81 (15 ian 2013), manumanuela (15 ian 2013), myha (15 ian 2013), rainbow (15 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole