Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4791 (permalink)  
Vechi 17 mar 2012, 19:07:42
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Roxanel,

Ti-am scris mesajul ca ma duc la baie si am zis ca stau 5 minute in pat si am adormit, acum m-am trezit Deci, de la 20.30 si pana acum am dormit. Ma duc sa fac baita si ma bag la tura 2. Am avut frisoane in aceasta seara si imi era asa de frig de stateam cu plapuma peste cap, am adormit cu tot cu laptop-ul in pat, era si el acoperit cu plapuma, s-a incins infernal... Bine ca nu a patit nimic.

Am cautat peste tot poze si nu am gasit. Sunt acasa, la parintii mei. O am doar pe aceasta cu barcuta si am mai scanat-o inca o data ca sa se vada bine pelicanii. Am pus-o in atasament.

Trebuie sa ajungi la un aport de fibre in jur de ~25-28 gr pe zi. Este putin mai greu iarna, dar cum vine primavara si vara se poate reusi. Aici Calculator necesar zilnic de fibre - Calorii.Slabute.ro este un calculator care estimeaza acest necesar.

Foarte bine! Esti bravo, mersul pe jos face bine. Ador sa ma plimb, numai ca dupa vreo 4-5 ore nu imi simt picioarele Si mie imi este frica de caini. Eu am un traseu "special", evit zonele in care stiu ca sunt caini, nu sunt pe atat de curajoasa incat sa fac fata la vreo 10 caini care abia asteapta sa ma muste Am nimerit fara sa vreau la un moment dat intr-o situatie ingrozitoare, de nici unde m-au inconjurat multi caini si era ziua, credeam ca nu scap vie de acolo, erau turbati, atunci se activase si instinctul meu de supravietuire si fara sa ma gandesc mult am aruncat inspre ei cele 2 pungi cu produse (aveam in special legume). S-au imprastiat in 3 secunde. In timp am aflat "punctele fierbinti" si evit astfel de zone.

Noapte buna Roxanel si vise frumoase
Buna Marina,

Heii...ai dormit...ce tare...pai si la ora aia te-ai trezit...vaiii....sper ca ai mai putut sa adormi dupa baita...
De ce ai avut frisoane?...ai racit?
Bine ca n-a patit nimic laptopul...asta iti mai lipsea...

Uff...lasa scumpa...ca le gasesti cand treci pe la ai tai....bine ca am avut ocazia sa o vad si pe asta...care este superba.....mersi pentru attach.

Stiu....sunt constienta de acest aspect si de aia eram si fericita ca am ajuns la 26 gr ieri.....
Este greu intr-adevar iarna sa ajungi la acest aport...si sincer...pana acum....m-am axat mai mult pe dieta...sa fiu conforma si cam atat.....dar de acum nu mai las asa treaba....
Stiu si de acest calculator necesar fibre....crezi ca imi scapa....este perfect pentru noi...altfel nici nu stiam care imi este necesarul de fibre.

Da...am zis ca asa voi face...merg cat pot de mult...si cat imi permite si timpul...atat de mult imi place...mai ales acum ca a venit primavara si este superb afara...nici foarte cald dar nici frig...este perfect.
Uff....si tu ai problema asta....vad ca suntem multe care au aceasta teama...
Vaii...prin ce situatie ai trecut si tu.....cred ca aveai inima cat un purice...bine ca ai iesit sanatoasa din acea situatie.....esti pazita de un ingeras cu siguranta....
Este bine ca ai trasee ...si poti sa-i eviti....eu din pacate nu prea am cum sa-i evit...daca peste tot sunt numai case....sunt caini pe toate strazile....cateodata sunt acolo...cateodata nu sunt.....dar...asa de teama imi este de ei...mai ales dimineata si seara cand ajung la 23 acasa...atunci este tare infricosator....cand nu este nimeni pe strada.....ma gandeam sa-mi iau un dispozitiv cu ultrasunete...poate in felul acesta voi fi mai ferita de pericol...si in plus ma voi simti mai in siguranta....

Weekend placut!
Pupicei!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4792 (permalink)  
Vechi 18 mar 2012, 16:00:00
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Slabuta,

De cand cu inscrierea pe Slabute.ro mi-am descoperit si pasiunea de a posta ceea ce gatesc si, la insistentele prietenului meu, mi-am facut un blog.
Am bagat pe el gadget-ul de "calorii alimente"si am incercat sa bag si imaginea petitei dar nu am reusit (sunt cam noua in acest domeniu si daca nu am mai avut buton direct ca la gadget n-am reusit de nici o culoare). Poti cumva sa-mi explici tu care sunt pasii?

Merci frumos!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4793 (permalink)  
Vechi 18 mar 2012, 16:09:26
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Si inca o intrebare: imi pot adauga la semnatura de aici de pe forum un link catre blog? Am vazut ca la semnatura ta apare asa ceva dar din nou habar nu am cum se face. Imi poti explica si treaba asta?

Merci inca o data
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4794 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 02:17:07
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Seara buna, Slabuta!
Cum de esti treaza la ora asta?Nu ai somn?Ce mai faci tu?Noutati?
Eu te pup de la serviciu, tura de noapte
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4795 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 02:21:58
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Seara buna, Slabuta!
Cum de esti treaza la ora asta?Nu ai somn?Ce mai faci tu?Noutati?
Eu te pup de la serviciu, tura de noapte
Buna Diana

Eu deja mi-am facut plinul
M-am culcat la 19.40 azi, adica ieri. si acum m-am trezit, nu imi mai era somn.

Zilele acestea am fost pe drumuri, m-am intalnit cu toti prietenii ca sa vorbim de Petitie si sa mearga vestea cat mai mult ca sa reusim sa strangem numarul necesar de semnaturi. Imediat facem prima 1000

Eu am mari sperante ca impreuna vom reusi sa realizam acest lucru, care cu siguranta nu va fi in zadar.

Mai ai mult pana pleci acasa?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4796 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 02:25:47
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Diana

Eu deja mi-am facut plinul
M-am culcat la 19.40 azi, adica ieri. si acum m-am trezit, nu imi mai era somn.

Zilele acestea am fost pe drumuri, m-am intalnit cu toti prietenii ca sa vorbim de Petitie si sa mearga vestea cat mai mult ca sa reusim sa strangem numarul necesar de semnaturi. Imediat facem prima 1000

Eu am mari sperante ca impreuna vom reusi sa realizam acest lucru, care cu siguranta nu va fi in zadar.

Mai ai mult pana pleci acasa?
Ce bine, esti odihnita,de-aia ai forte pentru internet

Doamne ajuta, sper din suflet sa strangem cat mai multe semnaturi, duc si eu vestea cat de mult pot, dau linkul tuturor cunoscutilor, sper sa avem si feedback In zadar in niciun caz nu o sa fie, si eu am incredere ca vom avea o mare realizare in acest sens
Depui foarte mult efort, atat fizic cat si psihic, din cate observ....Intalniri, drumuri Esti puternica si ambitioasa, imi place!

Daaaa, mai am aproape 7 ore
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4797 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 02:35:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Ce bine, esti odihnita,de-aia ai forte pentru internet

Doamne ajuta, sper din suflet sa strangem cat mai multe semnaturi, duc si eu vestea cat de mult pot, dau linkul tuturor cunoscutilor, sper sa avem si feedback In zadar in niciun caz nu o sa fie, si eu am incredere ca vom avea o mare realizare in acest sens
Depui foarte mult efort, atat fizic cat si psihic, din cate observ....Intalniri, drumuri Esti puternica si ambitioasa, imi place!

Daaaa, mai am aproape 7 ore
Da, azi sunt foarte odihnita. Ieri am ajuns acasa pe la 18.00, am mancat si am cazut direct in pat Mai bine asa decat cum era inainte cu adormitul la ora 5 dimineata.

Sigur va exista si feedback, nimic nu este in zadar. Eu ma uit dupa comentariile pe care le lasa oamenii care semneaza Petitia, toti sunt constienti ca e nevoie de o schimbare, toti o vor aceasta schimbare, dar ca sa se intample ceva trebuie sa aratam ca suntem o forta, suntem multi si chiar vrem sa traim sanatos, nu doar la nivel declarativ.

Pentru mine aceasta Petitie inseamna foarte mult, am creat comunitatea Slabute cu un scop, sa obtinem rezultate reale in domeniul stilului de viata sanatos.
Important este sa fim uniti, toate o sa ne reuseasca

Mai ai inca multisor. Dupa, urmeaza 2 zile libere?
Cum se simte degetul?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4798 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 02:48:53
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Da, azi sunt foarte odihnita. Ieri am ajuns acasa pe la 18.00, am mancat si am cazut direct in pat Mai bine asa decat cum era inainte cu adormitul la ora 5 dimineata.

Sigur va exista si feedback, nimic nu este in zadar. Eu ma uit dupa comentariile pe care le lasa oamenii care semneaza Petitia, toti sunt constienti ca e nevoie de o schimbare, toti o vor aceasta schimbare, dar ca sa se intample ceva trebuie sa aratam ca suntem o forta, suntem multi si chiar vrem sa traim sanatos, nu doar la nivel declarativ.

Pentru mine aceasta Petitie inseamna foarte mult, am creat comunitatea Slabute cu un scop, sa obtinem rezultate reale in domeniul stilului de viata sanatos.
Important este sa fim uniti, toate o sa ne reuseasca

Mai ai inca multisor. Dupa, urmeaza 2 zile libere?
Cum se simte degetul?
Te-am tot citit si am vazut la ce ore te puneai la somn si cat te odihneai.
O,DOamne, simt si eu nevoia de odihna, daca ar fi posibil sa dorm 2 zile si 2 nopti, sigur as dormi fara intrerupere.Cu toata oboseala asta, in ciuda ei de fapt, ieri, desi am fost acasa doar pe zi (seara am venit la serviciu) am avut impresia ca am fost libera 2 zile.M-am relaxat si mi-a facut foarte bine vremea frumoasa, soarele si atmosfera din parc. Ba chiar am dormit 2 ore.
Nu,nu, sunt la serviciu si astaseara si abia dupa acea tura o sa fiu libera 2 zile.

Cat despre petitie, am speranta ca mai sunt oameni care vor sa traiasca sanatos si sa schimbe ceva in viata lor, sa ia atitudine si sa renunte la tot ce e nociv si ce ataca sanatatea.
Eu am observat ca m-am schimbat foarte mult de cand activez in aceasta comunitate.Si vorbesc despre o schimbare radicala, o schimbare in bine (desi,uneori, mai calc si eu stramb si mai clachez sub influenta stresului).Mi-a facut atat de bine sa va intalnesc, chiar si virtual, am reusit sa invat tot ce nu stiam despre alimentatia sanatoasa (imi lipsea cu desavarsire, de fapt) si am deschis ochii in ceea ce priveste calitatea vietii.
Daca vom reusi sa strangem toate semnaturile, o sa ma simt si eu oarecum utila, o sa simt ca am contribuit si eu cu ceva si am facut un bine, desi pana la urma nu am facut decat sa semnez petitia si sa strang cati mai multi prieteni care sa o semneze, la randul lor.Si spun asta deoarece cateodata simt ca eu nu fac nimic pentru aceasta minunata comunitate, ma simt codasa, as vrea sa ajut mai mult, sa ma implic mai mult.

Sper ca am fost coerenta in acest mesaj, creierasul meu nu mai functioneaza chiar bine la ora asta
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4799 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 02:58:20
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Degetele sunt la fel.... Incep sa ma gandesc la chirurgie.Mai stau saptamana asta,daca nu reusesc nimic, acolo ajung!De unde pelin, de unde betadina? Am luat oxacilina si neopreol, am bandajat si sper sa fie imbunatatiri,desi deocamdata tot simt dureri si inca groaznice.Noroc ca pe timp de noapte pot sta in papuci de casa la serviciu (neavand clienti) ,altfel innebuneam de durere in cizme
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4800 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 05:24:04
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna dimineatza Slabuta,

Nu-i bai, eu am ajuns tarziu aseara acasa si eram prea obosita sa mai intru sa scriu ceva.

Asa este, pilatesul nu prea poate fi practicat fara antrenor. E destul de greu de mentinut postura corecta, respiratia asa cum trebuie si sa mai vii peste si cu miscarile cu atat mai greute cu cat trebuiesc executate mai lent .

Asa vad si eu situatia, in aparenta lucrul de acasa pare mai flexibil (concedii si timp liber alese fara restrictii ) dar in realitate in permanenta mai este ceva de facut si deci mai greu cu timpul liber.

Iti doresc sa ai un weekend cat mai frumos (mai ales ca se anunta 2 zile calduroase)!
Te pup!
Buna Daniela,

Ai facut progrese? Cate sedinte de pilates ai la activ?

Da, asta este marea pacaleala cu lucrul de acasa, senzatia de libertate in a lua decizii, dar in realitate nu este asa, mereu apare ceva important, care nu poate fi amanat.

A fost frumos, plimbari parc, intalniri, discutii si dezbateri interesante... am mancat preferata mea pizza cu prosciutto si gorgonzola.

Sper ca si al tau weekend a fost frumos.

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Buna Slabuta,

De cand cu inscrierea pe Slabute.ro mi-am descoperit si pasiunea de a posta ceea ce gatesc si, la insistentele prietenului meu, mi-am facut un blog.
Am bagat pe el gadget-ul de "calorii alimente"si am incercat sa bag si imaginea petitei dar nu am reusit (sunt cam noua in acest domeniu si daca nu am mai avut buton direct ca la gadget n-am reusit de nici o culoare). Poti cumva sa-mi explici tu care sunt pasii?

Merci frumos!
Iti trimit un mesaj privat cu pasii necesari. Este simplu.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole