Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3811 (permalink)  
Vechi 09 mai 2011, 18:11:26
irina27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata+sport
Date: 171cm, 62kg
Mesaje: 534
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

buna slabuta!
ai idee daca imi pot schimba mailul userului?ca mi-a fost spart id-ul si respectivul ale control asupra mailului meu...
irina27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2131 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1614 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1098 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3812 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 16:09:18
squashed's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mm...personala
Date: 172cm, 51kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

sunt la conservare si restaurare,in ultimul an.modelingul e ceva ce ma reprezinta...de mica visam la asta..
Răspuns cu citat
  #3813 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 19:30:41
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna slabuta,
Tocmai ti-am vazut pozele si vreau sa te felicit pt felul in care arati! Esti o femeie frumoasa si de departe se vede ca esti un om bun! Asta vad eu in foto, insa sunt remarcabile si demne de toata admiratia eforturile depuse de tine in raspandirea informatiilor pretioase, in sustinerea si motivarea noastra, a celor care vor sa devina slabute...asa ca tine!

Dupa ce am citit ultimele comentarii din jurnalul tau am rasfoit si eu primele pagini si trebuie sa-ti spun ca ma regasesc in mare parte in ceea ce povestesti si mai ales in povestirile cu dietele minune tinute cu strictete si seriozitate de fetita rotofeie din mine!

Te pup si multumesc inca o data!
PS: Uitandu-ma la pozele tale mi-am dat seama ca si eu pot sa slabesc.......cu sport, alimentatie corecta si multa vointa voi arata asa cum imi doresc!
Răspuns cu citat
  #3814 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 21:27:44
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Ana teslariu Vezi mesajul
Buna Slabuta, este adevarat ca nu am folosit pastile si nici nu m-am infometat, DAR pana la 22 de ani nu am avut probleme cu greutatea. Plus ca eu am fost crescuta la tara unde activitatea mea zilnica era sa sar coarda, plus ce am mai ajuitat-o pe mama la treburi cand am crescut. Deci nu eram grasa ca sa-mi fac probleme. Eu am fost genul de copil ascultatorcare nu a iesit din cuvantul mamei pana la 18 ani, in general aveam si am o gandire mai de om matur si nu faceam ce faceau toate fetele de varsta mea pentru ca stiam ca este rau si atunci am fost ferita de astfel de ganduri. Iar acum nici atat nu am ganduri de a slabi miraculos (adica as vrea, dar stiu ca nu se poate) mai ales ca am rezultate si cu mancat sanatos. Eu ma lupt cu vointa, care se incapataneaza sa nu ma lase sa tin o dieta cap coada, si de faptul ca in regim e trecuta sunca sau pastrama de pui, sunca care contine amidon si zahar ceea ce eu nu am voie in dieta mea. O sa incerc sa le inlocuiesc cu piept de pui la gratar si salata.
Sport fac din filmulete de pe site si de pe youtube 8 minutes buns, si mai schimb cate o zi cu TJ pentru incepatori.
Iti doresc spor in ceea ce faci si multa sanatate,
cu drag Ana.
Buna draga Ana,

Imi cer scuze ca raspund mai greu, luna aceasta trebuie sa ma pregatesc la pictura si prima partea a zilei, cat este lumina afara, pictez.

Ai fost o norocoasa Eu ma lupt cu kilogramele in plus imediat ce am venit in Bucuresti, adica de la 15 ani, ceea ce a coincis cu terminarea cursurilor de inot si dans sportiv.

Ai facut bine ca nu te-ai lasat condusa de mirajul dietelor si corp de revista.

Ca sa nu cazi in plictis, aici ma refer la gratare, fa-ti mancaruri cu carne, souffleuri de legume cu carne. In general, incearca sa folosesti prepararea la abur sau cuptor.

TJ e turbo jam? Cum ti se pare?
Mie imi plac sporturile ritmate, topait, sarit, dansat...

Citat:
Anterior postat de irina27 Vezi mesajul
buna slabuta!
ai idee daca imi pot schimba mailul userului?ca mi-a fost spart id-ul si respectivul ale control asupra mailului meu...
Irina vezi aici: http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editpassword
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3815 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 16:22:36
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul


Acum (pentru slabire) incerc sa ii tin la 30 dupa ce scad fibrele (de exemplu 50 din care 20 fibre etc). Nu-mi iese in fiecare zi, din pacate, dar atunci cand fac excese sunt cu spanac si mix de legume (ca azi ) Am mai povestit, schema am primit-o de la cineva "de meserie" (nu e nutritionista, ci antrenoare), am testat-o si ma simt foarte bine cu ea. Dar nu o voi tine la infinit, cand voi ajunge la ceea ce-mi doresc (adica sa scap de ultimul colac de pe burta, nu stiu cate kile de grasime are dar 65-ul ala nu-i batut in cuie) voi reintroduce fructele de sezon.

Am citit de incarcatura glicemica in treacat, trebuie sa mai aprofundez subiectul.

Legat de sarcina: eu am ramas insarcinata relativ usor, dar nu am putut tine 3 sarcini. Parte e mostenirea genetica: niste probleme de coagulare a sangelui care s-au manifestat si la tata (pana la 55 de ani a avut trei infarcturi, din fericire le-a supravietuit) si la bunica paterna (arterita obliteranta, i s-au taiat ambele picioare). La mine s-a manifestat in sarcini, a contribuit la 3 avorturi. Partea a doua... a fost hormonala. Pe V l-am tinut cu o doza foarte mare de progesteron exogen, pentru ca eu nu aveam nici pe departe suficient. De unde vine dezechilibrul asta... Dumnezeu stie, ca medicii habar nu au. Una peste alta, a fost o sarcina grea, urata si care mi-a taiat cheful de o a doua, eu n-am stiut ce inseamna fericirea gravidei, doar groaza ca se poate intampla ceva rau cu el, totusi habar nu am daca si cat a contribuit trecutul la asta. Dar astea sunt lucruri care se vad la analize.

Pentru a te linisti, exista un set "clasic" de dozari hormonale care se fac, parca in zilele 3-15-21 ale ciclului. Eu le-am facut, dar a trecut ceva vreme si mi-e teama sa nu spun prostii. Dar ginecologul trebuie sa stie. Astea si o ecografie transvaginala te pot lamuri in mare masura daca exista ceva probleme. Tu stii cat te "apasa" gandurile astea, dar daca esti prea ingrijorata ar merita sa iti faci "bilantul" acesta numai pentru a sti cum stai.

Si mie mi-e greu sa vorbesc despre momentele urate din trecut, pe de alta parte ma incearca o frustrare ingrozitoare de cate ori citesc povesti ale fetelor care se infometeaza cu seninatate (nu vb de Squashed sau de Princess acum, ele sunt speriate si au cerut ajutorul, e altceva), imi vine sa le zgaltai si sa le trezesc si asta m-a facut sa ma gandesc la a scrie toata povestea, de la "ratusca cea urata" care avea 75 de kile la 15 ani, la felul cum am reinvatat sa mananc supa clara cate o lingura pe zi, ca un bebelus, cativa ani mai tarziu... Daca macar una dintre fetele astea s-ar simti "zgaltaita", ar merita efortul... Macar aici nu ma cunoaste nimeni, nu fac poze publice, etc... ma mai gandesc la asta cateva zile...

Ma duc si eu la culcare acum, s-a indurat fiu-miu sa adoarma... Iti doresc o noapte buna si o saptamana minunata
Buna Whaley,

Si eu am tinut pe la 50 gr cat am mers pe low-carb.
Abia astept sa inceapa ciresele si capsunile.

Imi pare rau, nici nu vreau sa imi imaginez ce inseamna sa pierzi un copil Multe mamici povestesc cat e de frumos sa fii insarcinata, dar uite sunt cazuri cum este al tau cand nu a fost tocmai usor.

Merci, o sa ma duc sa vad cum stau cu aceste analize
Ecografie transvaginala am facut, parca nu mi-a spus nimic de rau.
Sper sa fie bine cand o fi.

Pacat de fetele care nu vor sa asculte, vorba aia, daca tot am trecut prin situatii similare, daca tot am suportat toate consecintele infometarilor, macar sa invete din greselile noastre... sa nu isi distruga sanatatea... de cand exista comunitatea au fost multe cazuri in care am adus fetele pe drumul cel bun dar si cateva in care oricat am explica parca nu le intereseaza.

Ce tarziu adoarme baietelul tau... macar doarme neintrerupt pana dimineata?

Si tie o saptamana frumoasa.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3816 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 16:26:37
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de squashed Vezi mesajul
sunt la conservare si restaurare,in ultimul an.modelingul e ceva ce ma reprezinta...de mica visam la asta..
In cadrul Facultatii de Arte Iasi?
Ai ales un domeniu foarte frumos, sa fiu sincera mult mai interesant decat modelling-ul.

Pana la ce varsta vei practica modelling-ul?
Ce crezi ca vei putea face la 35-40 de ani?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3817 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 16:36:07
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Lightbulb Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Buna slabuta,
Tocmai ti-am vazut pozele si vreau sa te felicit pt felul in care arati! Esti o femeie frumoasa si de departe se vede ca esti un om bun! Asta vad eu in foto, insa sunt remarcabile si demne de toata admiratia eforturile depuse de tine in raspandirea informatiilor pretioase, in sustinerea si motivarea noastra, a celor care vor sa devina slabute...asa ca tine!

Dupa ce am citit ultimele comentarii din jurnalul tau am rasfoit si eu primele pagini si trebuie sa-ti spun ca ma regasesc in mare parte in ceea ce povestesti si mai ales in povestirile cu dietele minune tinute cu strictete si seriozitate de fetita rotofeie din mine!

Te pup si multumesc inca o data!
PS: Uitandu-ma la pozele tale mi-am dat seama ca si eu pot sa slabesc.......cu sport, alimentatie corecta si multa vointa voi arata asa cum imi doresc!
Buna Alina

In primul rand multumesc pentru comentariile lasate, m-ai facut sa rosesc

Imi face placere sa va ajut, sa va impartasesc cunostintele, chiar daca nu sunt de meserie (ma refer nutritionist) ma pasioneaza nutritia si ma documentez de multi ani.

Ma bucur impreuna cu voi atunci cand aveti rezultate si cel mai important atunci cand alegeti calea sanatoasa.

Cu siguranta vei reusi, "reteta" este verificata (alimentatie sanatoasa, sport si vointa) nu numai de catre mine, ci si de alte slabute care se mandresc cu rezultate frumoase.

Sa ai o dupa amiaza frumoasa
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3818 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 16:44:03
Whaley's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Ce tarziu adoarme baietelul tau... macar doarme neintrerupt pana dimineata?

Si tie o saptamana frumoasa.
Nu, se mai trezeste noaptea
De obicei nu adoarme asa greu, dar acum e racit si trebuie sa-i desfundam nasul (nu voi descrie procesul, mamicile stiu ) si chestia asta il infurie, urla vreo ora, dupa care nu mai are chef sa doarma si se joaca in pat inca o ora-doua... De regula adoarme pe la 11, dar nu doarme continuu... Sunt atat de obosita de imi vine sa plang, mi-as taia o mana pentru o noapte de somn pana ma satur (nu chiar o mana, dar aproape)

La eco ar fi trebuit sa se vada foliculii (depinde cand ai facut-o, in ce perioada a ciclului adica, cu cateva zile inainte de ovulatie se vede daca ai folicul matur si cu 1-2 zile dupa se vede daca a iesit un ovul de acolo - desigur, la un ecograf si medic bun). Cauta un ginecolog bun, si in specialitatea asta sunt multe nulitati, eu am avut parte de o gramada de incompetenti pana am gasit unul care m-a ajutat sa tin sarcina...

Te pup!
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3819 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 17:30:33
Ana teslariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: vaslui, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa mananc sanatos si sa slabesc
Date: 161cm, 75.5kg
Mesaje: 76
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Slabuta!
Da, TJ inseamna turbo jam, mi se pare foarte util, pentruca iti tii abdomenul incordat tot timpul aproape si lucrezi si mainile si picioarele. Este destul de greu la inceput pana te obisnuiesti cu miscarile dar mi se pare eficient.
Si mie imi plac cele ritmate dar pe net am gasit doar niste domni si domnite care dansau si faceau si aerobic in acelasi timp, dar faceau asa repede miscarile ca m-am enervat si am schimbat cu altele care iti explicau exact cum se face
Este adevarat ca o sa mai schimb gratarele cu alte mancaruri, dar in cele 2 saptamani de slabit tre sa mananc ce imi zice in meniu,apoi 2 saptamani la diversificare am voie si soufleuri si pizza facuta monti si clatite si mancaruri gatite
Eu in general m-am invatat cu mancarea la cuptor si fiarta, caci oala in care sa fierb in aburi nu am si aparatele alea electrice nu prea ma incantaCand o sa am niste banuti in plus o sa-mi caut oala cusita speciala de gatit la aburi si atunci o sa gatesc si asa. Pana atunci friptura la cuptor si peste la gratar cu muuulta salata si sper sa reusesc vreo 3 luni sa tin acest regim de 2 saptamani slabit 2 intretinere apoi sper sa ma mentin cu regimul de croaziera.
Mult spor la pictat, un pupic si o imbratisare

__________________
Jurnal Ana T o mamica, in devenire slabutahttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post591800
Răspuns cu citat
  #3820 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 19:32:07
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Slabuta
Voiam sa imi cer scuze pentru nerespectarea regulamentului Promit ca nu se va mai repeta!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole