Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #371 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 08:30:48
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Lisha!

Eu o saptaman l-am bazait pe sot sa imi cumpere lapte (un alimet pe care de obicei nu-l agreez) ca sa imi fac cereale cu lapte.
In 3 zile l-am consumat, mai am cereal, dar nu mai am lapte.

Vom vedea ce se va intampla dupa nastere!

Pupicei!
Eu lapte mananc cam de un an jumatate ianaite nu vroiam sa aud de numele lui...doar branza mancam aproape la orice masa....vesnic aveam lipsa de calciu...acum i-au de 2 ori pe saptamana cate 2 litri si tot nu imi ajung...dimineata obligatoriu cereale cu lapte...manac dinalea integrale...un fel de greu si orz si...zdrobite nu sunt bune deloc dar zice sa sunt cele mai sanatoase si ajuta sa nu te constipi, eu pun si o lingurita de miere sa le mai imbunatatesc.
Se spune ca laptele de capra e foarte sanatos eu inca nu am ajuns sa-l pot bea, am citit ca e cel mai apropiat de laptele de mama, eu daca nu o sa am lapte cand mai creste putin bebele de caprita ii dau, avem cateva cunostinte cu copii si le-a recomandat medicul laptele de capra pt imunitate la copii.

Offf...au incaput sa mi se unfle mainile...dimineata le simt ff unflate, picioarele mi-a spus dr. ca nu-i problema, nu mi se umfla ff tare.

O zi usoara la munca!
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #372 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 12:45:06
skinny86's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 38
Date: 170cm, 88.5kg
Mesaje: 72
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Salutare!
Lisha, e tare miscacios bebele tau ...bebelina mea parca stie cand o filmez si nu mai misca )
Intrebare pentru fetele cu Rh - : se face vaccinul ala si daca bebe e tot cu Rh - ? Sau numai daca e Rh + ?
Răspuns cu citat
  #373 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 13:19:58
nicoleta30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2010
Locaţie: medias, Romania
Dieta: nu mai mananc dupa ora 17.00
Date: 162cm, 62.50kg
Mesaje: 676
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de skinny86 Vezi mesajul
Salutare!
Lisha, e tare miscacios bebele tau ...bebelina mea parca stie cand o filmez si nu mai misca )
Intrebare pentru fetele cu Rh - : se face vaccinul ala si daca bebe e tot cu Rh - ? Sau numai daca e Rh + ?
Doar daca bebele are Rh + daca ar avea acesi rh cu al tau nu ar avea rost deoarece corpul tau nu ar produce anticorpi.
Răspuns cu citat
  #374 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 15:45:02
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul

Salut sophia,

A trecut asa repede timpul incat mi se pare incredibil ca mai e asa de putin si vine "puiul de oltean".
Al meu tot oltenas ar fi trebuit sa fie (tatal lui este din Drobeta), dar a preferat sa ia din caracterul mai "mucalit" al muntenilor (din partea mea de familie - eu nu sunt olteanca). E cumintel, seara nu-i agitat, iar cand vine vorba de ecografie se arata tot, sa vada lumea ca este si el un om.
Face "scandal" cand trebuie sa manance, cand trebuie sa doarma si cand are nevoie sa se mai intinda si el (cat mai are loc).

Spor la curatenie si sa ai o nastere usoara!




asa este, a trecut foarte repede timpul, luna viitoare pe vremea asta o sa fie deja in patutul lui
abia astept sa-l pupacesc si sa-l musc putin de funduletul ala care mi-a nenorocit coastele

am cam terminat si dormitorul, mai am doar sa-mi calc draperiile diseara si sa le pun, de maine incolo ma apuc de restul casei



pana una alta lucrez la meniul pentru perioada alaptarii, vreau sa am si laptic bun pentru bebe si sa si ajung la 49 de kg pana in luna mai cand este botezul.
trebuie sa imi fac si un plan de exercitii fizice, pentru ca vreau sa ma reapuc de sport cam la 9 saptamani dupa operatie.
si toate astea trebuie sa le gandesc acum cat mai am timp, ca apoi dupa ce apare micutul nu stiu cat de limpede si odihnita o sa mai am mintea

va pun si voua meniul meu, e facut de mine si pentru mine, fiecare are gusturi diferite sau anumite intolerante, dar poate va inspirati....

Meniurile mele..
In fiecare zi se consuma 2-3 l apa + supliment vitamine pentru sarcina si alaptare


Meniu 1:
ora 8.00:
- o cana ceai contra colicilor/pentru lactatie/tei
- 2 felii paine integrala cu unt si gem cirese/piersici

ora 10.00:
- o cana compot neindulcit de cirese/mere/piersici

ora 14.00:
- supa pui/curcan cu legume (dovlecel, morcov, pastarnac)
- piept de pui la gratar cu piure de cartofi

ora 16.00:
- 1 iaurt mic cu fulgi de ovaz

ora 18.00:
- gris cu lapte

ora 22.00:
- ceai lactatie/tei/contra colicilor


Meniu 2:

ora 8.00:
- o cana ceai contra colicilor/lactatie/tei
- 2 felii paine integrala cu branza proaspata vaci , ardei gras si 1 ou fiert

ora 10.00:
-1 strudel cu mere/prajitura mere home made

ora 14.00:
- supa galuste/taitei
- dovlecei cu morcov, fasole verde, la cuptor si peste somon/macrou

ora 16.00:
- un iaurt cu fulgi de ovaz

ora 18.00:
-o cana lapte
-2 felii paine integrala cu unt si gem cirese/piersici

ora 22.00:
-ceai lactatie/tei/contra colicilor

Meniu 3:
ora 8.00:
- lapte (200-250 ml) cu fulgi de ovaz, stafide uscate si feliute de banana

ora 10.00:
- o cana compot cirese/piersici/mere

ora 14.00:
-o portie supa galuste/taitei
-pilaf(orez integral) cu legume( morcov si ardei gras)
-piept de pui la gratar

ora 16.00:
- 1 kefir

ora 18.00:
- o cana ceai tei/lactatie/contra colicilor
- 2 felii paine integrala cu unt si gem cirese/piersici

ora 22.00:
-ceai lactatie/tei/contra colicilor





Meniu 4:
ora 8.00:
- o cana ceai tei/lactatie/contra colicilor
- 2 felii paine integrala cu branzica de vaci si ardei gras
- un ou fiert

ora 10.00:
- o banana/mar/para (decojite)

ora 14.00:
- ficatei de pui la tigaie cu mamaliguta
Reteta ficatei:
500 g ficatei de pui; 100 ml ulei vegetal; patrunjel tocat; marar tocat; 1 pahar cu apa; putina sare.
Ficateii de pasare se curata, se spala si se scurg. Se pun ficateii in tigaie, se adauga sare, se adauga uleiul si un pahar cu apa. Puneti un capac deasupra si lasati sa fiarba, la foc mediu, 10 minute. Amestecati din cand in cand, cu grija pentru a nu se farama ficateii.
Dupa 10 minute luati capacul de pe tigaie si lasati sa fiarba, la foc mic, pana scade toata apa si incep sa se rumeneasca ficateii. Scoateti ficateii intr-o farfurie si presarati patrunjelul si mararul verde, pe deasupra.

ora 16.00:
- 1 kefir

ora 18.00:
- supa crema de dovlecei cu crutoane din miez de paine integrala coapte in cuptor
Reteta supa crema dovlecei
3 dovlecei medii sau 4 mici; 2-3 cartofi; 1 morcov; 100 gr smantana; 1 lingura unt; sare; lamaie
Legumele se spala, se curata si se taie bucati. Se pun la fiert cu apa cat sa le acopere. Cand s-au inmuiat se scot si se paseaza cu blenderul , apoi se pun inapoi in supa fiarta si se adauga smantana si untul. Se asezoneaza cu sare dupa gust, optional se mai acreste cu lamaie.

ora 22.00:
- ceai lactatie/tei/contra colicilor



si lucrez in continuare..
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de sophia80; 18 ian 2012 at 15:56:49.
Răspuns cu citat
  #375 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 16:24:19
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
asa este, a trecut foarte repede timpul, luna viitoare pe vremea asta o sa fie deja in patutul lui
abia astept sa-l pupacesc si sa-l musc putin de funduletul ala care mi-a nenorocit coastele

am cam terminat si dormitorul, mai am doar sa-mi calc draperiile diseara si sa le pun, de maine incolo ma apuc de restul casei



pana una alta lucrez la meniul pentru perioada alaptarii, vreau sa am si laptic bun pentru bebe si sa si ajung la 49 de kg pana in luna mai cand este botezul.
trebuie sa imi fac si un plan de exercitii fizice, pentru ca vreau sa ma reapuc de sport cam la 9 saptamani dupa operatie.
si toate astea trebuie sa le gandesc acum cat mai am timp, ca apoi dupa ce apare micutul nu stiu cat de limpede si odihnita o sa mai am mintea

va pun si voua meniul meu, e facut de mine si pentru mine, fiecare are gusturi diferite sau anumite intolerante, dar poate va inspirati....

Meniurile mele..
In fiecare zi se consuma 2-3 l apa + supliment vitamine pentru sarcina si alaptare


Meniu 1:
ora 8.00:
- o cana ceai contra colicilor/pentru lactatie/tei
- 2 felii paine integrala cu unt si gem cirese/piersici

ora 10.00:
- o cana compot neindulcit de cirese/mere/piersici

ora 14.00:
- supa pui/curcan cu legume (dovlecel, morcov, pastarnac)
- piept de pui la gratar cu piure de cartofi

ora 16.00:
- 1 iaurt mic cu fulgi de ovaz

ora 18.00:
- gris cu lapte

ora 22.00:
- ceai lactatie/tei/contra colicilor


Meniu 2:

ora 8.00:
- o cana ceai contra colicilor/lactatie/tei
- 2 felii paine integrala cu branza proaspata vaci , ardei gras si 1 ou fiert

ora 10.00:
-1 strudel cu mere/prajitura mere home made

ora 14.00:
- supa galuste/taitei
- dovlecei cu morcov, fasole verde, la cuptor si peste somon/macrou

ora 16.00:
- un iaurt cu fulgi de ovaz

ora 18.00:
-o cana lapte
-2 felii paine integrala cu unt si gem cirese/piersici

ora 22.00:
-ceai lactatie/tei/contra colicilor

Meniu 3:
ora 8.00:
- lapte (200-250 ml) cu fulgi de ovaz, stafide uscate si feliute de banana

ora 10.00:
- o cana compot cirese/piersici/mere

ora 14.00:
-o portie supa galuste/taitei
-pilaf(orez integral) cu legume( morcov si ardei gras)
-piept de pui la gratar

ora 16.00:
- 1 kefir

ora 18.00:
- o cana ceai tei/lactatie/contra colicilor
- 2 felii paine integrala cu unt si gem cirese/piersici

ora 22.00:
-ceai lactatie/tei/contra colicilor





Meniu 4:
ora 8.00:
- o cana ceai tei/lactatie/contra colicilor
- 2 felii paine integrala cu branzica de vaci si ardei gras
- un ou fiert

ora 10.00:
- o banana/mar/para (decojite)

ora 14.00:
- ficatei de pui la tigaie cu mamaliguta
Reteta ficatei:
500 g ficatei de pui; 100 ml ulei vegetal; patrunjel tocat; marar tocat; 1 pahar cu apa; putina sare.
Ficateii de pasare se curata, se spala si se scurg. Se pun ficateii in tigaie, se adauga sare, se adauga uleiul si un pahar cu apa. Puneti un capac deasupra si lasati sa fiarba, la foc mediu, 10 minute. Amestecati din cand in cand, cu grija pentru a nu se farama ficateii.
Dupa 10 minute luati capacul de pe tigaie si lasati sa fiarba, la foc mic, pana scade toata apa si incep sa se rumeneasca ficateii. Scoateti ficateii intr-o farfurie si presarati patrunjelul si mararul verde, pe deasupra.

ora 16.00:
- 1 kefir

ora 18.00:
- supa crema de dovlecei cu crutoane din miez de paine integrala coapte in cuptor
Reteta supa crema dovlecei
3 dovlecei medii sau 4 mici; 2-3 cartofi; 1 morcov; 100 gr smantana; 1 lingura unt; sare; lamaie
Legumele se spala, se curata si se taie bucati. Se pun la fiert cu apa cat sa le acopere. Cand s-au inmuiat se scot si se paseaza cu blenderul , apoi se pun inapoi in supa fiarta si se adauga smantana si untul. Se asezoneaza cu sare dupa gust, optional se mai acreste cu lamaie.

ora 22.00:
- ceai lactatie/tei/contra colicilor



si lucrez in continuare..

Super Sophia, imi place meniul facut de tine...o sa ma inspir si eu de la tine la toamna
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #376 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 16:54:30
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

ma bucur ca iti place Diana:-)
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #377 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 20:32:52
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Buna seara fetele!

La partea cu laptele este uimitor faptul ca eu am intoleranta la lactoza, dar totusi pot sa-l beau acum (e totusi lapte cumpart), laptele de tara inca nu l-am testat.
Eu laptele dulce il manac doar cu cereale integrale, simplu nu intra.
In rest beau mult lapte acru (batut), papa iaurt si manac branza (nu urda sau cas).

Meniurile propuse de sophia mi se pare foarte interesante si bune de pus in practica.
Le voi salva si eu in calculator sa le am in vedere.
Noi botezul dorim sa-l facem la inceputul lunii iunie, dar intai vedem cand decide bebe sa apara (ultima data era 15 aprilie, dar mai stii ce decide bebe).

Eu azi am lasat-o pe fata care trebuie sa-mi tina locul sa se descurce singura si am constatat ca nu se descurca.I-am scris deja un regulament sa nu se incurce asa de tare.
Restul, nu mai tine de mine, daca ea nu reuseste sa invete e problema ei, nu a mea.

Azi mi-am facut plimbarea de rigoare, iar asta seara mai ies o tura la plimbare!

O seara placuta!

Va pup!

Stef
Răspuns cu citat
  #378 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 10:34:37
nicoleta30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2010
Locaţie: medias, Romania
Dieta: nu mai mananc dupa ora 17.00
Date: 162cm, 62.50kg
Mesaje: 676
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Sophy imi place meniul tau si cu siguranta am sa ma inspir din el de luna viitoare. Intoleranta la lactoza este o afectiune care poate sa nu ie permanenta, stiu ca am un nepotel care are dar treptat cu cantitati mici i-au invatat organismul sa asimileze laptele. Nu stiu amanunte doar stiu ca spre deosebire de intoleranta la gluten acesta nu este permanenta pentru ca nu mai stiu de ce...tatal copilului e doctor si ne-a explicat dar nu mai tin minte.

Fetelor va dat seama ca mai avem putin ....ma mai apuca niste emotii...
Apropos nu mai stiu desi am fost in situatie in maternitate ne trebuie actele originale sau numai copiile pentru inregistrarea copilului?

ce ati mai pus in bagajul pentru maternitate?
Răspuns cu citat
  #379 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 13:28:37
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

da Nico, mai avem asa putin..am momente cand abia il astept sa iasa afara, sa-l vad, sa-l pupacesc si momente cand ma apuca teama ca se incheie un capitol si incepe altul cu mai multe griji, mai multe responsabilitati...
ma rog, sunt convinsa ca in momentul in care o sa-l vad o sa imi treaca toate gandurile:-)
emotii am numai pentru el, sper sa fie sanatos, sa aiba toate degetele, organele, etc la locul lor:-)


la bagajul de maternitate nu ma bag...nasc la privat si nu imi trebuie nimic, de grija asta am scapat.
nici despre acte nu stiu, dar o sa ma interesez cand merg la urmatorul control.


mai am o varianta de meniu:-)
Meniu 5:
ora 8.00:
-o cana ceai lactatie/ contra colicilor/tei
-2 felii paine integrala unse cu branza proaspata de vaci amestecata cu smantana si cateva feliute ardei gras pe deasupra

ora 10.00:
-un pahar suc de mere cu morcov si sfecla rosie

ora 14.00:
-musaca de cartofi cu carne tocata de pui sau vita

ora 16.00:
1 iaurt cu fulgi ovaz

ora 18.00:
-supa de pui cu galuste

ora 22.00:
-ceai lactatie/contra colicilor/tei



eu mi-am propus sa tin strict dieta asta pe o perioada de 2 luni, pana isi mai pune si bebelusul sistemul digestiv la punct, dupa aceea o sa mai adaug treptat una alta
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #380 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 13:40:47
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Eu inca nu realizez ca mai am putin...tot sper sa imi dau examenele...deocamdata ultimul examen il am in 11 februarie...asa greu ma descurc cu invatatul...toate materile sunt pe baza de probleme si numai facand probeleme multe poti retine ceva, sunt doar 4 materii dar foarte grele si profi foarte exigenti, inca nu am descoperit nici o metoda cum sa scri de pe orizontala si mi asa o ciuda....ieri am invatat cateva ore mai mult in picioare la birou si cate un pic sezand...iar aseara sa vazut rezultatul aveam niste intepaturi si contracti ff multe.

Toata noaptea am visat aiureli(asa patesc cand sunt obosita) si am fost agitata din cauza oboseli..m-am trezit si din jumate in jumate de ora, azi nu sunt buna de nimic....nu cred c amai pot invata ceva...si luni am unul din cele mai grele examene

Eu bagajul mi l-am facut asa:

Intr-o genta, ceva de genu cum sunt cele in care pui lucruri la bebe si o agati la carucior, mi-am pus o camasa de noapte normala...mai mare ca sa imi incapa burta, halat, papuci de casa, o borseta mica cu pasta si perie de dinti, rolon, crema de fundulet pt bebe..sapun si un gel de dush. apoi 5 bucati de pampers pt bebe si o pareche de manusi, am mai pus si un scutec pt bebelusi(de la danlin) il folosesc sa il pun in pat sub mine sau sub bebe cand il schimb..etc
Verisoara mea care a nascut, in alt oras, mi-a spus ca sunt ff practice si nu iti muradresti cearceaful...ea la prima sarcina nu stia de dinastea si s-a rugat de-o infirmiera 2 zile sa-i schimbe cerceaful....cand ia dat ceva i la schimbat.
Mi-am mai pus tot aici un fel de absolbante mai mari, 4 bucati si o pereche de chiloti normali.

Mi-am facut geanta cu strictul necesar zic eu, pana imi aduce al meu restul....

Separat mi-am pregatit, pampers, mai multe absolbante, un pachet de vata si un sul de pansament daca imi cere, si inca cateva scutece dinalea pt bebeluisi de care va ziceam mai sus. plus 2 camesi de noapte pt alaptat...si chiloti normali la greu, mi-am luat dinaia ierftini la set ca cinesti daca ii mai pot folosi dupa si mi-ar fi parut rau sa stric preferatii mei

Pt bebe am calcat hainute....si dupa am aflat ca nu te lasa cu ale tale numai cand il scoti din spital asa ca le-am pus in dulap.

Altceva chiar nu mai stiu ce sa imi pun, am zis ca daca e nevoie sotul si ai mei nu sunt la un capat de tara si imi pot aduce ei pe urma.

La capitolul acte nu stiu ce sa imi i-au inca....oricum al meu stie de unde sa le i-a pe toate daca e nevoie de ceva.

Cam atat...v-am scris romane
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de lisha; 19 ian 2012 at 13:45:00.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole