Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Mari Stanescu

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 21:54:03
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Citat:
Anterior postat de Mari Stanescu Vezi mesajul
Draga mea "deadcoountess", ma uit in oglinda si sincer nu prea sunt multumita de ce vad: ma gandesc ca arat exact ca acum 2 luni jumate de cand am inceput dieta, si ca nimic nu s-a schimbat. Cu toate orele de zumba si bicicleta pe care le-am facut zilnic, cu meniul meu sarac in calorii, mi se pare ca nu am realizat nimic. Daca nu ma insel, cand ai spus ca problema mea se afla in alta parte, cred ca te-ai referit la o problema de ordin psihologic. De obicei, persoanele care nu sunt multumite de cum arata, desi sunt slabe, axorexice chiar, manifesta aceasta problema de ordin mental. Probabil ca am innebunit, de cand ma stresez, ca as vrea sa am picioarele perfecte. (ori eu am slabit integral si nu vad diferenta, ori, trebuia sa ma axez doar pe exercitiile pentru picioare, desi ma repet, exact asta am facut). Nu stiu, sincer, si pe mine ma depaseste uneori situatia asta. Oricum, din cate am observat, si tu vrei sa slabesti la 47 de kg, astfel ca si tu ai tendinta de a cobora spre subponderalitate.
47 era pe tickerul care indica cm coapse.
Probleme de ordin mental e prea mult spus, nu fiecare om care vrea sa slabeasca ai mult decat necesar este un anorexic, mai degraba ma refeream la situatii stresante sau alte nemultumiri, pe care de multe ori incercam sa le compensam printr-o tendinta de a excela in domeniul aspectului fizic.
Pentru faptul ca nu ai dat nimic jos (kg)in cele 2 luni ar putea avea mai multe explicatii:
1. in urma activitatii fizice sustinute ai inlocuit grasimea cu muschi (acelasi volum de musculatura cantareste mai ult decat acelasi volum de grasime), deci nimic rau in cazul acesta
2. in urma dietei drastice corpul tau se simte chinuit si a intrat in "programul de aparare" adica se pregateste pentru conditii grele acumuland fiecare firmitura primita.
3. corpul nostru are si el limitele lui, nu mai ai fizic de unde slabi

Probabil ca ti-au mai spus si altii, arati bine, nu mai ai de ce sa vrei sa slabesti. Nu are rost sa iei ca indicator modelele, lumea modei a ajuns in ziua de azi sa fie un SF sa nu mai aiba nici o legatura cu realitatea din jur. Sa vrei sa arati ca acele fete de pe podium ar fi la fel ca si cum ti-ai dori sa iesi in oras cu rochiile de pungi de plastic si de artie create de Jean Paul Gautier. Totul este numai show, praf in ochi. Daca de exemplu tragi cu ochiul prin revistele pt barbati o sa vezi ca nu apare nici o scandura deci concluzia este ca nu sunt atragatoare. Barbatii ar vrea probabil din orgoliu sa se afiseze cu nu-stiu-ce model doar din orgoliu, atata tot. De fapt in ziua de azi nici nu se ai ajunge la modele celebre pentru ca au o cariera foarte scurta din cauza sanatatii precare datorata subalimentarii. Cele care apucau sa aiba o cariera in domeniu, ca Naomi campbell sau Claudia Schiffer aratau ca niste oameni normali, nu ca niste fantome.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #82 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 09:05:08
Mari Stanescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: bazata pe fructe si legume
Date: 168cm, 48kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mari Stanescu

Vazusem filmuletul acesta, cu foarte mult timp in urma, si prima impresie pe care am avut-o, a fost aceea ca anorexia, si implicit tulbuurarile de alimentatie, pot fi cauzate de alte lucruri cum ar fi: imaginea sociala, disconfortul fizic, dorinta de perfectiune, renegarea propiului corp. De unde pleaca toate aceste lucururi? De la creier. De fapt e o problema de ordin psihologic. Stiu foarte bine aceste lucruri, pentru ca am studiat psihologia, singura sansa este sa ma accept asa cum sunt si sa ma vad eu frumoasa, nu ceilalti. Cea mai buna terapie posibila, este cea cu tine insati.

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Maria

Ai vazut acest video? Ce inseamna anorexie?
Hai sa discutam ca intre femei, nu trebuie sa te rusinezi, sau sa te jenezi, nu te cunosc, nu ma cunosti, deci, esti sub anonimat.

Ce parere ai despre acest filmulet?
Mari Stanescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1639 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1122 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #83 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 09:19:47
Mari Stanescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: bazata pe fructe si legume
Date: 168cm, 48kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

In general, eu sunt multumita de cum arat, singura problema care a exstat tot timpul, a fost aceea ca nu am picioarele perfecte. In partea superioara a corpului, nu aveam ce sa-mi reprosez, pentru ca toate hainele se asezau perfect pe mine, cu mici exceptii (probabil din cauza faptului ca nu am sani proeminenti). De fiecare data cand imi schimbam garderoba, voiam sa-mi cumpar jeans- masura de pe manechin, si tot timpul purtam o masura mai mare decat aceea. Asta a fost singura mea neplacere. Multi baieti mi-au spus ca eu din contra, ar trebui sa ma ingras, nu sa slabesc. Acum mananc si peste 1000 de calorii, si ma simt f bine. Niciodata nu am avut probleme din cauza faptului ca am tinut o dieta. (dureri de cap, sau alte simptome). Manechinele au viata lor, obositoare, dar foarte scurta: dupa o anumita varsta, nu mai ai acces in lumea modei.


Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
47 era pe tickerul care indica cm coapse.
Probleme de ordin mental e prea mult spus, nu fiecare om care vrea sa slabeasca ai mult decat necesar este un anorexic, mai degraba ma refeream la situatii stresante sau alte nemultumiri, pe care de multe ori incercam sa le compensam printr-o tendinta de a excela in domeniul aspectului fizic.
Pentru faptul ca nu ai dat nimic jos (kg)in cele 2 luni ar putea avea mai multe explicatii:
1. in urma activitatii fizice sustinute ai inlocuit grasimea cu muschi (acelasi volum de musculatura cantareste mai ult decat acelasi volum de grasime), deci nimic rau in cazul acesta
2. in urma dietei drastice corpul tau se simte chinuit si a intrat in "programul de aparare" adica se pregateste pentru conditii grele acumuland fiecare firmitura primita.
3. corpul nostru are si el limitele lui, nu mai ai fizic de unde slabi

Probabil ca ti-au mai spus si altii, arati bine, nu mai ai de ce sa vrei sa slabesti. Nu are rost sa iei ca indicator modelele, lumea modei a ajuns in ziua de azi sa fie un SF sa nu mai aiba nici o legatura cu realitatea din jur. Sa vrei sa arati ca acele fete de pe podium ar fi la fel ca si cum ti-ai dori sa iesi in oras cu rochiile de pungi de plastic si de artie create de Jean Paul Gautier. Totul este numai show, praf in ochi. Daca de exemplu tragi cu ochiul prin revistele pt barbati o sa vezi ca nu apare nici o scandura deci concluzia este ca nu sunt atragatoare. Barbatii ar vrea probabil din orgoliu sa se afiseze cu nu-stiu-ce model doar din orgoliu, atata tot. De fapt in ziua de azi nici nu se ai ajunge la modele celebre pentru ca au o cariera foarte scurta din cauza sanatatii precare datorata subalimentarii. Cele care apucau sa aiba o cariera in domeniu, ca Naomi campbell sau Claudia Schiffer aratau ca niste oameni normali, nu ca niste fantome.
Mari Stanescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1639 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1122 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #84 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 09:34:54
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Citat:
Anterior postat de Mari Stanescu Vezi mesajul
In general, eu sunt multumita de cum arat, singura problema care a exstat tot timpul, a fost aceea ca nu am picioarele perfecte. In partea superioara a corpului, nu aveam ce sa-mi reprosez, pentru ca toate hainele se asezau perfect pe mine, cu mici exceptii (probabil din cauza faptului ca nu am sani proeminenti). De fiecare data cand imi schimbam garderoba, voiam sa-mi cumpar jeans- masura de pe manechin, si tot timpul purtam o masura mai mare decat aceea. Asta a fost singura mea neplacere. Multi baieti mi-au spus ca eu din contra, ar trebui sa ma ingras, nu sa slabesc. Acum mananc si peste 1000 de calorii, si ma simt f bine. Niciodata nu am avut probleme din cauza faptului ca am tinut o dieta. (dureri de cap, sau alte simptome). Manechinele au viata lor, obositoare, dar foarte scurta: dupa o anumita varsta, nu mai ai acces in lumea modei.
Mari, nimeni nu e perfect, daca ajungi la 45 kg cum ti-ai propus poate vei avea masura dorita la blugi dar ce faci cu partea de sus a corpului care va ajunge piele si os. Crede-ma si eu am aceeasi problema, coapsele, dar pentru asta nu mai vreau sa dau jos kilograme, ci ma axez pe miscare si tratamente corporale. Asa de cutiozitate, cati cm ai peste coapsa?

Si inca o chestie, daca tu la inaltimea de 1,68 vrei marimea cea mai mica la blugi cele de 1,50 ce ar trebui sa poarte?

O sa vezi ca o sa fie bine cu peste 1000 cal pe zi
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #85 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 10:14:28
Mari Stanescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: bazata pe fructe si legume
Date: 168cm, 48kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Stii ce mi-am dat seama draga mea contesa? Ca oricat de frumoasa si de slabuta ai fi, daca nu esti fericita si impacata cu sufletul tau, nu ai rezolvat nimic. Poti sa ai totul pe lumea asta, dar sa nu ai totusi nimic.
Ma uit la grasute pe strada, si sunt f fericite.. frumusetea nu e totul.

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Mari, nimeni nu e perfect, daca ajungi la 45 kg cum ti-ai propus poate vei avea masura dorita la blugi dar ce faci cu partea de sus a corpului care va ajunge piele si os. Crede-ma si eu am aceeasi problema, coapsele, dar pentru asta nu mai vreau sa dau jos kilograme, ci ma axez pe miscare si tratamente corporale. Asa de cutiozitate, cati cm ai peste coapsa?

Si inca o chestie, daca tu la inaltimea de 1,68 vrei marimea cea mai mica la blugi cele de 1,50 ce ar trebui sa poarte?

O sa vezi ca o sa fie bine cu peste 1000 cal pe zi
Mari Stanescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1639 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1122 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #86 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 10:35:43
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Citat:
Anterior postat de Mari Stanescu Vezi mesajul
Stii ce mi-am dat seama draga mea contesa? Ca oricat de frumoasa si de slabuta ai fi, daca nu esti fericita si impacata cu sufletul tau, nu ai rezolvat nimic. Poti sa ai totul pe lumea asta, dar sa nu ai totusi nimic.
Ma uit la grasute pe strada, si sunt f fericite.. frumusetea nu e totul.
Exact
Si atunci ce rost are sa te chinui sa ajungi la 45 de kg? Numai asa ca sa ai satisfactia unui rezultat?`Oricum cand incep sa iasa oasele la vedere nici de frumusete nu se mai pune problema.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #87 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 14:00:35
Mari Stanescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: bazata pe fructe si legume
Date: 168cm, 48kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Mi-am modificat tickerul.. mi-am dat seama de multe lucruri, si nu vreau sa comit o greseala pe urma. Voi incerca sa ma mentin la greutatea pe care o am acum, mancand sanatos.Multa bafta, contesa

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Exact
Si atunci ce rost are sa te chinui sa ajungi la 45 de kg? Numai asa ca sa ai satisfactia unui rezultat?`Oricum cand incep sa iasa oasele la vedere nici de frumusete nu se mai pune problema.
Mari Stanescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1639 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1122 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #88 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 14:05:31
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Citat:
Anterior postat de Mari Stanescu Vezi mesajul
Mi-am modificat tickerul.. mi-am dat seama de multe lucruri, si nu vreau sa comit o greseala pe urma. Voi incerca sa ma mentin la greutatea pe care o am acum, mancand sanatos.Multa bafta, contesa
Bravo, succes,
Sa stii ca si eu mi-am revenit abia cu ceva timp in urma. Eu voiam 43 de kg
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #89 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 14:20:24
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mari Stanescu

Citat:
Anterior postat de Mari Stanescu Vezi mesajul
Mi-am modificat tickerul.. mi-am dat seama de multe lucruri, si nu vreau sa comit o greseala pe urma. Voi incerca sa ma mentin la greutatea pe care o am acum, mancand sanatos.Multa bafta, contesa
Mari, am intrat si eu la tine sa te felicit pentru ca ai acceptat "problema" si pentru ca nu iti intorci spatele. Ai facut alegerea cea mai buna, te poate asigura un om care habar n-avea ce inseamna mancare sanatoasa si stil activ de viata pana nu a luat la puricat site-ul acesta. Esti foarte frumoasa asa cum esti, nu te urati singura, nu are rost. Provocarea ta cea mai mare acum trebuie sa fie iubirea si respectul fata de propria persoana, nicidecum slabitul sau mentinerea, si la 53 de kilograme erai superba si in forma. Mareste numarul de calorii, fa sport nu mai mult de 3 ori pe saptamana si fara exagerari si traieste-ti viata fara griji si masuratori, esti o fata frumoasa si inteligenta!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #90 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 16:23:30
Mari Stanescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: bazata pe fructe si legume
Date: 168cm, 48kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Zumba- 20 minutes express

Deci am avut dreptate cand spuneam ca vrei sa ajungi la 45 de kg, doar ca imediat dupa asta, tu ti-ai modificat greutatea la care doresti sa ajungi.
Ai vrut sa ma pacalesti cumva ca era tickerul pentru cm In sfarsit, ai o varsta foarte frumoasa, sincer, ma temeam daca gresesc sa te tutuiesc sau sa vorbesc cu "dumneavoastra". Imi cer scuze daca te-ai simtit ofensata din cauza asta.
Cat despre cele 43 de kg, nu mai are rost sa comentez ceva, pentru ca stiu ca esti constienta si tu de lucrul asta si de consecintele pe care le vei avea pe urma. Mare grija insa.
Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Bravo, succes,
Sa stii ca si eu mi-am revenit abia cu ceva timp in urma. Eu voiam 43 de kg
Mari Stanescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1639 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1122 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, kilograme, sanatos, silueta, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Este posibil sa ai asa mari variatii de greutate? Laura Am nevoie de ajutor! 21 27 ian 2014 16:53:29

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole