Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 13:57:37
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Flower, eu nu vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba. Spun ceva atunci cand stiu din surse sigure ca ceea ce spun este avizat. In urma cu ceva timp am fost la un medic nutritionist, respectiv la inca un medic pentru anumite probleme de sanatate cu care ma confruntam. Ambilor medici le-am precizat ca fiind la regim eu consum doar lactate cu 0% grasimi. Ambii medici, deci cadre avizate, mi-au dat acelasi raspuns. Au reactionat urat vis-a-vis de aceste produse spunandu-mi ca sunt "apa chioara" si nu acorda organismului cele necesare, iar printre altele au precizat ca sunt extrem de sarace in calciu, iar consumate pe o perioada lunga de timp(tot ei au precizat) duc la carente majore. Mi-au recomandat sa folosesc lactate de la minimum 1,5% pentru a-i acorda organismului cele necesare. In alta ordine de idei ca bei lapte 0,1 sau nu bei deloc e tot aia!
Si da, alegerea fiecaruia ce si cum face cu sanatatea lui, dar daca stii ceva e bine sa spui si celorlalti ca sa nu treaca prin ceea ce treci tu. Adica e mai sanatos sa inveti din greselile altora daca poti.
Eu oricum iti respect parerea.
Poate de asta spune si Monti cu lactatele mai usor, eu nu gasesc iaurt de 1.5% neam ori este 0% ori este 2% la fel si laptele. Sa sti ca la noi medici recomanda batranilor sa bea lapte skim adica fara pic de grasimi, aici majoritatea au probleme cu oasele.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #42 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:04:16
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Mi-am amintit ca eu nici macar nu am salutat
Buna dimineata fantasticelor.

Sper ca ati avut o dimineata minunata, o zi frumoasa, incurind va pregatiti patucul, asa este vin la spartul tirgului, mai este si din cauza fusului orar.

La mine ziua incepe, am papat portocala acum fug sa imi pregatesc printesa de gradi si sa imi servesc si eu micul dejun.
Vorbim mai tarziu sa fiti cumintele.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #43 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:04:43
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Poate de asta spune si Monti cu lactatele mai usor, eu nu gasesc iaurt de 1.5% neam ori este 0% ori este 2% la fel si laptele. Sa sti ca la noi medici recomanda batranilor sa bea lapte skim adica fara pic de grasimi, aici majoritatea au probleme cu oasele.
Eu am impartasit cu voi ce mi-au spus mie acesti doctori carora le-am spus de laptele 0% grasime. Plus ca mai stiu inca un lucru: Prin degresare laptele pierde vitamina A si D! se recomanda ca atunci cand consumam lactate degresata sa suplimentam cu aceste vitamine pierdute, din alte surse sau sa ne uitam dupa lapte degresat dar + vit.A si D in compozitie.
__________________
  #44 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:09:21
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Flower, eu nu vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba. Spun ceva atunci cand stiu din surse sigure ca ceea ce spun este avizat. In urma cu ceva timp am fost la un medic nutritionist, respectiv la inca un medic pentru anumite probleme de sanatate cu care ma confruntam. Ambilor medici le-am precizat ca fiind la regim eu consum doar lactate cu 0% grasimi. Ambii medici, deci cadre avizate, mi-au dat acelasi raspuns. Au reactionat urat vis-a-vis de aceste produse spunandu-mi ca sunt "apa chioara" si nu acorda organismului cele necesare, iar printre altele au precizat ca sunt extrem de sarace in calciu, iar consumate pe o perioada lunga de timp(tot ei au precizat) duc la carente majore. Mi-au recomandat sa folosesc lactate de la minimum 1,5% pentru a-i acorda organismului cele necesare. In alta ordine de idei ca bei lapte 0,1 sau nu bei deloc e tot aia!
Si da, alegerea fiecaruia ce si cum face cu sanatatea lui, dar daca stii ceva e bine sa spui si celorlalti ca sa nu treaca prin ceea ce treci tu. Adica e mai sanatos sa inveti din greselile altora daca poti.
Eu oricum iti respect parerea.
Te cred alannah .....dar eu altceva vroiam sa spun.....daca mananci un iaurt cu 3,5% grasime oricum nu din asta iti vei lua tu calciul necesar....nu consider ca este de-ajuns 100 g / zi pentru buna functionare a organismului....de-asta este recomandat la dieta sa luam suplimente de vitamine , calciu, omega 3 ....


Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Stai sa vezi tu ce zer are iaurtul de 0% eu asta nu am inteles, acela normal nu il accepta ca are zer dar pe asta slab da, care este plin de zer.

Am observat si eu asta .....dar in cartea dr Man ea spune sa stoarcem bine iaurtul de zer si branza , si sa nu consumam lactate decat o portie pe zi (de maxim 250 g fie ca e lapte , branza,iaurt), si acea portie o data la 3 zile , maxim o data la 2 zile.

P.S. Cel gras nu il accepta nu pentru ca are zer (ambele au zer) ci pentru ca e format din glucide + lipide.
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Purple flower; 20 oct 2010 at 14:17:48.
  #45 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:35:25
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Cu placere



Calciul nu are nici o legatura cu grasimea. Orice lactate contin pe langa glucide, calciu si grasimi. Noi la Monti eliminam doar grasimile din lactate .
Tu cred ca ai ajuns la carentele de calciu din cauza ca ai mancat foarte putin dorind sa ajungi un betzisor, pana la urma fiecare plateste in viata pt alegerile facute. Si eu am tinut in urma cu 5 ani o dieta aiurea , cu prafuri si medicamente care mi-a destabilizat imunitatea corpului, deci te inteleg perfect.
Dar repet, calciul nu are nici o treaba cu grasimea. Si inca ceva , este foarye cunoscut faptul ca daca ai anemie nu e de-ajuns sa mananci spanac si ficatei, trebuie sa cumperi fier din farmacie, daca esti racit , vitamina C dintr-o lamaie stoarsa nu e la fel de concetrata cu cea dintr-un medicament cu vitamina C prelungita, calciul din 250 g de lapte/iaurt nu va face minuni impotriva osteoporozei , e nevoie de doze mult mai mari.
Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Flower, eu nu vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba. Spun ceva atunci cand stiu din surse sigure ca ceea ce spun este avizat. In urma cu ceva timp am fost la un medic nutritionist, respectiv la inca un medic pentru anumite probleme de sanatate cu care ma confruntam. Ambilor medici le-am precizat ca fiind la regim eu consum doar lactate cu 0% grasimi. Ambii medici, deci cadre avizate, mi-au dat acelasi raspuns. Au reactionat urat vis-a-vis de aceste produse spunandu-mi ca sunt "apa chioara" si nu acorda organismului cele necesare, iar printre altele au precizat ca sunt extrem de sarace in calciu, iar consumate pe o perioada lunga de timp(tot ei au precizat) duc la carente majore. Mi-au recomandat sa folosesc lactate de la minimum 1,5% pentru a-i acorda organismului cele necesare. In alta ordine de idei ca bei lapte 0,1 sau nu bei deloc e tot aia!
Si da, alegerea fiecaruia ce si cum face cu sanatatea lui, dar daca stii ceva e bine sa spui si celorlalti ca sa nu treaca prin ceea ce treci tu. Adica e mai sanatos sa inveti din greselile altora daca poti.
Eu oricum iti respect parerea.
Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Eu am impartasit cu voi ce mi-au spus mie acesti doctori carora le-am spus de laptele 0% grasime. Plus ca mai stiu inca un lucru: Prin degresare laptele pierde vitamina A si D! se recomanda ca atunci cand consumam lactate degresata sa suplimentam cu aceste vitamine pierdute, din alte surse sau sa ne uitam dupa lapte degresat dar + vit.A si D in compozitie.

lactatele nu pierd calciu prin degresare, insa pierd o parte din proteinele fixatoare de calciu si in lipsa lipidelor, organismul nu poate asimila vit A si D care sunt liposolubile, nu hidrosolubile, adica patrund in organism dizolvate in grasime, nu in apa (zer).

tocmai pentru ca iaurtul normal are glucide(zer) si lipide(grasime) se recomanda sa nu depasim mai mult de un iaurt mic/zi, de preferinta nu in fiecare zi.
iaurt cu 0% grasime se poate consuma oricat in fiecare zi, nu are decat glucide(zer) si proteine.
acestea insa nu aduc nici un beneficiu organismului, deoarece vitaminele si proteinele din lapte intra in organism dizolvate in grasime, care in acest caz lipseste.
de aceea unii medici sunt impotriva lactatelor degresate, deoarece unele doamne care cred ca fac bine cand ii dau copilului sau adolescentului sau ei personal iaurt, cred ca fac bine daca il dau degresat (inclusiv mama asa credea, pana m-am facut eu foc si para intr-o zi), si incep goana dupa lactate complet degresate, care nu aduc nici un beneficiu organismului.

  #46 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:44:06
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul







lactatele nu pierd calciu prin degresare, insa pierd o parte din proteinele fixatoare de calciu si in lipsa lipidelor, organismul nu poate asimila vit A si D care sunt liposolubile, nu hidrosolubile, adica patrund in organism dizolvate in grasime, nu in apa (zer).

tocmai pentru ca iaurtul normal are glucide(zer) si lipide(grasime) se recomanda sa nu depasim mai mult de un iaurt mic/zi, de preferinta nu in fiecare zi.
iaurt cu 0% grasime se poate consuma oricat in fiecare zi, nu are decat glucide(zer) si proteine.
acestea insa nu aduc nici un beneficiu organismului, deoarece vitaminele si proteinele din lapte intra in organism dizolvate in grasime, care in acest caz lipseste.
de aceea unii medici sunt impotriva lactatelor degresate, deoarece unele doamne care cred ca fac bine cand ii dau copilului sau adolescentului sau ei personal iaurt, cred ca fac bine daca il dau degresat (inclusiv mama asa credea, pana m-am facut eu foc si para intr-o zi), si incep goana dupa lactate complet degresate, care nu aduc nici un beneficiu organismului.

floricica , a spus Monti ca lactatele 0,1% se pot consuma oricand ?
Indiferent ca nu au grasimi , ele au un efect foarte nociv asupra glicemiei, si nu e ok sa le consumam oricand.
Eu am citit acest lucru in cartea doctoritei Man, nu trebuie sa luati de buna ce zic, fiecare face ce considera, dar eu respect acest lucru deoarece sunt in faza 1 si vreau sa slabesc.
In carte spune sa consumam odata la 2-3 zile lactate , uite ca am gasit si pe site :

Lactatele: cele cu zer (iaurt degresat, brânză degresată de vaci, lapte degresat) – nu chiar zilnic, maxim 1 porţie pe zi. Nu asociaţi niciodată lactatele cu zer la o masă cu carne şi păstraţi o distanţă de 2,5 ore între acest tip de lactate şi o masă cu carne. Caşcavalul, parmezanul – pot fi utilizate la „dres” (gratinat un preparat la cuptor, adaos la un soufle) fără limită de utilizare. Brânzeturile bine scurse de zer (brânză de burduf, caşcavaluri, caş, telemea) pot fi consumate în asociere cu carnea. Ideal ar însă să limitaţi consumul de lactate în perioadele de slăbire şi de diversificare.
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #47 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:51:38
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

BUna, fete dragi, am terminat treaba, am si gatiti pt al meu, pt mine am pe foc compot de mere si pere
Continui ziua mea de fructe, merge bine, pana acum nu mi-a fost foame, e drept ca m-am luat si cu treaba
urmeaza la pranz o salata de mere, pere, prune, corcoduse si poate si un pahar de vin(am terminat antibioticele)
Am vazut ca discutati despre lactate, stiu ca am citit in carte(prima si unica pe care am citit-o) ca e de evitat ,fie degresat fie normal..se recomanda doar o portie de 200 de gr pe zi(ma refer la lapte si iaurturi, branza nu stiu)
dar nu pot sa va dau citate, e doar ceea ce mi-a ramas in minte, ca si faptul ca alunele si ficatul sunt gl-pl..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #48 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:56:01
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna, fete dragi, am terminat treaba, am si gatiti pt al meu, pt mine am pe foc compot de mere si pere
Continui ziua mea de fructe, merge bine, pana acum nu mi-a fost foame, e drept ca m-am luat si cu treaba
urmeaza la pranz o salata de mere, pere, prune, corcoduse si poate si un pahar de vin(am terminat antibioticele)
Am vazut ca discutati despre lactate, stiu ca am citit in carte(prima si unica pe care am citit-o) ca e de evitat ,fie degresat fie normal..se recomanda doar o portie de 200 de gr pe zi(ma refer la lapte si iaurturi, branza nu stiu)
dar nu pot sa va dau citate, e doar ceea ce mi-a ramas in minte, ca si faptul ca alunele si ficatul sunt gl-pl..
Buna Emi
Asta spuneam si eu. Asa scrie si in cartea dr Man, ca trebuie consumata 1 portie de maxim 250 g/zi , degresate evident, si nu zilnic, ci o data la 2-3 zile. Si este valabil atat pentru iaurturi cat si pentru lapte sau branza.
Iar laptele + iaurtul gras nu se poate consuma deoarece este format din glucide + lipide.

Tu ai trecut la zi de fructe ? Asa am observat din meniul tau.
Pupici
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #49 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 14:58:19
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

mai, eu daca scrie 'nu chiar zilnic' si 'maxim o portie pe zi' nu inteleg cum deduceti voi ca numai la 2-3 zile se pot consuma, dar ma rog.

monti zice ca la micul dejun se pot consuma cereale cu lapte degresat sau iaurt, paine cu branza degresata, etc, iar micul asta dejun il recomanda de minim 5 ori pe saptamana.
si mai vorbeste de sosuri adaugate la legume la cuptor, pentru cine fara grasimi.
asta inseamna ca se pot manca teoretic oricand, nu?


lactatele au ig 30 parca(nu sunt sigura) si este un ig destul de periculos insotit de grasimi, cred ca de aceea se limiteaza consumul lor in cazul in care contin zer.


adevarul este ca fiecare face cum vrea, si intelege cum ii convine.
eu una nu sunt fan iaurturilor de nici un fel, si cand le mananc sigur le mananc normale.
  #50 (permalink)  
Vechi 20 oct 2010, 15:42:00
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna Emi
Asta spuneam si eu. Asa scrie si in cartea dr Man, ca trebuie consumata 1 portie de maxim 250 g/zi , degresate evident, si nu zilnic, ci o data la 2-3 zile. Si este valabil atat pentru iaurturi cat si pentru lapte sau branza.
Iar laptele + iaurtul gras nu se poate consuma deoarece este format din glucide + lipide.

Tu ai trecut la zi de fructe ? Asa am observat din meniul tau.
Pupici
Da, ziceam acelasi lucru:9
Eu miercurea tin cu fetele de la gasca de 30 de ani zi de fructe..nu am tinut sapta trecuta ca am fost bolnavioara,d a de azi intru iar in ritm
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
mai, eu daca scrie 'nu chiar zilnic' si 'maxim o portie pe zi' nu inteleg cum deduceti voi ca numai la 2-3 zile se pot consuma, dar ma rog.

monti zice ca la micul dejun se pot consuma cereale cu lapte degresat sau iaurt, paine cu branza degresata, etc, iar micul asta dejun il recomanda de minim 5 ori pe saptamana.
si mai vorbeste de sosuri adaugate la legume la cuptor, pentru cine fara grasimi.
asta inseamna ca se pot manca teoretic oricand, nu?


lactatele au ig 30 parca(nu sunt sigura) si este un ig destul de periculos insotit de grasimi, cred ca de aceea se limiteaza consumul lor in cazul in care contin zer.


adevarul este ca fiecare face cum vrea, si intelege cum ii convine.
eu una nu sunt fan iaurturilor de nici un fel, si cand le mananc sigur le mananc normale.
Eu nu mai ma incred decat in propria experienta, am mancat in fiecare zi iaurturi si lapte degresat, chiar si natural, si am slabit frumos, asta e important pt mine, acum fiecare face cum vrea..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole