Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #271 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 16:48:37
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
aaaah, acum am inteles of, atunci alege macar unul cu miere in loc de zahar, sa fie mai spre sanatos decat doar zahar rafinat si rau sau cu bucati de cioco amaruie, si aceea da energie, sau cu fructe... mai diversifica-le si tu, eu m-as plictisi zilnic aceeasi Marie cu palarie cum zice VentoFreddo, un dulce din cand in cand ne ajuta sa nu ajungem frustrate de dieta, ...dar chiar zilnic?

in rest, ai un meniu de vis tine-o tot asa
E grele cu astea Livia draga , insa te obisnuiesti dupa un timp, uite 25g adica un baton contine 2.1 zahar, adica in 5 zile 10.5g zahar apoi spre primavara voi incerca un sandwish cu ardei gras, branza feliata si 2 felii sunca presata din piept curcan, nu prea am alternative sincer sa spun, dupa cel cu ciocolata nu ma aomor ca nu sunt cu ciocolata, si la ora aia sincer cam greu sa mananc altceva sa imi dea si energie, sa nu ma deranjeze la stomac, eehheehhheee greu cu batranii Livia ce crezi tu
Te pupacesc dulce scumpa mea prietenuca si te astept mereu cu drag
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Draga mea Kika,am citit ca te-ai apucat de pedalat.F bine. Intrebai ce efect are. Sa sti ca efectele le-am observat la fund care e mult mai ferm. N-am avut nici la 20 de ani asa fund zveltCiteam ca are efect si asupra coapselor si mai usor la abdomen. Eu deocamdata la fund am observat.
Pupici si spor la pedalata. Hai ca dam concurs.
Asa este Aly voi pedala si eu dar spre sfarsitul saptamanii cand pleaca rusii, am strers de praf bici ca asa cum spui si tu rezultate pe la abdomen nu vazusem si am lasat-o de o parte, acum si cu munca si sport nu stiu cat voi reusi, am asezat-o in fata tv din nou si asa voi face miscare. Plus ca imi creste ritmul cardiac si poate si cheful de alte exercitii, in week-end cu aerobic si uite asa voi ajunge slabuta ca tine si multe alte fete Te felicit Aly ptr ambitie si rezultatul ei, multumesc ca ai timp si ptr mine, sa petreci frumos la munte si sa faci poze
Te pupacesc si iti urez o seara frumoasa alaturi de familie
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Scumpa mea, multumesc mult de minunata salata de fructe pe care mi-ai pregatit-o. Eu sunt innebunita dupa ele, as manca la orice ora din zi si din noapte si in orice cantitate.
Ieri am avut fructe la pranz si am mancat in jur de 1.5 kg. Nu, nu e greseala, atat de multe fructe au incaput in stomacul meu la o singura masa.
Si vad ca ai planuri mari de viitor, asa ca nu pot decat sa te incurajez in acest proces al ajungerii la greutatea dorita.
Abea astept sa curga pe aici pe forum vesti cu: SUNT INSARCINATA!
Te pup!
Servus Ame draga
Sa inteleg ca tii ca si fetele din alte casute zi de fructe, faci bine ca dezintoxica si ajuta la scaderea cantarului, uite eu nu reusesc am probleme cu aciditatea din stomac si nu e indicat, insa pap fructe la gustari sau mic dejun imi plac mult.
Planuri sunt ele Ame acum depinde de diversi factori externi, dorinta, ambitia si implicarea sunt restul ... vor veni daca vor vrea sa vina , oricum un lucru de care sunt sigura este ca pana in 4 luni voi deveni o slabuta atat ptr sanatate cat si ptr pantalonii din dulap aproape nou-nouti ca nu am apucat sa ma bucur de ei ca de... m-am lasat de fumat si asa am ajuns in punctul asta.
Tu Ame cum mai esti la kg? Cu restul ... sper ca incepe sa se arate soarele si sa zambeasca sortii, mi-ai lipsit sa stii
Uite am inceput sa sportesc , in week-end batuka si plimbari, iar in cursul saptamanii munca fizica si voi incepe dupa amiaza bici, abdomene si alte exercitii din astea care nu cer alergatura si topaiala. Apoi la meniuri incerc sa am mereu 10 sa plece kg cat mai repede posibil, apoi va am pe voi fetele care imi dati mereu aripi sa merg mai departe dar si motivatiile personale.
Astept si eu vesti de la tine cat mai bune si iti doresc o dupa-masa cat mai placuta
Iti multumesc mult Ame ptr ca mereu iti amintesti de mine
__________________
  #272 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 17:06:26
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Nu Kika, nu tin zi de fructe. Acele fructe, toate, impreuna cu un iaurt le-am mancat ieri doar la pranz.
Uite, eu cu kg., nu prea stiu ce sa spun. Tot pe acolo cred ca sunt. Acum sunt umflata ca am mancat sarat vreo 2 saptamani si sunt ca un mic butoias (gasesti poze la privat).
In rest, astept sa ma desumflu, de luni sunt din nou cumintica si cam atat.
O sa reusesti unde ti-ai propus, de asta sunt sigura.
Eu cu sportul nu ma urnesc si pace. Mereu spun ca de maine de poimaine si tot asa. Nu imi place, ma enerveaza.
Singurul lucru pe care l-as face zilnic cu placere ar fi mersul pe jos. Ori cum am liber doar o data pe saptamana...
Poate imi voi lua si eu o bici ca sigur mi-ar placea, mi-as pune un serial si as pedala cu siguranta.
Altceva nu prea ma vad facand.
Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #273 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 20:08:06
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Meniul astazi


CALORII INGERATE

Micul dejun, ora 07:30
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 100ml - 12 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 400ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 12.4 sodiu, 0 zahar
Baton de muesli Vital&Activ (cereale), Linessa, 25g - 95 calorii, 1.5 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 17.8 carbohidrati, 1.5 fibre, 75 sodiu, 2.1 zahar
Lapte semidegresat UHT 1.5% grasime, Milbona, 150ml - 69 calorii, 4.8 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 0 fibre, 150 sodiu, 7.2 zahar

Prânz, ora 12:56
Pesmeti integrali felii, Auchan, 45g - 176 calorii, 5.4 proteine, 2.7 grasimi, 0 colesterol, 30.6 carbohidrati, 3.8 fibre, 225 sodiu, 3.2 zahar
Ciorba de pui a la Mika South Beach, 600g - 234 calorii, 17.4 proteine, 14.4 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai verde, 350ml - 7 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 10.5 sodiu, 0 zahar


Gustare 2, ora 17:10
Clementine, 310g - 146 calorii, 3.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 37.2 carbohidrati, 6.2 fibre, 0 sodiu, 27.9 zahar
Telina verde, 40g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Portocale, 120g - 57 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2.9 fibre, 0 sodiu, 11.3 zahar
Kiwi, 90g - 55 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 2.7 fibre, 0 sodiu, 8.1 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 14 sodiu, 0 zahar
Morcovi, cruzi, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.4 fibre, 34.5 sodiu, 2.4 zahar


Cina, ora 20:30
Salata de castraveti, rosii, salata, ceapa, masline, 340g - 314 calorii, 3.1 proteine, 26.2 grasimi, 0 colesterol, 16.3 carbohidrati, 5.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10.9 sodiu, 0 zahar
Mozzarella, Lovilio, 50g - 123 calorii, 9 proteine, 9.3 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1317 calorii, (mic)48.9 proteine, (mult)58.4 grasimi, 0 colesterol, 157 carbohidrati, 24.3 fibre, 532.3 sodiu, (mult)62.2 zahar


ACTIVITATI FIZICE
Curatenie, intens, 240min - 847 calorii
Metabolism bazal - 1183 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2030 calorii
__________________
  #274 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 20:18:21
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Nu Kika, nu tin zi de fructe. Acele fructe, toate, impreuna cu un iaurt le-am mancat ieri doar la pranz.
Uite, eu cu kg., nu prea stiu ce sa spun. Tot pe acolo cred ca sunt. Acum sunt umflata ca am mancat sarat vreo 2 saptamani si sunt ca un mic butoias (gasesti poze la privat).
In rest, astept sa ma desumflu, de luni sunt din nou cumintica si cam atat.
O sa reusesti unde ti-ai propus, de asta sunt sigura.
Eu cu sportul nu ma urnesc si pace. Mereu spun ca de maine de poimaine si tot asa. Nu imi place, ma enerveaza.
Singurul lucru pe care l-as face zilnic cu placere ar fi mersul pe jos. Ori cum am liber doar o data pe saptamana...
Poate imi voi lua si eu o bici ca sigur mi-ar placea, mi-as pune un serial si as pedala cu siguranta.
Altceva nu prea ma vad facand.
Te pup!
Ufi Ame , am vazut si am gasit si casuta ta
Pai ia sa te urnesti de acum macar un piculet , sa mai scada apa si usor fa ceva sport uite pana incepi e dificil ca numai la gandul ca tre sa transpiri si sa ridici greutatea corpului iti trece de tot, dar sa stii ca dupa ce trece febra te vei simti mai usoara.
Merge si bici ca asa nu stai pur si simplu, hai mai Ame treci tu prin lucruri mai complicate si un biet sport te lasa asa... Si apoi tu crezi ca eu tare ma omoram? de am fost mereu o gogoasa? Insa am vazut poze pe la fete care tot asa nu e ca stau prea pe roze cu sanatatea si m-am rusinat, asa m-am mobilizat si azi un pic maine inca am trecut de febra musculara. Uite trec rusii si in fiecare zi trec pe la tine sa vad daca faci sport, da sa nu ma pacalesti
Dupa ce am citit la tine am inteles ce si cum este cu dieta si kg, scuza-ma ca sensibilitatea mea a fost zero
Te pup dulce Ame si o seara minunata iti doresc sa ai
__________________
  #275 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 20:40:54
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Ufi Ame , am vazut si am gasit si casuta ta
Pai ia sa te urnesti de acum macar un piculet , sa mai scada apa si usor fa ceva sport uite pana incepi e dificil ca numai la gandul ca tre sa transpiri si sa ridici greutatea corpului iti trece de tot, dar sa stii ca dupa ce trece febra te vei simti mai usoara.
Merge si bici ca asa nu stai pur si simplu, hai mai Ame treci tu prin lucruri mai complicate si un biet sport te lasa asa... Si apoi tu crezi ca eu tare ma omoram? de am fost mereu o gogoasa? Insa am vazut poze pe la fete care tot asa nu e ca stau prea pe roze cu sanatatea si m-am rusinat, asa m-am mobilizat si azi un pic maine inca am trecut de febra musculara. Uite trec rusii si in fiecare zi trec pe la tine sa vad daca faci sport, da sa nu ma pacalesti
Dupa ce am citit la tine am inteles ce si cum este cu dieta si kg, scuza-ma ca sensibilitatea mea a fost zero
Te pup dulce Ame si o seara minunata iti doresc sa ai
Ei, nu ai de ce sa iti faci probleme ca doar nu aveai de unde sa stii si oricum nu m-a deanjat cu nimic intrebarea ta, stai linistita. Cat despre sport, va trebui amanat pana se desumfla gleznele, asa abea merg.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #276 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 09:47:03
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Te pup Kika ,sa pui bicicleta in functiune ca vor veni si rezultatele . Am observat ca mi se diminueaza celulita ,am pielea mai ferma. Sterge prafule de pe ea si dupa ce pleaca rusii pa sa cu tine Te PUP.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #277 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 15:25:30
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Meniul azi

CALORII INGERATE

Micul dejun, ora 07:30
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 100ml - 12 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt 0,1% grasime, Vitasnella, 125g - 60 calorii, 6.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 7.6 carbohidrati, 0 fibre, 125 sodiu, 7.6 zahar
Lapte semidegresat UHT 1.5% grasime, Milbona, 150ml - 69 calorii, 4.8 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 0 fibre, 150 sodiu, 7.2 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 15.5 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 12:20
Apa plata naturala, Guizza, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 7.8 sodiu, 0 zahar
Ou de gaina, 90g - 129 calorii, 11.3 proteine, 8.9 grasimi, 380.7 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cascaval Edam, 65g - 233 calorii, 16.2 proteine, 18.1 grasimi, 57.9 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 627.3 sodiu, 0.9 zahar
Sare de/pentru masa, 1g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 387.6 sodiu, 0 zahar
Ulei de masline, 9.8ml - 87 calorii, 0 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei gras galben, 65g - 18 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa verde, 25g - 7 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar
Pesmeti integrali felii, Auchan, 45g - 176 calorii, 5.4 proteine, 2.7 grasimi, 0 colesterol, 30.6 carbohidrati, 3.8 fibre, 225 sodiu, 3.2 zahar
Morcovi, cruzi, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.4 fibre, 34.5 sodiu, 2.4 zahar
Ceai verde, 350ml - 7 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 10.5 sodiu, 0 zahar
Rosie, 120g - 30 calorii, 1.3 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castravete, cu coaja, crud, 150g - 23 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0.8 fibre, 3 sodiu, 2.5 zahar

Gustare 2, ora 17:00
Portocale, 120g - 57 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2.9 fibre, 0 sodiu, 11.3 zahar
Kiwi, 90g - 55 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 2.7 fibre, 0 sodiu, 8.1 zahar
Telina verde, 30g - 6 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Morcovi, cruzi, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.4 fibre, 34.5 sodiu, 2.4 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10.9 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 14:08
Ciorba de pui a la Mika South Beach, 500g - 195 calorii, 14.5 proteine, 12 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata naturala, Guizza, 350ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10.9 sodiu, 0 zahar
Gustare 3, ora 21:35
Clementine, 222g - 105 calorii, 2.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 26.6 carbohidrati, 4.4 fibre, 0 sodiu, 20 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1311 calorii, 69 proteine, (mult)55.4 grasimi, 438.6 colesterol, (mic)139.3 carbohidrati, 18.9 fibre, 1642.5 sodiu, (mult)66.1 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1183 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1183 calorii
__________________
  #278 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 15:32:11
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Te pup Kika ,sa pui bicicleta in functiune ca vor veni si rezultatele . Am observat ca mi se diminueaza celulita ,am pielea mai ferma. Sterge prafule de pe ea si dupa ce pleaca rusii pa sa cu tine Te PUP.
Pupici si de la mine
Alina te felicit ptr cantar acum stai mai linistita, am citit ca zi esti bucuroasa, meriti din plin ptr ca numai tu stii cum curg apele pe tine la bici si tii in frau chestiile dulci prin dulap
Aaaa ... deci celulita dispare cu bici nu numai cu creme sau masaj... aha deci totusi am dat-o de o parte aiurea , ce bleguta eu, remediem nu face nimic, prezentul conteaza
O imbratisare plina de caldura ptr tine scumpa mea Aly, distractie placuta la munte si sa te intorci cu 500g in minus
__________________
  #279 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 15:34:29
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Buna Kikulet, ti-am multumit pt comentarii la poze la mine in jurnal, dar iti multumesc si aici
meniul tau iar e bun si frumos, grasimile alea am vazut ca sunt din ou, cascaval, ulei, mai mult la md, deci e ok..si din puiul din ciorbita, care e fiert , deci grasimile sunt ok.Sa nu incepi sa te ingrijorezi cum faci tu!
La md ai facut omleta prajita cu ulei?
O zi frumoasa ca tine,scumpo!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #280 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 15:39:27
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna Kikulet, ti-am multumit pt comentarii la poze la mine in jurnal, dar iti multumesc si aici
meniul tau iar e bun si frumos, grasimile alea am vazut ca sunt din ou, cascaval, ulei, mai mult la md, deci e ok..si din puiul din ciorbita, care e fiert , deci grasimile sunt ok.Sa nu incepi sa te ingrijorezi cum faci tu!
La md ai facut omleta prajita cu ulei?
O zi frumoasa ca tine,scumpo!
Aaaa... da Emy cu o lingura ulei in teflon, da e ulei de masline insa asta a fost la pranz ma gndesc ca nu afecteaza prea tare, ... sper
Ok nu ma ingjijorez am zis ca doar sunt slabuta fara stres deci de acum astept sa vad rezultate sau ma rog sa se cunoasca ceva din eforturile mele insa nu ma grabesc
Te pup Emy sa fie ptr toti o zi cat mai placuta!!!
__________________
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, sanatos, shake cu nuci, slabit, stil de viata, stres


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa fiu si eu o slabuta!!! cecilia Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 134 20 mar 2011 21:33:27
Cum reactionezi la nervi si stres? Slabuta Despre noi, ... femeile 29 17 feb 2011 07:42:09
Pizza fara aluat a la Slabuta Slabuta Retete culinare 4 29 ian 2011 17:21:31
Pizza fara aluat II "Slabuta" Slabuta Retete culinare 0 14 sep 2010 19:53:21
Sarmale fara orez a la Slabuta Slabuta Retete culinare 0 01 iul 2010 09:39:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole